ברוכים הבאים, אורח

"כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? 1265 צפיות

"כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #43960

שלום לכולם,
אחרי כמה ימים ספורים בהם הצלחתי להישאר נקי, נפלתי. אני לא מרגיש כרגע צורך לדון באשמה שלי ובשאלה עד כמה הייתי יכול להימנע מזה, אם בכלל.
מה שאני כן רוצה לדון בו - זו התקומה.
מצאתי שלא היו לי, לפחות ישר לאחר מכן, הרבה כוחות לקום, ונפלתי שוב ושוב. ואם אכן המצב כך, אני חושב שיש בעיה באחד משניים: א. במוטיבציה שלי. ב. בכלים שיש לי כדי לקום מהנפילות. ברשותכם אני רוצה להתרכז בפן השני.
הניסיון לתחום את ההתמודדות רק לשלב אותו אני יכול לשנות - "העבר עבר, והעתיד איננו בידינו" - נראה על פניו עמוק מחד גיסא ויישומי מאוד מאידך גיסא. אבל דווקא על זה אני רוצה לשאול: מה בדיוק אנחנו עושים כשאנחנו אומרים לעצמנו "כל יום - רק להיום"? האם זו אינה עבודה בעיניים? הרי למעשה אני רוצה להישאר נקי לא רק למשך היום הקרוב, או השעות הקרובות בהן אני מרגיש ממש שאני מועד לנפילה, והראיה היא שאתבאס כשאפול, גם אם זה יהיה מחר. גם אם אני לא מדבר על להתחייב להישאר נקי כל החיים, אני כן רוצה להישאר נקי גם ביומיים הקרובים, ובשבוע הקרוב. ולכן, כשאני אומר לעצמי כל יום מחדש "רק להיום" - הרי המטרה שלי היא יותר מלעבור את היום הזה נקי, אבל אני מצליח לעשות זאת ע"י הצבת יעדים קטנים כדי שיהיה יותר קל להשלים את המשימה, עם מנגנון "שכנוע עצמי" פסיכולוגי שכל המטרה היא רק היום הקרוב. אבל אז אני שואל את עצמי: על מי אני עובד - הרי גם מחר אגיד לעצמי בדיוק את אותו דבר - "כל יום רק להיום"? ואם לא מחר, אז מחרתיים..
אם אכן "כל יום - רק להיום", מדוע אני מוצא את עצמי אומר לעצמי את אותו דבר כל יום? אם בראש אני יודע טוב טוב שזו הסיסמא שלי לכל יום ויום בחיים, אז מה הקטע של לדבר על כל יום מחדש?
אשמח להארת עיניים,
שבת שלום.

[נ.ב.
אני קצת חדש פה, וממש אשמח שאלו מכם שיכולים ורוצים לתרום, ובמיוחד אלו שעברו חוויות דומות, יוכלו להגיב בפוסט שלי בפורום "הצג את עצמך" בו כתבתי את סיפורי באריכות.]
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44062

לפי איך שאני רואה את זה, אני אומר לעצמי רק להיום, במחשבה שגם אם חלילה מחר אפול, לפחות במינימום יש לי את הזכות שהיום התגברתי ולא נפלתי, ואז אולי ההתגברות.הזאת גם תתן לי כוחות להגיד מחר שזה רק להיום.
בחסדי ה', נקי מיז' באדר התשע"ד.
בשם ה' נעשה ונצליח.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44074

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
מי אמר שתחיה מחר
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44104

• brother
  • דירוג פלטיניום
כי בתחבולות תעשה לך מלחמה, אני יוצא כאן למלחמה היא קשה מאוד, היא דורשת הרבה צדדים, אחד מהם הוא זה.
נכון אני רוצה נקיות לכל החיים, אבל לפעמים לומר דבר כזה זה מפוצץ באמת. אם אתה דורש מעצמך נקיות ליום הקרוב זה הישג שאתה מרגיש שאתה יכול להשיג..
אנחנו צריכים לתת דגש על הדרך לא על המטרה, הרבה מהאנשים שנכנסים לכאן מנסים כל הזמן להסתכל על המטרה ונופלים בסוף..
ה' לא מחפש את המטרה אלא את הדרך, אם הדרך היא איטית וטובה היא תעזור, אם תבין שכשאתה אומר את המשפט הזה אתה מתכוון אליו בשיא הרצינות אז זה באמת יעבוד..
בשלבים יותר מאוחרים כשהתאווה מתעוררת אתה חוזר לומר משפט זה אבל התאווה לא תחזור כל כך מהר, אתה תחשוב על דברים אחרים.. וכשהיא תתקוף אתה תהיה מוכן, אתה תדע איך להתמודד איתה כבר..
בהצלחה, מקוה שהובנתי..
אוהב, אח.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44128

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
עבורי המשפט "רק להיום" הוא דרך חיים. לא תרגיל פסיכולוגי, לא עבודה בעיניים ולא אוזניים. התמקדות בכאן ועכשיו, הן בגלל שאינני יכול לדעת מה יהיו תנאי המחר והן בגלל שלהתעסק במחר על חשבון היום זו שגיאה שאין לי כבר כח לשלם יותר את המחיר שלה.

אגב, נכתב רבות על כך בפורום בעבר, רצוי לחפש בהסטוריה לפני פתיחת שירשור נוסף תחת אותו השם בדיוק. לדוגמא חיפוש מהיר תחת הכותרת - רק להיום - הוליד את הפוסטים הבאים:
1
2
3
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44136

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה אסירות. היה לי לתועלת גדולה לחזור ולקרוא שוב את מה שנכתב אז...

מומלץ בחום לקרוא את 3 הפוסטים הללו בעיון. התשובות בהחלט טמונות שם.
אבל בסיכום קצר, אם יורשה לי..

"לכל החיים" , או: על מי בעצם אני עובד?

...
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 11 שנים #44140

• אחד
  • דירוג כסף
לא, זה לא לכל החיים זה רק להיום באמת.
כשאני אומר למכור אתה צריך להפסיק לכל החיים הוא לא מאמין שהוא יצליח לכל החיים אז הוא מתייאש מראש לנסות.
אבל כשאני אומר רק להיום אז יום אחד יש סיכוי להתגבר וגם אם לא כל יום הוא יצליח רק להיום את היום הזה אף אחד לא יקח ממנו זו הצלחה אדירה בשביל המכור.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #45585

רק רציתי להוסיף את נקודת המבט שלי על "רק להיום" (מה שנאמר כבר במאמרים המצורפים)

אצלי, השלב הקשה ביותר זה כשאני נכנס למיטה ועד שאני נרדם.
מדובר על 5 דקות (חחח, תכל'ס אני נרדם תוך 35 שניות...)

אצלי ה"רק להיום" הוא לא רק להיום, אצלי הוא "רק ל-5 דקות".
במיטה כשהתאווה מתחילה להרים ראש (מכוח ההרגל של שניייייייים),
אני אומר לעצמי: "אני מסוגל להחזיק מעמד 5 דקות?"
תמיד התשובה היא כן (ב"ה)

אם הייתי אומר לעצמי, רגע יש לי עוד 80 שנים להיות נקי, אין סיכוי שהייתי מחזיק מעמד גם לא 10 שניות כי הרי אין סיכוי שבאמת אצליח להתגבר על היצר הזה לשמונים שנה....

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #45655

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
שלום.

סליחה אסירות, אבל לא תמיד יש כח לבדוק מה נכתב אחורה, העולם שלנו הוא רק מה יש כאן ועכשיו.

אולי בהמשך אקרא את המצו"ב.
בכל אופן בלי לקרוא ועם קצת מחשבה אישית על העניין, נראה לי שרק להיום הוא לא מדויק כי המדויק הי'ה צריך להיות "רק להרגע" כי האם אתה יודע אם תחי'ה ברגע הבא. וזה הוא מצד האמת. ואם כבר רוצים להרחיב את זה למשהו יותר שאפשר להתכבד בו, אפשר באותה מידה רק להיום במחשבה של יום 12 שעות ולא יממה, אפשר גם רק ל5 שעות הקרובות, ואפשר גם רק ליומיים הקרובים.

כשעלה לי הקריז שאחריו אכן נפלתי היתה לי תחושה של הזדהות מוחלטת עם רק להיום כי תחושת הנפילה המתקרבת היתה מוחשית כל כך שהתפללתי על עכשיו בלבד. במקביל אין שום ספק שהבקשה שלנו הוא להיות נקיים עד סוף החיים בין אם זה יום אחד ובין אם זה עוד עשרות שנים בעז"ה או חיים נצחיים עם ביאת המשיח.
אם זה מעשי או לא זה תלוי בקב"ה ותלוי בכך שנהי'ה קשורים אליו ונעשה את השתדלותינו בכוחות שהוא מעניק לנו.
כך נראה לענ"ד.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #45696

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
בוקר טוב.
עוד בוקר של בטלה שלא "בא לי" לעשות כלום, אז אני יושב עכשיו קצת על המחשב (עם אתרוג) ולקחתי לי את הזמן לעבור על כל הפוסטים ששלחת אסירות.

אחרי הקריאה אני עוד מחזיק יותר במה שכתבתי שהמילה להיום היא לא מדויקת אלא היא ממוצעת, ובאמת עברתי כבר יותר ממקרה אחד שפתחתי מעגל שהמשמעות היא רק לעכשיו. רק לשעה הקרובה. רק עד 13:30 שהקבוצה תתחיל. רק עד ש . . . . .

אז אתפלל לה' שישמור אותי נקי רק לעכשיו. ובמקביל (לעת עתה) אני לא מפחד ואני מרשה לעצמי גם לבקש ממנו שישמור אותי ויתן לי כח ורצון לעשות את המוטל עליי כדי להישאר נקי ומפוכח כל חיי.

כן, וכמובן אני מבקש בענווה שיתן לי מפוכחות עכשיו גם שלא להעביר את הזמן לבטלה אלא לעשות מה שאני צריך, למרות שזה יה'ה נס אם זה יקרה, אבל כבר נוכחתי בניסים כשפונים אליו.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #46641

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום חבר יקר,
חשבתי שוב על השאלה שלך.
הרצון שלי להיות נקי "רק להיום" לא מדבר על מה התכנית האידיאלית שלי. או מהם הערכים הנכונים. או איך אחנך את הבן שלי.
אלא בא לבטא, האם אני נשאר ברמה של תוכניות אידיאליות ועקרוניות, אשר מטבעם כוללות את כל החיים,
או שאני מדבר על רצון המגובה בפעולה, שמצריך תוכנית עבודה מסודרת לכל יום ויום בפני עצמו. כמו יומן פגישות.
אני חושב שהמהלך של כל יום רק להיום בא למקד אותנו על הפעולה הקרובה. וכדי ששלא נתפזר לפעולות ששייכות לעוד שבועיים ושוב עוד שבועיים...
ערב טוב ותודה..
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #46650

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני ישתף את החוויה שלי ב"רק להיום"
נראה לי  שהרעיון הינו בעיקר לחברים חדשים,
כרגע יש לי בחסד אלוקים 20 יום
וכשהתחלתי לא האמנתי בזה כי רצתי הרבה ימים נקויים בעצם לכל החיים
בסוף החלטתי שאני רוצה רק 10 יום
וכשהגעתי ל  13 ימים שזה היה השיא הקודם של הימים נקויים
מאז אני אומר לעצמי כל הזמן עברתי כבר שיא אחד "מותר לי כבר ליפול ואחרי זה אני יעשה שיא חדש"
אבל תן לי עוד יום נקי אחרי זה נדבר הלאה,
כי באמת אני לא מאמין שהנפילה אחרונה הינו נפילה אחרונה בחיים שלי,
אז אני מנסה ומתפלל רק להיום ועושה פעולות מתקשר לחברים ספונסר וקבוצות, רק להיום

(לא נראה לי שזה אותו הרגשה לאחרי תקופה של נקיון שנים אבל זה המצב שלי כרגע)
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #46653

גם אני אשתף את החוויה שלי ב"רק להיום"
נראה לי שהרעיון הוא בעיקר לחברים די חדשים,
כרגע יש לי בחסד אלוקים 39 שבועות
וכשהתחלתי לא האמנתי בזה, כי רציתי הרבה ימים נקיים - בעצם לכל החיים
אז אני אומר לעצמי כל הזמן "תן לי עוד יום נקי אחרי זה נדבר הלאה",
כי באמת אני לא מאמין שהנפילה האחרונה היא הנפילה האחרונה בחיים שלי,
אז אני מנסה ומתפלל רק להיום ועושה פעולות מתקשר לחברים ספונסר וקבוצות, רק להיום
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #46666

• Gold hands
  • חבר קבוע
רק להיום - האם זו אחיזת עיניים?

לדעתי, אין כאן אחיזת עיניים. גם לא תרגיל פסיכולוגי מבריק. יש כאן אמת גדולה. האמת היא שכל יום יש לנו בו עבודה. אם אתמול התפללנו מנחה זה לא עוזר למנחה של היום. צריך גם היום להתפלל אפילו אם התפללנו אתמול. גם להפך: אם לא התפללנו אתמול מנחה, לא יעזור ל״אתמול שלנו״ שנתפלל היום.

אותו הדבר בנוגע לכל עבודה רוחנית. היום אם בקולו תשמעו - אנחנו צריכים לשמוע בקול ה׳ היום. האתמול היה ואין לנו דרך, גם לא טעם לתקן אותו. גם המחר לא רלוונטי. רק להיום.

תראו איך בעבודות האחרות זה כל כך ברור לנו: הרי אם נראה אדם שמנסה לדאוג למניין מנחה שעה אחרי השקיעה - נבוז לו. גם אם נראה אדם שבאמצע הלילה מניח תפילין ״בשביל מחר״...

בכל רגע מוטלת כל האדם העבודה של אותו הרגע. רק להיום...

אפשר עוד הרבה להרחיב בזה אבל נראה לי שזה מספיק ״להיום״...

בעניין: "כל יום - רק להיום", או: על מי בעצם אני עובד? לפני 10 שנים, 11 חודשים #46689

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
זו גם החויה שלי, לימדוני ההתמקדות בכל יום היא גישה יהודית אמיתית. לפחות כך סבור האורח החיים הק'.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן