ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: מציץ 436 צפיות

מציץ לפני 9 שנים, 12 חודשים #64854

• bralevtaor
  • חבר ותיק
אני אומר לעצמי, זה לא מה שחשוב, תתמקד בקדושה, בטוב, בתפילה. למה תמיד אתה מגיע לזה..
אבל עדיין לא מצליח שלא להציץ, רק טיפה ללגום, להסתכל קצת החוצה, לראות מה יש שם.
בכל פעם זה קורה, דווקא במקומות הכי קדושים, אני מוצא את עצמי נצמד לדברים האלו. למה אני לא מתמלא מעצמי? למה אני פשוט חייב להציץ החוצה?

אז השנה זה היה קצת שונה. לא מדובר בהצצה לתאווה, למדיה, לאינטרנט, לפורנו.
דווקא מדובר בהצצה שהייתה כל שנה בתפילות ימים נוראים. אני מתפלל ואני פשוט חייב להציץ ולראות אם אני הכי צדיק.
מתפלל בכוונה באמת, אבל לא מצליח להוריד את ההשוואה של: מי מתפלל כמוני בכוונה. מי עדיין מתפלל תפילת לחש.
צועד שלוש פסיעות לאחור ומסתכל לכל עבר, האם אני מהאחרונים, אולי ממש אחרון. ואם יש מישהו שעוד מתפלל, כנראה שהוא סתם מצטדק, לא כמוני..
זה גמר אותי מבפנים. מתפלל בכוונה, אבל מה שאכפת לי זה איך אני נראה, איך אני יחסית לאחר. לא מצליח לדבר איתו בשבילו, אלא רק בשבילי.

השנה, לא הגעתי לגבהים, לא עמדו מעליי שרפים (נראה לי), לא צעקתי עד כלות: ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רע הגזרה. אבל השנה גם לא הסתכלתי לצדדים. היה בי אולי לראשונה מאז שאני זוכר את עצמי, נוח עם עצמי מבלי הצורך להשוות לאחרים. התבוננתי עליי, על התפילה שלי על המלים. לא יותר מזה.

מודה על כך, שנה טובה

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 12 חודשים #64877

• mikolo
  • דירוג כסף
  • מדבר עם ה' - וזה עוזר לי תמיד!
תענוג צרוף!

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 12 חודשים #64882

כמה מדהים המתנות האלו שהתוכנית מעניקה.
אוהבים.

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 11 חודשים #64935

כמוני כמוך
כל שנה הייתי רואה בשעון כמה זמן ארכה התפילה
השנה ב"ה לא היו כאלה מבטים
למרות שהילדים שלו היו איתי וסיפרו לאישתי
שאני מאוד מאריך בתפילה וזה עשה לי אגו
אבל ב"ה התפילות לא היו בשביל משהו אחר

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 11 חודשים #64942

מזדהה מאוד. מתפלל גם להגיע למקום הזה, ולהפסיק את הצורך הזה של ההשוואתיות והקנאה ולקבל את עצמי ספיישל מאלוהים

וקיפאון

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 11 חודשים #65062

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
כל השנים לא חשבתי,
השנה אני חושב, אני באסירות תודה התחברתי לתפילות,
אני לא חושב כל התפילה, ובכן - כסף, פחדך- כסף, וכו',
אני מתפלל ואני מצליח להתחבר למילה של התפילה מבלי לבקש מאלוקים כל הזמן כסף,

אבל אני חושב מה אנשים אחרים חושבים בתפילה, אייך הם מתחברים למקום אמיתי שלהם בתפילות, האם פועלים כרובוטים כמו שהייתי כל השנים,
מעניין אותי לדעת מה בן אדם "לא מכור" חושב בתפילה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: מציץ לפני 9 שנים, 11 חודשים #65097

• bralevtaor
  • חבר ותיק
הייתי בקבוצה השבוע, שם דובר על פעולות הפוכות.
מישהו העביר מסר על כנות שהוא עובד עליה, וכל פעם שהוא לא מדייק הוא חוזר לאותו מקום ומדגיש מה בדיוק אמיתי.

אז אני חוזר לכאן בשבילי ולא בשבילכם ומדייק במה שכתבתי.
ואומר שאכן היה שינוי משמעותי בתפילה שלי. אכן התרכזתי במלים ולא באנשים. לצערי עדיין הייתי עסוק בהשוואה לאחרים, במידה אחרת עם פחות חשיבות, זה יושב לי עדיין בראש. ייתכן ותמיד זה יהיה חלק ממני, אולי זה חלק מהמחלה, לא יודע.

בכל אופן זה כבר יותר מדוייק.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן