ברוכים הבאים, אורח

שאלות קשות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלות קשות 982 צפיות

שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102672

• יתהלך
  • חבר חדש

שלום לכולם

אני חדש כאן, וקראתי לעצמי "יתהלך" - אחת הסיבות - שאזכה להתהלך בארצות החיים.

יש לי כמה שאלות, וסליחה על הפלספנות. אבל אני כבר מכיר - מזה שנים - את כל השיטות בעל פה. ואם כל זה לא מספיק - אז חייבים להמשיך לבדוק. ולכן אני בודק גם את הצדדים המפולספים. 

סתם שתדעו, אני חי איכשהוא על קו תפר (אל תשאלו איך זה ייתכן. זו פשוט עובדה) בין כמה מגזרים - מגזרים דתיים למיניהם וגם עם העולם החילוני. לכן תמצאו בדבריי שאלות, שמעבר לצד ה"דתי" (למרות שאני מגדיר את עצמי כדתי). 

התחלתי לצפות בסרטונים של "פורטיפיי", ואמרו לי לשאול את זה בפורום. אז אני שואל את זה בפורום.

1. אם זה יצר בסיסי שכמעט אי אפשר לחיות בלעדיו, והוא גם יצר חשוב שתורם לאדם - רגשית פיזית ומעשית - איך אפשר לצפות מאדם שיוותר עליו, אפילו רק "כמעט" לחלוטין? לרווק, ובמידה זו או אחרת גם לנשוי.

2. מחד - אם העולם מוצף בפריצות, עד כמה האדם הפרטי אחראי לנפילות שבאות מזה? ומאידך - האם אין בדברים הנובעים מכך גם נקודות חיוביות? אם אנו מסכימים באמת שעצם היצר הזה הוא נצרך וגם ראוי. (ובאמת איני מדבר על מי שעושה את זה כאידיאולוגיה בפני עצמה ומקדש את התאווה, שזה ודאי אין מה לדבר)

3. שמעתי שיש שיטה, לעשות משהו כמו "דמיון מודרך", כדי לטהר את הרגשות מהשליליות של הפריצות. והשאלה - אם באמת אנו מחפשים את דרך ה' - הרי אנו צריכים להתחבר למקור האמיתי - הקב"ה. ואם עובדים דרך דמיון מודרך בשיטות שנוצרו ע"י אנשים לא מאמינים, ותוך שימוש בידע והיכרות שיש למודרך עם מיניות אסורה, מה שנפוץ כנראה אצל אנשים רבים בימינו, אז האם באמת "נטהרים" מזה?

תודה לכל העונים. אני מזהיר מראש שאני בררן. אבל אני שמח ומודה לכל מי שהתייחס. 

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102673

• tc
  • דירוג פלטיניום
1. כאן מקובלת האבחנה בין עצם התוכן שהוא בריאה אלוהית לבין העיוות שלו שלזה אנחנו קוראים תאווה והיא ארוגה יחד עם מה שאנו מכנים פגמי אופי שגם הם ככל הנראה תכונות טובות שלא מקבלות את המשקל או המקום הנכון מה שממעט ביכולת שלנו להתקדם ולהיבנות והמבוקש הוא להחזיר אותן למקום הנכון.
בעזרת קבלת עצמנו ומסירת חיינו אל הכח העליון שהוא האור האלוהי המדריך אותנו יש לנו סיכוי להשתחרר ולחזור לחיים בריאים שיש בהם משקל נכון .

2. בדרך כלל מקובל לומר כי אין לנו אחריות על המחלה אך יש לנו אחריות על ההחלמה באופן דומה נאמר אנו חסרי אונים מול התאווה אך איננו חסרי אונים מול פעולות ההחלמה שביכולתנו לבצע כמו להתקשר לחבר ולשתף.

יתכן באמת שיש ניצוץ חיובי בכל מקום אך בדרך כלל מצבנו האישי מלמד כי עלינו להתמקד במה שיכול לעזור לנו להחזיר את הבריאות לחיינו.

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102674

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא לעולמנו המקסים,
1. נרשמת לאתר לפני חמש חודש, ועכשיו תגובה ראשונה, כל הכבוד על האומץ לשאול ולשתף,
2. לגבי התשובות לכל השאלות, אנסה לתמצת,
לא יודע אייך בן אדם רגיל נשוי או רווק מתמודד עם התאווה, אבל אני יודע שאני ועוד המון חברים בפורום איבדו שליטה סביב הנושא הזה, וברגע שנוגעים קצת בתאווה, אנו כמו שיכורים ורוצים עוד ועוד, וזה סבל בלתי נסבל, ורק על ידי חיבור לצעדים ולחברותא, אנו מצליחים להישאר מפוכח ונקויים גם לאורך זמן, יש המון רווקים שנקויים כמה וכמה שנים בזכות התכנית עד לנישואין המאושרים,

בכל מקרה המלצתי, אם אתה סובל מהתאווה, שים כל השאלות בצד, תתמקד בהחלמה, ואני מבטיח שתהיה נקי תקופה ארוכה כל השאלות יפתרו מעצמם,
אוהב מאוד, שמח להיות זמין בשבילך,

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 4 חודשים על ידי אבי גולן.

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102676

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
שלום יתהלך היקר
וברוך הבא,

אני מזדהה מאוד אם השאלות והספקות,
אני  במשך שני אהבתי להתפלסף ולהתוכח עם כל מה שזז,
וגם בתאוה עצמה ראיתי משהו יותר כמו בעיה דתית ולא סבל או משהו ששולט עלי, ואני כאן העבד,
במשך שנות השימוש נכסנתי המון לאתרי כפירה והתפלספתי המון האם יש אלוהים, והאם היהדות הגיונית וכו',

אך כשהגעתי לתוכנית ראיתי שיש כאן משהו שעובד, ואנשים נשארים נקיים,
וכשהגעתי לחדרים ראיתי שהם מחוברים לאלוקים, הם בנתינה, ויש להם חיבור לחיים משהו שאני רציתי בו,
שאלתי המון שאלות על הצעדים וכו' אבל לא הבנתי שכל השאלות באים מהתאוה הערמומית ורבת העוצמה שרוצה שאני ימשיך להיות העבד שלה, רק במשך זמן הנקיון התחלתי ללמוד על עצמי הרבה דברים,
לא חשבתי אז ששנתיים לאחר מכן אני יראה את עצמי ואת העולם לגממרי בצורה שונה,

לכן, מהניסיון שלי, אם אתה סובל מהתאוה תגיע אלינו לחדרים ותשאל את השאלות והתשובות יגיעו אם הבית שלך נקי,

אוהב אותך וצריך אותך
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 4 חודשים על ידי חוסידל.

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102677

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא, אענה מנקודת מבטי בקצרה. 
1. גם אני הייתי במחלוקת גדולה עם עצמי. האמנתי באמת שמה שאני עושה אסור, ושהקב"ה לא נותן נסיונות שאי אפשר לעמוד בהם. ומצד שני ראיתי שזה לא משנה כמה אני מנסה אני נופל מהר מאוד. היום אני מרגיש על בשרי שזה באמת אפשרי, ומה שמנע ממני להתגבר זו ההתמכרות.
2. אפשר ללמד זכות מפה ועד מטולה. בפועל, אם כבר התוודעת לאופי הבעיה ולפתרונות השונים, ולסיפורי ההצלחה, שוב כבר אין לך לטעון טענת אונס והאחריות כולה עליך.
3. אין שום בעיה לקחת טיפול נפשי שהומצא ע"י גויים, בדיוק כמו שאין בעיה לקחת טיפול גופני, תחת כללי ההלכה כמובן. בפרט שהמכשול הגדול להתמודדות עם היצר זו ההתמכרות, זה כמעט חסר סיכוי לנסות לפתור את הבעיה בעזרת הכלים שהתורה וחז"ל נתנו לנו. 

בהצלחה!

ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102683

• לא לבד
  • דירוג כסף

מתחבר מאוד לתגובה
אוסיף שהרב אברהם טברסקי מאוד חיזק אותי  
ידוע שהוא כתב עשרות ספרים ושמראה שכל הצעדים נמצאים ביהדות..
בלי קשר ברור לי שאני מכור ושההתמכרות הרסה לי את החיים ואעשה כל מה שיעבוד עבורי כדי להחלים בין אם זה 12 צעדים או מה שלא יהיה 

תגובה: שאלות קשות לפני 7 שנים, 4 חודשים #102722

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

לי אישית (ורק לי אישית) זה מאוד פשוט. 
אני סקסהוליסט מכור למין. שום דבר לא עזר לי ושום דבר לא יעזור לי. יש את 12 הצעדים שעזרו לאלפי מכורים ברחבי העולם ובחסד אלוקים עוזרים לי כעת ואני ממש חש ב״ניצחון גובר והולך על התאווה״. 
זה עובד לי. 
בהחלמה. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן