ברוכים הבאים, אורח

ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך 1756 צפיות

ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64635

• דבוק בה'
(דילוג על האידיש..) ''כתוב בתורה, ואנוכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא''
'ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי גם שם נמצא השם יתברך.
גם מאחורי הדברים הקשים העומדים עליך אני עומד! אני עומד! אני עומד!
דע שגם מאחורי הדברים הקשים העומדים עליך, אני עומד, אני עומד, אני עומד.

ואפילו בהסתורה שבתוך ההסתורה בוודאי גם שום נמצוא השם יתבורך.
אוי גם מייאחוייריי הדבורים הקושים הועויימדים עולייכו, אני עויימייד אני עויימייד אני עויימד!
אוי גם מייאחוייריי הדבורים הקושים הועויימדים עולייכו, אני עויימייד אני עויימייד אני עויימד!

חבר המליץ לי לשמוע את השיר, שמעתי אותו בחצי אוזן, ושוב בחצי אוזן ועכשיו אני שומע אותו כמה פעמים.

האמת שאת הרגשות קצת קשה לכתוב, אבל רציתי מאד לשתף, אז ננסה.

איזה הסתרה שבתוך ההסתרה יש יותר מאשר לראות פורנו??
איזה הסתרה שבתוך ההסתרה יש יותר מאשר תשוקה מטורפת לדבר הכי מגעיל בחיים?
איזה הסתרה שבתוך ההסתרה יש יותר מאשר הרגשת גועל מעצמי ורצון למות?
איזה הסתרה שבתוך ההסתרה יש יותר מאשר לעשות שוב ושוב ושוב דברים קשים כלכך, להצטער עליהם ביותר ושוב לחזור לשם?
איזה הסתרה שבתוך ההסתרה יש יותר מאשר להיות מכור, ועוד להיות מכור למין?

אבל, בוודאי גם שם נמצא השם יתברך!
כן, גם שם נמצא השם יתבורך לעזור לי, לתת כוחות במקומות הכי אפלים!

אני עומד, אני עומד, אני עומד!

אסירות תודה!

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64639

• avi408
  • דירוג כסף
קראתי שמעתי התרגשתי !
מכיוון שצדיק גדול כתב את המילים המפלחות הללו אפשר וצריך לדייק בכל מילה.
החלק הראשון מובן "ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי גם שם נמצא השם יתברך "  החידוש שיש הסתרה בתוך הסתרה שזה חידוש עצום ושהשם גם שם מעודד ומחזק .
אבל החלק השני אותי זה הפיל מהכסא  "גם מאחורי הדברים הקשים העומדים עליך אני עומד! אני עומד! אני עומד!" אפשר להבין את זה בצורה פשוטה שאני עומד איתך אבל זה לא מובן שהרי הוא כבר אמר שהשם יתברך נמצא שם .
אז הכוונה שאני עומד מאחורי הדברים הקשים העומדים עליך אני עושה את זה !אני הוא זה שנותן לך את הניסיונות!אני הוא זה שיודע עד כמה אתה מסוגל להתמודד !ולמרות שקשה לקבל את זה אבל זה מעודד מאוד שאני יכול לדעת[גם אם קשה להרגיש את זה ]שאני לא אמות בלי התאווה,שאני אצליח להתגבר אם אני רק אדע להשתמש בכלים שהוא סיפק לנו ,הכתיבה ,להתקשר לחברים,קבוצות,ספונסר, ולהבין  שאין לי אפשרות להוציא את עצמי מהבוץ!!! וכבר כתוב בספר הלבן[עמוד 52] "יש עוד סיפור על האיש שנפל מהצוק בחושך ובדרכו למטה תפס ענף ונאחז בו בכל כוחו משנחלש צעק לבסוף אל השמיים אנא עזור לי!ונשמעה התשובה שחרר! אבל אם אני אשחרר אני אמות ענה האיש שחרר היה כל מה ששמע.כשלבסוף כבר לא יכול היה להחזיק יותר הוא אכן שחרר וידע שזה הסוף הנורא להפתעתו הרבה הייתה הקרקע 30 סנטימטרים בלבד מתחתיו.
אלוקים עומד מאחורי הניסיונות שלי ! אבל הוא גם עומד שם ומצפה שאני רק אעשה את הצעדים בחזרה אליו ,והם השתים עשרה הצעדים שהוא ברחמיו פתח לי את העיניים להכיר .
בקבוצה שלי ישנו פסיכולוג שהוא מטפל במכורים למין!!!! כן שמעתם נכון! והוא אמר לי אני כבר עשרים שנה בתכנית ומטפל באחרים ואין דרך אחרת שאני מכיר ותאמין לי בדקתי הכל [אני לא נכנס לשאלה האם ללכת בנוסף ל12 צעדים למומחים]  אז אם אלוקים נתן לי את הניסיונות "והוא עומד מאחוריהם "וזה הדרך היחידה שיש [אולי רק לבינתיים אבל זה מה יש ] אז אני חייב לעשות את זה ויש תקווה!!!!
באהבה
אבי

למי שרוצה קישור www.youtube.com/watch?v=KcGX2xBaMbw
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים על ידי .

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64645

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
צהריים טובים.
עדיין לא שמעתי את השיר, אבל הרגשתי צורך להגיב.
אחד המסרים החזקים ששמעתי לאחרונה היה סביב השאלה האם אני חושב שאלוהים אהב אותי כהשתמשתי.
הדובר (עם שלושים שנות ניקיון, בהקלטה מ2003), התרגש ובכה כשהוא חזר על מה שאמרו לו בתחילת דרכו: אלוהים אוהב אותי גם כשעשיתי את הדברים הכי גרועים, אז קל וחומר שאלוהים אוהב אותי היום, כשאני נקי מפוכח ומנסה לעשות את רצונו.
הנוכחות של אלוהים בהסתרה שבתוך ההסתרה אינה רק שהוא שם, מבעד לפורנו, שאני מחפש את הקבלה והכנות והאיחוד איתו והמחלה לוקחת את זה אל אותם הנשים או הפעולות, הנוכחות היא נוכחות אוהבת.
קשה לי להכיל את זה.
אני כל כך שונא את ההתנהגות שלי, את המשיכה להתנהגות הזו, את הדחף להגיע למקום בו אני נמשך, את עצם המיניות שלי, עד שלחשוב שאלוהים אוהב את זה?
מזל שהוא כוח גדול יותר ממני, אחרת - מי היה אוהב אותי?

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64648

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נתן יקירי, אם עוד לא שמעת - לך לשמוע.

מהרגע ששמעתי את זה פעם ראשונה לא הפסקתי לשמוע, וכעת גם הילד שלי לא מפסיק לפזם לעצמו "ואפילו בהסתורה"...

האמת שחשבתי לכתוב על זה קצת, אבל הנה דבוק הקדים אותי. אני רציתי לכתוב על מה שהתכנית עשתה לי, שאני יכול לשמוע ניגון שלא מהחוג שלי, עם מילים שקצת רחוקות מהסגנון שאני מכיר ועליו גדלתי, ועדיין אני מתלהב מזה ומאמץ את זה. עבורי זה כל כך לא מובן מאליו, כי תמיד חשבתי שאני יודע את האמת וכל האמת, וכל השאר זה שטויות. חייתי בכזאת התנשאות וזלזול שהיום זה מגעיל אותי. מסתבר שעבודת הצעדים פתחה אצלי משהו בהרבה שטחים של החיים.

"גם מאחרי הדברים הקשים העוברים עליך - אני עומד". אכן אין ספק.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64650

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לכם דבוק מתנה וסוד.‏ גם  אהבתי מאוד את השיר. הוא מניע  בי נימים רגישים.‏ כמי שחונך על ברכי הליטאיות הצרופה, שם שירי רבי נחמן או תורתו אינם שגורים בלשון המעטה התחברתי מאוד למילים ולמנגינה.‏ אהבתי במיוחד לראות את מיטב ראשי הישיבות מהחוג שלי שרים בדבקות גדולה ובעיניים עצומות שוב ושוב את המילים של ברסלב.. מה שגרם לי לשפשף עיניים ולתהות האם אכן ימות המשיח החלו בבחינת 'וגר זאב עם כבש' ‏או שמא התופעה היא חלק מהדבורים הקושים 
שאני עובר...

כמי שאמון על היבשושיות הליטאית אשתף אתכם באינטרפציה שנגעה בי לא פחות מהמילים המקוריות; ואפילו בהצלוחה,‏ כש'תה בתוך ההצלוחה,‏ שם בוודאי נמצא השם יתברך.. גם מאחורי הדברים הטובים העוברים עליך, אני עומד. אני עומד...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64653

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
הופה... ואני רציתי לחלק כרטיס לכל מי שמתלהב מהשיר...
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64654

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה חברים. מרגש.
ליד מקום העבודה שלי יש חנות תקליטים... ואת המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק...

אסירות, הייתי צריך כעת את הפרשנות שלך דוקא. תודה.

אוהב
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64655

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הייתי מאמץ את השיר להמנון הרשמי של המכורים...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64663

• דבוק בה'

מהרגע ששמעתי את זה פעם ראשונה לא הפסקתי לשמוע, וכעת גם הילד שלי לא מפסיק לפזם לעצמו "ואפילו בהסתורה"...

האמת שחשבתי לכתוב על זה קצת, אבל הנה דבוק הקדים אותי. אני רציתי לכתוב על מה שהתכנית עשתה לי, שאני יכול לשמוע ניגון שלא מהחוג שלי, עם מילים שקצת רחוקות מהסגנון שאני מכיר ועליו גדלתי, ועדיין אני מתלהב מזה ומאמץ את זה. עבורי זה כל כך לא מובן מאליו, כי תמיד חשבתי שאני יודע את האמת וכל האמת, וכל השאר זה שטויות. חייתי בכזאת התנשאות וזלזול שהיום זה מגעיל אותי. מסתבר שעבודת הצעדים פתחה אצלי משהו בהרבה שטחים של החיים.

"גם מאחרי הדברים הקשים העוברים עליך - אני עומד". אכן אין ספק.

סוד היקר. מילים כדורבנות!
אני מאד מזדהה עם התחושה הזאת, אחרי תקופה ממושכת בהחלמה פתאום להסתכל על אנשים בגובה העיניים ולא מלמעלה למטה.
אני טיפה מדמיין איך הייתי מגיב לשיר הזה לפני שנתיים וחצי וזה באמת מגעיל..
תודה על השיתוף שלך!

תודה לכם דבוק מתנה וסוד.‏ גם  אהבתי מאוד את השיר. הוא מניע  בי נימים רגישים.‏ כמי שחונך על ברכי הליטאיות הצרופה, שם שירי רבי נחמן או תורתו אינם שגורים בלשון המעטה התחברתי מאוד למילים ולמנגינה.‏ אהבתי במיוחד לראות את מיטב ראשי הישיבות מהחוג שלי שרים בדבקות גדולה ובעיניים עצומות שוב ושוב את המילים של ברסלב.. מה שגרם לי לשפשף עיניים ולתהות האם אכן ימות המשיח החלו בבחינת 'וגר זאב עם כבש' ‏או שמא התופעה היא חלק מהדבורים הקושים 
שאני עובר...

כמי שאמון על היבשושיות הליטאית אשתף אתכם באינטרפציה שנגעה בי לא פחות מהמילים המקוריות; ואפילו בהצלוחה,‏ כש'תה בתוך ההצלוחה,‏ שם בוודאי נמצא השם יתברך.. גם מאחורי הדברים הטובים העוברים עליך, אני עומד. אני עומד...

נראה לי שאחד שגדל על ברכי הליטאיות הצרופה שמדבר על ימות המשיח שכבר החלו זה ג"כ נס של התוכנית.. הלא כן?...

חוץ מזה, לייק גדול ונקודה חזקה למחשבה על: ואפילו בהצלוחה,‏ כש'תה בתוך ההצלוחה,‏ שם בוודאי נמצא השם יתברך.. גם מאחורי הדברים הטובים העוברים עליך, אני עומד. אני עומד...

יום נקי לכולנו!

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64700

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
חבל שא"א לעשות לייק לתגובות, מוישלה, אהבתי.

בעניין: ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי שם נמצא ה' יתברך לפני 10 שנים #64710

בהתחלה הייתי בטוח שזה עוד גימיק מבריק של גאון תקשורתי שהחליט להריץ משום מקום שיר ללא כל מוטיבים שאמורים להפוך אותו ללהיט היסטרי כמו שהוא, אחרת אין ממש כל הגיון כיצד הדבר הזה תפס תאוצה שלא זכורה לי כמותה זה עידן ועידנים. ניסיתי שוב ושוב להבין מה הקץ' בכל הסיפור הזה. אז עם כל פעם ששמעתי באה הפעם הנוספת ואחריה הבאה אחריה.... עד שגם אני התמכרתי.

ופתאום הבנתי שיש בו משהו שנוגע בככככככולם ללא יוצא מן הכלל. אנשים שקועים כל אחד בקשייו הוא גשמיים ורוחניים כאחד. והנה מגיע המסר שנוגע בכולם. הקבלה. "שום דבר, אבל שום דבר בעולמו של אלוקים אינו קורה סתם כך" אתה מרגיש רע, נורא, מתוסכל, מיואש או מה שלא יהיה, הפסק להילחם, קבל את המצב ואת הדברים כפי שהם. "גם מאחורי הדברים הקשים העוברים עליך אני עומד!" זה לא ההוא ולא ההיא, אפילו מאחורי התאווה אני עומד. זה מה שעושה את ההבדל בין הרצון לשנות את המצב לבין הצורך לעשות את המוטל עלי ברגע זה.

הפשטות הקרובה למלנכוליות בה מתנגן השיר מבטאת את התובנה הבסיסית כי אלוקים אינו מסתתר מאחורי מצבים קשים אלא הוא נמצא שם בכל מאודו כמו שהוא נמצא במצבים שמחים. כפי הנראה דווקא במצבים הקשים יותר בעינינו אפשר לראות אותו בצורה ברורה יותר כשאר יש קבלה נכונה של המצב.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן