ברוכים הבאים, אורח

הובסתי!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הובסתי! 548 צפיות

הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56876

• רק-להיום
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר קבוע
בס"ד

הובסתי במלחמה! האשליה ש"לעולם ירגיז אדם יצר הטוב על יצר הרע..." התפוצצה לי בפנים לאחר נפילות ממושכות עוד משבוע שעבר. איך התדרדרתי למצב שאין לי "בחירה חופשית"? אני כמו בהמה! זה לא הגיוני! תמיד לא הבנתי את המכור לסמים- היום אני מבין מצוין! זה כואב! חברים, אני חלש, אין לי כוח להתרומם... מה אפשר לעשות?

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

"בלעדיי, - אלוקים לא יעשה, ומבלעדי אלוקים, - אני לא יכול"

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56879

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
נראה לי, שלפי תכנית 12 הצעדים דווקא התקדמת. 

הרגשת "בעת צרה", כלומר, חסר אונים ושאבדה לך השליטה על חייך, ובכך עשית את הצעד הראשון.

עכשיו השלב הבא הוא לחפש את "העונה בעת צרה", את זה שיכול לקחת את השליטה במקומך (ה') ולמסור לו את המושכות, ובכך תעשה את צעדים 2-3.

אני מקווה, בעזרתו יתברך, לכתוב בקרוב פוסט על ההבדל החשוב בין ייאוש לחוסר אונים (בעקבות שיחה טלפונית הבוקר עם "יוסף בעל ההחלמות", שאני אסיר תודה עליה). נראה לי ואני מקווה שזה יוכל לעזור לי ולך ואולי לעוד חברים.

יהי רצון שתהא ירידתך (וכל ירידות באי הפורום ועמך בית ישראל) לצורך עלייה! חזק ואמץ! אוהבים אותך ומצפים לישועתך והצלחתך!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56880

• רק-להיום
  • חבר קבוע
תודה רבה אח יקר. אתם התקווה היחידה שלי. כשאני נמצא באתר הזה אני מרגיש בגן עדן.

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56884

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
טוב שאתה מרגיש פה בגן עדן. אם כי, יש בכך קצת סכנה.

הנה קישור לפוסט שכתבתי עכשיו. אני חושב שהכיוון הראשון שבו מסביר את הסכנה שעליה דיברתי.

forum.gye.org.il/index.php?topic=5462.0

לילה טוב!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56886

• רק-להיום
  • חבר קבוע
קראתי את הפוסט ולפי עניות דעתי אתה מתכון שיכול להיות שעל מנת לברוח מהתאווה אני אכנס לאתר של שמור עיניך וכך ״אתחמק״ מהתאווה? שבעצם אני מבין שזה חלק ממאפייני ההתמכרות(הינזרות). תקן אותי אם אני טועה.

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56888

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
יותר התכוונתי לומר שהתחושה שאני נמצא במקום מוגן מהתאווה היא קצת מסוכנת, אם לא זוכרים כל הזמן שיש לנו בעיה ואנחנו מוּעדים לנפילה. זה באמת עשוי, לעניות דעתי, להזין את תחושת ההינזרות: "זהו! אני במקום אחר ולא אעשה את זה יותר"!

לשמחתי, ב"שמור עיניך" מרבים לדבר על כך שאנו חסרי אונים מול התאווה ובכך מנפצים (לפחות חלקית) את מרכיב ההינזרות שבמעגל ההתמכרות.

תודה על תגובותיך ולילה טוב!

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56892

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
שלום העונה בעת צרה. ממש היום שמעתי כדברים האלו ממש מחבר יקר שעדיין מחפש את דרכו להחלים. כלפי חוץ הכל נראה טוב, הוא מחייך לכולם. אבל בפנים . . . . . . . . לא בטוח לאיזה מקבוצות המכורים מתאים להפנות אותו . . . . . . . . . . בכל מקום הוא עשוי להרגיש "בבית" . . . . . . . . .

אבל היום בשיחה ידידותית הוא שואל ברצינות "האם ייתכן שזה אבוד"? יכול להיות ששום דבר לא יכול לעזור לי יותר? כך הוא באמת מרגיש.

במבט שלי זה נראה כמו שהגיב טהרני, שמנקודה כזאת של חוסר אונים מ ו ח ל ט!!! מהמחשבה שהכל אבוד ואין פיתרון, מכאן אפשר להתחיל לעשות "משהו" בעז"ה.

בהצלחה.

בעניין: הובסתי! לפני 10 שנים, 6 חודשים #56990

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
ערב טוב "העונה בעת צרה"!

כתבתי הערב את הפוסט בנוגע להבדל בין ייאוש וחוסר אונים. אני מצרף כאן קישור:

forum.gye.org.il/index.php?topic=5473.msg56990#new

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן