ברוכים הבאים, אורח

תגובה למאמר אדם מקום דבר או מצב [קבלה/כניעה].
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תגובה למאמר אדם מקום דבר או מצב [קבלה/כניעה]. 507 צפיות

תגובה למאמר אדם מקום דבר או מצב [קבלה/כניעה]. לפני 7 שנים, 2 חודשים #106528

• אוחילה לקל
  • רצף ניקיון נוכחי: 47 ימים
  • חבר חדש
כותב המאמר כותב בסוף: "מה שמוזר לי בכל הסיפור הזה הוא שבעצם אין כאן שום חידוש עבורי. הרי גדלתי בחוג שבו שבו וחזרו והחדירו לנו לעצמות את תורת הבעש"ט הידועה על כך שהכל בהשגחה פרטית, ושמעתי בערך חצי מליון פעם את השיר של אברהם פריד על העלה הקטן שנופל בדיוק בזמן הנכון ובאופן הנכון כדי לכסות את התולעת, אז מה לעזאזל אני צריך את האלכוהוליסט הזה שיספר לי על קבלה שהיא בעצם מילה נרדפת להשגחה פרטית?"

רציתי לענות על כך מזווית אישית: אני גם גדלתי על ברכי האמונה, אבל לא השכלתי להבין אותה עד הסוף, אם למשל מישהו הרגיז אותי ,חשבתי שזה לא בסדר שאני כועס כי הכל משמים, בעצם האמונה רק סיבכה אותי יותר, כי מצד אחד לא באמת הרגשתי ככה וממילא נשארתי כועס, ומצד שני נוספה לי תחושת אשמה שזה גם לא בסדר לכעוס...
רק בתוכנית פתאום הבנתי שה' ברא גם את היצר הרע ולא רק את העולם... אומנם ה' אמר לו קלל, אבל ה'  גם עשה שיהיה קשה לנו לקבל את זה. זה לא אומר שאנחנו צריכים לכעוס ולא לעבוד על עצמנו, אבל הגיע הזמן שנפסיק לכעוס על עצמנו על זה שאנחנו מרגישים דחף לכעוס. וכן! גם על זה שאנחנו נופלים לפעמים..
ואולי...אולי.. כשנרגע קצת מהלחץ שלנו נוכל להפנים שבאמת ה' מנהיג את העולם, לא כי צריך לחשוב ככה, אלא כי ככה זה באמת... בהצלחה!

תגובה: תגובה למאמר אדם מקום דבר או מצב [קבלה/כניעה]. לפני 7 שנים, 1 חודש #106534

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

הנה הלינק למאמר המקורי. בדרך כלל הפוסטים במייל היומי הם מהארכיון של הפורום...

וכן, ההערה שלך היא במקום, כיון שהענין הזה של אמונה בזה שה' ברא את הכל וביחד עם זה הענין של חמלה עצמית, הם חשובים מאוד להחלמה.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.26 שניות

Are you sure?

כן