ברוכים הבאים, אורח

האם אני מכור לתאווה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: האם אני מכור לתאווה? 5119 צפיות

האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3601

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הרבה זמן שאלתי את עצמי את השאלה: האם אני מכור למין? אולי אני אדם רגיל כמו כולם עם יצר הרע ובעיות באמונה? הרי לכולם יש תאווה לנשים, ואין לי שום מושג מה קורה אצל אחרים, אז אולי אני בכלל בחור רגיל כמו כולם.

בשלב מסויים פניתי לפסיכולוג מקצועי והוא שאל אותי עשרים שאלות, כאשר אם התשובה על רובן היא חיובית - אני מכור. אני הייתי קצת פחות מעשרים תשובות חיוביות, אבל עדיין הרגשתי חזק שאני מכור (כיון שידעתי שהתאווה יותר חזקה ממני) ולכן התחלתי בטיפול.

לתועלת כולם, הנה עשרים השאלות בתרגום לעברית. כמובן שהאבחון הוא לא מקצועי ולא קובע והוא רק יכול לתת לכם הסתכלות כללית על מצבכם:

1. האם אי פעם חשבת שאתה זקוק לעזרה בנוגע למחשבותיך או התנהגותך המינית?
2. האם אי פעם חשבת שיהיה לך טוב יותר אם לא "תכנע" למיניות שלך?
3. האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך?
4. האם ניסית בעבר להגביל או להפסיק לעשות את מה שחשבת ל"לא טוב" או "לא בריא" בהתנהגות המינית שלך?
5. האם אתה משתמש במין לבריחה, הקלה על מתח, כאב או חרדה, או כתחליף להתמודדות עם בעיות יום-יום?
6. האם אתה חש אשמה, חרטה, ריקנות או דיכאון לאחר קיום יחסי מין? [עם עצמך או אחרים]
7. האם העיסוק במין הופך יותר ויותר כפייתי?
8. האם התנהגותך המינית מפריעה למערכת הזוגית?
9. האם אתה נאלץ להשתמש בדימיון, פנטזיה או זיכרונות בזמן קיום יחסי מין?
10. האם אתה חש דחף אימפולסיבי שקשה לעמוד בפניו כאשר אשה רומזת או מציעה קיום יחסי מין?
11. האם אתה עובר מקשר לקשר, מקיים קשרים במקביל או חש תמיד חוסר סיפוק בקשרים שלך?
12. האם אתה מרגיש שהאשה הנכונה, או מערכת היחסים הנכונה - יעזרו לך להפחית את התשוקה, האוננות, או התאווה המינית?
13. האם יש לך צורך נואש והרסני, או אובססיבי במובן המיני או הריגשי כלפי מישהו?
14. האם העיסוק שלך במין הופך אותך לחסר זהירות לגבי בריאותך ובריאות משפחתך או אחרים?
15. האם האפקטיביות שלך, או הריכוז, יורדים ככל שהעיסוק במין גובר?
16. האם אתה מחסיר שעות עבודה בגלל סקס?
17. האם אתה מגיע לסביבה "נמוכה" [מועדונים, זנות וכדומה] בחיפוש אחר מין?
18. האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם?
19. למרות שבת זוגך / אשתך מקיימת איתך יחסי מין, האם עדיין אתה זקוק לאוננות או מקיים יחסי מין מחוץ לזוגיות?
20. האם אי פעם נעצרת ע"י המשטרה בגלל התנהגות מינית?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 6 חודשים על ידי אמי.

בעניין: האם אני מכור למין? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3610

• moved
  • דירוג פלטיניום
תודה זלמן,

זה יעזור מאוד לאטנשים להחליט אם 12 צעדים זו הדרך הנכונה עבורם.

כמו שכתבת בעצמך, יתכן שאדם אינו מוגדר מדעית כ"מכור" אבל עדיין יפיק תועלת מהקבוצה.

צריך להפריד בין קבוצת תמיכה שיוצרת מחויבות אישית ונותנת תמיכה לבין התהליך של 12 צעדים. תהליך של 12 צעדים לדעתי מתאים רק למי שמוגדר כ"מכור". קבוצה יכולה להתאים לכל אחד.

אשמח עם משהוא בעל ניסיון ישתף אותנו בהגיגיו בנידון

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3632

• סוד הכניעה
  • מנהל
שיניתי מעט את הכותרת כיון שהתלוננו שרימון מסנן וחוסם.

בפועל, אני לא קובע לאף אחד ח"ו מה לעשות, ובודאי שלא אומר לאף אחד בעולם שהוא מכור. אני מדבר אך ורק על עצמי, ואני יודע בוודאות שאני מכור.

אני לא צריך את עשרים השאלות האלו. מספיקה לי שאלה אחת פשוטה: האם אני יותר חזק מהתאווה או שהתאווה חזקה ממני? אין הכוונה לשאלה האם יש לי תאווה, אלא לשאלה הרבה יותר חזקה. כאשר אני בהתקף של תאווה, אני יודע שאין לי שום סיכוי לצאת מזה. ברגע שהבנתי את זה - הסכמתי לעשות הכל כדי לצאת מהמצב, וב"ה אני יכול להגיד שאני מרגיש חופשי סוף סוף.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3634

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
קודם כל תודה רבה על השינוי של הכותרת.
יצא לי ארבע כן ושש עשרה לא, מה זה אמור להגיד?
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3636

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני לא פסיכולוג מוסמך, אבל לכאורה אם ענית בכנות על השאלון ויש לך רק ארבע תשובות חיוביות - אשריך. אתה לא בקטגוריה של מכור. יש לך תאווה כמו לכל אדם בריא, ואתה צריך לעבוד על עצמך יותר לשלוט על עצמך.

יחד עם זאת, אני ממליץ לשים לב לשאלה מספר 3: האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך? אם אתה מרגיש שהתאווה שולטת בכך, גם אם זה לא הגיע לכל שאר הנפילות והירידות - כדאי שתתן את הדעת על יותר השקעה כעת, כדי שלא תגיע ח"ו למצב של התמכרות.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3640

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
תודה ר' זלמן
א. על שינוי הכותרת, עכשיו אני יכול להכנס .
ב. על ההשקעה בהבאת הדברים ותרגומם.

אני עניתי בכנות על השאלות ויש לי 13 חיובי
דהיינו אני מכור,
והאמת שאפי' שאני בהכחשה , ואני חושב שאני בשליטה,
עובדה שמאז שהתגלגלתי ל"שמור עיניך", אני נקי, 24 יום.
בתוך תוכי אני יודע שבכל רגע אני יכול ליפול ,
מספיק שתעבור לידי בחורה שלא אצליח לא להסתכל, וזהו,
אני אמשך חזרה למעגל האין סופי של תסכול-פורקן....

לכן הצטרפתי ל12 הצעדים ואני הולך לקבוצות,
תודה.
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3643

• moved
  • דירוג פלטיניום
אתם די מערערים לי את הבטחון עצמי...

אני אמשיך לנסות לראות כמה רחוק אגיע בטבלה.

אני מאמין שבסופו של דבר אשבור את ההרגל.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3647

• סוד הכניעה
  • מנהל
אין כאן שום ענין של לערער ח"ו את הביטחון העצמי של אף אחד, יש כאן ענין שכולנו רוצים לצאת מהמצב בו אנחנו נמצאים.

אני אישית כבר מסיים את הטבלה בעוד מספר ימים, אחרי כמעט תשעים יום נקיים, אבל אני לא מסתכל על זה בצורה הזאת, אלא מסתכל על כל יום נקי כמתנה. ההבדל בין הפעם הזאת לפעמים קודמות בהם הצלחתי להישאר שפוי תקופות לא קצרות היא שהפעם אני לא נלחם בתאווה אלא דואג לכך שהיא פשוט לא תגיע אלי.

אני ממש לא בהכחשה, אני יודע ומודה שאני מכור לתאווה, וגם כשיהיו לי 900 ימים - העובדה הפשוטה לא תשנתנה, והעובדה היא שאני מכור, ולכן באם תהיה לי "התקפה" - אני אפול בה.

מה שכן, אני חושב שכאן ברחבי הפורום ישנה בורות לגבי מה הענין של 12 הצעדים, וחושבים שזה קבוצות שמדברים בהם איך לא ליפול בתאווה וכיו"ב, מה שלא נכון בכלל. לומדים על דרך חיים בה הקב"ה הוא מרכז החיים, במקום שאני אהיה המרכז.

אשתדל בקרוב לכתוב בקצרה את הנקודה העיקרית של השיטה וכיצד היא עובדת, מתוך תקווה שכאשר אנשים יבינו במה מדובר, יהיה להם קל יותר להצטרף.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3661

• moved
  • דירוג פלטיניום
תודה זלמן, אתה מאוד עוזר לי להעריך את מצבי.

אהבתי את ההגדרה של  " אני לא נלחם בתאווה אלא דואג לכך שהיא פשוט לא תגיע אלי"

תמשיך להחכים אותנו

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3665

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
עניתי כן רק על 7 שאלות ועל 3 אני לא בטוח.
זה אומר (כנראה) שאני לא מכור.

אבל בכל זאת, מתי שה"מחלה" תוקפת אני כמעט ולא יכול להמנע.

מה עושים?
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3681

• moved
  • דירוג פלטיניום
תתחיל עם טבלת 90 יום.

תשתמש במדריכים באתר, תשתף אותנו במסע, ספר לנו יום יום איך אתה מרגיש.

מהר מאוד תלמד על עצמך דברים חדשים. אז תוכל להחליט איך להתקדם.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #3693

• סוד הכניעה
  • מנהל
deal כתב on 05 מרץ 2012 09:20:

עניתי כן רק על 7 שאלות ועל 3 אני לא בטוח.
זה אומר (כנראה) שאני לא מכור.

אבל בכל זאת, מתי שה"מחלה" תוקפת אני כמעט ולא יכול להמנע.

מה עושים?

כפי שאמרתי, אני ממש לא מאבחן מקצועי, אבל הייתי  מציג לך לבדוק שוב את הדברים כי יתכן שיש שאלות שלא הובנו כראוי. הנה דוגמא אחת:

האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם?

לא מדובר רק על אדם שנפל מאוד עמוק אלא גם על מי שמגיע לאתרי תועבה. האם ברגע שהוא סיים את המעשה הוא רק רוצה לברוח? (דהיינו לסגור את הדפדפן, למחוק את ההיסטוריה ולברוח מעצמו).

לדעתי רוב השאלות צריכות יותר הסברה, כדי להתאים אותם למצבים משתנים של החברים כאן (יש נשואים, רווקים וכן הלאה).

בכל מקרה, כאשר אני הרגשתי שהתאווה חזקה ממני - התחלתי לחשוב על עצמי במושגים של מכור. זה לא אומר שאני אדם רע, אלא שיש לי אלרגיה מסויימת שצריכה טיפול. ברגע שהבנתי את זה - הכל היה יותר קל.

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #4193

• YeshAtid
  • דירוג פלטיניום
zalmen כתב on 04 מרץ 2012 03:20:

הרבה זמן שאלתי את עצמי את השאלה: האם אני מכור למין? אולי אני אדם רגיל כמו כולם עם יצר הרע ובעיות באמונה? הרי לכולם יש תאווה לנשים, ואין לי שום מושג מה קורה אצל אחרים, אז אולי אני בכלל בחור רגיל כמו כולם.

בשלב מסויים פניתי לפסיכולוג מקצועי והוא שאל אותי עשרים שאלות, כאשר אם התשובה על רובן היא חיובית - אני מכור. אני הייתי קצת פחות מעשרים תשובות חיוביות, אבל עדיין הרגשתי חזק שאני מכור (כיון שידעתי שהתאווה יותר חזקה ממני) ולכן התחלתי בטיפול.

לתועלת כולם, הנה עשרים השאלות בתרגום לעברית. כמובן שהאבחון הוא לא מקצועי ולא קובע והוא רק יכול לתת לכם הסתכלות כללית על מצבכם:

1. האם אי פעם חשבת שאתה זקוק לעזרה בנוגע למחשבותיך או התנהגותך המינית? כן
2. האם אי פעם חשבת שיהיה לך טוב יותר אם לא "תכנע" למיניות שלך? כן
3. האם אי פעם חשבת שמין, עוררות מינית ותשוקה שולטים בך? כן
4. האם ניסית בעבר להגביל או להפסיק לעשות את מה שחשבת ל"לא טוב" או "לא בריא" בהתנהגות המינית שלך? כן
5. האם אתה משתמש במין לבריחה, הקלה על מתח, כאב או חרדה, או כתחליף להתמודדות עם בעיות יום-יום? זה התחיל מסקרנות ולאט לאט התדרדר לבעיות האלה...
6. האם אתה חש אשמה, חרטה, ריקנות או דיכאון לאחר קיום יחסי מין? [עם עצמך או אחרים] (עם עצמי) כן !
7. האם העיסוק במין הופך יותר ויותר כפייתי? העיסוק באוננות כן
8. האם התנהגותך המינית מפריעה למערכת הזוגית? אני בסך הכל בן 14.5...
9. האם אתה נאלץ להשתמש בדימיון, פנטזיה או זיכרונות בזמן קיום יחסי מין? בזמן אוננות כן
10. האם אתה חש דחף אימפולסיבי שקשה לעמוד בפניו כאשר אשה רומזת או מציעה קיום יחסי מין? כן
11. האם אתה עובר מקשר לקשר, מקיים קשרים במקביל או חש תמיד חוסר סיפוק בקשרים שלך? לא
12. האם אתה מרגיש שהאשה הנכונה, או מערכת היחסים הנכונה - יעזרו לך להפחית את התשוקה, האוננות, או התאווה המינית? בוודאי !
13. האם יש לך צורך נואש והרסני, או אובססיבי במובן המיני או הריגשי כלפי מישהו? לא
14. האם העיסוק שלך במין הופך אותך לחסר זהירות לגבי בריאותך ובריאות משפחתך או אחרים? לא
15. האם האפקטיביות שלך, או הריכוז, יורדים ככל שהעיסוק במין גובר? כן
16. האם אתה מחסיר שעות עבודה בגלל סקס? לא
17. האם אתה מגיע לסביבה "נמוכה" [מועדונים, זנות וכדומה] בחיפוש אחר מין? לא
18. האם אתה רוצה להתרחק מהפרטנר לקיום יחסי המין מוקדם ככל הניתן מרגע סיומם? לא
19. למרות שבת זוגך / אשתך מקיימת איתך יחסי מין, האם עדיין אתה זקוק לאוננות או מקיים יחסי מין מחוץ לזוגיות?ביום שזה יקרה לא נראה לי 
20. האם אי פעם נעצרת ע"י המשטרה בגלל התנהגות מינית?לא
יש עתיד

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #4206

• משה
  • חבר חדש
להגיד שאני מכור פירושו של דבר להרים ידים. פירושו של דבר שאין לי בחירה! כאילו אני "מכור" ליצר הרע! אני מרגיש שזו כניעה! נכון שיש פה מלחמה יום יומית. נכון שפעמים רבות מאוד החלק הבהמי שבנו מתגבר על החלק השכלי. אבל להגיד שאני "מכור" פירושו לכאורה להיכנע במלחמה!

בעניין: האם אני מכור לתאווה? לפני 12 שנים, 6 חודשים #4209

• סוד הכניעה
  • מנהל
יפה מאוד. זה נשמע הזוי אבל כדי לנצח אתה צריך להכנע באופן סופי.

לכן, השלב הראשון בתכנית הצעדים, לפני שבכלל יוצאים לדרך הוא "הודינו שאנו חסרי אונים מול התאווה, וכי אבדה לנו השליטה על חיינו". כל זמן שאנחנו חושבים שאנחנו יכולים לנצח - אנחנו נמשיך להפסיד. התאווה חזקה מאיתנו. דווקא כאשר נכנעים באופן סופי ומלא, אז אפשר לעבור לשלבים הבאים ולמסור את המאבק לידי היחיד שיכול לנצח.

נו, אם אנחנו לא יכולים לנצח, מי כן יכול לנצח? אנחנו הרי דתיים, אז התשובה אמורה להיות פשוטה. מוזר שהיא לא כזאת. ובכן, הקב"ה הוא היחיד שיכול לנצח. אבל הוא לא לוקח את המאבק לידיים שלו כל זמן שאנחנו מנסים לשלוט במצב, אלא רק כאשר אנחנו מרימים ידיים ואומרים לו: ה' היקר, זה גדול עליי, עשה לי טובה וקח ממני את התאווה.

אז יוצא שדווקא ככל שאנחנו יותר נכנעים ויותר מרימים ידיים, באופן פרדוקסלי יש לנו יותר סיכוי לנצח. לעומת זאת ככל שאנחנו יותר נלחמים - אנחנו שוקעים יותר עמוק בתוך הבוץ.

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן