ברוכים הבאים, אורח

הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. 1519 צפיות

הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43942

לא, אני לא טועה בנוגע לכותרת. ויהי רצון שהדברים דלהלן יהיו לתועלת.

במשך שנים, חשבתי שאם רק אתחפר יותר בתוך האמרה 'הלוואי אותי עזבו ותורתי שמרו..' איכשהו מחלתי תעלם, איכשהו אתגבר על האוננות.

בכל דו-קרב נחלתי תבוסה, בכל מלחמה חטפתי עוד סטירה מצלצלת מהתאווה, וראה זה פלא, לא התייאשתי, תמיד חשבתי שאם רק אדקדק יותר ברש"י של מסכת יבמות, או אלמד במקום ארבעה דפים ביום, שבעה דפים, הדחף הכפייתי לפורנו התאדה.

כשהגעתי למקום הזה, הבנתי שאף 'וורטלך' מתוק ככל שיהיה, לא יציל אותי מהתאווה.

אני זוכר שבאחד הפעמים שאלתי את אחד מהחברים פה:"די! מה נסגר איתי? איך זה יכול להיות שאני יכול ללמוד לילה שלם רק כדי לא ליפול לתאווה, ואחרי לילה שלם, בשעה ארבע או חמש לפנות בוקר, בום!! אני מתרסק בצורה הכי נוראית שאפשר!!!"
- "אווווו..." הוא חייך.. "זו בדיוק ההוכחה שאתה חולה..! אצל כל אדם רגיל ובריא, התורה משמשת כמגנא ומצלא מן החטא, ואם אצלך זה פשוט לא פועל, תאמר לי אתה, האם זו לא הוכחה כאלף עדים שאתה אכן חולה? שאכן הגיע הזמן שתודה שהמנגנון שלך פשוט פועל?"

נאלצתי להודות.
זו פשוט האמת, אני באמת באמת חולה, ושום כוח לא יעזור לי במלחמה הזו מלבד אבא'לה אוהב.

ככל שאני מתקדם בתהליך ההחלמה, אני קולט שאצלי כמכור, יש דיסק אחר, כן, אצל כל העולם ואשתו, יתכן שהבורא הכניס את הדיסק הישן והמוכר "הלוואי אותי עזבו ותורתי שמרו.." אבל אצלי..? אוי ואבוי אם אתעקש להישאר עם הדיסק הזה, אני אתפרק לגורמים!!!

אוי ואבוי לחיי, אם אחשוב לרגע שאוכל להחזיק את עצמי שפוי וחי, לולי אבא'לה אוהב.
אוי ואבוי לנפשי, אם רק אעז לדמיין, רגע אחד קטן בו אוכל להסתדר בלעדיו. פשוט אין זמן כזה, אין רגע כזה, אין תאוריה כזאת.

אני חייב להיות צמוד לבורא עשרים וחמש שעות ביממה ורק כדי להישאר חי! לא כדי לקבל בונוס או מתנה, אני חייב לבקש את האלוקים בהיותו קרוב ורק כדי להישאר חי.
צמוד אליו! לא לתורתו! אליו.

הבנתי מהר מאד שאני מכור למושג שנקרא 'הצגה של איש אחד!' (באנגלית זה נשמע יותר טוב: "one-men show")
אני בטוח שאני מרכז בתוכי חברת הפקות שלימה, המפיק? אני! הבמאי? אני! המציג? אני! התאורן? אני! האמרגן? אני! תפאורן? אני! אני מנהל הכל! הכל. ואם רק ניואנס קטן אחד לא ירקוד לפי החליל (המאד מזייף..) שלי? אתפרק לגורמים!! לגורמי גורמים!!

אני שוכח בכל שניה אפשרית שיש מישהו שמנהל את העולם, יש מישהו שיודע מה טוב עבורי, לא על הכל אוכל לשלוט, ולמען האמת, על כלום ושום דבר אוכל לשלוט.
האמת המרה מוכיחה שאני לא המנהל, אני בסך הכל מתנהל, מכל רגש, מכל טינה שצפה מהעבר, מכל כעס, כל פחד, כל אחד מהרשימה השחורה הופך עבורי לסיבה טובה בכדי לפול לתאווה על כל גווניה.

אצלי כנראה, הבורא הכניס דיסק אחר: "הלוואי אותי תשמרו ותורתי תעזבו.."
רק כשאהיה צמוד אליו כגמול עלי אמו, יש לי סיכוי לשמור על מפוכחות, על שפיות.

ביום כיפור האחרון קבלתי מתנה נפלאה מהבורא יתעלה.
חבר שאלני, מדוע מצעי המיטה שלי, כולל בגדי השינה, לא בחדר? האם עברתי חדר? ולמה הספר הקטנצ'יק שלי, זרוק על הרצפה? (הספר הגדול.)
נשמתי עמוק, מלמלתי משהו(-תפילת השלווה, עם דגש על 'רצונך יעשה.')(זו פשוט ה'עזרה ראשונה' שלי.) והסברתי לו שלא לקחתי שום דבר מהחדר, הדברים כנראה פשוט נגנבו, הוא מאן להאמין לי:"אני לא מאמין לך! אתה מסתלבט עלי!! אם היו גונבים לך מצעים פלוס בגדי שינה, היית ככה רגוע? אתה היית שובר את כל המתחם! אתה האחרון שיגיב בכזה רוגע למקרה של גנבה."

אוקי, החלטתי שאני הולך לראות מקרוב במה מדובר, ואכן, עליתי לקומת השינה, והדברים לא היו שם, עברתי גם בחדרים, ושום דבר, זה פשוט נגנב.
הצטערתי כ"כ מדבר אחד, ידעתי שאני הולך עכשיו לכעוס, ידעתי שאני הולך להתפרק, וכל השלווה שאפפה אותי מרגע כניסת החג הולכת להיעלם כלא היתה. אבל פה!! בדיוק פה!! קלטתי איזו מתנה קיבלתי!!

קיבלתי במתנה מהבורא שניה אחת!! כן, שניה אחת!! יש לי מרווח של שניה אחת בין האקט המעליב, המשפיל, המכעיס והמעציב של הגנבה, לבין התגובה שלי. ופה, אני צריך להחליט מה לעשות, לכעוס? להתפרק ולהתרפק על התאווה בעצם היום? או למסור את את זה לבורא?
בקשתי מאבא'לה בענווה שייקח ממני את הכעס, הסברתי לו שאני באמת לא יכול להתמודד עם זה.

אני יכול לומר בפה מלא, זה הכיפור הכי רוחני שהיה לי.
יש משפט ידוע שאדווין לואיס-קול(פילוסוף בריטי.) כתב באחד מספריו, על פניו זה משפט אידיוטי, אבל אני הקטן מצאתי בו המון חן:"אדם אינו טובע מפני שנפל למים, אלא מפני שנשאר בתוכם."

מצב נתון! הבורא יצר אותי חולה, נקודה, אבל לא זה מה שיהרוג אותי.
הבחירה בידיי, האם אני רוצה להישאר במי התאווה? או שאני בוחר לצאת מהם?

כל יום מחדש אני מבין שמטרת התכנית היא לא להפוך את גופי ל'בנק הזרע', ממש לא, ה'אישיו' הוא ממש לא לאצור בתוכי עוד ועוד זרע, או כלשוננו 'לא לפגום', קלטתי שהמוטיב הוא לשנות את עצמי, לשנות את כלל המהות שלי. יותר מערכתי, פחות לינארי.

מי יתן ובקרוב אקבל מהבורא דיסק חדש, דיסק שיקראו לו:"אותי ואת תורתי תשמור."

קרבן.

חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43944

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
כתבת ממש דברים מחזקים הנכנסים אל הלב.
תודה רבה,
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43959

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה קרבן. תנוח דעתך, אני מאמין שאם תפעל למען, החיבור יתרחש אצלך. אצלי בצעד 11 הדברים משתלבים הייטב, המשך חג שמח.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43962

תודה.
ואסירות..? אני מודה.. זה קצת מדאיג אותי.. קראתי על זה המון ובכל זאת זה כלל לא מרגיע אותי שזו 'צרת מחלימים..'

לא מצליח ללמוד שורה.. שורה..!

תן לי אישור לאונן ואני עושה סיום בקבוצה הקרובה.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43963

בס"ד

חיזקת אותי מאד

בהזדהות
שלמה

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43964

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
קרבן ידידי, פוסט מדהים, ותובנה יפהפיה.
התחברתי
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43966

• אסירותודה
  • מנהל
'נפשי' יקר, אשריך שבנפשך הדבר, אל תתנחם בצרת המחלימים, בקש ממי שלו מלוא הכח שיתן לך את היכולת להתרכז וללמוד, כשם שהוא נותן לך נקיון כך הוא יתן לך ללמוד. תתפלל על זה בלי סוף, תתחנן עוד ועוד. אני מאמין שזה יקרה.

כהשתדלות עזר להתחיל לי בקטן, דברים קלים פשוטים, אגדטע'ס... נביא תהילים. משהו.

בהצלחה בהחלמה.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43967

תודה על העצה. אנסה כדבריך.

למרות ש.. פגמי האופי שלי טוענים שנביא זה לא 'לימוד' (במלעיל.) וגם כל האגדתע'ס.. זה לא לימוד.. (מלעיל.)

האם חזרנו לצמד המילים הכ"כ שנוא עלי, "עצת היצר"?

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43971

• אסירותודה
  • מנהל
לא. זו עצת המחלה. או הכל או כלום..

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43976

מתחיל לקלוט.

תודה.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43977

• brother
  • דירוג פלטיניום
אם אפשר להגיד דבר קטן מהבנתי הדלה-
פוסט נפלא, רק אני אישית חושב שיש לתקן משהו קטן...
"הלוואי אותי עזבו ואת תורתי שמרו"- שכתבת, אצלי אני מנסה לחשוב על זה ורואה זאת כך:
יש לנו בעיה, ליהודים, לדתיים, לאדוקים. למה? כי אנחנו הופכים את התורה לבית חולים, לומדים אותה יום ולילה וחושבים שזה יעזור.
אז נכון לפעמים זה יכול לעזור, אבל שאלתי משהו בתוכנית, האם ללמוד תורה זה לא בריחה?! ואני ממש מתכוון לכך!
אני אישית חושב שהבעיה היא שאדם(מכור ולפעמים גם רגיל) לומד תורה בשביל לברוח מעצמו!
ומה שהתוכנית עושה היא אומרת לך: " הלו, תעשה חשבון, אתה בטוח שזה אתה?, קדימה עזוב את הספר כרגע בצד, אתה צריך להתקרב אליו בצורה שונה, משהו אצלך מקולקל שהתורה לא בטוח תעזור כרגע... אולי בהמשך, כרגע לא, עצור, תסתכל על עצמך והיכן ה' שאליו אתה "לומד" כל כך בדבקות, האם זה באמת לימוד?! לא נראה לי..."
זהו,אח.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #43985

המסילת ישרים כבר מדבר על זה שיכול להיות אנשים שטוחנים ש"ס וכו'
אבל התקדמות בעניין המידות זה נראה אצלם ביטול תורה.
חבריא קדישא - כל האתר הזה הוא העבוי'דה של הדור !!! (ובד"כ אני לא אוהב הרבה סימני קריאה).
אין מקום עלי אדמות שיש בו יותר עבודת ה' מהאתר הזה,
וכנראה אנחנו לא מספיק קולטים את זה בנפש שלנו ,
אבל כל כניסה פה היא עצמה לימוד תורה ענק !
כל תגובה או הודעה שווה אלפי דפי גמרא, לא?
מה , זה לא ידוע שלקורח היה זקן גדול ודואג ושימעי היו ראשי הסנהדרין,
ולמרות כל התורה שלהם יש מבניהם שאין להם חלק לעולם הבא...
יום טוב חברים.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #44002

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה קרבן.

גם אצלי לא רק ששעות לימוד מטורפות לא עזרו לי, אלא אף הם רק "תרמו" לעוד ועוד נפילות.
רק שאצלי הייתה כ"כ הכחשה ועיוורון, עד שבכלל לא שמתי לב לפיצול שחל בי (בכלל לא הרגשתי בו).
ה"צואה רותחת" ו-"כף הקלע" היו בשביל הרשעים ולא בשביל צדיק כמוני שמנסה להלחם בייצר.
הקב"ה תמיד היה ועודנו אוהב, רחום וחנון - אפילו כשעשיתי את הדברים שהוא הכי שונא.

היום אני מנסה יותר להכיר את עצמי - להתאחד ולהתחבר אל שמואל האמיתי.

למרות שהפסקתי להתפלל באופן סדיר לפני מספר שבועות, אני עכשו לוקח את זה בקלות ולאט ולאט.
מתפלל לפעמים בבית ולפעמים במניין, רק עכשו אני יכול גם להתחבר עם הכוח הגדול ממני - להתפלל מעומק הלב באמת.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #44005

• אחד
  • דירוג כסף
תודה אחי! פוסט מדהים!

בעניין: הלוואי אותי שמרו ותורתי עזבו! ולא הפוך. לפני 11 שנים #44036

לבחור החביב brother:

הבנתי את הדברים שלך, אתה צודק במאת האחוזים, אבל אף אחד מאיתנו לא אשם במחשבה הזאת.. (שתורה היא בית חולים כדבריך..)

הרי מגיל קטן שמענו..  "אתה עצוב..? תלמד תורה..! פקודי השם ישרים משמחי לב..!"
                          "כואב לך הראש? תלמד תורה..! החש בראשו יעסוק בתורה.."
                          "אתה כעסן? אתה מרדן? אתה פחדן? תלמד תורה תורה ותורה.. ולמה? התורה משנה את מהותו של האדם.."

שמעתי את זה בחיי אלפי פעמים.. אנחנו לא אשמים, זה מה שלימדו אותנו.. אבל יום אחד בהיר... קבלתי תובנה שונה... בדיוק כמו סוף של דבריך..

ולשמואל היקר...

אמת! מזדהה עם כל יהלום שכתבת...
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן