ברוכים הבאים, אורח

אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות 534 צפיות

אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50317

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
קשה לי עם חוסר הוודאות.
אני אמור מחר ב5:30 בבוקר לקום כדי להתפלל ולנסוע ללימודים, ואני לא יודע אם מתוכנן לי שלג שיבטל את הגנים של הילדים.
כל הערב הסתובבתי, ספקולציות עוברות בראש - אם אשתי תיסע מוקדם יותר, ויהיה לי את האוטו...אבל אם ירד שלג בצהריים, מי ייקח אותם?
אם לא ירד...אם כן ירד... חוסר שקט.
מה יש בחוסר הידיעה שמנהל אותי כל כך?
נדמה לי שמה שמנהל אותי זה שאני מגלה שעד מחר בבוקר לא אדע מה הולך לקרות.
מילא שאני לא שולט על הגרעין האיראני, מילא שאני לא שולט על אשתי, אבל על מה שאני אעשה מחר?
התחושה הזו של חוסר השליטה צפה אצלי באופן מיוחד סביב השלג דווקא בגלל שאין לי את מנגנוני הפיצוי המוכרים - ידיעה, לימוד והתכוננות (כולל כוננות ספיגה) -בדרך כלל אני רציני, לומד את השטח, מבין את הבעיות, ונוקט בגישה של המנעות מהבעיות (מוותר על שאיפות כדי לא להתאכזב, דוחה טלפונים קשים, לומד עכשיו כדי לא להתקע עוד יומיים  עם הרבה עבודה, בלא להרשות לעצמי ליהנות מההווה, וכן הלאה). וכאן...אני מוצא את עצמי מזפזפ בין אתרי חיזוי מזג האוויר, ולא מצליח להבין...מה? ומה יהיה? אני באמת לא אדע עד מחר בחמש וחצי בבוקר...
רק בחצי שעה האחרונה הבנתי את מה שכל כך ברור - המפתח של הגשמים אינו בידי, הוא בידי אלוקים. זה אמנם מפתיע, אבל אני לא יכול להתכונן למה שהוא מתכנן לי. השאלה היא רק אם אני מאמין שיש תכנון, כי אם יש, אז מה עדיף - התוכניות שלי, שלמיטב ידיעתי הובילו אותי לשימושים אינסופיים, או התוכניות של אלוקים?
מדהים עד כמה דבר קטן כמו האם אני אלך מחר ללימודים או שאשאר בבית גורם לי לערב של חוסר שקט, חוסר שביעות רצון, ולמעין רוגז פנימי כזה במשך כל הערב...
פגמי האופי שלי הם כאן בשביל להישאר...
לפחות היום...
אבא, בבקשה ממך, תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, ואין ביכולתי לדעתם.
טע בי את היכולת להאמין בדבר שהעובדות בשטח למדו אותי כל כך טוב, ואני בכל זאת מכחיש - התכנונים שלי לא הובילו למקום טוב, אז כנראה שאתה מתכנן יותר טוב ממני...

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50319

תודה. מזדהה עם הבלבול שבתחושת חוסר השליטה וחוסר הידיעה.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50338

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה,
הייתי צריך את זה בדיוק עכשיו.

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50349

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה נתן.

היום היה צריך להיות לי בוחן במכללה.
למרות שהמכללה באזור גוש דן, רוב המרצים באים מאזור ירושלים.

התכוננתי אתמול לבוחן מבלי לחשוב יותר מידי על האם יהיה או לא.

היום בבוקר קבלתי הודעה משחמת שהמרצה לא יגיע ולכן הבוחן לא התקיים היום.
אבל אז... אחד הסטודנטים שאותו מרצה מלמד אותם קורס אחר, התחיל לשאול שאלות מיותרת לטעמי.
ופתאום חששתי שהמרצה בסוף כן יגיע והבוחן התקיים כסדרו.
זה ניהל אותי ואפילו שלחתי אימייל לאותו סטודנט שלא יעורר דובים ישנים.

אני רוצה למסור זאת לאלוקים אוהב ולבקש שחרור.

בהחלמה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50381

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מתנה יקרה, תודה רבה על הדברים. כיף לראות את התהליך ולהיווכח ברוגע נכנס לחיים יותר ויותר. בלי קשר לוודאות. החזרת אותי עם הפוסט הזה כמעט שנה לאחור... עת שנסעתי בלי בלמים בשלג. בהחלמה אנחנו יותר נוכחים במציאות וזה הופך אותה להרבה יותר מעניינת וצבעונית.

היום דברתי עם חבר מקסים שחלק איתי את מסירות נפשו למען השתתפות בקבוצה. בעיניים בורקות הוא תיאר לי מצב לא פשוט בו עמד בעת ששב מקבוצה, ובאותה נשימה הוסיף ואמר לי שאין מצב שהוא מוותר על זה, לא גשם לא שלג ולא נעליים. התרגשתי. זהו. התמכרתי. סיים, אני מכור לקבוצות...

המילים שלו היו מיוחדות עוד יותר בגלל שזכרתי הייטב את הזמנים שטען בלהט כנגד 'הקלות הבלתי נסבלת' של חברים הממהרים להגיע לקבוצות החיות, באותו להט הוא סבר כעת שאין מה שימנע ממנו השתתפות בקבוצת הבית שלו. שמחתי עבורו, שזכה לחוות חוויות רוחניות שיצרו את השינוי הגדול הזה בנפשו. זה באמת עובד. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50383

אסירותודה, תודה שהזכרת לי את הפוסט שלך על הנס. היה כיף לקרוא שוב. גיליתי בו משמעויות חדשות שלפני שנה פשוט לא הייתי מסוגל להבין.
forum.gye.org.il/index.php?topic=2293.msg24060#msg24060
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50413

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אז אחרי הספק וחוסר הוודאות, ואחרי שהיום צחקתי על החזאים שאמרו שיש שלג בהר עליו אני נמצא בזמן שאני הלכתי עם חולצה ונהנתי מהשמש, בסוף הגיע השלג ודפק את כל התכניות.

הגענו לארץ הפעם עם תכנית מוכנה, וכבר חודשיים אנחנו יודעים שהשבת הקודמת היא עם המשפחה של אשתי, והשבת הזאת עם המשפחה שלי. אבל לאלוקים היו תכנונים אחרים וכעת אנחנו לבד אצל ההורים שלי, וכל האחים ביטלו כמובן כי הם לא יכולים להגיע בשלג...

מזל שאני בתכנית ואני מבין שזה בסדר גם כשהדברים לא מסתדרים כפי שחשבתי שהם צריכים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אז יהיה שלג? ההתמודדות שלי עם חוסר הוודאות לפני 10 שנים, 9 חודשים #50437

כל יום חמישי התהלכתי בחוסר ודאות.
היו אמורים להיות לי לימודים בירושלים, ולא קיבלתי הודעת ביטול רשמית מהמכללה.
אמנם ביום רביעי נם שלחו מסרון שהלימודים ע"פ החלטת עיריית ירושלים, אבל אולי הם התחרטו?
חבר הציע לי פתרון פשוט - תתקשר לשאול.
לא עשיי את זה. התביישתי. הייתי בטוח שיצחקו עלי. יורד שלג כבד ואני מתקשר לשאול אם יש לימודים.
עד עכשיו הספק מכרסם בי.
אולי היו לימודים ואני לא הייתי.
אולי נרשם לי חיסור.
אולי פסלו אותי מהקורסים.
אולי..
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן