ברוכים הבאים, אורח

לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים 350 צפיות

לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים לפני 10 שנים #64271

• avi408
  • דירוג כסף
ההרגשה מאז החלטתי ללכת לקבוצה חיה היא מאוד מוזרה למרות כל הידע שזה הדבר היחיד שיעזור למרות הידיעה שזה הסיכוי היחיד שלי לעמוד מול עצמי ולצאת מהסיחרור המטורף אני עדיין מפחד פחד מוות האם זה בגלל שאני מפחד שיראו אותי? אולי אבל כשהלכתי למקומות יותר גרועים לא פחדתי שיראו אותי. הפחד מהבלתי נודע? כנראה שקצת כן אבל עדיין עשיתי ועשינו דברים כאלו בעבר וזה היה בסדר.אני חושב שזה פחד בגלל שאני יודע שזה יכול לשנות אותי בגלל שאני מבין שהרבה דברים שהיו חלק ממני כביכול כבר לא יהיו שם. אשמח אם תגיבו ועזר אלוקים שבקרוב זה כבר לא יהיה רלוונטי שיתן לי אלוקים את הכוחות פשוט ללכת.
תוכלו לעכוב אחרי המסע שלי כן [ולהשתתף כמובן ]
forum.gye.org.il/index.php?topic=6153.0
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים על ידי .

בעניין: לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים לפני 10 שנים #64272

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אוהבים אותך חבר יקר

הפחד הוא טבעי. מי רוצה להשתנות??
אבל כשאין ברירות. ..

פחד יקר,
מה אעשה ואני חייב קבוצה?

אשריך חבר על האומץ.
מותר לפחד. רק לא לתת לפחד לשתק אותנו.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים לפני 10 שנים #64276

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מוכר מאוד. לא נראה לי שיש כאן חבר שישכח את הפעם הראשונה בחייו בה הוא הגיע לקבוצה חיה. זה ערבוב של השאלה מה מחכה לי, את מי אפגוש, איך יהיה שם, וכמובן - העובדה שאין דרך חזרה. ההליכה לקבוצה היא מעין חותמת על כך שאני אכן סובל מבעיה אמיתית ואני צריך עזרה. אם אכן כך אתה מרגיש - כל הכבוד לך, אתה בדרך הנכונה.

אני לא כאן כדי לומר "אל תפחד", זה במילא לא יעזור. לא ראיתי ילד שנרגע כאשר צועקים עליו "תרגע מיד", וגם לא ראיתי מישהו מפסיק לפחד כי אמרו לו לא לפחד. אבל אני כאן כדי לומר לך שזה שווה את זה. יש פחד והוא טבעי, אבל שווה להתגבר עליו או כמו שקוראים לזה כאן "לעבור דרך הפחד", כיון שהצעד הזה הוא שער להרבה דברים טובים.

אספר לך מעט על הפעם הראשונה שהלכתי לקבוצה חיה. הזיכרון הכי חזק שיש לי הוא לא החברים שהכרתי מהחיים הרגילים אלא דוקא החוסר שייכות. זה מוזר כי הרבה חברים מספרים שהם נכנסו ומיד הרגישו שייכים, אבל זאת החויה שלי. אני הרגשתי לא שייך דוקא בגלל שראיתי איך כולם בקבוצה מחוברים כל כך. הרגשתי כמו ילד שעובר בית ספר באמצע השנה בזמן שכולם כבר מגובשים ומכירים והוא חדש. אז דוקא בגלל שכולם היו כל כך שייכים ורצו להעניק לי את אותו דבר - בלטה אצלי עוד יותר התחושה ההפוכה.

אבל המשכתי לבוא אז ואני ממשיך לבוא היום. מצאתי המון חברים טובים בקבוצות, חלקם כאלו שללא הקבוצות לא הייתי מתחבר איתם בחיים, וחלקם כאלו שיכולתי להיות חבר שלהם גם בנסיבות אחרות. המשכתי לבוא כי ידעתי שזה המקום שלי. בסיום הקבוצות באנגלית אומרים: keep coming back, it works if you work it, so work it you're worth it (משפט בחרוזים שאומר תמשיך לבוא, זה עובד אם עובדים את זה, אז תעבוד את זה - אתה שווה את זה), וזה היה נכון עבורי אז כפי שזה נכון עבורי היום.

אז תמשיך לפחד - אבל תלך בכל זאת לקבוצה, וגם אם תחזור ברגשות מעורבים - תמשיך לבוא כי זה יעבוד אם תעבוד את זה, ואתה בודאי שווה את זה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים לפני 10 שנים #64437

• avi408
  • דירוג כסף
האגו שלי התנפח כשראיתי את הפוסט הזה מתפרסם אני חדש וכבר כתבתי משהו שהתפרסם לכל כך הרבה אנשים אני כל כך מוצלח ועוד.
כל זה לא ארך יותר מדקה מכיוון שקיבלתי טלפון מאשתי והיא אומרת לי סליחה הייתי באמצע להסתכל בפלאפון ועשיתי תאונה סליחה!! הרגשתי כעס עצום עליה כמה טיפשות צריך לזה וכל הסרטים שאוכלים אותנו מבפנים תמיד כשלא הולך ומייד כמו תמיד המחלה צצה ואומרת לי אתה חייב להירגע....... בוא תעשה את מה שאתה רוצה בוא תעשה את מה שעשינו ביחד כל כך הרבה שנים אודה ולא אבוש זה היה קשה מאוד. אחרי שדאגתי לאשתי שתשאיר את הרכב שם ידעתי שאני יוצא לשם ומייד הולך ליפול. התקשרתי לספונסר והוא אחרי שאמר את מה שצריך לומר כן זה קשה אני מבין אותך בלא בלא בלא ואז הוא התחיל לומר לי שאני כזה אגואיסט חושב רק על עצמי, תראה לאן הגעת שאשתך שבוודאי מרגישה נורא ואיום על מה שהיא עשתה אמנם בטיפשות אולי אבל אתה לא עושה את אותו הדבר?!  איך אתה לא שם לב כמה אתה צריך להודות לאלוהים שהיא לא נפגעה ?!
את האמת עדיין כעסתי והמשכתי לכעוס גם אחרי אבל ידעתי ואני יודע מה גורם לי לזה וזה האגו שלי איך היא העיזה לעשות לי את זה ואני גם יודע עד כמה אני מרוכז בעצמי שאפילו את הסובבים שלי אני מתעלם מהם.
הצורה שהתמודדתי עם המצב היא שבאמת הרגשתי חוסר אונים מה אני יכול לעשות? לצעוק? להרביץ לקיר? מה זה יעזור אז אני מוסר את זה לאלוקים וברוך השם הוא עזר! ואני עדיין נקי להיום!
מאוחר יותר שמתי לב כמה האגו שלי הורג אותי ומשבית לי כל רגש אמיתי אז אולי בכל זאת קצת ענווה לא תזיק. אלוהי עזור לי!!!!!
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים על ידי .

בעניין: לפני ההליכה לפגישת 12 הצעדים לפני 10 שנים #64472

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה על השיתוף. הספונסר שלי מצטט את הספר הגדול העוסק בצעד השלישי, שם כתוב (עמ' 54) ש"האנוכיות וראיית עצמי כמרכז, אלו הם לדעתנו שורשי הבעיה שלנו", ומיד לאחר מכן נכתב "זהו הכיצד והלמה של הענין". הוא אומר שזה המקום היחיד בספר הגדול שבו מתייחסים לשאלה "למה". בכל שאר הספר מדברים תמיד על "איך" אבל השאלה למה היא לא רלוונטית בכלל. אף אחד לא שואל למה אני חולה או למה אם אעשה כך וכך אז אחלים. במקום זה שואלים איך להחלים.

אבל בצעד השלישי ("החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו") ישנה התייחסות חד פעמית לשאלה למה. למה אני כאן? כיון שאני חולה במחלת האגו, סובל מאנוכיות וראיית עצמי כמרכז.

אז אחרי שאני יודע למה, אפשר להמשיך גם לפיתרון שזה הוצאת האויר מהבלון המנופח שלי. כמובן שבשביל זה אין צורך בפטיש חמש קילו, מספיקה סיכה קטנה ודקה. זה דוקר וברגע שאחרי שומעים את הפססססס והאויר יצא. זה מה שקורה כאשר אנחנו נותנים מקום לאנשים אחרים בחיים שלנו, לא כאשר נוח לנו אלא דוקא כאשר אנחנו לא רוצים, במקומות בהם אנחנו בטוחים שאנחנו צודקים והשני טועה ואין לנו שום רצון לוותר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן