ברוכים הבאים, אורח

האפליקציות האלו של הדתיים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האפליקציות האלו של הדתיים 686 צפיות

האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107542

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 82 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
במסגרת העבודה הייתי צריך להכנס לאזשהו אתר עסקי ולא הצלחתי.
הקולגה שלי שאל אם זה "בגלל כל מני אפליקציות כאלו של דתיים"

אמנם הוא לא שאל כדי להתריס אלא כמשיח לפי תומו, אבל אני קיבלתי מזה חלישות הדעת.

כבר היו דיונים פה על למה רוב החברים בשמור עניך הם דתיים. ובכ"ז, כשמטיחים בי את העובדה הזו בפנים זה מעורר בי מחשבות לא חיוביות לגבי כח העמידה שלי, איפה זה תופס אותי מבחינת אמונה (יודע יודע, זו מחלה וכו', אבל עדיין...) ומה גורם לי לברוח לדווקא למקום כ"כ שפל.

כל מני מחשבות אלוליות שכאלו

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107574

אלי היקר שלום לך
אני יכול להבין את "הבאסה" בתחושה כאילו רק דתיים אובססיבים למחלה שלנו. "החטא החמור" ואוי אוי.
למדתי להבדיל במהלך התוכנית שיש 2 כיוונים להסתכל על תאווה.
הכיוון הראשון הוא הכיוון הדתי, עלינו להתרחק מהתאווה כמה שיותר, התאווה זה איכסה כמו שאמר לי הרב שלי.
הכיוון השני ואליו אני הרבה יותר מתחבר היום, התאווה זה כיף חיים מטורף רק שבתור מחלה, אובססיה, מקום בריחה ומקום שדופק לי את החיים הפיזיים/והרגשיים/הרוחניים שלי .
לכן לא יפריע לי להשתמש בכלים שפיתחו דתיים חמודים בשביל להמנע מ-"כיוון א' "
זה רק כלי ולא יותר מזה
(אגיד במאמר מוסגר שדווקא כשיש לי נגישות מלאה אני מצליח לא ליפול הרבה יותר.
הבעיה היא דווקא בי ולא באינטרנט או בכל מיני אשמים שאפשר תמיד למצוא בבעיות שלנו (לא רק בתאווה)
אוהב
אוהב ה'

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107582

• טמבל
  • חבר ותיק
אוהב השם כתב on 05 ספט' 2017 15:07:
התאווה זה איכסה כמו שאמר לי הרב שלי.

אני לא יודע איזה רב אמר לך משפט שכזה. הייתי מפנה אותו לראב״ד שמביא את השיטה הזאת בשם אריסטו (חוש המישוש חרפה היא לנו) ודוחה אותה מכל וכל בשתי ידים. (אין לי את הספר לידי. יתכן שאני מבלבל שמות אך זהו התוכן)
לא סתם טמבל

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107584

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.
...הנאת האכילה, השתייה, המשגל ובכלל חוש המישוש, אשר ביאר אריסטו במידות ואמר שהחוש הזה הוא חרפה לנו. ומה יפה מה שאמר! ומה נכון הוא שהוא חרפה! כי הוא לנו מבחינת מה שאנו בעלי-חיים ולא יותר, ככל הבהמות (רמב"ם בספר מורה נבוכים חלק ב סימן לו).
     "וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107599

• טמבל
  • חבר ותיק
תודה על הציטוט.

עיין בבעלי הנפש להראב"ד שחלק על הרמב"ם בנקודה זאת.
לא סתם טמבל

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107603

הי חברים יקרים
אומנם מה שכתבתי עדיין קיים (את העבר לא ניתן לשנות..)
אבל אינני חושב שיש טעם לגלוש פה לויכוח שלא מוסיף כלום לנו כמכורים לתאווה.
זה לא משנה לנו מה חשבו לפני 1000 שנה אנשים פרושים, צדיקים וגדולי עולם שהמרחק ביני לבינם הוא כמעט אינסוף בנושא התאווה.
עלינו להתבונן בעצמנו ולראות כיצד אנחנו מתקרבים לבורא עולם, בצורה אמיתית, טובה, נכונה וטהורה.
מאחל לכולם החלמה נעימה
אוהב אתכם מאוד
אוהב ה'

תגובה: האפליקציות האלו של הדתיים לפני 7 שנים #107626

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אלי חבר יקר, 
מבין אותך, ואם זה לא מסכים איתך,
מהסיבה הפשוטה, גם אם לא הייתה נופל, אף פעם, אפליקציות הדתיים נוצרו לא רק בגלל סרטים לא צנועים, הם נוצרו עוד לדברים הקלים יותר, אלה שלאחינו החילונים לא מפריעים כלל, 
לראות אישה לא צנועה.... גם אם אני לא מכור, זה איסור דאורייתא, לאו, בדיוק כמו לא לאכול חזיר, 
אז כמו שאני לא נכנס למסעדה שהיא אינה כשרה שמא יש שם בשר טרף, אני שם מסנן לדתיים, שמא תקפוץ לי תמונה לא צנועה, בלי קשר לתאווה, להתמודדות, ליכולות שלי לעמוד מול עצמי, 
גם אדם שמסוגל לשמור על עצמו.... חייב לשמור על עניו, 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן