ברוכים הבאים, אורח

איך לעבור את ראש השנה בשלום?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך לעבור את ראש השנה בשלום? 662 צפיות

איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42709

שלום,

אני מקווה שזה לא מוזר שאני מעלה שאלה כזו לפני שאני מציג את עצמי.

חשבתי על זה, ואני יודע שאם אני אנסה להתחיל בדרך המקובלת, לספר על עצמי וכו', אני כנראה לא אתחיל לעולם ולא אתקדם לשום מקום.
החלטתי פשוט להתחיל לכתוב על דברים שמטרידים אותי, והשאר כבר יגיע במשך הזמן.
ככה זה גם יותר קל עבורי.

לכבוד ראש השנה הבא עלינו לטובה, מעניין אותי לדעת אם יש עוד מישהו כמוני שמתחבט בשאלה איך להעביר את הימים האלה בשלום.
אני לא מתכוון לאיך לעבור בשלום את יום הדין הגדול והנורא, לצערי אני כרגע לא במצב שזה מה שמטריד אותי.

הבעיה שלי היא שלצערי אני צריך להיות שלושה ימים רצוף תקוע בבית, שלא מרצוני, ואני יודע שזה מתכון לדברים לא כל כך טובים עבורי.
בימים רגילים אני יודע שיש לי את האפשרות לצאת לסיבוב להרגע, להתקשר למישהו (למרות שעדיין אין לי חברים מהפורום), להכנס לפורום ולקרוא קצת.

גם שבתות זה זמן לא תמיד קל עבורי, ועכשיו כשזה שלושה ימים רצוף אז קל וחומר (למעשה ארבעה ימים כמעט, גם מוצאי שבתות הן לא תמיד מי יודע מה מוצלחות).

אז אשמח מאוד לשמוע עצות מחדשים כמוני או מוותיקים.

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42716

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
דבר ראשון ברוך הבא חבר יקר.
תודה על הכנות. אוהבים.
האמת היא שגם אני מאוד מנוהל מזה.
בכלל אין לי חשק לתפילות. אין לי עצבים לשבת שמונה שעות על מקום אחד ולשמוע את החזן מסלסל על גבי.
חסד אלוקים החלטנו כמה חברים לעשות קבוצות בראש השנה מקווה מאוד שזה יתן לי שחרור.
אני גם מבקש מאלוקים שיתן לי נכונות להרפות מהלחץ ומהפחד. שיתן לי נכונות לוותר עליהם.
מה שעוזר לי זה להשתדל להשאר כל הזמן קרוב לאלוקים. לדבר איתו לבכות עליו/אליו וכו'.
בעיקרון אתב יכול לעשות לעצמך פעולות כמו קריאה בספרות של התוכנית ואמירת אסירויות תודה בפה וכן על זה הדרך.
חפש לעצמך דברים שיחברו אותך לאלוקים.
השאר עימנו.
ושתהיה לכולנו שנה טובה ונקיה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42724

תודה לך,

אולי כדאי להוסיף שאני בן 30 ועדיין רווק, אין ספק שזה משפיע עלי.
באופן כללי החגים הפכו להיות משהו קצת מעיק עבורי.
עלול להיות כר פורה לנפילות.

מתחנן לאלוקים שזה יעבור בשלום.

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42730

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך וברוך הבא. אני לא מכיר אותך כך שזה כמעט בלתי אפשרי לכוון תשובה אליך. כתבתי כבר בעבר על מה שקרה לנו המכורים עם חגים, אכתוב גם כעת, עלי. השלושה ימים הללו של ראש השנה + שבת הפחידו אותי מאוד בעבר. תבין, ביומיום אין לי ברירה אלא להתחבר להחלמה, זכיתי ויש לי עשרות שיחות מדי יום מספונסיים ומבקשי החלמה, לא כולל סמסים ומיילים ומפגשי פנים אל פנים. פתאום, בבת אחת, נאדה. שלושה ימים מעיקים בלי מי שבאמת מבין אותי...

טעיתי, מי שבאמת מבין אותי מלווה אותי צמוד. כל הזמן. החלטתי לדבר איתו. התפללתי לאבאל'ה אוהב שיעזור לי, שיאיר לי את מה שהוא רוצה ממני ביום הזה, בימים האלה, הייתי נכון לעשות כדי שההרגשה תשתפר. קיבלתי על עצמי לומר במתינות את ספר התהילים. ללמוד עם הילדים. רעיון נוסף קיבלתי מחבר מחו"ל שנתן מסר על החלמה ולמעשה אנו עושים אותו בליל הסדר.

הוא נשאל על ידי נהג שליחויות שהתמודד עם תאווה בדרכים כיצד ניתן להחלים כשכל הזמן הוא 'לוגם עם העיניים'. התשובה שלו היתה פשוטה, יש נוסע מתמיד שכדאי לך לעשות לו מקום אצלך ברכב... כשהוא איתך הכל קל יותר... ולענינינו, אם אפשר להכין 'כוס של אליהו', אפשר גם להזמין כיסא מיוחד לאבאל'ה... אם אין לך אפשרות מעשית לשים כיסא ריק ליד השולחן, נסה לצייר אותו בדמיונך...

שנכתב ונחתם לאלתר בספרן של צדיקים גמורים.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42733

אני בורח.
לקחתי מהספרייה שני ספרי קריאה, למעלה מ600 עמודים כל אחד.
אני מתכונן לשקוע בהם בימים הקרובים בכל רגע פנוי.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42741

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
תמלא לך את הסדר יום, בלימוד, קריאה, תפילה, רק לא שיעמום.
מניסיון של עצמי [נכון, אני צעיר, אבל זה לא אומר שהחיים שלי קלים] אם אני נותן לעצמי כמה דקות של מחשבה על דברים לא טובים, אני ישר מתחיל עם השטויות, וגם אני שורד את זה בשיניים, זה כבר מספיק ליצר הרע להטביע אותי בייאוש עמוק של כמה אני חלש.
אני רוצה להציע לך משהו, אולי קצת הזוי, אבל אין יותר מטופש מלא לנסות. כשהמחשבות מגיעות אליך, פשוט תמשוך את כל הכוח שלך לחשוב על דברים אחרים.\
אני חתום שאם הצלחת לדחוק את המחשבות, תוך דקה אתה מסיים עם ההרהורים לשעה הקרובה. ואני מדבר איתך דוגרי, שזה עובד.
זה לא סגולה מיוחדת, זה דבר שנמצא אצל כל אחד, וזה כמובן לא רק ליחידי סגולה.
מאחל לך בהצלחה, שנה טובה ובריאה אכי"ר.
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42787

תודה לכולכם,

הבוקר קמתי משום מה עם הרגשה די אופטימית. מקווה שההרגשה לא תחלוף כמו שהיא הגיעה.
כל השבוע (וגם יותר מזה) הייתי עסוק בחששות מהחג. התעסקתי בעתיד במקום לחיות כל יום ביומו.
מה שקורה אצלי זה שיש לי שלושה ארבעה ימים נקיים, ואחר כך מגיעה הנפילה, ולא בא לי על זה בראש השנה.
אירגנתי לעצמי כמה ספרי קריאה.
מקווה להעביר את הימים האלה בכיף.

שתהיה שנה טובה לכולם.

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42793

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה לכם.

אשתדל לקרוא הרבה בספרות, לדבר עם אבאלה، ולתת מעצמי - הרבה.

שנה טובה ומחלימה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: איך לעבור את ראש השנה בשלום? לפני 11 שנים #42808

• brother
  • דירוג פלטיניום
אולי עוד משהו קטן, כשאתה מרגיש שמשהו משתלט עליך, לך הצידה, כרע ברך ותתפלל אליו, תפילה מהלב, אבא קח ממני את התאווה איני רוצה אותה,
מקווה שהנקיות תמשך..
אוהב ומחבק כמו שאח יודע.
שנה טובה ומתוקה בהצלחה.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן