ברוכים הבאים, אורח

איך ממשיכים?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך ממשיכים? 527 צפיות

איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56581

• הר-אל
  • חבר ותיק
שוב פעם דמיונות.שוב פעם פחדים.אני כבר לא מדבר על פחדים מנפילות ותאווה אלא על פחדים מכך שאני איבדתי שליטה על החיים שלי ואני מפחד מכך שאפגע(פיזית ממש) באנשים שאני אוהב ומכיר(זה גורם לי סבל גדול)
אני יודע שזה פורום להחלמה מהתאווה אבל אני לא יודע איך להתמודד עם הפחדים.
אני יודע שהפחדים האלו(שהם פיזיים ומוחשיים ממש) שורשם הוא מהתאווה , ואני יודע שאני חסר אונים מולם ואני לא יכול להמשיך להחלים איתם.
האם לנסות להמשיך לצעוד ולהשתתף בקבוצות ולשתף וככה הפחד יעלם? או אולי לפני שאני מתחיל לצעוד לטפל בפחד בנפרד מהתכנית עם מטפל מקצועי(כי אני מרגיש שהטיפול בפחד הוא בראש סדר העדיפויות ולא הטיפול בהתמכרות)?
מה לעשות? אני בדילמה וממש לא יודע מה לעשות...אשמח לתגובות

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56598

• העברי
  • דירוג פלטיניום
התכנית אמורה לסייע גם בנושא הפחדים אבל זה לא סותר טיפול אם צריך
יש לך ספונסר?
לדעתי זו שאלה שבשביל לענות עליה צריך להכיר אותך האופן אישי

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56617

• הר-אל
  • חבר ותיק
עדיין אין לי.
אני רק מתחיל בתכנית וכרגע אמרו לי לעלות ולהשתתף בקבוצות ויותר מאוחר אני יקבל ספונסר,אבל זה כאב גדול מאוד שאני חווה יום יום...

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56636

• חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 156 ימים
  • חבר ותיק
לא יודע אם זה המקרה שלך, אבל מכיר תיאור דומה שבו מה שעזר זה טיפול פסיכאטרי תרופתי במקביל לשינוי ברצון לפעול.
לדעתי זה לא סותר את היעילות של ההשתתפות והשיתוף פה אם ההתקדמות והכלים.

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56637

• הר-אל
  • חבר ותיק
הבעיה שאני בן 16 ולא כל כך יודע איך אני ממשיך...

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56638

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר יקר,
פחדים אלה די מוכרים לי. אצלי אישית הם די עברו אחרי שנכנסתי לתכנית, מה שכן, אצלי יש צורך לטפל בפחדים בכלל בצורה מקצועית במקביל ויחד עם התכנית.
בהחלה.

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56639

• הר-אל
  • חבר ותיק
אני יסביר את עצמי בצורה קצת יותר ברורה:
ברגע שעולה לי מחשבה כזאת היא גורמת לי פחד כי ברור שאני לא רוצה לעשות את זה, אבל אני מרגיש חוסר אונים והרגשה כאילו איבדתי שליטה על החיים שלי ולכן אני מנסה להעיף את המחשבה הזו מהראש שלי ולא לחשוב אותה אבל זה אף פעם לא מצליח.
ככה יוצא שבאמצע היום הדבר שאני הכי רוצה הוא שלווה ומפוכחות אבל אני מרגיש מנותק מהעולם ומבולבל.
זה גם מלווה בהמון מחשבות וגישות שגויות שעוברות לי בראש.
בדרך כלל זה לוקח איזה שעה מקסימום עד שהפחד חולף ואני מרגיש שוב מחובר, אבל זה ממש שעה של ייסורים.
יכול להיות שזה הפתח של הצעד הראשון כי אני מרגיש חוסר אונים מול החיים ומרגיש אובדן שליטה, אבל מצד שני זה הדבר הראשון בסדר העדיפויות שלי(גם לפני התאווה) , כי אחרי שאני חווה פחד שהוא כזה מוחשי וכואב אז התאווה נראית פתאום פחות חשובה ופחות מפחידה.

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56640

• הר-אל
  • חבר ותיק
יוסי כהן תוכל לפרט לי מה הכוונה בלטפל בצורה מקצועית ?

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56642

אם הבנתי אותך נכון אתה נמצא בין הפטיש לסדן - חצי ממך רוצה לשמור על הנקיות, נקרא לו ״אני1״, והחצי האחר רוצה להתפרע ולהנות, נקרא לו ״אני2״.
לדעתי, אתה מוכרח דבר ראשון להשכין שלום ביניהם, ואין מצב שאני1 מפחד ממה שאני2 עלול לעשות, אני2 זה גם חלק ממך ואתה אף פעם לא צריך לכעוס עליו או לפחד ממנו. אני במקומך הייתי רואה את המשימה שלי - איך לתמרן את שארית חיי בין 2 האני הללו.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56644

• הר-אל
  • חבר ותיק

אם הבנתי אותך נכון אתה נמצא בין הפטיש לסדן - חצי ממך רוצה לשמור על הנקיות, נקרא לו ״אני1״, והחצי האחר רוצה להתפרע ולהנות, נקרא לו ״אני2״.
לדעתי, אתה מוכרח דבר ראשון להשכין שלום ביניהם, ואין מצב שאני1 מפחד ממה שאני2 עלול לעשות, אני2 זה גם חלק ממך ואתה אף פעם לא צריך לכעוס עליו או לפחד ממנו. אני במקומך הייתי רואה את המשימה שלי - איך לתמרן את שארית חיי בין 2 האני הללו.

לא נראה לי שהבנת את מה שאני מדבר עליו.
יש פנטזיות שהם חלק מההתמכרות שהם להסתכל על מושאי תאווה בכל פעם וליהנות מהם(למרות שזה בסוף גורם סבל).
פה הכוונה היא לדמיונות ופחדים שעוברים לי בראש על דברים שאני עלול לעשות לאנשים שקרובים לי וזה ללא רצוני , לעומת הפנטזיות שכאשר אני חושב אותם הם מתוך רצון והסכמה.

בעניין: איך ממשיכים? לפני 10 שנים, 6 חודשים #56664

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
הר-אל,
דבר איתי בפרטי.
שבת שלום.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן