ברוכים הבאים, אורח

איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? 2175 צפיות

איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63592

מכיון שאני מכור קניתי לעצמי סמרטפון בשביל לספק את עצמי, כמובן בהיתר של לראות חדשות וכו' וכו'.

ואני רוצה לזרוק את זה, אבל אני חושש שביום שאחרי אני שוב ירצה לקנות חדש וכך באמת קרה לי כבר בעבר, שלאחר שזרקתי את הסמרטפון קניתי סמרטפון חדש לאחר כמה חודשים.

אשמח מאד אם תעזרו לי בבעייה שלי.

תודה רבה רבה.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63595

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
בעיה מוכרת.
יש חבר בתכנית שעבר את המסלול הזה. אשמח לקשר ביניכם.
אם תרצה שלח לי את המספר שלך בפרטי.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63614

בלי אלקים אי אפשר
ועם אלקים - הוא יכול למלא אותך במה שהסמארטפון ממלא אותך.
אבל לשם כך צריך להיכנע ולוותר.
לי עוזר לשאול את עצמי: האם אני יכול להרשות לעצמי להמשיך להיות עם סמארטפון?
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63636

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
שלום מתחיל שוב,
תנסה אולי לשאול את עצמך מה הסמארטפון מביא לך יותר: חיים או מוות.
זה יכול להישמע לך קיצוני אבל תנסה להיות כנה עם עצמך.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63857

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
מנסיון שלי (30 סמארטפונים בערך, חלק מרוסקים בבית קברות חלק סתם בפח אשפה, חלק חילקתי לחברים וכו')...
שום דבר אבל שום דבר לא עזר לי.
גם אם תקשור לי את הידיים ותגזור לי את הכרטיסי אשראי ותחביא לי את הארנק ואנא אערף והשד יודע מה תמיד בסוף אני יסתדר שום דבר לא ימנע ממני להשתמש.
תכל'ס מה שלי עזר זה דבר פשוט מאוד, לעשות את הצעדים. אם אתה מכור או לא אני לא יודע, ואם הצעדים יעבדו לך או לא, אני לא יודע, לי זה עבד. עובדה.
מומלץ בחום.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63867

מנסיון שלי (30 סמארטפונים בערך, חלק מרוסקים בבית קברות חלק סתם בפח אשפה, חלק חילקתי לחברים וכו')...
שום דבר אבל שום דבר לא עזר לי.
גם אם תקשור לי את הידיים ותגזור לי את הכרטיסי אשראי ותחביא לי את הארנק ואנא אערף והשד יודע מה תמיד בסוף אני יסתדר שום דבר לא ימנע ממני להשתמש.
תכל'ס מה שלי עזר זה דבר פשוט מאוד, לעשות את הצעדים. אם אתה מכור או לא אני לא יודע, ואם הצעדים יעבדו לך או לא, אני לא יודע, לי זה עבד. עובדה.
מומלץ בחום.

תודה.

הבעייה היא שבשביל להתחיל את הצעדים אני צריך להתרחק מכל מה שיש לי שמביא לי תאווה, א"כ אני צריך לזרוק את הסמרטפון, ואז יותר מדאי מהר אלך לקנות וחוזר חלילה.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים, 1 חודש #63869

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
חבר יקר,
אין תנאי מוקדם לתחילת עשיית צעדים - לזרוק את הסמרטפון.. אולי זה יגיע ואולי לא. לא חושב שזה מה שאמור למנוע.
מניסיון, כדאי להתמקד בכאן ועכשיו - האם אני חושב שהצעדים יכולים לעזור לי.
אם אחשוב מה יהיה בעוד כמה זמן, לא אוכל לעשות שום דבר. אם אחשוב על זה שבצעד 9 אצטרך לבקש סליחה ממי שפגעתי בו ולכפר, זה יכול למנוע ממני להתחיל צעד ראשון (וגם צעד 0), וזה בוודאי לא נכון.
אוהב. בהחלמה.

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #63898

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אל תחכה לאף אחד. תתחיל...
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #63906

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
[quote author=מתחיל שוב (אלףבית לשעבר) link=topic=6069.msg63867#msg63867 date=1409029691]
[הבעייה היא שבשביל להתחיל את הצעדים אני צריך להתרחק מכל מה שיש לי שמביא לי תאווה, א"כ אני צריך לזרוק את הסמרטפון, ואז יותר מדאי מהר אלך לקנות וחוזר חלילה.
[/quote]

בשביל להתחיל צעדים לא צריך להתרחק מחפצים ומקומות.
צריך להתרחק מהזנת התאווה ומהקשבה לשפת התאווה.

אך מי שכאשר הוא בא במגע עם חפצים ו/או מקומות מסוימים, אפילו לצורך, מזין את התאווה אוטומטית, צריך לשקול האם בכל זאת להתרחק.

לכן, אם קשה לך עם סמארטפון, אז ייתכן (ולא בטוח!) שמי שמדריך אותך בצעדים יאמר לך באופן זמני להיות בלי.
אבל זריקת הסמארטפון היא לא התוכנית. היא עשוי להיות אמצעי עזר לוויתור על תאווה למי שמאוד קשה לו להיות עם סמארטפון ולא להשתמש.

נראה לי שתובנה חשובה להתחלת הדרך היא, שהבעיה היא לא בסמארטפון או במשהו אחר,
אלא בגישה החולה שלי למציאות, שמתרגמת את הכל לתאווה.
וכמו שכינה כאן מישהו את הסמארטפון - סמארטפו(ר)ן...
מקווה שהוא סולח לי שבשעה כזו אני מתקשה לחפש את הפוסט שלו...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #63942

לא הסמארטפון ממית ,
הניתוק שבתוכי ממית.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #63950

לא הסמארטפון ממית ,
הניתוק שבתוכי ממית.

וקיפאון

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #63974

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
לדעתי לפחות בשלב ראשון כדאי לא ללכת על שפת התהום, כדאי שיהיו גדרות, שזה לא יהיה זמין בצורה כ"כ מפחידה, אותי אישית הסמרטפון הביא לקרקעית שלי (או לפחות מקווה שכך) ולקבוצות צעדים וכו'.

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #64003

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
וואלה, נושא מסובך...

כאשר נפגשו שני החברים הראשונים שהקימו את החברותא "אלכוהוליסטים אנונימיים" בפעם הראשונה, הם ישבו כמה שעות (למרות הבטחה שזו תהיה שיחה של רבע שעה) והם גילו שיש להם שפה משותפת הן בנוגע לבעיה והן בנוגע לפיתרון. ביל וו. (שהיה נקי אז בערך ארבעה חודשים), סיפר לד"ר בוב (שהיה עדיין משומש לחלוטין) על כל הנסיונות שלו להפסיק לשתות, ואיך מצא פיתרון רוחני לבעיה שלו. בתחילה ד"ר בוב היסס אבל לבסוף הוא החליט שהוא הולך על זה.

בבוקר אחרי ההחלטה של ד"ר בוב להצטרף לדרך המוצעת, הגיע ביל לבקר אותו והביא עימו שני בקבוקי ויסקי אותם הניח על המדף במרכז המטבח בבית של ד"ר בוב. הוא אמר שהוא מניח שם את האלכוהול כדי להוכיח שאלוקים הסיר מהם את הרצון לשתות.

זה החזיק מעמד שבועיים, ולאחר מכן ד"ר בוב נסע לאטלנטיק סיטי שם הוא נפל שוב ושתה בלי הפסקה במשך מספר ימים. כשהוא חזר, ביל הגיע לבקר אותו וזה היה המשקה האלכוהולי האחרון שהוא נגע בו עד יום מותו. מה שכן, הוא זרק מהבית את שני הבקבוקים שהיו במטבח. הוא לא רצה לעמוד כל הזמן בנסיון מול הרצון הפנימי שלו לשתות. בסיפורו הוא מציין שלקח לו שנתיים עד שהרצון לשתות עזב אותו, ובמשך אותם שניים הוא היה נקי - אבל היה צריך להתאמץ לכך.

זה נכון לגבי האלכוהול ונכון לגבי התאווה. יש חברים שמהרגע שהצטרפו לתכנית ברצינות הרגישו שפתאום אלוקים לקח מהם את הרצון להתאוות, לעומת חברים אחרים שבתחילת דרכם הרגישו שהם ממשיכים לרצות להתאוות כל הזמן, והם חייבים גדרים וסיוע כדי שלא ליפול בכל פעם שיש להם הזדמנות לכך. לכן יש חברים שהצליחו להחלים למרות אינטרנט פתוח, לעומת חברים שלא היו מסוגלים לכך והיו חייבים מסננים או אפילו להפסיק את השימוש באינטרנט בכלל.

בספר הגדול כתוב שאין דברים ברורים בנוגע לשאלה האם אפשר להחזיק אלכוהול בבית, מה שמתורגם אלינו לכך שאין החלטה ברורה האם אפשר להחזיק אינטרנט בבית או בכיס. כל אחד צריך לעשות את מה שנכון עבורו.

החוויה האישית שלי היתה שמהרגע בו הצטרפתי לתכנית הרגשתי שאין בי יותר צורך או רצון ליפול, אבל למרות זאת לא רצתי לקנות סמארטפון ולהסיר את כל המסננים. השארתי אותם כתזכורת לחוסר אונים שלי ולכך שאני אדם שונה וחסר אונים מול התאווה. לאט לאט, ככל שעבר הזמן בהחלמה, הרשיתי לעצמי יותר וכעת אני במצב שיש לי סמארטפון בלי סינון, אבל בחצי השנה מאז שקניתי אותו לא היה לי אפילו פעם אחת רצון לגלוש בו לענינים של תאווה. אם ארגיש אפילו פעם אחת שהוא מסוכן עבורי - לא אהסס לנעול אותו או אפילו להיפטר ממנו לחלוטין.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #64015

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...

יש אנשים שלא הולך להם עם מחשבים. תמיד המחשב שלהם לא נדלק, או לא כבה, התוכנות לא פועלות כמו שצריך, האינטרנט לא מתחבר, הדיסק און קי לא עולה, המסך מהבהב, והתקליטור לא מנגן.
הם בדרך כלל הסיוט של כל טכנאי מחשבים. כמה פעמים אפשר להסביר שכדי שהמחשב יידלק כדאי לחבר את התקע לשקע וללחוץ על הכפתור המתאים? או שכדאי לשים את התקליטור עם הצד הכסוף כלפי מטה?
בז'רגון של המחשבים קורים לתקלות כאלה PEBKAC, ראשי תיבות שפירושם: problem exists between keyboard and chair
ובעברית: קיימת בעיה בין המקלדת לכיסא.

הרבה שנים חשבתי שהבעיה שלי היא במחשב - שהוא מושך אותי, שיש בו אינטרנט, שהסינון לא יעיל. אז עבדתי קשה כדי לבצר את הסינון. התקנתי תוכנה שמכבה את המחשב מוקדם. מצאתי דרך לגרום לחיבור האינטרנט שלי לפעול בזמנים מוגדרים. ניסיתי להתקין תוכנה כזו ותוכנה אחרת כדי לפתור את הבעיות של המחשב שלי.
היום אני מתחיל להבין, בחסד ה' לא מובן מאליו בכלל, שמקור הבעיה הוא בכלל בין המקלדת למשענת. כלומר בי. חשוב מאוד שהאינטרנט יהיה מסונן, אבל "קו הגנה לעולם ייפרץ", ולכן כדאי לחשוב מה אני עושה כדי לקדם את ההתקפה שבוא תבוא.
והאמת שזה נכון לא רק ביחס למחשב, אלא ביחס לכל החיים. התרגלתי לחשוב שאם רק הייתי נולד להורים אחרים, בסביבה אחרת, אילו הייתה לי משכורת אחרת או ילדים אחרים, אילו הייתי גר במקום אחר - כל הבעיות שלי היו נפתרות. ואילו רק הייתי מדתל"ש או בורח להונולולו או מתאבד הייתי נפטר מהמשא הכבד הזה של החיים.
הבעיה שגם באפשרות הקיצונית ביותר שהזכרתי, לא הייתי נפטר מהבעיה המרכזית. כי הבעיה המרכזית נמצאת בתוכי, בפגמי האופי שלי. הם ימשיכו ללכת אתי לכל מקום, עד שאפקח עיניים ואתחיל לנסות לטפל בהם.
זה ייקח זמן, זה יהיה קשה. זה כמו לפרק קיר ענק, לבנה אחר לבנה. אבל זו הדרך היחידה.
אבל יש משהו נוסף שהרווחתי. כשהאשמתי את כל הדברים שמחוצה לי, למעשה האשמתי שלא מדעת את ה'. בעצם כעסתי עליו מאוד, אפילו אם היה לי קשה להודות בזה. לא הסכמתי להכיר בכך שהוא מנהל את העולם ויודע מה הוא עושה, ואם הוא עושה כאלה פאשלות, שכולן מכוונות למרר לי את החיים, ברור שאכעס עליו.
אבל עכשיו, שאני מבין שהבעיה בתוכי, אני יכול להשתחרר מן הכעס עליו.
כעת אני יכול באמת לבקש ממנו שיעזור לי. עד עכשיו ביקשתי שיעשה את מה שנכון בעיניי, אחרת ממש אתאכזב ואכעס. עכשיו אני מבקש שיעשה את מה שנכון בעיניו.
רצונך ה', ולא רצוני.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 10 שנים #64019

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה חברים על התגובות המחכימות.

תודה רבה הלפפול על הציטוט.

בהחלמה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.71 שניות

Are you sure?

כן