ברוכים הבאים, אורח

מה נראה לכם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מה נראה לכם 858 צפיות

מה נראה לכם לפני 11 שנים #43832

• Or
  • דירוג כסף
מה נראה לכם -  איזה כח מכוחות הנפש גורם לחטוא בתאווה הזו ?

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43836

רצון לאהבה

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43840

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אענה בשני משפטים, מפאת קוצר הזמן, ואשתדל לענות אחרי החג באריכות יתרה.
השאלה תלויה אם אתה בבעיה של אובססיה או לא.
1. אם הבעיה אובססיבית, אם ניסית לעצור, אם אתה יודע שזה כואב לך אבל אתה לא מסוגל לעצור - זה נובע מבריחה, מריקנות, מבדידות, מחוסר משמעות, ומשלל מצוקות, הכל חוץ מיצר.
2. אם הבעיה היא ככל האדם, אין משהו יוצא מגדר הרגיל - זה נובע מיצר. כמובן שהשאלה מהי יצר תלויה את מי אתה שואל, ואכמ"ל.

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43845

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
אחרי כל הסיבובים שלי בפורום, גיליתי שני דרכים לזה,
אחד זה בריחת מהמציאות הקשה שקורה לפעמים בכל דרכיה השונות, נפוץ הרבה יותר אצל גברים נשואים, הרבה פחות אצלך צעירים.
או פשוט נטייה באופי האדם שגורמת לו לדלוק אחר כל דבר שבטומאה היינו ערווה, למשל כשאתה נזכר בדברים שראית בעבר הלא רחוק, מיד מתעוררת בך תאווה לראותם שוב, או שיש לך אפשרות להיכנס ולראות כל מיני דברים בסתר, גם גורם לנפילות. ובקיצור, חוסר יכולת משווע להתמודד עם הקושי שבתאווה.
חג שמח.
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43853

• נתן במתנה
  • דירוג פלטיניום
תורת השם, אני מסכים רק בתיקון קטן: אחוז 'המכורים' או האנשים שיהיו כאלה הוא די קבוע, גם אני פעם הייתי 'צעיר'. לא נכון לומר שזה נפוץ יותר אצל נשואים, נכון לומר שאצל צעירים יש יותר התמודדות עם היצר, אותם הנשואים היו גם הם צעירים, ואם אתה נמנה עמהם זה די חבל להרוג לעצמך את הבחרות כדי להבין שאתה חלק מהם, במיוחד אם יש דרך להחלים גם בלי זה.
למחשבה.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43865

• Or
  • דירוג כסף
מאשפות... צודק !  אני לא ואמר זאת מעצמי אחד שמבין גדול אמר לי את זה

נתן, אני לא מבין אותך - למה אתה קורא יצר ?
יש המון יצרים אחד מהם הוא היצר לנשים ברור שכל פעולה בתאווה הזאת נובעת מהיצר הזה, לא משנה אם אתה מכור או לא!
אם זה לא נובע מהיצר הזה אז למה למען ה' זה נובע ?
שאלתי הייתה, איך אתה מגדיר את היצר הזה? - זאת אומרת - מה חסר לו, מה הוא רוצה להשיג .

וגם אותך תורת השם לא הבנתי איך ענית לשאלתי בזה שענית שזה נטיה באופי האדם - אני שואל ממה היא נובעת מה חסר לה מה היא רוצה להשיג.

נתכתב עוד אחרי החג. ביי צדיקים. בהצלחה ושיהיה חג שמח.

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43866

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
הרצון להשפיע נהפך לרצון לקבל... ( יסוד משפיע למלכות דטומאה במקום מלכות דקדושא)
ועוס כמה תהליכים כימיים במוח, רעש נפשי, סערות רגשיות, חוסר איזון ופרופורציה עם המציאית, ציפיית ואכזבות.
ורשימה ארוכה של פגמי אופי שונים.
בשילוב של אלרגיה פיזית לתאווה, ונטיה אובססיבית.
כמובן אסור לשכוח את הצמא של הנשמה לרוחניות... צמאה לך נפשי. ..
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43888

• Or
  • דירוג כסף
האם אתה חושב שלאחר שאתה יודע מאיזה כח  נובעת התאווה תוכל להפנות את הכח הזה לדברים אחרים?

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43892

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
בהחלט! אני חושב שאני יודע בדיוק איך לנתב את הכוח למקום הנכון.
הבעיה שעבורי ידע אינו מהווה כוח.
אין בי אנרגיות וכוחות כשאני צריך לנתב... וכך התאווה שוב מנצחת.

המצבר שלי גמור. אני חייב להיות מחובר כל הזמן לקבלים.. למצבר אחר...

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43901

• Or
  • דירוג כסף
אני חושב שהתאווה הזאת נובעת מרצון לאהבה
ולכן אני חושב שאם ניצור לעצמנו משהו אחר שנאהב אותו ונרגיש כיף להשקיע בו זה יעזור לנו.
ובשביל ליצור דבר זה צריך אמנם כח והשקעה אבל לא צריך היאבקות מול התאווה וכח להתגבר עליה.
דוגמה - מציאת עבודה שמתאימה לנו ושנרגיש בה כיף ושנקבל ממנה סיפוק .
עוד דוגמה (תלוי ברמה הדתית) אם ניקח את התורה ונבין מה היא וע"י שנבין מה היא (מה הטוב שבה) נאהב אותה (א"א לאהוב ע"י דרך אחרת!) ונשקיע בה הרבה מכוחותינו ונקבל סיפוק ממנה.

מה הדרך שלך שאין לך מספיק כח אליה?

בעניין: מה נראה לכם לפני 11 שנים #43903

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אור יקר,
הדרך שהיתה לי היא בדיוק זו שתיארת. לקחת את הכוח והאבה ולהשקיע בתורה והובים אחרים.
דם בדיוק לא היה לי כוח.

בעניין: מה נראה לכם לפני 10 שנים, 12 חודשים #44235

• נתן במתנה
  • דירוג פלטיניום
אור חבר יקר.
השאלה שלך מכניסה אותנו למלכוד.
מצד אחד, גדולי ישראל לדורותיהם ניסו לתקן את 'פגם הברית' באופנים שונים, כל תיקון ודגשיו המיוחדים, כל דרך והמוקד שסביבה מתארגנת הבעיה הזו שקוראים לי הוצאת זרע לבטלה.
במסגרת ההסברים מהסוג הזה, אתה אכן מתאר את המצב איך שהוא מופיע בדרך המלך של חכמינו - לימוד תורה במקום תאווה.
[בסוגריים מרובעות, רק כי אני לא יכול להתאפק, השאלה היא כמובן 'מהו' אותו לימוד התורה המדובר. שהרי ברור שאינו דומה לימוד התורה אליו כיוון הרמב"ם בספרו 'מורה נבוכים' - ידיעת חכמת האלוקות הגנוזה בטבע, ללימוד התורה אליו כיוון נפש החיים - ידיעת הסוגיות, ק"ו ללימוד התורה אליו כיוון ר' צדוק הכהן מלובלין בפסקאות הרבות בספר 'צדקת הצדיק', בהן הוא אפיין את 'לימוד התורה' כתרופה לשז"ל. האם הכרח הוא שלימוד התורה איך שלומדים אותה בישיבות הוא המרפא ליצר? רק כאנקדוטה אזכיר את הוויכוח הנוקב בין תלמידי ר' ישראל מסלנטר לבין החזון איש בנושא זה בדיוק...ה[b]אמת שמאחורי הערה זו מסתתרת שאלה נוקבת הרבה יותר. האם אני מסכים לשנות את תפיסת עולמי אם שינוי זה יאפשר לי להתמודד יותר טוב עם התאווה? האם יש בי פתיחות לרעיונות חדשים?[/b]].
בכל מקרה, חברים רבים מבאי פורום זה אינם רק אנשים שיש להם בעיות עם היצר, אלא אנשים שמכורים באופן אובססיבי לשימוש בתאווה ובמיניות. האובססיביות הזו, עם עוד שלל מאפיינים ספציפיים - חורגת עד כדי כך מהעולם הטבעי והנורמאלי, שכבר קשה להגיד עליה משהו ממוקד וחד משמעי, וגם אם אפשר - כבר קשה לדבר על לימוד תורה כפיתרון לעניין. עם מחלה - יש להתמודד כמו שמתמודדים עם מחלה.
בתוך פורום זה מרבים לדבר על 12 הצעדים כפיתרון למחלה זו. אני ממליץ לקרוא קצת ב'פורום 12 הצעדים' כדי לקבל פרספקטיבה מסויימת.

לילה טוב בינתיים.
נתן במתנה
סיפורי האישי

בעניין: מה נראה לכם לפני 10 שנים, 12 חודשים #44262

• Or
  • דירוג כסף
עד כמה שאני למדתי אין הבדל בין הגישה של הרמב"ם לגישה של הנפש החיים ללימוד התורה.
אם אתה חולק עלי תכתוב את הדעה שלך.
בקשר לר' צדוק אני לא ראיתי מה הוא כותב אשמח אם תפנה אותי אליו.
אני לא כלכ כך הבנתי ממך  לאיזו מחלוקת בין החזו"א  לתלמידי ר' ישראל סלנטר התכוונת אם התכוונת למה שהחזו"א יוצא נגד לימוד מוסר בלי לימוד הלכה - אני לא רואה איך זה קשור לענין.
אם כבר ראית גם את הרמב"ם וגם את הנפש החיים וגם את ר' צדוק אני ממליץ לך שתראה את אגרת המוסר לר' ישראל סלנטר - ותראה האם יש שם דרך להתמודד עם התאווה הזו.
שים לב לדוגמה שהוא מביא שם!

אני מסכים עם השיטה של ה12 צעדים .
אבל אני רוצה לשאול אותך  שאלה (ולא דווקא אותך)
אני מסכים איתך שהשיטה הזאת טובה ועזרה להמון אנשים אבל כפי שאתה רואה ישנם גם אנשים שהיא לא עזרה להם.
אז למה לא לחפש עוד דרכים?

מחכה לתשובתך ועוד יותר לדעותיך.

בעניין: מה נראה לכם לפני 10 שנים, 12 חודשים #44264

אהלן אורוש!

ברשות כל המחלימים, אחלץ אני הקטן מתוך מלתעות המזבח ואנסה לענות לך.

תבין, אף אחד לא לוקח כפית ומנסה להאכיל אותנו החולים בתרופת '12 הצעדים', אוו אוו, ממש לא!!

יותר מכך, אחד מהכללים של SA/AA זה לשמור על אנונימיות.. לא להתפרסם.. או פשוט כלשון הספר:"מדיניות יחסי הציבור שלנו מבוססת על משיכה ולא על פרסומת."

אלא מאי? בא לך לבדוק עוד שיטות לכיוון ההחלמה? אתה מוזמן לחפש, אנחנו כאן, נשמח לשמוע עליהן, עד אז, נשאר עם 12 הצעדים.

הרבה החלמה יקירי.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 12 חודשים על ידי .

בעניין: מה נראה לכם לפני 10 שנים, 12 חודשים #44281

• אחד
  • דירוג כסף
אור יקירי
אני יצטרף לדברי קרבן תאמין לי שקראתי את אגרת המוסר ואת כל האגרות שיש וגם את אלה שאין עדיין הצלחתי לדמיין מה יכתבו שם....
ולא רק אני, רוב, אם לא כל באי הפורום ניסו הכל.
עכשיו אין לי בעיה שתנסה כל דרך שאתה חושב שטובה לך והלוואי שהיא תעזור לך אבל לרובנו עצם ההזכרה של הדת וספרי מוסר בעניין הזה מחזירה אותנו למחשבה שהבעיה שלנו היא דתית והפתרון זה תורה ומוסר דבר שהוכח אצלינו כלא נכון וממילא גורמת לייאוש ודכדוך למה אנחנו לא מצליחים הרי הבעיה היא דתית ובטח כל אלה שקוראים את האגרת יצליחו להתגבר על התאווה ורק אני לא.... כי אני רשע גמור..... אז העיסוק בזה גורם לי רק לייאוש ולא לתועלת.
משל לחולה שיתנו לו תרופה לא נכונה ממילא היא לא תעזור ואז החולה יתייאש מעצמו כי יחשוב שאין תרופה למחלתו ולא ינסה בדרכים אחרות...
ואני מאמין ובטוח שכל אלה שנמצאים פה עברו לפני כן הרבה ספרי מוסר והרבה רבנים ולצערינו זה לא עזר
ואם לך זה עוזר כבר כתבתי לך שכנראה אתה בדרגה גבוהה מאיתנו
באהבה
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן