ברוכים הבאים, אורח

לתת לאלוקים לנהל את ההצגה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לתת לאלוקים לנהל את ההצגה 549 צפיות

לתת לאלוקים לנהל את ההצגה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69564

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני לא עומד לחדש שום דבר, אין כאן שום "תובנה" מעמיקה, ולא שום דבר יוצא דופן. בסך הכל אני מוצא דרך ומקום לשתף במה שעובר עליי ובמה שעובד עבורי, כחלק מתהליך ההחלמה שעיקרו מבוסס על הצעד השלישי שמציע "החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו".

איך בדיוק מיישמים את זה? בספר הגדול הדברים מובאים בפשטות גמורה, כאשר מדמים אותי לשחקן שלא מבין את התפקיד שלו ומנסה לשלוט בכל האנשים המפיקים את ההצגה. הוא רוצה לעשות את העבודה של המפיק, הבמאי, איש הסאונד וכן הלאה. הוא מתרגז כשמישהו מהם לא עושה את העבודה כמו שצריך, ובטוח שאם רק היו כולם עושים את עבודתם כפי דעתו, הכל היה מושלם. הוא לא רואה שבהתנהגות הזאת הוא מביא רק בלאגן והוא מפריע הרבה יותר ממה שהוא מועיל.

בצעד השלישי נדרש מאיתנו להתמקד בעבודה שלנו ואת כל השאר להותיר בידי אלוקים. הוא הבמאי - כך נאמר לנו, ואנחנו רק השחקנים. הבעיה שלי היא שהרבה פעמים קשה לי להפנים שהבמאי באמת יעשה עבודה טובה, ונראה לי שקשה לסמוך עליו. כמובן שאני יודע לומר שהכל מלמעלה, אבל בפועל אני מנסה לשלוט לא רק בפעולות אלא גם בתוצאות, וזאת ההוכחה שאני לא באמת סומך עליו.

השחקן שסומך על הבמאי וההפקה, לא מעסיק את עצמו בשאלה כמה כרטיסים נמכרו לפני המופע אלא מתרכז רק בהכנות לכך שהוא ישחק באופן הטוב ביותר. הוא עושה את שלו, ואת התוצאות הוא משאיר למנהל של כל העסק הזה.

זה בדיוק מה שנדרש ממני. להפסיק להיות בעסקי התוצאות, כיון שאין לי עליהם שליטה, ולהתרכז בפעולות שלי. אני יעשה את החלק שלי, ואלוקים יעשה את החלק שלו. הענין הוא שאלוקים לא נכנס למשבצת הזאת אם היא כבר תפוסה (או לפחות אם יש מישהו שחושב שהוא תופס אותה). כל זמן שאני שוכח שאני רק שחקן, ומנסה לרוץ באותו זמן ולתפוס גם את הכיסא של הבמאי, אז הבמאי פשוט עומד בצד וצוחק. הוא לא צוחק מרוע חס ושלום, אלא הוא פשוט רואה כמה אני נראה מגוחך בניסיון לעשות את התפקיד שלא שלי, והוא ממתין לי שאתפכח. האמת שאולי הוא לא צוחק, אולי הוא דוקא עצוב על הטפשות בה אני מתנהג.

בסוף, אם אני מבין את חלוקת התפקידים וזז מהכיסא שלו, הוא מתיישב עליו בשמחה ועושה את העבודה שלו מצוין. אני רק צריך לזכור שהוא שם ולא לדחוף אותו בטעות מתוך ההתלהבות שלי לתפוס שוב פיקוד על כל ההצגה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לתת לאלוקים לנהל את ההצגה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69594

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה. מקסים. וכמובן שמעולם לא הייתי במאי. רק חשבתי שהנני. והנכון הוא שלמעט נודניקיותי הנדחפת, לא ניהלתי הצגה כלשהי. גם לא את שלי. רק כשחדלתי מלהפריע למחזה, גיליתי כמה מרהיב היה מעולם. אמר לי פעם חבר מדהים שאינו בין החיים ז"ל תנ.צ.ב.ה. לאחר שהכרזתי לעיניו על הציפיה לפיצויים מוגדלים בעקבות התפטרותי מתפקיד הבמאי - תראה מה זה מכור, מתפטר מתפקיד שמעולם לא היה שייך לו...

חיבוק. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לתת לאלוקים לנהל את ההצגה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69619

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה סוד על הדברים, פשוט בלא חידוש, אבל כה רחוק להשגה.

לפעמים אני מחליט באמצע היום, זהו אני מוסר את חיי לאלוקים. ואז אני שולאל את עצמי נו טוב. אז מה עכשיו? איך עושים את זה?
אמנם לפעמים ברור מה המחיר של מסירת הרצון לאלוקים. אך הרבה פעמים אני ממש לא יודע מה לעשות עם ההחלטה התיאורטית למסור את חיי ורצונותי לאלוקים.

האמת שלימדו אותי שהיישום בפועל של צעד 3 זה פשוטא לעשות את שאר הצעדים הבאים. מצעד 4 ועד צעד 12 יש שפע של פעולות המבטאות מסירת רצוני.
אך גם לפני ההמשך, מה שאתה כתבת, עצם היציאה מהתפקיד המדומיין של מפיק ההצגה, גם זו פעולה בעצמה.
אמנם פעולה דקה, אך זה כמו "ערכת נושא" ברגע שאחליף סוויטש בראש שאני "רק" שחקן, ממילא כל המשך היום שלי ופעולותיי יקבלו את הגוון שאני רק שחקן.

תודה רבה על ההבהרה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: לתת לאלוקים לנהל את ההצגה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69653

• HappyMan
  • דירוג כסף
תודה סוד על הדברים,אמנם אין הם חדשים אך קשים הם לביצוע.
אני כרגע מחפש עבודה וקשה לי לסמוך על אלוקים שהוא באמת יעזור לי למצוא עבודה שטובה בשבילי.
האמת שאין לי ברירה ואני חייב למסור לו את רצונותיי וחיי להשגחתו כי אני יודע שאם יש פה מישהו שיכול לעזור לי זה הוא ולא אני.
אך אני עדיין מלא פחדים כרימון ח.א מול ערך עצמי ודימוי עצמי נמוכים,דחיינות חוסר אמונה בי ובאלוקים,התמסכנות רחמיים עצמיים וכו' אני מבקש מאלוקים שיעזור לי להתעלות מעל כל הפגמי אופי האלו שמטריפים אותי ויעזור להיות בשלווה לעשות את החלק שלי בענווה ובהכנעה ולהאמין בו שהוא מוביל אותי בדרך הטובה בשבילי ויעשה בשבילי מה שאני לא יכול לעשות.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן