ברוכים הבאים, אורח

כניעה מןל הנחש - צועדים עם הפרשה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כניעה מןל הנחש - צועדים עם הפרשה 896 צפיות

כניעה מןל הנחש - צועדים עם הפרשה לפני 12 שנים, 2 חודשים #11482

עם ישראל מתלוננים במדבר על ה"לחם הקלוקל" הם מתלוננים על המים המשונים בדמותו של הסלע, אינם מכירים טובה לקב"ה שמוליך שמגן עליהם בענני כבוד, מפרנס אותם בלי שיטרחו, מכבס את בגדיהם ע"י העננים, “שמלתך לא בלתה ורגליך לא בצקה" ועוד טובות רבות.

הקב"ה שולח את הנחשים השרפים, אלו נחשים שאין להם תרופה. הם נושכים והורגים בעם ישראל. העונש הוא מידה כנגד מידה, יבא מי שמרגיש בכל סוגי האוכל טעם עפר ויפרע ממי שמרגישים בסוג אוכל אחד (המן) את כל הטעמים. זה עונש על כפיות טובה נוראה של עם ישראל.

ומה התרופה?

משה מצווה לעשות נחש נחושת "והיה כל הנשוך וראה אותו וחי"  חז"ל אומרים: "וכי נחש ממית או נחש מחיה?! אלא בזמן שישראל מסתכלין כלפי מעלה ומשעבדין את לבם לאביהם שבשמים - היו מתרפאין, ואם לאו - היו נימוקין". 

"כניעה" מסתכלים כלפי מעלה ומשעבדים את ליבם לאביהם שבשמים, אבל למה להסתכל על הנחש? אם רוצים משהו כדי להרים את הראש כלפי מעלה ולהכנע, אפשר לחפש אובייקטים טובים יותר, אולי לשים ספר תורה גבוה גבוה שכולם יראו אותו.

כאן טמון סוד הכניעה. הכניעה גם מול הנחש! הנחש הוא סמל התאווה, זוהמת הנחש היא מקור תאוות עריות מאז ומעולם. התרופה היא להיכנע לקב"ה מול התאווה. לדעת שגם היא מהקב"ה, למסור גם אותה אליו. במסירת התאווה אליו נמצאת התרופה!

גם לרוע ולתאווה יש מטרה, הקב"ה לא מביא לנו אותם כדי שנכשל, המטרה היא בכדי שנכנע אליו ונדע שהכול ממנו.כל זמן שלא נכניע את עצמנו, נהיה מלאים בטינות ובכעסים על הכל. האוכל, השתיה, הפרנסה וכו' גם על הדברים הטובים.

ברגע שנכנע, נלמד להודות על מה שטוב, ונבין שגם הדברים שנראים רעים אינם כך בעצם, הם תלויים רק בהסתכלות שלנו.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: צועדים עם הפרשה - כניעה מול הנחש לפני 12 שנים, 2 חודשים #11488

יפה מאוד, אדם יסודו! אהבתי, וחיזקת אותי מאוד, בעוד שאני קצת בדאון ובמצב של ייאוש וחוסר מעש כאן בבית מול המחשב.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: צועדים עם הפרשה - כניעה מול הנחש לפני 12 שנים, 2 חודשים #11513

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודרבה לך אדם יסודו, אמשיך את רעיונך - נראה כמה גדול הפער בין נקודת המבט של משרע"ה, הנחש ככלי עזר למשעבדים את ליבם לאביהם שבשמים לבין דורו של חזקיהו המלך שהפכהו לע"ז! עד שקראו 'נחושתן' וכיתת אותו... כמו כל דבר, ניתן להפעיל אותו כלי אדיר, לטוב ולמוטב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תשובה: בעניין: צועדים עם הפרשה - כניעה מול הנחש לפני 9 שנים, 2 חודשים #74681

תודה רבה אדם יקר מאוד!

היה ממש אקטואלי !!

מחכים לעוד כאילו חיזוקים ורעיונות.

אריאל
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן