ברוכים הבאים, אורח

סיפור: ההצגה הגדולה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: סיפור: ההצגה הגדולה 538 צפיות

סיפור: ההצגה הגדולה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68054

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב
הרשו לי נא לתאר לפניכם את הסצנה שנגלתה למול עיני מתוך מחזה החיים.

רבים האנשים ההולכים סהרורים על במת העולם בימים אלו. הולכים הם ובאים, מבקשים הם דבר שאבד מהם, או אף לא היה מעולם. הצמא הגדול ניכר בעיניהם. אך אם נשים לב לבגדיהם נבחין כי חלקיק מן האנשים בולטים בסגנון לבושם. נראה כי אנשים אלו הלבושים טלאי על גבי טלאי עברו מקצה העולם ועד קצהו כדי להשיג את אשר ירווה את הצמא. הולכים הם ובידיהם בקבוקים מהם הם לוגמים, אך הבקבוקים מלאים אויר נפוח אשר אין הוא מרווה כי אם מצמיא ומצמית את הנשמה. תואר הבקבוקים אף הוא שונה מאחד לרעהו: זה הולך עם בקבוק גדול ועליו ציור של מחשב, וזה הולך עם בקבוק רגיל אך עליו ציור של קהל נשים. אחר הולך עם הרבה בקבוקים קטנים, בשלל גוונים וצורות, וכריבוי הבקבוקים כן ריבוי ההדפסים עליהם. מנסים הם לעזוב את הבקבוקים המאיימים לבולעם, אך הצמא הגדול אינו מניח להם. כך הולך וסובב העולם על הבמה, והזרקורים רצים מפינה אחת לשניה.

לפתע, התמקד אור הזרקורים באחת הפינות. ארון קטן, ולידו קומץ אנשים מתקהלים. המבט בעיניהם, אחר הוא. תקווה, אושר ושמחה עולים גם הם בין שאר הרשגות הניכרים גם על פרצופי האחרים. לידם ערמת בקבוקים מושלכים, ובידיהם בקבוקים חדשים, מלאים במשקה אמיתי, כזה המסוגל להרוות את הצמא האנוש. וראה זה פלא, מדי פעם אחד הסהרוריים מתקרב לאותו ארון ומנסה לתהות על קנקנו ועל תוכן הבקבוקים אשר בקרבו. עדת המתקהלים מנגד אשר כל אחד ובקבוקו בידו מסתכלים בחרדה – היסכים זה להחליף בקבוקו המוכר באחד צופן סוד? מנסים הם לשדל במילים יפות, להציע יד מושטת כלפי החדש, ועל פניהם עוברים מבטי חרדה, ציפייה ותפילה.

והחדש? פעמים נשאר, ופעמים שההרגל גבר. ישנם גם חדשים שטועמים ומתחבאים, באים ושבים חליפות לקבוצת האנשים. העין החדה ודאי תבחין כי יש אשר בקבוקים בשתי ידיהם: באחת הבקבוק המרווה ובאחת הבקבוק מההווה. והם לוגמים חליפות משניהם.

כאשר הבנתי את המתרחש לפני, כאב גדול פילח את ליבי. מדוע עוזבים האנשים החדשים? האין הם רואים את ההתרחשות כמוני? ועם כל אחד שבא וניצב לפני קבוצת האנשים הבל רוטט ונרעד בתפילה – אנא, הישאר. מצא את אשר איוותה נפשך זמן כה רב. קבע איתנו את מושבך, ותמורה – קבל חזרה את אבידתך, אם רק יש את נפשך.

ולפעמים ניסים קורים, ותפילות מתקבלות.
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")

בעניין: סיפור: ההצגה הגדולה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68109

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה
תודה לך שלומקל'ה. שנזכה.
את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

בעניין: סיפור: ההצגה הגדולה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68134

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה. ברוך הבא. וכשחולפים הימים, מתבהרת התמונה ומתמקדת בי. הם הם, ומה איתי. אשריי שבאתי, ששפר עלי גורלי ונשארתי. חיבוק.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: סיפור: ההצגה הגדולה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68147

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב
אכן. אני באמת מתרכז בימים אלו בתפילה שאזכה לא רק לנס הראשון אלא גם לשני - שאזכה להישאר. ובכל זאת - כל פעם שאני קולט בזוית העין את אלו שמתנדנדים, שבאים והולכים, לבי נחמץ בקרבי. זה שאני כותב את זה בסיפור ומפרסם כאן - נותן לי למסור את זה לחברים, לשחרר את המסע מעלי, כדי שאוכל להתרכז בדרכי שלי...

חיבוק חזרה. אוהב.
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן