ברוכים הבאים, אורח

לחיות ללא צפיות, איך עושים את זה ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לחיות ללא צפיות, איך עושים את זה ? 409 צפיות

לחיות ללא צפיות, איך עושים את זה ? לפני 10 שנים, 9 חודשים #50849

• roni
  • חבר ותיק
  • תחשוב טוב - יהיה טוב
הבנתי שפגם אופי של מכור זה שהמכור מצפה שיעשו לו דברים, גם כאשר הוא מעניק ונותן, זה על מנת לקבל, ומצפה לקבל חזרה.
אכן בדקתי את עצמי, וזה נכון, למרות שלא תמיד אני מצפה לתמורה בטווח הקרוב, אבל כשאותה סיטואציה מגיע עבורי/לצד שלי, אני מצפה שיתנהגו כפי שאני התנהגתי.

זה מאוד מאוד קשה לי להעניק לבת זוגי/ילדים מכל הלב, וכשזה מגיע אלי, שאני צריך עזרה/חיבה תשומת לב, אסור לי לפתח ציפיות!! מה שהם עושים זה טוב, אני צריך לקבל זה , ואפילו לשמוח עם זה.

קשה לי עד דמעות.
זקוק לעזרה.

רוני

בעניין: לחיות ללא צפיות, איך עושים את זה ? לפני 10 שנים, 9 חודשים #50854

איי איי איייי :'(
אני כל כך מזדהה עם השאלה!
אני זוכר את עצמי מסביר פעם לבחורה בפגישה, שיש בי משהו שאני לא יודע אם הוא טוב או לא: אני לא עושה, אני משקיע. איני עושה דברים 'סתם', אלא מסוגל להבין את העומד מולי, ומראש מתכנת את הדברים כך שאקבל בחזרה את מה שאני רוצה. כך אני נשאר קשור למי שאני עושה עבורו, וגם הוא\היא נשאר קשור אלי, כי זה האינטרס שלי לעשות עבורו כדי שהוא יתן לי בחזרה... הבעת הבעתה על פניה אמרה לי מה אדם שפוי חושב על זה.
כמו פסיכולוג טוב, שומר על ריחוק מהזולת, ומסוגל להבין אותו. [גם בעבודה על מערכות תוכנה, התמקצעתי ב'ניתח צרכי המשתמשים' לפי שיטה זו. כיום אני מרגיש שפיתוח היכולת הזו מפתחת עבורי את המחלה, ואני מתפלל להשתחרר מזה.]

ב"ה, בסוף הבנתי שהתכנות הזה, הידיעה הברורה מה זולתי אמור לעשות עבורי... בעצם חייתי עם עצמי, עם עולם דמיוני שיצרתי סביבי.
כיום אני יכול לאמר: זו מחלת נפש.

ברגעי חסד של נחת ושפיות, "אין לי ציפיות" לא נובע מריקנות, אלא מרצון לדעת, להבין, לחיות את אשתי\הילדים. וזה ממלא! בע"ה, עם סביבה בריאה, גם הם ידעו מה טוב עבורי. הם ידעו - ולא בגלל שאמרתי להם.

עריכה: הכי חשוב - לא לשאול מה הם עושים עבורי, זה הורס. רק מה אני יכול לעשות עבורם. לתת, לא לקבל.

מתפלל לרגעי חסד אלה.
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: לחיות ללא צפיות, איך עושים את זה ? לפני 10 שנים, 9 חודשים #50863

• מודה ועוזב ירוחם
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג זהב
  • גם כך אנחנו עוברים פה, לפחות נהנה מהדרך
לא יודע אם זה מנחם מישהו,
אבל, עד כתיבת שורות אלה חשבתי שמדובר בהתנהגות נורמאלית :'(
תוספת חדשה לרשימה הארוכה של הדברים שעלי לתקן.
ירוחם
אבא, אני רוצה להיות בטוח בכל ליבי
שלמסע הזה יהיה סוף טוב
שכל מה שאני עובר בדרך
יהפוך חולשה לעוצמה גדולה (אביתר בנאי)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן