ברוכים הבאים, אורח

אני חייב לשתף!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: אני חייב לשתף! 1143 צפיות

אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47584

אני חייב לשתף!

באמת כשהייתי בישיבה ולמדתי כל היום, יכולתי להסתפק ב״פני אריה״ ולהגיד לו: שתוק. ולא להתווכח, רק שתוק.
עכשיו אני בצבא, וגיליתי מספר דברים, גיליתי שאני יכול לראות מה שבא לי דרך האייפוד כי העדכון גרסה מאפשר סרטונים באינטרנט(לא ידעתי את זה), יש לי מחשבים עם אינטרנט פתוח במשרד כשיש שעות שאני לבד, וכמובן בבית שם יש לי גם שעות לבד. עכשיו, חשבתי לעצמי, סבבה והכל שאני אדם מוסרי ולמרות היצר הבוער בי אני מקבל את העובדה שאני בן אדם וזה אך טבעי שיש לי רצונות מלוכלכים, זה לא חטא, אבל המעשים בידי ואני לא מוכן להשחית את עצמי. ואם כל זה, זה נראה לי כלכך הזוי שההשחתה של הפורנוגרפיה כלכך הרת אסון, ועושה סריטה בנפש שרק אנשים גדולים יכולים להרפאות ממנה וכל השאר נשארים איתה. משפחות נהרסות על הדבר הזה ונוער שרק מתחיל ללמוד מהו הקשר בין איש לאישה, לומד אותו בצורה הכי גסה ושקרית שלו וזה מה שנחקק בו.
הדבר הזה כלכך הרסני והנה אני יושב בחדר ופתאום חושב לעצמי:״זה סה״כ לכתוב מילה בגוגל..ה׳ ישמור, מילה בגוגל ואני נחשף לדברים הרחוקים ביותר מאהבה, דברים שלקח לי שנים אינטנסיביות להסיר מהלב ולהתחיל לחשוב עם לב אדם ולא עם לב בהמה.
ועכשיו, אני עדיין נורא רוצה את זה, לא אני אלא היצר שלי, זה מושך אותי, זה יכול להרוס אותי אני חייב להתרחק מניסיונות כאלה.
אבל שאלה אחת ישנה שמדירה שינה מעיני: למה זה צריך להיות ככה? למה לא עושים רעש ומקימים מהומה על הדבר הזה, הנוער שלנו לא הפקר, ואנחנו בעצמנו לא הפקר, למה?? למה לא מפרסמים מאמרים ותולים מודעות שיביאו לסדר היום בממשלה את סוגיית השחתת החברה הישראלית ע״י הפורנוגרפיה וסכנת עתיד ילדינו, ומציעים שיש להוציא את הפורנוגרפיה מחוץ לחוק. גם אופיום היה פעם חוקי, הוא הרג רבבות שהתמכרו אליו והרסו לעצמם את החיים, הוא השחית את החברה אבל התופעה הזו נפסקה.
חברים! גם התופעה הזו תיפסק, זה תלוי בנו! כל אחד שהפורנוגרפיה הרסה לו את החיים והוא חושש לעתיד ילדיו צריך לזעוק את הזעקה הזו שלא ברור למה איש לא זועק אותה וקולה לא נשמע. חייבים להעלות את הנושא לסדר היום.

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47586

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
לי זה יעזור?
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47587

ההרגשה שלי אומרת שאולי זה יכול להועיל ל"תיקון עולם" - אבל כרגע זה מסוכן לי.

למה?

כי אז אני סוטה מהנושא העיקרי, שהוא: ההחלמה שלי.
כל עוד אני תולה את המחלה שלי בגורמים חיצוניים - אני לא יכול להחלים. אולי הסימפטומים של המחלה התגברו בגלל גורמים חיצוניים (זמינות האינטרנט והפריצות ברחוב), אבל השורש של המחלה הוא פגמי האופי שלי, שתחתיהם מסתתר בור הריקנות שבקרבי.

גם אם נצליח ויום אחד WWW יחליטו למחוק את כל הפורנוגרפיה מהאינטרנט, וגם אם כל הנשים יחזרו בתשובה וילכו עם רעלה - המחלה שלי תמשיך, ותמצא לה אפיקים אחרים (כמו התופעה הידועה שמחלימים מהתמכרות לתאווה מתמכרים לאוכל, ומחלימים מסמים מתמכרים לשתייה וכן הלאה) - עד שאני אטפל בעצמי.

בהחלמה!
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47591

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
הבנתי שפני אריה לא הגיע להפריך את ההחלמה. אלא בד בבד עם ההחלמה האישית שלי אוכל לתרום את חלקי הדל בהקמת זעקה להציל את הנוער הנוסף שעוד לא הגיע לזה.

כמובן שכל דבר שיבא על חשבון החלמתי האישית לא אוכל לעשות אך בדברים שלא מוזיזים את החלמתי כחוט השערה למה שלא אעשה זאת?

המחלה שלי תפסיק? ברור שלא! אך יחד עם זאת אם נזכה שהמגפה לא תתפרץ בקרב דור ההמשך מה לא היינו עושים למען זה!
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47595

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
צודק פני ארי'ה.

מסכים שהחובה להצפת הדברים מוטלת עלינו, ובאמת במקביל להחלמה שלנו על כך אחד מאיתנו שיותר מאחרים מודע לחומרת הבעי'ה להציף את השטח בבעי'ה.

להגיע לממשלה אין לי מושג איך עושים את זה וזה נראה לי רחוק אבל לעורר את מנהיגי הקהילות החרדיות והדתיות על הצורך בסינון של האינטרנו זה דבר חשוב מאוד.

רק לאחרונה נודע לי על ילד דתי בכיתה ג' שסיפר לחבריו מה ההורים עושים בחדר שינה וזה המשיך לכיוונים לא בריאים. הוא פשוט ראה את זה באינטרנט בבית כי הוא הי'ה בלי סינון . . . . . . .

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47608

אני עדיין חושב שלפחות אצלי זה יגרום לי יותר מידי להתרכז בגורמים החיצוניים וממילא לטפול עליהם את ה"אשמה" במחלה שלי, במקום להתרכז בבעיות ובפגמי האופי שלי.
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47610

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
הפורנו רק נתן לי בקלות להשיג את מה שהתאמצתי להשיג לפני שידעתי על קיומו...
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47616

כשהגעתי לתכנית שמעתי מכמה אנשים שאני צריך לדעת איזה שאלות לשאול.
לי יש הרבה שאלות, וקושיות מפה עד הודעה חדשה.
השאלה היא רק - האם זה משנה לגביי, בהינתן בעיית ההתמכרות שלי?
לפחות בשביל מי שהגיע לכאן, לפורום הזה - כנראה שהבעיה היא ההתמכרות. אז מבחינתי, אין לי את הפריבילגיה לחשוב על שאלות כאלה ולזעוק זעקות נגד פורנו, כי ככל הנראה זה לא יוציא אותי מהבוץ..
אוהב,
התנערי
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47617

פני אריה, אני חושב שהשאלה הזו טובה. ובאמת מתחילים לראות ניצנים של הבנה בעולם המערבי לגבי הנזקים של הפורנו. באוסטרליה ובבריטניה עומדים לאכוף חוקים של חובת סינון. גם בארץ יש הצעת חוק כזו, שמקדם אותו ארגון "עתיד אחד", שהוקם על ידי האדם שהקים את "שמור עיניך". ראה באתר שלהם: atid1.org.il/ אני מניח שבארץ ייקח יותר זמן עד שנזכה לסינון חובה, כי זה נתפס ככפייה דתית.
אבל כמו שכתבו לך אחרים פה, אני לא מתעסק בשאלות האלה. הייתי מכור במשך שנים לפני שהכרתי את האינטרנט. יש לי אישיות של מכור, והיא מוצאת לה במה להיתפס - מין (תמונות בחוברות של חברות אשראי), מחשבים, פורנו. הייתה תקופה שהייתי מכור ללימוד הלכה, עד כמה שזה נשמע מוזר. אבל ככה אני. אז אני מנסה להתרכז בעצמי ובהחלמה שלי, ולא לראות את הבעיות שלי כאילו הן נובעות ממשהו שמחוצה לי.
בהחלמה
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47619

• העברי
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
שלום לך חבר יקר, פני אריה
אני ממש מסכים איתך ומזדהה עם הצעקה שלך
אך אין לי מושג איך אפשר לעשות את זה, ואני מרגיש מחוסר כלים לצעוק את הצעקה הזאת

מה שמחריף את הבעיה הוא שבציבור החילוני לא רואים את האוננות והפורנו כלל כבעיה
מבחינתם מי שעושה זאת, שיבושם לו..
הם גם לא תמיד רואים את הניאוף שנגרם מתוך כך כבעיה
החברה המערבית לא כלכך מבינה את הערך שיש בתא המשפחתי
אתה יכול לצעוק עד מחר אבל סביר שתתקל באוזניים ערלות

יש עוד נקודה שהעירו כאן והיא שדרך החסימות היא לא דרך כלכך טובה
שכן עם תחסום לא טפלת בבעיה מהשורש
לדוג' אם תצליח להסיר את כל הים הגדול של הפורנוגרפיה באינטרנט
ישנם עוד דרכים מגוונות שהתאווה מציעה
המטרה שלנו כאנשים שרוצים להועיל לעולם היא לעזור לטפל בבעיה מהשורש

מצד שני סביר להניח שהתופעה של התמכרות לתאווה הוכפלה פי כמה בגלל הפורנוגרפיה
אני לדוגמא הגעתי לאוננות רק אחרי שצפיתי בפורנו
אבל זה כבר דיון מעניין ששייך לפוסט אחר

בכל מקרה אני מאוד מזדהה
יש לך דרך להציע? איך לצעוק את הצעקה?

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47642

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
ד"ר יקר, מתוק כתמיד. רק הערה קטנה...

נכון שאני מכור בגלל שאני מכור בגלל שאני מכור. זה לא התחיל בפורנו ולא הסתיים שם. אבל עדיין, האם לא היה עדיפות שאתמכר ללימוד הלכה? ולא אפנה אל בורות נשברים אשר לא יכילו המים? אמנם את בעיית ההתמכרות זה לא היה פותר והיה עלי לטפל בה בכל מקרה. (או שאז גם לא היתה לי בעיה עם ההתמכרות הזאת. לא יודע) אבל זה רחוק מרחק שמים וארץ ממה שאנחנו עושים פה...

ואז גם מחצית מהפורום היית יכול להוריד... כל הפוסטים בנושא הכאוב של חוטא/חולה...
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47765

העברי היקר, אני שמח שאתה מסכים שאם לא נזכיר לאנשים איזה שחיתות הם גורמים לעצמם וכמה שזה מעוות, הם לא התעוררו לבד. זאת חובתנו כאנשים עם לב בריא שמבין את הבעייתיות שבחומרים האלה. לדעתי צריך להיעזר במנהל האתר כדי לפרסם עובדות מאירות עיניים באתרי חדשות ולנסות דרך האינטרנט ודרך פורומים פתוחים להציף את הבעיה לשיח הציבורי. אני מאמין ביחזקאל שאם הוא הגיע עד כאן, הוא יוכל לעמוד במשימה הזאת ולהוביל את אחת המהפכות הגדולות של התקופה. תפקידנו להיות לו לעזר למה שיבקש מאיתנו וכך להפוך אותנו למערך שלו במלחמה בסם החדש כשהמטרה היא הצפה מטרידה ופרסומות פרובוקטיביים שפועלות על הרגש האמהי כמו, לפרסם נתונים מזעזעים על הנזק העתידי והמידי ולשאול אותה איך היא נותנת לילד שלה לצפות בחומר כזה, לערב הורים ולהלחיץ עם עוד ועוד פוסטים בפייסבוק ובפורומים וכך זה יעלה לשיח הציבורי בלי ספק. ואם יחזקאל צריך עזרה- אנחנו לשירותו.

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47782

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אני פה בשביל להחלים.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 10 חודשים #47794

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
זאת חובתנו כאנשים עם לב בריא שמבין את הבעייתיות שבחומרים האלה.
נדמה לי שנגעת בנקודה... זאת אולי חובתם של אנשים עם לב בריא. לא יודע. אין לי לב בריא. יש לי לב חולה. ולכן אני פה. ולכן גם אני לא יכול לעשות משהו "למען הכלל" שעלול להעיף אותי מלוח השחמט...
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר

בעניין: אני חייב לשתף! לפני 10 שנים, 9 חודשים #49577

בכל זאת, חשוב שנהיה מודעים לזה. אתם צודקים שכרגע זה לא נכון לנו להתעסק בזה, אבל יום יבוא ונצא להלחם על טהרת הנוער ועל חינוך מיני נקי ומדעי ולא הרסני כמו היום.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן