ברוכים הבאים, אורח

חולה ברור, מחלה?!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חולה ברור, מחלה?! 719 צפיות

חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57710

• brother
  • דירוג פלטיניום
חבר שאל אותי ופתאום התחלתי לגמגמם...
הייתי שמח אם מישהו יכול להפנות אותי לפוסט בעניין או לענות לי לשאלה:
אני מבין שאני חולה, יש לי גו'ק גדול בראש של תאווה, אבל למה לקרוא לזה מחלה?!
זה ה"יצר", הרי גם במייל של אנגלית אני תמיד רואה שהם קוראים לזה כך, נכון גם נכנס הפן של מחלה, אך למה?
אם זה מחלה מדוע אין לה תרופה? הרי מחלה היא דבר שעובר... אלא אם כן מתים ממנו... אני רואה שיש כאן אנשים שרק חיים יותר טוב..
אבל עדיין אומרים שיש להם מחלה?!

תודה.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57717

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
brother כתב on 07 אפר' 2014 18:02:

אני מבין שאני חולה,

אם אתה מבין שאתה חולה זה שווה ערך למחלה,
ככה אני מבין כל חולה יש לו מחלה,
בן אדם שאין לו מחלה הוא לא חולה
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57719

• brother
  • דירוג פלטיניום
לא מסכים... אנסה לתת דוגמא- אני חולה מין אבל מין זה לא מחלה... הבנת?

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57727

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני מגיב מטעמי נימוס,
עכשיו הבנתי אותך,
אבל מבחינתי אני לא רואה שזה יעזור לי להחלמה, בגלל זה אני לא מסתבך עם זה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57728

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שאלה טובה. לדידי אין לה נפ"מ אבל בכל אופן בעבר היא העסיקה גם אותי, אענה לך את התשובה שלי. ראשית, יש מחלות כרוניות. כאלו שהן שם ללא יכולת ריפוי. לומדים להסתדר עימן - לחיות איתן בשלום (או שלא) הן לא משפיעות על החיים עצמם אלא על האיכות שלהם. בנוסף, 'זה' - התאווה, כשלעצמה אין בה בעיה, היא הופכת לחולה כשהאינסטינקט חורג ממסלולו. זו מחלה  ממתי שהתאווה מתחילה למלא פונקציות שונות לגמרי מהיעוד המקורי שלה. שים לב, כשכואב הראש לוקחים אקמול, לא תאווה. כשמרגישים חסרים בערך לומדים על ערכים ועושים כדי לרכוש אותם. לא תאווה. היינו הם ביחס לביטחון. פחד כעס ועוד... הדפוסים החולים הללו הם מחלה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57729

• brother
  • דירוג פלטיניום
אז אקרא לזה חולי אך לא אקרא לתאווה מחלה שכן היא יצר... כמובן אני עדיין מסכים שאכוון ברפאנו על עצמי אך מהיצר לא מהמחלה... יש כאן הבדל דק, אני מנסה להגדיר מחלה= דבר שנגרם בפנים וגורם לי חולשה על כל המערכת עד כאן רואה זאת בתאווה, אך כעבור זמן מסוים היא עוברת זה לא מסתדר עם התאווה... התאווה היא התמכרות היא אובססיה היא יצר חזק אבל למה מחלה?

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57735

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תקרא לזה איך שנח לך. עדיין לתהליך הפגום הזה קוראים מחלה, אתה מוזמן לקרוא עוד בויקיפדיה (חפש תחת הערך, מחלות כרוניות, מחלות נפש או התמכרויות)

הגישה הרווחת בעולם המערבי נוטה לצרף לרשימת המחלות גם מצבי נכות מסוימים ולא רק "תהליכי פגיעה בגופו של יצור חי, הגורמת לתפקוד לקוי של הגוף או הנפש." הגישה הרואה גם בנכויות מחלות מתפשטת וכיום גם הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות ואפילו השמנת יתר מוכרות בקופות החולים כמחלות הדורשות לעתים טיפול תרופתי על מנת להקטין את הנזק שהן גורמות, ורופאי המשפחה מונחים לטפל בהם בהתאם.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57777

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נכנסת כאן לענין רחב מאוד...

באמת בשנים הראשונות של הקבוצות (כמדומני בארבעת השנים הראשונות) לא השתמשו בכלל במושג "מחלה" אלא רק חולי. בכל המקומות אפשר לראות שביל כתב illness שפירוש חולי, אבל לא מופיע המילה disease שפירושה מחלה.

ביל טען באותה תקופה שאי אפשר לומר שההתמכרות היא מחלה, אלא רק שאנחנו אנשים חולים. הוא הביא לכך כדוגמא אדם שעבר התקף לב. ברור שהאדם חולה, אבל האם אפשר לומר שהתקף לב הוא מחלה? התשובה היא לא כיון שהמחלה היא אחרת (לחץ דם או מה שזה לא יהיה) וההתקף הוא רק התוצאה מכך שהאדם חולה.

לפי זה הוא טען שההתמכרות היא לא המחלה אלא רק החולי. אנחנו אנשים חולים במחלה רוחנית נפשית ופיזית, והתוצאה היא ההתמכרות.

אחר כך החברים בקבוצה הצליחו לשנות את דעתו, והוא קיבל את העובדה שההתמכרות היא מחלה, הפרעה נפשית ככל הפרעה נפשית אחרת, ובאמת מאז ניתן לראות שגם הטרמינולוגיה השתנתה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חולה ברור, מחלה?! לפני 10 שנים, 5 חודשים #57779

• brother
  • דירוג פלטיניום
תודה אסירותודה וסוד עזרתם לי מעט להבין יותר כמה אני חולה וכמה המחלה שלי מסוכנת וגוררת אותי למקומות שאיני רוצה בהם

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן