ברוכים הבאים, אורח

הרצון, הוא כל כך חלש!!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרצון, הוא כל כך חלש!!! 468 צפיות

הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65666

אני כמעט לא רוצה להפסיק!
אני בקושי מרגיש חרטה!
אני עושה את המעשים, וממשיך לחיות רגיל, כמעט בלי רצון להשתחרר!!
אני כמעט לא מצטער!
רק נקודה קטנה
אנא עיזרו לי! איך להגדיל את הרצון להפסיק?
אין לי כמעט את היאוש הזה שאחרי נפילה, שפעם הייתי מרגיש אותו חזק. הייתי יכול לבכות! עכשיו- כמעט כלום! מה זה אומר? מה עלי לעשות???
"התעודד. לעולם אין להתייאש. התגבר על היצר, והכל יסתדר. ולקרוא מסילת ישרים."
(התשובה הקבועה של הרב אבינר בסמס)

בעניין: הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65673

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
ואם תגדיל את הרצון להפסיק,
שיהיה כמו פעם,
האם תוכל להפסיק?

הרי אתה עצמך כותב,
שפעם הרגשת כאב חזק אחרי נפילה,
שגרם לך לבכות.
אני מניח שזה גרם לך לרצות מאוד להפסיק,
אבל זה לא עזר לך באמת להפסיק.

אם יש בך פתיחות ונכונות לנסות משהו אחר,
במקום כל פעם לנסות את כלי הנשק של הרצון,
שלא הוכיח את עצמו,
יש כאן דרך אחרת, שהועילה לרבים.

לי אישית היא מאוד עזרה,
והצליחה לשמור אותי נקי 250 יום,
אחרי כעשרים שנות התמכרות,
שבהן בדרך כלל לא הצלחתי להישאר נקי יותר משבועיים רצוף.

נ.ב. אם אתה בכל זאת מתעקש להגדיל את הרצון,
אני יכול לומר לך, שלי מאוד עזר לראות לאיזה שפל אחרים הגיעו,
להבין שאני לא שונה מהותית מהם,
ושגם אני יכול יום אחד לחצות קווים נוספים, בניגוד לרצוני,
כמו כל הקווים שחציתי עד היום,
ושיהיה מדובר הפעם בקווים אדומים מאוד.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65674

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ברוך הבא. כמוך הנני. לפני יותר מעשר שנים הייתי אדיש. גם כשעברתי על החמורים שבאיסורים. דבר לא הזיז לי, הכול חלף לידי. למעשה הגעתי לפיתרון דרך מחשבה מעוותת - אתחתן עם מישהי אחרת והכול יבוא על מקומו בשלום. עצם הפניה לעזרה, גם אם היתה מעוותת פינתה מעט מקום לאלוקים להיכנס לחיי. זה נתן לי מעט אויר, להפסיק קשרים בעייתיים. שינוי קטן התחיל בחיי והסכמתי לתת לזה עוד קצת מקום. ואז הבנתי שאין למעשים שלי קשר ליצר או לחטא אלא רק למחלה. אני חולה נפש. כן, מקבל מקשר לתאווה את הקיום שלי. הרצון התחזק ככל שהתרחקתי מהשימוש האחרון. אני מאמין שמה שזה יכול לקרות גם אצלך. זו המציאות שמשאירה אותי נקי תשע שנים וחודשיים. בדיוק.

אי אפשר להסביר את הכול בלי לחוש לפחות חלק מהחוויה. בטח לא בשלב ראשון. זה לוקח זמן. אאחל לך שתשאר כאן מספיק זמן כדי שמשהח מיזה יחלחל אליך. גם אם אינך מבין או רוצה. רק שתשאר. לבנתיים כדאי לך לקרוא את הניסיון של אחרים. יש פה המון ניסיון. במיוחד בפורום 'קולות של החלמה'.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65706

• מייק
  • דירוג כסף
מזדהה מאד עם הכותרת שלך...

אכן!!! הרצון שלנו הוא באמת חלש, כשזה מגיע לתאווה. כאן יש פיתרון אמיתי.

אוהבים.

בעניין: הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65710

• גבע
  • חבר קבוע
'מסילת ישרים' יקר!
אפשר להוליד רצון על ידי לימוד אז נסה ללמוד תורה באופן כללי שזה מרומם את האדם ומגביר רצונותיו וגם על ערך הקמת בית בטהרה או לחלופין חומרת השחתת הזרע.
אפשר להגביר רצון על ידי תפילה אז נסה להתפלל למי שהרצון שלו שיגביר אצלך את הרצון או לפחות את הרצון לרצות. או קריאת תהילים וכיו"ב.
אפשר להגביר רצון על ידי ניהול חיים תקינים כגון לעשות כושר ריצה ותרגילים אחרים (נראה לי שביותר ריצות ארוכות).
אפשר להגביר רצון על ידי דיבור עם חברים על הנושא!
שיהיה בהצלחה עם עבודת הרצון שתזכה לרוץ במעלה הנקיות ושעבודתך תהיה רצינית ורצויה לעילא!
נקי ומאושר מאז אב התשס"ט. יש תקוה!
forum.gye.org.il/index.php?topic=6070.0

בעניין: הרצון, הוא כל כך חלש!!! לפני 9 שנים, 11 חודשים #65727

• avi408
  • דירוג כסף
מסילת ישרים היקר עצם זה שאתה פה מראה על רצון .קשה לי להאמין שמכור לא רוצה באיזה שהוא מקום להפסיק השאלה כמה חזק הרצון.לכולנו ישנם רגעים שאנחנו לא רוצים ולא רק שלא רוצים, אלא רוצים שלא, רוצים ליפול התאווה מגיעה בצורה ובצורות שאנחנו ממש משוכנעים שאנחנו רוצים ליפול ולהמשיך עם מה שאנחנו רגילים לו. אודה ואתוודה שאני מת ליפול לפעמים אבל יש דרך להתמודד עם זה .אסור לשכוח שרצונות הם רגשות ורגשות באים והולכים לא שאני לא מזלזל בהם אבל זה לא משהו אמיתי כמו שהתאווה רוצה שנחשוב.
הספונסר שלי אומר לי שהתוכנית הזאת היא לא מבוססת על רגשות שעם כל הרצונות והרגשות לעשות טוב זה עדיין לא עזר לנו אלא התוכנית מבוססת על מעשים בסוף כל קבוצה מחזיקים ידיים ואומרים תמשיך לבוא זה עובד עם עובדים את זה [התוכנית]אז תעבוד אתה שווה את זה [keep coming back it works if you work it so work it because you're worth it]
דרך אגב השם שבחרת מתאים מאוד לנושא הזה עיין במסילת ישרים פרק ז' ואמנם כבר ידעת, שהנרצה יותר בעבודת הבורא, יתברך שמו, הוא חפץ הלב ותשוקת הנשמה. והוא מה שדוד המלך מתהלל בחלקו הטוב ואומר (תהלים מב): כאיל תערג על אפיקי מים כן נפשי תערוג אליך אלקים, צמאה נפשי לאלקים וגו'. (שם פד): נכספה וגם כלתה נפשי לחצרות ה'. (שם סג): צמאה לך נפשי כמה לך בשרי. ואולם האדם אשר אין החמדה הזאת לוהטת בו כראוי, עצה טובה היא לו שיזדרז ברצונו, כדי שימשך מזה שתולד בו החמדה בטבע, כי התנועה החיצונה מעוררת הפנימית, ובודאי שיותר מסורה בידו היא החיצונה מהפנימית. אך אם ישתמש ממה שבידו, יקנה גם מה שאינו בידו בהמשך, כי תולד בו השמחה הפנימית והחפץ והחמדה מכח מה שהוא מתלהט בתנועתו ברצון. והוא מה שהיה הנביא אומר (הושע ו): ונדעה נרדפה לדעת את ה', וכתוב (שם יא): אחרי ה' ילכו כאריה ישאג.
בהחלמה ובאהבה
אבי
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 11 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן