ברוכים הבאים, אורח

קרי לילה נחשב נפילה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קרי לילה נחשב נפילה? 191 צפיות

קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150919

כשאתם רושמים שכבר 90 יום אתם על זה, זה כולל או לא כולל קרי לילה?

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150923

תלוי מה גרם לזה? אם זה שינה בטעות על הבטן או זלזול בשמירת העינים והמחשבה? זלזול קטן לא נראה לי נחשב. (כמו להתעכב שנייה על איזו אישה ברחוב) אבל משהו יותר גדול זה ממש הזמנה לקרי לילה. 

דרך אגב. קריאת שמע שעל המיטה מונעת קרי בוודאות. אני מקפיד כבר כמה שנים כל לילה ורק בפעמים שנרדמתי בלי קרו לי מקרים מוזרים וקרי תוך כדי שינה.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 1 שבוע על ידי אבאאאאאאאא.

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150924

• mose
  • דירוג זהב

אני חושב שמה אבאאאאאא כתב די נכון מצד אחד, מצד שני אני לא חושב שנכון להגדיר את זה כנפילה כי בלילה זה יותר כמו אנוס ככה נראה לי 

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150928

גם בתקופות שהייתי עם פחות דחפים או פחות עסוק בנושא הזה של אוננות ופורנו, אני לא זוכר שעברו יותר משבועיים-שלושה בלי קרי.

אני לא מצליח להבין, יש פה אנשים שאין להם קרי בכלל? לאורך תקופות ארוכות?

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150937

בקרי לילה יש בעיה כאשר אדם חושב או רואה מראות לא צנועים במכוון ועל ידי כך הוא מגיע לידי קרי בלילה שכתוב בחז"ל "אל יהרהר אדם ביום שלא יבוא לידי טומאת קרי בלילה"
אבל אם הוא לא הסתכל במראות לא צנועים ולא הרהר הרהורי עבירה (או לפחות עשה את ההשתדלות המרבית שלו להתמודד) אין בקרי בעיה, זה פעולה טבעית של הגוף שקוראת כל כמה שבועות,(הקרי הוא גם סימן טוב לאדם שחולה, שאומר שהוא מבריא כדברי הגמרא)
כמובן שחסידים וגדולי הדור ע"י התקדשות רבה היו זוכים שלא יראו כלל , אבל כל אחד לפי מדרגתו והתקדמותו.
אם אתה רוצה לחזק את העניין הזה אתה יכול להקפיד על קריאת שמע עם הנוסח המלא בסידורים, וגם קריאת ספרא דצניעותא לפני השינה יש בהם מעלות ותיקונים גדולים לשמירת הברית ועל ידם זוכים גם לא לראות קרי.

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150938

גבראנונימי כתב on 23 מאי 2024 08:36:

גם בתקופות שהייתי עם פחות דחפים או פחות עסוק בנושא הזה של אוננות ופורנו, אני לא זוכר שעברו יותר משבועיים-שלושה בלי קרי.

אני לא מצליח להבין, יש פה אנשים שאין להם קרי בכלל? לאורך תקופות ארוכות?

אסירות תודה שכן, גם בהיותי רווק וגם כנשוי. ביחד עם הנקיון ביום (שאני זוכה לזה ע"י עבודת הצעדים) קיבלתי במתנה גם את הנקיון בלילה, למעט מקרים בודדים מאד ב-9 שנים האחרונות.
ובכל אופן לגבי שאלת השואל, אני לא חושב שיש צורך לאפס על זה, ומאידך צריך ליזהר לא לפעול כך באופן קבוע, זאת אומרת, להרהר ביום על מנת שיהיה קרי באונס, ולא יצטרכו לאפס....

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150939

תלוי מה אתה מרגיש לגבי זה, נדרשת פה כנות עצמית.

זה גם שכיח מאוד בתקופה של גמילה, ולא כדאי להתרגש מזה.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 1 שבוע על ידי אם לא עכשיו אימתי.

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150940

גם ברווקות?????? הגוף פולט את זה מתישהו, לא???
ממש מפתיע אותי!!!!

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150947

גבראנונימי כתב on 23 מאי 2024 13:30:

גם ברווקות?????? הגוף פולט את זה מתישהו, לא???
ממש מפתיע אותי!!!!

אני מבין שהפנית את השאלה הזאת אליי ולא להודעה אחת שלפני זה....
אכן התשובה היא כן. גם ברווקות בס"ד. אמנם יש מקורות לכך שהגוף צריך לפלוט את זה, אבל כנראה שבמציאות זה לא מוכרח להיות, ואגב, זה לא רק אצלי, אלא אצל עוד מכורים שהחלימו שאני מכיר.

בכל אופן, כדאי להתמקד ביום ולא בלילה.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: קרי לילה נחשב נפילה? לפני 4 חודשים, 1 שבוע #150948

• mose
  • דירוג זהב

חזק להתמקד ביום 
בעשה טוב 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן