ברוכים הבאים, אורח

נושא חשוב נא להגיב כולם!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נושא חשוב נא להגיב כולם!! 750 צפיות

נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #33918

• בן ש
  • דירוג כסף
זה דבר חשוב וקריטי בשבילי אני מבקש שכל מי שקורא ויש לו איזושהי תשובה יגיב, גם אם הוא לא רגיל.  כי אחרי הכל אני כותב את זה רק בשביל התשובה לשאלה.
לפני למעלה מחצי שנה כשהייתי נואש מאוד מהאוננות (שאז הייתי סבור שזה חטא שז"ל למרות שהיום אני יודע שזה לא חטא), הסתכלתי בכמה מאמרים בנושא באתר "כיפה"/"חברים מקשיבים". (אגב המאמרים באתר מאוד מומלצים בכלל וגם בפרט בנושא זה אך לא הייתי ממליץ במיוחד למכור). באחד מהמאמרים אחת העצות היתה לכתוב בכל יום חשבון נפש בפנקס מיוחד ובו לעשות טבלה שבה יש התמודדות עם חטא שז"ל,  הרהור עבירה,  חסד,  כיבוד הורים,  תפילה ועוד קטגוריות כרצונך (אני למשל בחרתי לעשות הימנעות מלשון הרע). מעניין שעד היום אני משתמש בעצה הזו.
אך היום כשקראתי איזשהו חיזוק יומי במייל קראתי משהו בסגנון של "אנחנו לא כותבים על התאווה או מדווחים עליה.  מה שהיה היה" (משהו בסגנון אל תתפסו על המילה). וכתוצאה מזה קלטתי שיכול להיות שזה נוגד את האידיאולוגיה של התוכנית.  כי אנחנו אומרים בתוכנית כל יום רק להיום ולשכוח ממה שהיה,  וכשאתה עושה חשבון נפש ורושם שנפלת זה בעצם חתימה בתוכך שנפלת וחוסר השלמה עם זה.
כמובן שיש בחשבון נפש הזה צד די חיובי.  המטרה של זה היא להפך להסתכל ולהתעודד שהיו הרבה ימים של נקיות,  ובעצה אחרת כתוב גם לכתוב בדף את ימי הנקיות כדי להתעודד (אשמח אם תגיבו גם על זה). ויש גם הרבה מקורות שאומרים שראוי שאדם יפשפש במעשיו ויעשה חשבון נפש.  אך למרות כל זאת יכול להיות שיש בזה משהו שמעכב את ההחלמה.
אני מבקש שתסבירו לי האם החשבון הזה נכון ולמה.  זה מאוד חשוב עבורי כי אני עושה את החשבון הזה כל יום וזה מעין פרוייקט כזה להכין את הטבלה כל חודש.
אודה מאוד מאוד על שיתוף הפעולה.
מאחל לכולם החלמה מהירה.  :D

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #33926

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
חבר יקר, אינני מתכוון לפסול שיטה שעובדת בשבילך. אגיד רק מה אני מרגיש עם חשבונות הנפש שלי.
איני יכול להתאפק ועל כן אפתח בדברי ר' נחמן מברסלב ב'שיחות הר"ן' - שקבע שמאוד חשוב לעשות חשבון נפש בזמן ובמקום שאני בוחר, ובעיקר - מאוד חשוב לא לעשות אותם מיד אחרי נפילה.
רק כשהגעתי לתוכנית הבנתי כמה הקביעה הזו נכונה.
יש בחשבון נפש שנעשה אחרי נפילה הרבה ממה שמכונה בתוכנית 'אשמה רעילה' - אני מאשים את עצמי, ובלא לשים לב מעצים את הרגשות השליליים שיש לי על עצמי. כעת, לא מרגיל תסכול ואכזבה ואפילו יאוש, אני מעצים את השנאה העצמית שלי על ידי כך שאני כותב באותיות קידוש לבנה בדיוק מה היה.
יש זמן לחשבון נפש. אבל לא זה הזמן. התוכנית אינה עוסקת בבירור 'מה היה לא בסדר', אלא בבירור 'מה אני יכול לעשות עכשיו שיהיה מחלים'.
את החלק הלא בסדר אני מברר בהרחבה (אומץ לשנות, כמובן בעזרת ספונסר), אבל לא בהתחלה.
זהו בקצרה פחות או יותר.
לילה טוב

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #33928

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מצטרף לדברי נתן במתנה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #33940

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בן שין יקר, חשבון נפש מיד אחרי שימוש הוא ברוב המקרים תוצר של בושה אשמה ורצון לתקן כאן עכשיו מיד, זבנג וגמרנו. לוקח זמן להבין שבביזנס הזה אין הוקוס פוקוס, נדרש תהליך, ארוך. משמעותי, שמצריך התייחסות רצינית, בחלק גדול מהמקרים השימוש גם גורם לעייפות קוצר רוח וחוסר ריכוז גוברים והולכים שלא יאפשרו דיון מועיל.

אני מציע לספונסיים שלי לכתוב, פשוט להעלות הכל על הדף, הנסיון מראה שבדף הדברים נכנסים לתוך מסגרת יותר מציאותית, פחות רגשית, ואז אנחנו עוברים על זה יחד, הספונסר שלי לימד אותי לעשות את זה עם הספונסיים שלי מתוך הספר הגדול (עמ' 33) שם יש סיפור על ג'ים, אלכוהוליסט ששתה 'חצי תריסר פעמים כי הוא לא פיתח את חייו הרוחניים'..

נכתב שם שהם עברו איתו בכל אחת מהפעמים בקפדנות על מה קרה, כולל בפעם השביעית מיד לאחר שהוברר לו מה צופן לו העתיד..
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #33986

תודה רבה לך בן ש.
כשקראתי את מה שכתבת
הבנתי משהו שלא הבנתי אף פעם
"חוסר השלמה עם זה"
בחיים לא קלטתי שאני באמת לא משלים עם הנפילה שלי,
כמה שכתבתי צעד ראשון וכמה שאני מבין שאני לגמרי חסר אונים מול זה,
אבל השלמה אין כאן, אני לא משלים עם זה.
נפלתי במוצ"ש האחרון, מאז השם שומר אותי נקי.
אני לא מקבל את הנפילה שהייתה לי,
אני לגמרי לא משלים עם זה,
הייתי רוצה שימשיך הרצף של הנקיות משבוע שעבר,
אני מרגיש קטן כשאני אומר שלום חברים שמי מוישה ואני נקי שלושה ימים,
אני מודה לך בן ש. על התובנה,
ואני מבקש מהשם שיקדם אותי בעניין הזה.

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #34008

ה' עזר לי להבין עוד נדבך על מה שהבנתי קודם.

הבנתי שאני לא מוכן בשום אופו להשלים עם המציאות החולנית שלי,
עד עכשיו גם כשהייתי מוכן להודות בזה, גם כשכתבתי צעד ראשון, זה היה בצורה של "מודה באשמה",
כאילו עברתי עינויים בחקירה פלילית ולבסוף הודיתי באשמה המבישה שאני תלותי, מכור לתאווה, מכור לחברים ולבילויים בלי יכולת לסרב גם בזמנים קשים ובשעות מאוחרות, לא זז בלי דעת אחרים, כל מה שאני עושה זה מה יגידו ואיך יקבלו אותי.
לא מודה שזה מה שאני אלא מודה שכל זה נכון, והאצבע המאשימה מופנית אלי, מחפש כל דרך להשתחרר מזה וכמה שיותר מהר, לא מוכן להכנס לתוכנית שבה אני יצטרך להודות שזה חלק מאישיותי, ועוד להיות מרוצה מזה ולא להאשים את עצמי.
נכון שאני לא מוכן לעבוד בתוכנית שבה אני צריך לומר על עצמי "אתה חולה", אבל מה לעשות זה הברירה היחידה שלי להישאר בחיים, בריא ומפוכח.
ולכן אני עומד ומצהיר "אני חולה, סובל מתלות יתר בלי יכולת לשלוט על זה, מכור לתאווה נגד רצוני האמיתי", אבל אין לי מה לעשות, ניסיתי הכל ואין מה לעשות, נסיתי להתכחש לזה וזה התפוצץ לי בפנים, ולכן אני מקבל/מנסה לקבל את זה, ולהיות מרוצה מההכרות החדשה עם עצמי,
משווע להשם שיתן לי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, לקבל באמת, ולהיות שלם ומרוצה עם זה.

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #34013

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה לך משה אמת, מתוק מדבש.
אל תפסיק את מה שהתחלת... סליחה, את מה שה' התחיל עבורך...
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #34014

אל דאגה, הושיעה
ה' התחיל בעבורי וה' ימשיך בעבורי,
אני בעזרתו יעשה עד כמה שהוא יתן לי את האומץ את הפעולות הנכונות.

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 11 שנים, 4 חודשים #34258

• בן ש
  • דירוג כסף
לא הבהרתי את עצמי.  כשאני עושה חשבון נפש אני עושה ניקוד מ-1-10 לכל קטגוריה,  זה יותר נוח.  אז אני בעצם לא ממש כותב את החטא שעשיתי,  אבל בכל זאת זה נראלי קצת פסול.
אשמח אם תגיבו גם על הדבר האחר שכתבתי על זה שאני רושם את ימי הנקיות שלו.
בבקשה תענו מה אני צריך לעשות!  אני די תקוע!  יכול להיות שזה שלב שמעכב את ההחלמה.

בעניין: נושא חשוב נא להגיב כולם!! לפני 10 שנים, 11 חודשים #46510

בס"ד
סליחה שאני קצת באיחור
אבל כדאי לקרוא את זה
http://www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=68.msg1431#msg1431
לילה טוב ונקי
שלמה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.84 שניות

Are you sure?

כן