ברוכים הבאים, אורח

קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים. 871 צפיות

קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54295

• יגל לבי
  • דירוג זהב
  • בוראי, אני חסר אונים ! אנא עזור לי.
שלום חברים נפלאים.

שאלה לי אליכם, ואני שואל אתכם כי לחברים פה יש הכי הרבה נסיון בקשר לקבוצות חיות.

אני לא בארץ, כך שקבוצות הSA אצלנו מנוהלים ע"י נוצרים הגם שישנם כמה יהודים, אני משער שתגיבו על כך שההוספיטל (בית חולים) המקומי גם כן מנוהל על ידי נוצרים ואף אחד לא בודק את רופאיו האם השקפת עולמו תואמת למטופל, אבל בכל זאת ה12 צעדים שונה כי ההחלמה בנויה על שיתוף כנה שהינה המפתח ליחסי חברות קרובים והדוקים, האם עלי להחלים במחיר של חברים שאולי יערערו את כל הערכים שחונכתי עליהם ?
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54300

שלום יגל לבי,
בתור אחד שאין לו בכלל ניסיון בארץ...
אני חושב שאת אותה שאלה היית יכול להיות לשאול גם אולי בקבוצות מעורבות בהם נוטלים חלק חברים מכל הזרמים, בלי קשר אם בחו"ל או בארץ. ייתכן וגם בארץ ישנם כאלה שעולם הערכים שלהם שונה מזה שחונכת עליו.
אם עדיין אתה חושב שיש הבדל, אני חושב שסוד הכניעה הוא כתובת לשאלתך כי נראה לי שאף הוא נטל/נוטל חלק בקבוצות מעורבות מסוג זה.
יחד עם זאת, בלי הרבה ניסיון פה, סתם תחושה פנימית, אני חושב שבאופן טבעי לאנשים יותר קל כאשר הם מוצאים מישהו עם סיפור מאוד דומה לשלהם בתוך התאווה. כך אנשים מרגישים שיותר מזדהים איתם...שיש מישהו שבאמת מבין אותם וחווה בדיוק, אבל בדיוק את אותם דברים.
בלי קשר- שים סוודר קר שם...

אוהבים אותך

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54306

לא נראה לי שמי שמשתתף תקופה בתוכנית ומבין שזו מחלה חושב שיש קשר בין דת או גזע או ארכים ואיך דלא נקרא לזה למחלה.

ההיפך כולם באים במטרה אחת של קרבה לאלוקים והחלמה רוחנית.

בהחלמה

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54307

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אינני יודע (אני כן יודע) איזה סיכון גדול יותר. לבוא או לא לבוא.

בכל אופן לכל אחד יש את הקצב המיוחד שלו והתהליך האישי שלו. אותי הספונסר לא דחף בכוח.
הוא רק אמר לי בסתמיות נוקבת... "לא מכיר מישהו שהחלים לאורך זמן בלי קבוצות חיות..."

הבנתי שיש לך ספונסר, מזל שלך, אתה בערך פטור מלקבל החלטות קשות כאלו. פשוט תתייעץ איתו.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54310

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום יגל,

השאלה שלך מאוד מוזרה בעיניי, כיון שאם אני מבין נכון, בדיוק עבור שאלות כאלו יש ספונסר. נכון, ישנם חברים שהגיעו והיו צריכים להתחבט בעצמם בשאלות כאלו כיון שלא היה להם את מי לשאול, אבל בחסד אלוקים זה כבר יותר מעשרים שנים שיש חברים יהודים שומרי תורה ומצוות שהלכו לפנינו בדרך, וכך אנחנו יכולים לשאול אותם במקום להפריע לעצמנו.

ובכל זאת, כיון שהשאלה נשאלה, אנסה לענות קצת מהנסיון שלי וממה ששמעתי מחברים ותיקים אחרים.

לפני כשנה שמעתי מסר מחבר שנקי עשרות שנים, יהודי חרדי המקפיד על קלה כבחמורא. את המסר שלו הוא נתן בפני הקבוצה הקרובה למקום מגוריי, בה רוב החברים גויים, ולמרות זאת חלק גדול מהמסר היה במסע האישי שלו והקשיים להגיע לקבוצה של נוצרים ודוקא שם להתחבר לאלוקים. כן, הוא שגדל על ברכי האמונה והתורה והמצוות, צריך פתאום להגיע אל הגויים שילמדו אותו את הדברים הכי פשוטים ובסיסיים.

לא אאריך במסר הנפלא של החבר, כולל סיפור חייו היוצא מן הכלל, אבל הרעיון שאני רוצה להדגיש הוא שבקבוצות כולנו מתמודדים עם אותם דברים, והדבר היחיד שאנחנו מוכרים הוא החלמה. גם החברים הגויים יכלו לקבל המון מהמסר שלו בנושא כל כך יהודי, כי גם הם עוברים את אותו תהליך בדיוק. גם הם הגיעו מכל מיני דתות ואמונות שונות (או שלא האמינו בכלל) וגם להם כל כך קשה לשים הכל בצד ולהבין שלקבוצה יש מטרה אחת בלבד: לתת לנו החלמה.

אומר לך בכנות, שההחלמה הכי חזקה שיש לי היא דוקא בקבוצות האלו. כאשר אני נכנס לקבוצה כזאת, אני מבין שזה לא עוד "שיעור מוסר" או איזו התוועדות של דיבוק חברים נחמדה. כאן מדובר על החיים שלי, כאן מדובר על רפואה ממחלה.

אני זוכר את ההלם הראשון שהיה לי כאשר אשתי הלכה ללדת בבית החולים המקומי השייך לכנסיה. הכל מלא בצלמים שלהם, וכל פריט נושא אותו החל מהחלוק והמגבת ועד התג זיהוי, וכמובן בכל חדר תלוי אחד גדול. אבל זה לא היה שאלה בכלל, כי היה ברור שמדובר בעסק רציני של פיקוח נפש. גם ההחלמה שלי דומה לכך, וכאשר אני הולך לקבוצה כזאת - המסר נחרת לי בראש עוד לפני שמישהו פתח את הפה לומר מילה. ברגע שאני חוצה את מפתן הדלת - אני יודע שאני בעסק רציני כדי להחלים.

אין לי מושג על מה אתה מדבר כאשר אתה כותב שהחברים יערערו לך את הערכים עליהם חונכתי, ואני גם לא מבין למה שזה יקרה. בקבוצות יש הפרדה מוחלטת מכל נושא דתי (והדברים מופיעים בספרות של הקבוצות כאחד משלושת המכשולים להצלחת קבוצה). אף פעם לא שמעתי בקבוצות מישהו שאמונתו התערערה אלא להיפך בדיוק.

אם כבר, הייתי שואל את השאלה שלך לגבי טיפול פסיכולוגי. שמעתי מחברים רבים שהלכו למטפל שניסה להסביר להם שאין שום בעיה במה שהם עושים, וזה לדעתי הרבה יותר בעייתי מאשר ללכת לקבוצה בה אף אחד לא מנסה לשנות אותי בשום דרך שהיא, וכל המטרה שלנו היא לחלוק אחד עם השני את נסיוננו כוחנו ותקוותנו בנוגע לבעיה המשותפת והפיתרון המשותף שלנו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54313

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה יגל על השאלה ולסוד על התשובה הקולעת (לי לפחות).

השאלה הזו תמיד מזכירה לי שיתוף של חבר ותיק(יהודי) ב- SA שסיפר שהספונסר (הגוי) שלו פלט מפיו ביטוי אנטישמי.
החבר מאוד נעלב ואמר לספונסר שלו שלא נראה לו שהם יכולים להמשיך לעבוד יחד.

באותה תקופה לא היו הרבה ספונסרים והספונסר אמר לחבר שהמצב הוא כזה שאם הוא רוצה להמשיך להיות נקי ולחיות הוא יצטרך להמשיך לעבוד איתו.
כך קרה ועד היום הם ממשיכים לעבוד יחדיו.
כמדומני החבר נקי היום כ- 20 שנה.

אני לוקח מזה שמדובר המחלה ולא סתם אלא הכי קשה שקיימת וע"מ להמשיך לחיות עלי ללכת לקבל את התרופה מכל אחד.
החבר שיעזור לי בהחלמה לא חייב להיות מהחוג שלי, מהמחנה שלי, או אפילו מהדת שלי.

שיהיה בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54320

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שמואל,

לי הרבה יותר קל לקחת ספונסר שלא מהחוג שלי, מאשר לקחת מישהו מהחוג שלי. ככה יותר ברור לי שהוא אובייקטיבי ואין לי שום משקעים בנושא.

יש אימרה שאנחנו צריכים לאהוב יהודי שאנחנו לא מכירים בדיוק כפי שאנחנו אוהבים יהודי שאנחנו מכירים. אז שמעתי מישהו שאמר שהאימרה הזאת בכלל הפוכה...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54334

• יעקב י
  • חבר ותיק
אני קורא את כל זה ואני מתחיל לחשוש... אני הסביר:
אני הולך בעיקרון בדרך הר המור, אתמול שמעתי שהרב טאו והרב אבינר נגד השיטה ה12 צעדים.. ניסתי לברר למה ואני הבנתי שזה קשור משהו לנצרות או משהו כזה, אין לי מושג בזה אבל אני אומר את מה ששמעתי..
אני מאוד בעד שמור עיניך ולכן אני בפורום אבל אם אתם רוצים באמת לדון בזה אני חושב שזה חשוב וצריך לדעת את זה...

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54335

הרב אבינר בשות סמס בעולם קטן לפני שבועיים כתב שאין בזה שום בעיה אבל זה נועד למכורים ולא לאנשים מן השורה

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54415

אני מהארץ ודווקא בא לי ספונסר לא יהודי ולא מהארץ...
אני צריך להבין ולקבל את המקום שלי בתור אדם מכור.
אני לא שפוי ולא נורמלי.
זאת הדרך שיכולה להוציא אותי מכל הבוץ שהייתי בו,
ומתוך כך לחזור לשפיות.
ואם כבר אז נראה לי שלאונן ולבעול בעילות אסורות זה איסור
קצת יותר חמור מלדבר עם גוי...
אבל אני לא רב ובכלל לא שאלו לדעתי... אז שקט.
שכויח. 
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54441

• העברי
  • דירוג פלטיניום

ואם כבר אז נראה לי שלאונן ולבעול בעילות אסורות זה איסור
קצת יותר חמור מלדבר עם גוי... 

אוהבים!
במחלה פרצנו גבולות ובהחלמה אנחנו חשדנים
מזכיר גם את נושא 'בזבוז הזמן' שיש בתכנית לעומת בזבוז הזמן! שהיה במחלה

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י נוצרים. לפני 10 שנים, 7 חודשים #54763

• בער
  • חבר חדש
שלום רב

קודם כל, גם אני די חדש פה באתר, וגם אני מחו"ל.

כמיטב הבנתי השאלה היה בכיון אחר לגמרי, השאלה היה האם אין חשש שבישיבה עם גוים ובודאי גויים מאמינים, שיצא שכרו בהפסדו, ובפרט שבקבוצות האנשים פתוחים לכל הנושאים.

אשמח להיות בקשר תמידי
דוב בער

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים. לפני 10 שנים, 4 חודשים #59311

• יגל לבי
  • דירוג זהב
  • בוראי, אני חסר אונים ! אנא עזור לי.
העליתי פה שאלה , ומכיוון שיש לי תשובה  אעדכן את החברים.

אין כזה דבר קבוצה המנוהלת ע"י גויים או נוצרים!
אחד מהחוקים של S A שאין ניהול.
ב SA יש שירות ! אלו שהחלימו יותר הם אלו שמתנדבים לשרת יותר את הקבוצה !
אין שום כפיה של תכנים או ערכים שונים יש רק מסר של החלמה ושיתוף כנה בהתמודדות מול התאוה, בינתיים נראה לי שההשתתפות בקבוצות רק חיזקו לי את האמונה בצדקת דרכי ! 

יגל לבי
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים. לפני 10 שנים, 4 חודשים #59312

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה יגל. היטבת להגדיר.
אין לנו מנהלים... חשוב לזכור!
אוהב. תמשיך לבוא.
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: קבוצות SA שמנוהלים ע"י גויים. לפני 10 שנים, 4 חודשים #59634

תודה.

וקיפאון

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן