ברוכים הבאים, אורח

מעגל ה"דף החדש"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מעגל ה"דף החדש" 305 צפיות

מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126575

• דן_
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר חדש

היי לכם

רציתי לשתף.

אגב התקנתי מסננים, אבל כל פעם אני מוצא פרצה, ואז אני עוקף אותה, ואז מוצא דרך לחסום את הפרצה הזו... מקווה שעכשיו חסמתי כבר הכל ושלא יהיו עוד פרצות. אבל לא על זה אני רוצה לשתף.

יש לי שתי בעיות. האחת – התמכרות למחשב (אני יכול לבלות אפילו אינספור שעות מול סרטים, משחקים, שירים, וגם אתרי פ., ובגלל זה אני כאן, והשניה – התמכרות לאוכל, והשמנת יתר, עד כדי פגיעה בבריאות.

כשהייתי ילד, אבא שלי לא היה גר איתנו. הוא לא נהג לשמור על קשר קבוע, וגם לא היה לו טלפון.  זה היה כמו מעגל. אמא שלי ז"ל הייתה מתקשרת לשכנים שלו, מבקשת שיחזור אליה. מתישהו הוא היה מתקשר בחזרה, מתנצל, ומחדש את הקשר. היה מגיע פעם בכמה שבועות לביקור. בן אדם חם, לבבי, שכיף להיות איתו כל דקה ודקה. בן אדם שכיף לטייל, לדבר. ואז... יום אחד, ללא כל התרעה, שוב נעלם. והיינו מחכים ביום שקבענו שיבוא, ומחכים ומחכים. אחרי נתק של כמה שבועות אמא שלי שוב הייתה מתקשרת, הוא היה חוזר שוב, מתנצל מעומק הלב, והביטוי שתמיד היה משתמש בו היה – שהוא "פותח דף חדש". להגנתו, אמא שלי הייתה אומרת שכשהוא אומר שהוא פותח דף חדש, באותו הרגע הוא באמת מאמין לזה, אבל אחר כך זה משתנה. כל זה נמשך עד שגדלתי קצת, ואחרי אחת מהפעמים שהוא נעלם, ביקשתי שלא תתקשר יותר. והוא  מבחינתו לא חידש את הקשר.

במקביל, כשהייתי ילד, היו תקופות שהייתי תלמיד טוב, לפעמים גם תלמיד מצטיין, והיו תקופות שהייתי עושה שטויות. הייתי מתנהג לפי כל הכללים, במשך תקופה, זוכה לשבחים, לציונים טובים...ואז עושה משהו שבבת אחת הורס הכל. המורה שלי הייתה אומרת שאני כמו אותה פרה, שנותנת חלב, וברגע שהדלי מתמלא, בועטת בו והכל נשפך. אמא שלי הייתה נוהגת לחזור על הדברים של המורה הזו במשך המון שנים, אבל אף פעם לא הבנתי את המשמעות של הדברים לעומקם, וזה רק היה מכעיס אותי.

לאחרונה קרה לי משהו מוזר. הייתי "נקי": אכלתי נכון, לא אכלתי שטויות, שמרתי, לא נכנסתי לדברים שלא צריך להיכנס למחשב, התחלתי לסדר ולנקות את הבית, עשיתי ספורט... והכל נראה בסדר, וגם ירדתי קילו וחצי במשקל. ואז ללא כל סיבה, הכל התהפך. עצרתי את הנקיונות באמצע, חזרתי לאוכל לא בריא, ולמחשב. וכאשר עליתי על המשקל, ראיתי שהעליתי בחזרה את כל מה שהורדתי.

מה שהיה מוזר זה שבעצם שמתי לב שאני לא מתבאס מהעליה במשקל, אלא להיפך. וראיתי שגם הקטע של להדפיס "דף חדש" של טבלת 90 יום במקום הדף הקודם שכבר לא היה רלוונטי, עשה לי טוב. שהנה, עכשיו אני מתחיל מהתחלה משהו חדש, והפעם זה בטוח יחזיק לתמיד.

אבל פתאום קלטתי, פעם ראשונה בחיים, אחרי עשרות שנים, את המשמעות של הסיפור של אותה מורה על ההתנהגות שלי – המשל עם הפרה והדלי, וגם פתאום קלטתי את המשמעות של ה"דף החדש" של אבא שלי, ושאני בעצם נוהג בדיוק כמוהו כל החיים, רק כל פעם בהקשר אחר. ולא רק שאני נוהג ככה ברוב חיי בתחומים שונים, אלא ששני הדברים האלה זהים – ה"דף החדש" והסיפור של הפרה.

לא יודע עד כמה התובנות האלו יעזרו לי אבל הרגשתי צורך לשתף

תגובה: מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126576

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

מעניין מאוד, תודה.

כל אחד יש לו את הסיפור שלו. עולה ויורד.

אני חושב שכאשר עולים, פתאום מבינים שזה מכניס אותנו לעולם שמפחיד אותנו, ואז אנחנו חוזרים חזרה לעולם ה"בטוח" שבו לא עושים כלום

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126585

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 650 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אחי! נהניתי מאוד לקרוא!

ברוך הבא או ברוך שובך.

מאוד מזדהה עם תופעת הדף החדש.. עם "פעם אחרונה בהחלט"

מאוד מזדהה עם ההרס העצמי הזה.. להוכיח לעצמי שאני יכול להיות טוב ומוצלח ואז לבחור לא להיות כזה ולהרוס הכל.
זה כאילו שקר שאני מוכר לעצמי.. שבעצם אני יכול להיות טוב, בהקשר של תאווה אני יכול לא לפגום יותר.. אני חוזר לזה רק כי בא לי וכי אני בוחר.. כשבתאכלס אין לי שום שליטה על זה..

אוהבים

תגובה: מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126749

• דן_
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר חדש

תודה לכם

תגובה: מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126768

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

היה לי לתועלת. תודה רבה!

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מעגל ה"דף החדש" לפני 4 שנים, 1 חודש #126922

• mitmoded
  • דירוג זהב

מאוד כאב לי לקרוא את הסיפור שלך, אבל לפי מה שכתבת נשמע שממש הצלחת לראוץ בעצמך את הבעיה ואת השורשים לבעיה שזה כבר שווה חצי החלמה, אני מאחל לך הרבה הצלחה אח יקר אתה בדרך הנכונה, וכמובן שתמשיך לשתף!!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן