ברוכים הבאים, אורח

חבר'ה, אני מבולבל מאד מאד מאד.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חבר'ה, אני מבולבל מאד מאד מאד. 458 צפיות

חבר'ה, אני מבולבל מאד מאד מאד. לפני 11 שנים #42828

במהלך ראש השנה, מקל דוקרני נתקע בגלגלי ההחלמה שלי.

לא שנפלתי חלילה, פשוט שאלות ותהיות רבות עלו לי בעודי קוראי את הספר הגדול.

לאורך כל הספר גדול, חוזרים המחלימים על כך, שכל כוח שאני או אתה מאמינים בו שהוא גדול מאיתנו, יכול להציל אותנו מן התאווה ומן הטירוף.

כל כוח, כל כוח, לא משנה אם אני מאמין בישו, מוחמד, בוונוס אלילת היופי או כל מיתולוגיה יוונית אחרת, פשוט להאמין שהכוח הזה יותר גדול ממני, ולהשליך אליו את חוסר האונים, את החיים, את התאווה וכו'.

מכאן העסק הסתבך לי מעט, האם זה אומר שאני מרפא את עצמי? האם זה אומר שהאמונה שלי מרפאה את עצמי ולא אותו הכוח הגדול?
הרי כולנו יודעים, שמוחמד זה בסך הכל חולה אפילפסיה שעבד על חצי עולם, כולנו יודעים שמיתולוגיות יווניות באות לכדי מימוש אך ורק ב'וולט דיסני', אף אחד לא באמת חושב שישו הגיע מהשכינה.. (אוייש נו באמת.. אילו תמימים הנוצרים הללו..)

ובכל זאת.. בכל זאת אנחנו נוכחים לראות שגם גויים שמאמינים בהבלים של ממש.. מצליחים להתרפא....
אז מזה אומר? שמוחמד אמת? (חס ושלום.. עפרא לפומא..) או שזה אומר שבכלל לא ה'כוח הגדול ממני' שמרפא אותי.. אלא אני מרפא את עצמי...? כל השאלה התערפלה והתערבבה לי...

מה הולך כאן יקיריי?
אשמח לתשובה מפורטת כי זה פשוט תוקע אותי.

שבוע מקסים.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: חבר'ה, אני מבולבל מאד מאד מאד. לפני 11 שנים #42833

חבר'ה, אין צורך לענות.
קיבלתי תשובה מהפוסט של אסירותודה.

ולהלן:
ומה עם 'אלוקים כפי שאנו מבינים אותו', הוא לא אחד ויחיד?
הטיעון הזה הוא היחיד שיש בו 'בשר', ממתי שהגעתי להחלמה הוא הציק לי, למרות שהבנתי שההכרזה הזו היא מעין כרטיס כניסה לחדר טראומה שנועדה לאפשר לאתיאסט בודהיסט מוסלמי נוצרי ויהודי לשבת בחדר אחד, למרות ניגודים ועוינות להשתתף בתוכנית אחת, להתאחד סביב הרעיון, לא הצלחתי להבין איך הם יכולים להישאר נקיים.

נקצין את השאלה, אני הרי יודע שהוא אחד ויחיד, ושהאחרים הפונים לכח העליון שלהם טועים. אין שם כלום הרי הוא לא באמת קיים. מצד שני אני גם יודע בוודאות שבלעדי כח עליון מכור לא יכול להישאר נקי... מה משאיר אותם נקיים? יצא המרצע מהשק. אחיזת עיניים, אופיום להמונים. במקרה הטוב זו תוכנית פסיכולוגית.

בחסדי ה' קיבלתי מהספונסר שלי תשובה ברורה – הוא אחד ויחיד. הם 'חושבים' שהפניה היא לכח העליון שלהם, אך אין עוד מלבדו. פנייתם האמיתית נענית על ידיו (הרד"ק: "קרוב ה' לכל קוראיו באמת" - מאיזה עם שיהיה, ובלבד שיקראוהו באמת, שפיו וליבו שוים...) איננו יודעים מדוע הוא מאפשר לאנשים להאמין בכלום ולמה הוא בוחר להמשיך והסתתר ולא מתגלה שוב לעין כל כפי שהיה במעמד הר סיני, ברור שאם הוא לא היה מעוניין לא היו כאן דתות אחרות מלבד התגלותו.

ותודה ליעקב של אבא, (חסר אונים בלעז) על ההכוונה.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: חבר'ה, אני מבולבל מאד מאד מאד. לפני 11 שנים #42891

ב"ה
קראתי את הפוסט במקור מאת אסיר תודה
אבל רק עכשיו התחדד אצלי הנושא בזכות השאלה הבהירה.
איזה תשובה נפלאה
נהניתי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן