ברוכים הבאים, אורח

מה אני מחפש בתאווה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה אני מחפש בתאווה 305 צפיות

מה אני מחפש בתאווה לפני 10 שנים, 10 חודשים #47541

• lesahkan
  • חבר חדש
1. אני קורה את הפורום ורואה שמדברים על המושג "להיכנע". מה הכוונה? להיכשל ולהבין שזה לא בשליטתך ? אשמח לקבל הבהרה.

2. אתם מדברים על התמכרות בדיוק כמו לסמים ולאלכוהול. הבעיה היא שבאלכוהול לפחות, אין שום איסור ורע לצרוך אותו מדי פעם, זה אפילו רצוי לפעמים (שבת...) כמובן במידה מסויימת. לכן אם אני הולך לפי אותו הגיון, אני צריך להגיע למסקנה שאם זה קורה לי לפעמים, זה לא כ"כ נורא. אבל כולנו יודעים שאפ' פעם אחת זה איום ונורא ואסור בתכלית האיסור.  איך יוצאים מהפלנטר הזה ?
וגם, באופן כללי, אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא, וכולנו נכשלים בכל מיני עברות כל יום (אי כוונה בתפילה, בברכות, אבק לשון הרע...) ומאמינים בכח התשובה ולא עושים מזה ענין גדול כ"כ . אז למה כאן זה כ"כ שונה?

אני חייב לציין שאני ברמה נמוכה מבחינת התאווה : לא רואה פורנו, כמעט ולא נכשל בהסתכלויות אסורות ורק מתוך לחץ ועייפות (עיין הפוסט הראשון שלי : www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=4511.0 ) , אני מדי פעם נופל בשז"ל ואח"כ נשאר נקי להרבה זמן (לפעמים יותר מחודשיים רצוף).

תודה.

בעניין: מה אני מחפש בתאווה לפני 10 שנים, 10 חודשים #47577

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
שלום וברכה.

גם אני חשבתי בדיוק כמוך כשהגעתי לכאן. נלחמתי על כך בשיניים. כך שזה מקובל ולא חוצפה... (וגם אני "לא הגעתי רחוק" כך שאני יכול להבין את הרגשה המוטעית של חוסר שייכות)

אז קודם בא נעשה סדר בדברים (כפי שזכיתי להבין)

1. להכנע אין פירושו להרים ידים. להכנע פירושו (במקרה שלי) להבין שאני לא מסוגל לשבת ליד מחשב פתוח בחדר סגור למשך זמן ולהשאר נקי. אולי אצליח "לעשות שרירים" זמן מסויים אבל בסוף אני נופל! מה שאני צריך זה פשוט להתרחק משם כמו מאש! כמו שלא היית מנסה להתאגרף עם בריון ששבר לך את כל העצמות פעמים רבות רק בשביל לראות אולי הפעם כן תצליח!

2. ראשית כל אתה צודק! העניין שלנו זה איסור שאין בשאר ההתמכרויות (אם כי כל הספרים מדברים בגנות השותה לשוכרה והמבזבז את כספו (התמכרות לאלכוהול ולקניות) וכן ידוע לכולם הסיכון שבסגריה.) יחד עם זאת היום אני יודע שבקרה שלי לפחות זה לא נובע מ"יצר חזק ובלתי נשלט" הן אני פחות או יותר ירא שמים ומנסה להיות יהודי כשר ולחיות לפי התורה פחות או יותר. מה קרה פה? זה חייב להגיע ממשהו הרבה יותר עמוק. משהו פגום בנפש. (אצלי זה התעללות-מינית ועוד סיוטים)

ובקשר לשאלה האחרונה, נכון שישנם הרבה איסורים שאנו עוברים עליהם ומשתדלים לתקן אבל האיסורים האחרים לא כ"כ הורסים לנו את החיים. אפשר לחיות טוב גם עם לשה"ר ולא חייבים לכוון בתפילה ע"מ להשיג יום מוצלח. תקרא לזה חסתר-פנים? יתכן, אבל זוהי המציאות. משא"כ כאן ברור לכל בר-דעת שכשאני מסתכל בפורנו אני מסתכן באיבוד נישואין. באיבוד מעמד חברתי. ובעוד סיכונים. שלא נדבר על סיכונים בריאותיים ממשיים שאני מסתכן בדברים יותר מפורשים.... ובכ"ז אני עושה זאת! וניסיתי כ"כ הרבה פעמים ומעולם לא הצלחתי! מאי האי? חייב להיות כפי שכתבתי קודם התמכרות שלא מגיעה מקרקע בריאה...
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן