ברוכים הבאים, אורח

הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) 715 צפיות

הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 4 חודשים #60203

קודם כל חשוב לי שתדעו שזה לא משהו שאני המצאתי זה שיטה להתמדות עם "התאווה" מאד מענינת
על ידי רב שמתעסק הרבה עם בני נוער ועם כל הנושא הזה הוא הוציא ספר על הנושא "ועמך כולם צדיקים"

בקיצור השיטה אומרת להסתכל רגע על העומק של הוז"ל כמו שרובכם יודעים זה לא "הרצח של ילדים שיכלו לבא לעולם" אלא משו עמוק הרבה יותר כמו שרובכם יודעים ייצר העריות הוא הייצר החזק ביותר שיש לנו
להבדיל מתאוות אחרות כמו גניבה לדוגמא אם אדם גונב הוא נימשך לתאווה רק שמגיע לידו איזה חפץ שהוא יכול לגנוב
לא כך הו"זל גם שתהיו בבית כנסת הוא יבא גם שתשבו ותעמיקו בסוגיה עמוקה ומה שאתם רוצים מכיוון שהוא קשור לעומק רצון החיים

בזוהר הקדוש נאמר שמי ששומר על הברית נחשב "צדיק" בתורת החסידות אומרים שאפשר להחליף את המשפט רק מי שצדיק יכול לשמור על הברית.
אז בוא נתבונן רגע במושג צדיק כתוב בתהילים "שבע יפול צדיק וקם"-רגע צדיק לא אמור להיות כמו הרב עובדיה זצ"ל אחד קדוש שלא מתעסק עם הדברים האלה לא.
צדיק זה אחד שיש לו מטרות בחיים אחד שיודע לאן הוא שואף מטרות ברורות במיוחד

יש כאלה שחושבים שאם הם יתחתנו אז התאווה תיפסק(מי כמונו יודע שלא)
אני רוצה לשאול שאלה:איך התורה מבקשת ממנו מגיל 13 בערך שכל ענין העריות מתחיל להתעורר אצלנו עד גיל 18 שאדם "אמור" להתחתן לתמודד מול התאווה אלא שהו"זל זה משו כמו שאמרתי לפני נושא של מיסתכם בהאם ניצחת הפעם או לא אדם אמור להיות עסוק בדברים גדולים בשלב הזה של החיים איך לקחת את הכליים שה' נתן לו ולנצל אותם מאה אחוז אם אדם טוב בבישול לדוגמא הוא צריך לנצל את הגיל הזה ולפתח את זה
ידוע לנו שרוב האנשים בימנו שורפים כלכך הרבה שעות מול המחשב,טלוזיה,עיתון,וכו'  אם הינו לוקחים את הזמן העצום הזה שיש לנו ומנצלים אותו לפתח את הכישורים שלנו המצב שלנו היה נראה אחרת לגמרי אם אדם כל הזמן עסוק בשאלה? ניצחתי את התאווה הפעם או לא? הוא יורד לדברים כלכך לא חשובים לא סתם יש להרבה רבנים ספרים על זה שלא צריך להתייאש מזה ו"שהכל לטובה" וכו'. זה בישביל שנתעסק בדברים הגדולים והמהותיים באמת של החיים
זה כמו מלחמה אם אתה רק עסוק בלהגן כל הזמן ולא יוצא להתקיף ב"עשה טוב" לא תנצח במלחמה הזאת לעולם.
לכן התורה אומרת לנו כבר מגיל 13.12 זה הזמן לחלום לחשוב בגדול איך אתה מפתח את הקישורים שלך לראת במה אתה טוב ולרוץ עם זה קדימה

מקווה ששניתי דבר או שתיים בחשיבה שלנו וכמו שאמרתי אפשר להשיג את הספר "ועמך כולם צדיקים" תמורת 15 ש"ח תבדקו באינטרנט

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 4 חודשים #60248

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
ב"ה

אמרת מילים יפות וחכמות אבל הייתי שם וניסיתי את זה ו... זה לא עבד.
בע"ה יתברך מתפלל שהתכנית של 12 צעדים תצליח לעזור.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60309

אני יגיד לך את האמת משו ב12 הצעדים לא מסתדר לי איך שמים התמכרות "למין" והתמכרות לאלכוהול למשל באותר רמה בן אדם רגיל לא אמור להימשך לאלכוהול.ונגיד שהוא מכור לאלכוהול אם תשים לידו בקבוק מעל האף מתי שהו הוא ישבר זה א'
ב' מין אם גבר רואה בחורה וזה לא עושה לו כלום אז הוא בבעיה קשה ואם נלך בשיטה שזה כמו אלכהול אתה יכול למנוע מבן אדם להיסתובב ברחוב הרי ידוע שלצערנו הרב הפריצות חוגגת גם ברחוב אבל יתר גרוע אין אחד היום שגם אין לו פריצות בתוך הבית(מחשב סמארטפון.טאבלט וכו')
אשמח לתשובה

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60311

שלום לך איש יקר

האמת שקראתי את מה שכתבת ולא מצאתי עניין להגיב מהסיבה שרובינו (רוב המשתמשים בפורום) ניסינו את כל הדברים האלו וזה לא עבד לנו.

מה שעובד לרובינו בינתיים זה התוכנית 12 הצעדים והחיבור לאלוקים.

רק אתייחס למשפט שרשמת "בן אדם רגיל לא אמור להימשך לאלכוהול" אני מבין היום שבן אדם רגיל לא אמור להימשך בצורה מוקרזת ומטורפת למין.

החברים שנמצאים כאן הצהירו שהם מכורים, מכור הוא לא בן אדם רגיל, הוא לא בן אדם שמסוגל לשלוט על מעשיו ברגע שבא לו קריז, אז יש כאלו שזה מתבטא אצלייהם באלכוהול, וכאשר הם נתקפים בבולמוס אלכוהול הם ירוצו שעתיים להשיג בקבוק "מה שבן אדם רגיל לא עושה" ואצל המכור למין ולתאווה זה מתבטא בחיפוש אחר תאווה שתמלא אותו, ובאופן אישי אני יכול להעיד שבזמן המחלה כמכור יכולתי לשבת שעות לנסות לפרוץ את החסימה שתתן לי אפשרות לצפות כמה דקות בודדות בתאווה, אז אני לא חושב שאני בן אדם רגיל, אני יודע שאני מכור, ואצלי זה מכור לתאווה, ויש אנשים מאוד רגילים כמוני שאצליהם זה אלכוהול, סמים, אוכל.

בעניין גבר שרואה בחורה וזה לא עושה לו כלום, אין לי מושג מה זה עושה לגבר רגיל שלא מכור, אני יודע רק להגיד לך אצלי, אצלי כמכור זה מאבד שליטה, אני ישר מפנטז ....מאונן.... או יותר גרוע, יכול להיות בהחלט שגבר רגיל שלא מכור רואה אשה וזה מדליק אותו אבל לא מביא אותו לטירוף של חיפוש נואש אחר מין ותאווה בעקבות מה שהוא ראה, אני יודע שאני לא מכור לאלכוהול, אני כן יודע שאני אוהב לשתות אלכוהול, אבל שאני שותה כוסית אני לא נטרף ומתחיל לגמור בקבוק, ועד בקבוק עד שאני שוכב על הארץ שרוע כמו אחרון האלכוהליסטים, אבל בתאווה זה מה שקורה לי בכוסית תאווה.

אני לא מכיר אותך באופן אישי, יכול להיות שאתה ממש לא מכור ואין לך את הסימפטומים של מכור, אז אתה רק מועד לפעמים או איך שתקרא לזה, אתה צריך לבדוק עם עצמך, ואם כן אני מאחל לך שתמצא כאן מה שאני והרבה מאוד חברים מצאו כאן, חיים חדשים.

מקווה שהובנתי.

בהחלמה.

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60322

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
פעם שמעתי מחבר,

הבעיה של האלכוהוליסט היא לא באלכוהול. הבעיה היא ב"הוליסט".
כך בדיוק הבעיה של הסקסוהוליסט. לא בסקס אלא ב"הוליסט".

במימד העל טבעי / רוחני שאני מחפש בתאווה.

בהחלמה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60326

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
תודה חברים.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60338

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אגב, יש גם אנשים שמכורים לגנוב. זאת גם מחלה, וזה קורה גם לאנשים שיש להם הרבה כסף ולא חסר להם כלום, ובכל זאת הם מכורים לגנוב, ויגנבו גם בבית הכנסת ובכל מקום כשתוקפת אותם התאווה.

בעניין: הסתכלות חדשה על הו"זל(שווה לפתוח את הראש) לפני 10 שנים, 3 חודשים #60343

עם כמה משפטים קצרים נגעת בהמון נקודות חשובות ומעניינות. בינתיים לגבי מה שכתבת:

איך שמים התמכרות "למין" והתמכרות לאלכוהול למשל באותר רמה

אענה לך עם מה שלי לא מסתדר:
איך בן אדם מחליט בהחלט שהוא לא מאונן לחלוטין, ולא מצליח ליישם זאת? הוא רוצה לאונן או לא רוצה?
להבנתי זה מכנה משותף עבה וחזק לכל סוגי ההתמכרויות למיניהן
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן