ברוכים הבאים, אורח

להתייעץ
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: להתייעץ 1028 צפיות

להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45687

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אנו רואים דבר שעל פניו הוא לכאורא נראה מאוד מוזר.

הקב"ה ציווה על נח להכנס לתיבה. למה? שינצל מהמבול! ברגע שהמבול הסתיים - לכאורא הוא היה יכול לצאת. אז למה הוא נשאר שם? לאיזה צורך היה צריך ציווי מיוחד מהבורא לצאת? עושה רושם שהמדרש רבה התקשה בדבר הזה ושם מבואר כי נח אמר לעצמו: "כשם שכשנכנסתי, לא נכנסתי אלא ברשות (על פי ציווי ה'), כך כשאצא לא אצא אלא ברשות" כלומר הוא חיכה לציווי. הוא לא עשה את "הפעולה הפשוטה והמובנת מאליה" של עזיבת התיבה לאחר המבול ללא הוראה מפורשת מלמעלה.

כשאנחנו עומדים בפני החלטה, פשוטה ככל שתהיה, ברורה ומובנת מאליה ככל שתהיה, נזכור להרים טלפון לספונסר ולשאול אותו. "בוקר טוב ספונסר יקר, כאן מדבר ספונסי. ממש עכשיו התעוררתי. להגיד בוקר טוב לאשתי או לא להגיד? ללכת להתפלל בבית-הכנסת ממול הבית או למנין שברחוב השני?" וכך על כל צעד ושעל. נשאל. נתייעץ. נברר. לא נחליט לבד בשום נושא.

(הלוואי עלי! נאה דורש ואין נאה מקיים)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45688

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
התייעצת לפני פרסום פוסט זה? 
אמרתי לעצמי השבוע שכדאי לי להתייעץ לפני כל פוסט שאני מעלה...
תודה על התזכורת.
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45691

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
ציינתי שאני לא עושה כל מה שאני מציע לאחרים... בס"ה מביא מקורות לרעיונות ששמעתי מאחרים. אולי ביום מן הימים הדברים יכנסו מהמקלדת לאוזן. שלי.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45728

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
למעשה במקום הזה חרגתי מכללי התנהגות נאותים....

כלל ברזל בשיתופים הינו "אנו משתפים מנסיון אישי של מה שעבד או לא עבד לנו"

בתחילת דרכי לא דבקתי בזאת ושיתפתי מהשרוול, בעיקר רעיונות שקראתי או שמעתי מאחרים. והנה כאן אני חוזר על כך ובס"ה מביא חיזוק (למי שעדיין מחפש את התוכנית במקורותינו. אני חדלתי מכך לאור העובדה שמצאתי כבר הרבה מקבילים מצד א' ומצד שני שמתי לב איך בזמן שאני עוסק בחיפושים אני בעצם נמנע מלהחלים) לדברים ששמעתי או קראתי במקומות אחרים.

העיקר שיהיה לתועלת לכולם וכפי שכתבתי קודם, יתכן שביום מן הימים אתחיל לפעול כפי הדרך בו אני כותב....
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45756

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
חלומות יותר מידי מתוקים 
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45771

גדול.
דרך אגב תורת - שתהיה ההחלמה לע"נ מרן.
אפשר לומר דבר כזה ?
זה מתקבל ?
בכל אופן החתימה שלך ...  :'(
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45776

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מתנת זה נראה לך מעשי? צריך להיות גם קצת ריאלי ולא להפליג בדמיונות.

בקצב שאתה מתאר צריך להיות צמוד לטלפון עם הספונסר לפחות בין 16 ל 20 שעות ביממה כל יום.

התכוונת כנראה לרעיון. לאידיאל.

או אולי למקומות ומקרים של התלבטות?
אני מסכים שעל כל מקרה של התלבטות גם בדברים הקטנים ביותר כדאי לשאול את הספונסר. מצד שני , כנ"ל צריך להיות ריאלי וכשהספונסר לא עונה למצוא תחליפים או על ידי התייצות עם חבר/ים, או במחשבה וביצוע לפי המחשבה האישית מה אלוקים מצפה ממני בהתלבטות העכשוית.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45802

היי יקירי.

השאלה שלך לא כזו מפוקעת.

ויעיד עלי הספונסר שלי, אני לא קונה נעל בלי לשאול/לעדכן אותו.

הוא מקבל ממני ביום אחד לפחות שתיים/שלוש שיחות וכמעט 20 אסמסים. הפילטר שלי מזמן לא פועל.

לשמחתי, הקב"ה שלח לי פילטר טוב יותר ממה שהכרתי עד היום. פיטרתי את השכל שלי. (בלי פיצויים.)
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #45811

• Gold hands
  • חבר קבוע

גדול.
דרך אגב תורת - שתהיה ההחלמה לע"נ מרן.
אפשר לומר דבר כזה ?
זה מתקבל ?
בכל אופן החתימה שלך ...  :'(

אם מיתתו של הצדיק מקדמת את ההחלמה אפילו במשהו - אין ספק שזה נחת רוח גדולה לנשמתו של הצדיק.

ומילתא אגב אורחא - בילקוט יוסף מופיע שאדם שעושה מי שברך לחולים לא יזכיר את המילה "החולים" כלומר, "מי שברך אבותינו... הוא יברך וירפא את..." ללא מילת "החולים" לאחר המילה "את". הדיבור שלנו יוצר מציאות ואם ח"ו נאמר על מישהו כל הזמן שהוא חולה אנו לא מאפשרים לו ריפוי (ואף אם הוא לא מודע למילים אלו שלנו).

מצד אחד ללא הכרה במחלה, אין סיכוי בעולם להחלים. מאידך, התבוססות יתר במחלה ואמירה אין סופית שמכריזה "אני חולה" גם היא כנראה אינה רצויה. לא יודע מה הפתרון. רק העליתי נקודה למחשבה..

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #46059

• brother
  • דירוג פלטיניום
הספונסר נהפך לאלוקים!
טוב, מצויין אולי נהפוך את הצעד השני ל" נמסור את עצמנו לספונסר שלפי הבנתנו הוא אלוקינו.."
סתם.
אין ספק שצריך להתייעץ אבל אני חושב שזה מוגזם, יש דברים ברורים שאדם יכול לפעול ולהוסיף עם תפילה לה' שהוא עושה את הדבר הנכון..
בדברים שלאדם יש ספק גדול בהם שם הוא צריך את העזרה של האדם הנוסף, את אלוקים הוא תמיד צריך, אדם נוסף יכול תמיד לעזור... בדברים הנחוצים..
ולפעמים יש אנשים שהדברים הנחוצים שלהם הם רבים מאוד...
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #46087

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
ברוזר. הראש שלי חולה לגמרי. עשרות פעמים עשיתי את הדבר שוודאי היה הכי טוב בשבילי ובשביל כל המשפחה (ואולי כל העולם) תכל'ס זה היה כדי לצרוך עוד שתי לגימות של תאווה. הראש שלי כל כך חולה, שאני לא מבין אפילו עד כמה הוא חולה, שאני רואה הכל דרך מראות מעוותות. ולכן אני שואל את הספונסר כל שאלה שעולה על דעתי. אפילו כאלו שעברו לרגע בראש, ומיד החלטתי, אני משתדל לערב אותו בהחלטה (או חבר אחר).
ואם תקרא שוב את הצעד השני: "הגענו להבנה שכוח גדול מאיתנו יכול להחזירנו לשפיות" הספונסר שלי הוא בהחלט כוח גדול ממני.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #46997

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אני עובר עכשיו פעם שני'ה על הספר הגדול ונתקלתי במשפט הבא שרללונטי לנושא המדובר:

בעמוד 15:

"הייתי צריך לבחון את מחשבותי לאור המודעות של אלו-הים שבתוכי. מה שנראה כשכל ישר נעשה שכל לא ישר. אם הייתי בספק בקשר למשהו, הייתי אמור לשבת בשקט ולבקש לקבל את הדרכתו ואת הכח לטפל בבעיות שלי כמו שהוא ירצה שאעשה . . . . . "

איך שאני מבין את זה, לפנות לספונסר זה אולי הדרך הכי טובה, מהירה וקלה, אבל אם מישהו מחובר חזק לאלוקים, ו/או אם יש למישהו בעי'ה טכנית או מהותית לפנות לספונסר ברגע זה על שאלה זו בהחלט מתאים וטוב לכוונן את המחשבה ש"תשמע" לאן אלוקים הטוב מכוון אותנו.

יום טוב לכולם. ובחירה מוצלחת ונקי'ה.

אגב, מה הספונסר אומר להצביע? 

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #47005

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
naujrr12 כתב on 22 אוק' 2013 05:56:

אני עובר עכשיו פעם שני'ה על הספר הגדול ונתקלתי במשפט הבא שרללונטי לנושא המדובר:
בעמוד 15:
"הייתי צריך לבחון את מחשבותי לאור המודעות של אלו-הים שבתוכי. מה שנראה כשכל ישר נעשה שכל לא ישר. אם הייתי בספק בקשר למשהו, הייתי אמור לשבת בשקט ולבקש לקבל את הדרכתו ואת הכח לטפל בבעיות שלי כמו שהוא ירצה שאעשה . . . . . "
איך שאני מבין את זה, לפנות לספונסר זה אולי הדרך הכי טובה, מהירה וקלה, אבל אם מישהו מחובר חזק לאלוקים, ו/או אם יש למישהו בעי'ה טכנית או מהותית לפנות לספונסר ברגע זה על שאלה זו בהחלט מתאים וטוב לכוונן את המחשבה ש"תשמע" לאן אלוקים הטוב מכוון אותנו.
יום טוב לכולם. ובחירה מוצלחת ונקי'ה.
אגב, מה הספונסר אומר להצביע? 

משוחרר יקר, הפוסט הזה שלך מכריח את הצורך בהכוונה והתייעצות עם בעל נסיון.  לפי מה שהסבירו לי - כל מה שביל כותב שם, לפני ואחרי, מדגיש את חוסר הכח שלו. את העובדה שהוא בפני עצמו לא הצליח, ואינו יכול להצליח.  שים לב כמה פעמים הוא מזכיר שם "חברי"... בקרני... הסביר לי... הבטיח לי... חשפתי בפניו... אחרי שהוא תירגל יציאה מעצמו, התייעץ כל כך הרבה פעמים, כשחוסר האנוכיות וראיית העצמי כמרכז הפסיקו להיות המוטיב המרכזי בהחלטות שלו, אחרי שהוא עבר התעוררות רוחנית והגיע לצעד 11 אז באמת הוא היה יכול להפעול על פי המודעות של הכח העליון בחייו.

ולעניין הבחירות. זה לא צחוק. אני מכיר אנשים שנקרעים באמת. כאלו שאין ביכולתם להכריע. ספונסיים שאלוני... איזה כיף שהיה לי עם מי להתייעץ.. האיש הנהדר הפנה אותי למסורות - מסורת עשר - "לסקסוהוליסטים אנונימיים  אין כל דיעה בעניינים חצוניים, לכן אין לגרור את שם SA למחלוקת ציבורית כלשהי"... בהכוונתו אמרתי לספונסי שלי -  שאין לי מושג מה כדאי לו להצביע, אני לא יכול להיכנס לשם. כן הצעתי לו לבדוק את המניעים שלו, לראות היכן פגמי האופי שלו באים לידי ביטוי בכוונתו להצביע ולעשות פעולה שתכניס לשם את הכח העליון שלו.

הספונסר שלי לימד אותי שכל ארוע במהלך היום הוא "מכתב", אפשרות לגדילה ולמידה. אני יכול לנצל אותו להתפתחות, להגשים למעשה את הסיבה שלמענה באתי הנה, ואני יכול להחליט לזרוק אותו לפח. עוד איזשהו דואר זבל שמישהו דחף אלי... אני יכול גם להחליט שכרגע זה לא הזמן לפתוח את "המכתב" הזה...

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #47011

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה רבה.

בעניין: להתייעץ לפני 10 שנים, 11 חודשים #47012

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום

בהכוונתו אמרתי לספונסי שלי -  שאין לי מושג מה כדאי לו להצביע, אני לא יכול להיכנס לשם. כן הצעתי לו לבדוק את המניעים שלו, לראות היכן פגמי האופי שלו באים לידי ביטוי בכוונתו להצביע ולעשות פעולה שתכניס לשם את הכח העליון שלו.

תודה אסירות,

בהיותי בחו"ל (הרבה לפני שידעתי מהתכנית, כמובן) חשבתי להגיע לארץ להצביע רק (או בעיקר) בגלל שכאן הדעה הרווחת היא נגד... וכאב לי כל מערכת-בחירות שאין לי את האפשרות לכך...
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן