ברוכים הבאים, אורח

אני נקי יום אחד
(0 צופה) 
 • עמוד:
 • 1
 • 2

נושא: אני נקי יום אחד 3419 צפיות

אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1663

תודה לאתר הזה וכמובן לה' ששלח אותי לפה.
אני מרגיש שאני טהור וזה הרגשה נפלאה, וזה מוסיף לי ביראת שמיים וברצון להתקרב לה', וכמו כן אני יכול לדון אותי לקו זכות שהנה שמרתי על הברית.
אמנם עבר רק יום אחד, אבל כל קשר עם ה', כל התגברות קטנה מועילה.
היום אני אלך לישון עם מצפון נקי בס"ד

תודה לכם ;D

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1666

 • whoswho
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • הודעות: 40
בהצלחה!

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1668

 • תת לחץ
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • הודעות: 78
כשהינך מתקרב לה', ושופך כמים ליבך לפניו ברחמים ובתחנונים שיקרב אותך אליו.
נשפעים לך ישועות בלי גבול, שיכולים להושיע כל אדם בעולם ובכל מצב שהוא נמצא בו. (עפ''י לקו''ה)
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1670

קודם כל תודה על החיזוקים שאתם נותנים לי זה נותן לי כח.

אמנם אני נקי יום אחד אבל אני חושש שהיום בלילה יהיה לי קשה, השם יעזור.
אני רוצה להיות טהור, אבל בזמן שהטלויזיה פתוחה בבית להתגבר וללכת ללמוד תורה זה מאוד קשה לי
מקווה שיהיה טוב!

תחזקו אותי.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1671

 • תת לחץ
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • הודעות: 78
פחות חשוב מה יהיה.. מה שחשוב זה שקיבלת  כוח שיבוא לעזרתך באיזשהו שלב בהמשך...
עצתי לך עכשיו היא, לנסות לראות מאיפה היצר מתחיל לייאש אותך, באיזה נקודה בדיוק במשך היום, באיזה מחשבה הוא מתחיל, הרי הוא תמיד מתחיל בקטן...
תרשום לעצמך את זה, ואפילו אם היום כבר לא תצליח, אבל באיזשהו שלב הפזאל יתחבר...
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1672

 • Shmiras
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • גוף שבתוכו נשמה
 • הודעות: 48
ללמוד לאהוב את השם דרך המאבק

המאבק הזה הוא האדמה הפורייה שממנה יצמח ה-אני האמיתי שלנו, ודרכו אנו לומדים כיצד למסור את ליבנו להשם. אנו מקווים שיבוא יום שבו נוכל להביט לאחור ולומר שהתוצאה הצדיקה את הדרך. אחרי הכול, לשם מה הגענו לעולם הזה, אם לא כדי ללמוד לתת את לבבותינו להשם? כפי שאומר הפסוק, "תן, בני, לבך  לי". באמצעות המאבק הזה אנו לומדים איך להשתחרר מעצמנו ולמסור את עצמנו לאלוקים, ואיך להכניע את רצוננו ואת חיינו בפני השם בצורה העמוקה ביותר. ואת הדבר הזה רוב האנשים אף פעם לא מצליחים ללמוד, גם ב-120 שנה בעולם הזה. כך שבמובן העמוק, המאבק הזה הוא למעשה מתנה משמיים ואות לאהבתו של השם – אם רק נדע לעשות בו שימוש נכון!
לא משנה כמה מעדנו ונפלנו, אסור לנו אף פעם לחשוב שהשם "בז" לנו, או לחשוב שהשם מתוסכל מאיתנו או כועס עלינו. במקום, בעודנו לומדים למסור את רצוננו להשם, נתחיל להרגיש כי השם הוא באמת החבר הכי קרוב והכי נאמן שלנו.
ככל שאנו מתקדמים ומתבגרים, אנו מתחילים לראות את יחסינו עם השם ברמה הרבה יותר אינטימית. אנחנו מתחילים להבין איך התאווה מנסה להיכנס בינינו לבין השם ולהפריע לקיומה של האהבה החזקה ביותר שיכולה להתקיים!
כדי ללמוד איך לנתב את אהבתנו להשם באמצעות המאבק הזה, להלן גישה אחת שיכולה לעזור, מהספר הקדוש, נועם אלימלך. ר' אלימלך מליז'נסק (פרשת בשלח) כותב: יעקב אבינו, ע"ה, נהג לעבוד את השם במידה שלו, שהיא תפארת. מכל דבר שהוא ראה, שמע, עשה או אכל, הוא התחבר לתפארת הבורא. לדוגמה, כשאכל דבר מה טעים, היה חושב בלבו, "המזון הזה הוא בסך הכול בריאה. מי הכניס לו את הטעם הטוב? האם לא הקדוש ברוך הוא? ואם דבר המאכל הזה כל כך טעים, האם לא ברור שכל הטוב והנעים יימצא בבורא?" וכך היה חושב בנוגע לכל דבר.
כמה יפה ומרומם יהיה לנסות ליישם את המידה הזאת של יעקב אבינו בעצמנו. בכל פעם שנראה משהו שימלא את לבנו בתשוקות האלה, עלינו לומר לעצמנו, "אם זה באמת כל כך טוב, ואני כל כך חושק בזה, כמה עוד טוב יש בהשם, כי בו שוכן כל היופי, האהבה והעונג". (אחרי הכול, אילו כל זה לא היה מתקיים בו, האם היה יכול לברוא את כל זה?)
כולנו נושאים בתוכנו "חור אלוקי", שאנו מנסים למלא. השם נתן לנו צורך תת-מודע עמוק לחפש אחריו, מכיוון שהוא המקור לכל צרכינו. המוח הפיזי שלנו פשוט משבש את האותות של השתוקקות הנפש שלנו. היופי שאנו רואים בעולם הזה הוא רק צל חולף של הדבר האמיתי!
גם הבעל שם טוב מדבר הרבה על זה שהתשוקות האלו הן "אהבות נפולות", ושורשיהן נמצאים למעשה בעולם הרוחני העליון של האהבה. כפי שכתוב בבעל שם טוב על פרשת לך לך:
כל דבר הוא מהתפשטות הקדוש ברוך הוא על ידי מידותיו אהבה ויראה כידוע, רק שהאהבה הוא בגלות, מלובשת בגשמיות, באישה או במאכל, וכשנותן אדם אל לבו שזאת האהבה ומלבוש לו יתברך שמו, ויאמר בלבו אם אני אוהב זאת שהוא רק אהבה שנפלה בשבירה, מלובשת בטיפה סרוחה, כמה יש לי לאהוב אותו יתברך שמו.
אלה הנאבקים בתאוות מהסוג הזה יכולים להשתמש במאבק כקרש קפיצה לאהבת השם. וכאשר אנו עושים זאת בהצלחה, אנחנו מרוממים את התאוות הפיזיות החזקות ביותר והופכים אותן לאהבה גדולה להשם! זוהי רמה גבוהה מאוד של עבודת השם. אנחנו רואים את המידה הזאת גם אצל יעקב אבינו, כשפגש את בנו, יוסף, אחרי 22 שנה, וכפי שחז"ל מספרים לנו, הוא הפנה את אהבתו להשם כשאמר קריאת שמע. אנו יכולים לצמוח בכיוון הזה אם כל פעם שאנו חשים בתאווה לא בריאה, נתפלל להשם ונאמר, השם, אנא עזור לי למצוא בך את הדבר שאני מחפש בתאווה.
תגובה לכל המשתמשים באתר, תרחמו על עצמכם. המדריך של GYE נכתב אחרי שנים של נסיון בתחום הזה, בתוספת של אלפי תיקונים והערות של חברי הפורום באנגלית. יש יותר מה להריוח בקריאה ראשונה של המדריך, מכל התגובות שאם בגלל יהיה לך את הסבלנות לקרא.

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1674

נפלתי.

אמנם לא השחתתי את זרעי כמו בפעמים הקודמות, אבל למרות שהתקינו לי פילטר חיפשתי וקצת מסקרנות לראות מה חסום ומה לא. הסתכלתי, אוי.

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1680

 • Shmiras
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • גוף שבתוכו נשמה
 • הודעות: 48
13. כל הצלחה קטנה חשובה
אנחנו חייבים להאמין שב"בנק הרוחני" שלנו נצברים מטבע אחר מטבע, בכל פעם שאנחנו מסרבים ליצר הרע, ולא משנה עד כמה חסר משמעות זה נראה לנו כשזה קורה. גם אם מישהו בטוח שהוא עומד למעוד בעתיד הקרוב, עליו לדעת שהוא זוכה לתגמול על כל שנייה של איפוק, תגמול שלא יסולא בפז. וכאשר אדם צובר מספיק מטבעות בחשבון הרוחני, הוא יצליח בצורה שלא חלם בחלומותיו הפרועים ביותר.
חז"ל אומרים, "הבא להיטהר מסייעין לו", ו"בדרך שאדם רוצה לילך, מוליכין אותו". מדוע הגמרא מדברת תמיד בלשון רבים – "מסייעין", "מוליכין"? המהרש"א מסביר כי כל מאמץ שאדם עושה יוצר מלאך. וכאשר צבא המלאכים מספיק גדול, יש בכוחו לעזור לאדם להתגבר על כל המכשולים ולהוביל אותו לאן שברצונו ללכת.
14. זה אף פעם לא הכול או כלום
המחשבה שעלינו להצליח תמיד למעשה הופכת אותנו לטרף קל ליצר הרע. הוא משתמש בתכונות הטובות שלנו - כמו הכמיהה המתמדת אחר שלמות – נגדנו, כשהוא מנסה לגרום לנו להרגיש מדוכאים אחרי שאנחנו חווים נפילה. במאבק הזה זה לא "הכול או כלום". כשצבא יוצא לקרב, האם הוא תמיד מנצח? האם אף פעם אין נפגעים? פצועים? הפסוק אומר, "אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ--אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה-טּוֹב, וְלֹא יֶחֱטָא" (קהלת ז, כ).
הרב הוטנר כתב פעם מכתב לבחור שהיה מדוכא בשל כשלונותיו הרוחניים האישיים. במכתבו, הרב הוטנר מסביר שמה שנותן לחיים משמעות אינו בילוי תמידי בחברת היצר הטוב, אלא המאבק הדינאמי עם היצר הרע. החוק של שלמה המלך, לפיו "כִּי שֶׁבַע, יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם" (משלי), ממשיך הרב הוטנר לכתוב, אין פירושו כי גם לאחר שבע נפילות, הצדיק עוד יכול לקום. המשמעות האמיתית של הפסוק, הוא מסביר, היא שאך ורק באמצעות הנפילות החוזרות ונשנות, האדם באמת הופך לצדיק. המאבקים – ואפילו הכשלונות – הם מרכיבים של מה שיכול, באמצעות נחישות והתמדה, להפוך בספו של דבר לניצחון גדול.
אילו צפיתם בקרב בין אדם לאריה, למי הייתם נוטים לתת תגמול גדול יותר – לאדם עם אקדח היורה באריה והורג אותו במכה, או לאדם שנאלץ להשתמש בשתי ידיו? במקרה השני, יש מאבק איתנים, ולעתים האדם נופל והאריה מנצח, אבל הוא בכל זאת מצליח לדחוף מעליו את האריה שוב ושוב, עד שלבסוף הוא גובר עליו ומנצח בתחרות! השם רוצה לתגמל אותנו בשמחה אלוקית אינסופית, ולכן נתן לנו חיה פנימית שעלינו להרוג. הוא יכול היה לברוא אותנו חזקים כמלאכים, אבל נוכחותו של השם מסוגלת להאיר את המקומות החשוכים רק דרך בני אדם הנלחמים בחשיכה במו ידיהם.
בזוהר, בפרשת תצווה, כתוב כי האור החזק ביותר נובע מהחשיכה. וכאשר הסיטרא אחרא משועבדת, כבודו של השם מתרומם. ועבודת השם יכולה להיעשות רק דרך החשיכה, וטוב יכול לבוא רק דרך הרע. וכאשר אדם צועד בדרך רעה ואז עוזב אותה, מתרומם כבודו של השם.
15. השם מעריך את מאמצינו, לא רק את הישגינו
השם אינו מבקש מאיתנו הצלחות גדולות או הישגים מופלאים. אם נצליח בגדול או לא, בסופו של דבר, זה עניינו שלו. הוא בסך הכול מבקש מאיתנו להתחזק מעט יותר כל יום ולעשות מה שאנו יכולים בנקודת הזמן הזאת. המאבק שלנו ביצר הרע הוא יקר יותר להשם מהצלחתנו להשתחרר באופן מוחלט. להשם יש די מלאכים נפלאים וחזקים בשמיים, אבל רק בני אדם נאבקים ביצר הרע ויכולים, באמצעות המאבק הזה, לתת להשם נחת רוח.
בספר "מנוחה וקדושה" שכתב תלמידו של רבי חיים מוולוז'ין, נאמר כי גם אדם שחטא לאורך כל ימיו יכול עדיין להיחשב צדיק, כל עוד לעולם לא ייכנע ותמיד ימשיך להילחם. אנחנו נוהגים לחשוב על הצלחה במונחים של תוצאות, אבל השם בוחן את מאמצינו ולא את הישגינו.
16. לקום בחזרה אחרי נפילה
אם אנחנו חווים נפילה, אסור לנו לתת לזה לדכא אותנו. דיכאון זה בדיוק מה שיצר הרע רוצה לגרום לנו, והוא מוביל למעגל אכזרי של נפילות נוספות.
המבחן האמיתי ביותר של עבד השם הוא דווקא כשהשם לוקח ממנו הכול, כמו במצב שבו הוא נופל ולא מרגיש שום השראה, רגש או התלהבות. זהו רגע האמת שבו אדם יכול לשאול את עצמו בכנות, "האם אני עובד את השם כי זה עושה אותי שמח, או שאני עובד את השם כי זהו רצונו שלו?"
הלכעוויטשער (תלמידו של רב שלמה מקרלין) הרחיק לכת פעם אחת ואמר כי אפילו אם אדם הרגע רצח מישהו, והסכין עדיין נוטפת דם, והוא חש שאינו מסוגל לקום ולהתפלל מנחה בכל כוחו ובכל לבו, הרי שעוד לא טעם ממימי החסידות.
הבאר מים חיים אומר שבצבא, כשרצו לבדוק אם חייל טוב מתאים להיות גנרל, היו מושיבים אותו על סוס פרא, שאי אפשר היה להישאר רכוב על גבו. על אף שאיש לא יכול היה להישאר על גב הסוס, המבחן למעשה בדק כמה מהר החייל ישוב לרכוב אחרי שהושלך באכזריות.
תגובה לכל המשתמשים באתר, תרחמו על עצמכם. המדריך של GYE נכתב אחרי שנים של נסיון בתחום הזה, בתוספת של אלפי תיקונים והערות של חברי הפורום באנגלית. יש יותר מה להריוח בקריאה ראשונה של המדריך, מכל התגובות שאם בגלל יהיה לך את הסבלנות לקרא.

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1683

 • tzvi s.
 • מנותק
 • מנהל
 • הודעות: 19
אני יכול לשנות לך את ההגדרות של הפילטר ליותר חזקות

צ
שלח מייל ל filter.tzvi@guardyoureyes.org

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1684

חברה עברתי את הלילה בשלום! 8)
שיהיה שבת שלום ונקיה

שנתחזק כולנו

כל התגברות קטנה היא אוצר גדול!

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1689

 • סבבה
 • מנותק
 • דירוג זהב
 • הודעות: 310
יפה אחי
לכולנו זה מאוד קשה ויש פיתויים
אבל ממשיכים אחי
בהצלחה
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1690

הפילטר ממש הציל אותי, אני מרגיש שפתאום אני יותר פתוח יותר מדבר עם המשפחה פחות מסתגר בחדר איפה שהמחשב.
היאוש הבא מהנפילות הרבות קצת נמוג ופתאום אני מעריך את עצמי יותר. ;D

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1696

 • Shmiras
 • מנותק
 • חבר ותיק
 • גוף שבתוכו נשמה
 • הודעות: 48
אה! לחיות !
תגובה לכל המשתמשים באתר, תרחמו על עצמכם. המדריך של GYE נכתב אחרי שנים של נסיון בתחום הזה, בתוספת של אלפי תיקונים והערות של חברי הפורום באנגלית. יש יותר מה להריוח בקריאה ראשונה של המדריך, מכל התגובות שאם בגלל יהיה לך את הסבלנות לקרא.

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1701

 • משה מנסה
 • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
 • מנותק
 • דירוג פלטיניום
 • הודעות: 521
יפה מאוד
מחזיקים לך אצבעות

תמשיך כך

בעניין: אני נקי יום אחד לפני 12 שנים, 7 חודשים #1718

עשיתי שטות ונפלתי...
זה היה כ"כ כיף להיות נקי, שכבר חשבתי שהנה אני הולך  ל90 יום להיות נקי וכולה עברו 4 או חמש ימים.
אני לא מיואש אבל התאכזבתי.
האם אני באמת יוכל לצאת מזה לגמרי?
הרי סך הכל יש יצר הרע יום מנצחים יום מפסידים ככה זה.
לפחות אני מתנחם בזה שלא היתה לי האפשרות ולכן לא צפיתי בסרט פורנוגרפי מהסוג הקשה ביותר
אלא משהו קל יותר, אם אפשר בכלל להגדיר הגדרה כזו.
בעסה.
 • עמוד:
 • 1
 • 2
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן