ברוכים הבאים, אורח

חזרה בתשובה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חזרה בתשובה 519 צפיות

חזרה בתשובה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72735

• 1234
  • חבר חדש
ב"ה

אחד השאלות שלא מצאתי עליהם תשובה, זה איך אפשר לתקן פגם
כזה נורא, והאם אפשר לחזור בתשובה אמיתית לפניו יתברך? למרות
השנים המרובות שאתה עושה את החטא הנורא הזה ומבטיח
לא לשוב עוד וכל פעם אתה חוזר לזה מחדש? והאם אפשר
להחזיר את כל הכוחות שהוצאתה מהגוף, והאם זה ישפיע בעתיד
על השידוך ועל הילדים שלי?

בתודה מראש ושבת שלום!!!

בעניין: חזרה בתשובה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72764

• 2דניאל
  • חבר ותיק
שאלה גדולה שאלת ידידי! שאלה נוקבת, שתכלס הדהימה גם אותי, באתי לפה כדי לחזור בתשובה, אז איך זה שאף אחד פה לא דיבר על זה אף פעם?
הייתי צריך לישון על זה לילה.. בבוקר קמתי עם תשובה. קשה לי ואני חושב גם לכל אחד שחדש פה להתרגל לעולם המושגים של הספר הלבן והספר הגדול, אבל אענה לך תשובה ממקום של חז"ל.
אחד מגדולי ספרי המוסר שיש לנו מזמן הראשונים הוא שערי תשובה, ר' יונה לא חוסך מהצער ומהסבל שצריך החוטא לעבור (מי שירצה יכול לעיין שם באריכות...) אבל שהוא מדבר על חרטה הוא אומר לך רגע לעצור, ולבחון את עצמך. כאן לא כולם שווים. אם אתה צדיק שחוטא פעם בהרבה זמן, תצטרך לעבוד לפי הסדר, חרטה, עזיבת החטא, ווידוי עד לכפרה שלמה.
אבל יש אנשים חריגים, כאלו שלא חוטאים על דרך מקרה, אלא "מתייצב על דרך לא טוב תמיד" הוא מתמיד בנפילות, לאדם כזה יש דרך מיוחדת. עזוב שנייה את החרטה, קודם כל תעזוב את החטא. זה השלב הראשוני שלך. זאת ראשית תשובתך. ברשותך אביא את הציטוט המלא כי כמה שאנסה זה לא ישווה ללשונו הטהורה של אחד מרבותינו הראשונים:

"ודע כי מי אשר חטא על דרך מקרה. כי התאוה תאוה. ויחזק עליו יצרו ויתקפהו. ולא נחלצו רעיוניו וחושיו בפגעו בו. ולא מיהרו לגעור בים התאוה ויחרב. על כן יגורהו היצר בחרמיו. ונפל במכמוריו. לפי שעתו ועתו. בהיות רוח היצר רע מבעתו. ולא מאשר חפצו ורצונו. למצוא עונו. ולעשות כמוה אחרי זאת. ראשית תשובת האיש הזה החרטה. ולשים יגון בלבו על חטאתו. ולהיות נפש נענה. ומרה כלענה. אחרי כן יוסיף בכל יום יראת ה' בנפשו. ויתן חתת אלהים בלבבו בכל עת. עד אשר יהיה נכון לבו בטוח בה'. כי אם יוסיף יעבור (בו) [לפניו] היצר ויפגשהו כפעם בפעם. ורבה עליו תאותו כמשפט הראשון. לא יהיה נפתה לבו עליו. ויעזוב דרכו. כמו שנאמר (משלי כח) ומודה ועוזב ירוחם. הזכיר תחלה ומודה. על החרטה והוידוי. ואח"כ ועוזב.

אך האיש המתיצב על דרך לא טוב תמיד. וגבר על חטאיו דורך בכל יום ושונה באולתו. ושב במרוצתו גם פעמים רבות. וכל עת אוהב הרע. ומכשול עונו ישים נוכח פניו. רצונו לומר - התאוה והיצר. וחפצו מגמתו. אשר לא יבצר ממנו כל אשר יזם לעשות. ראשית תשובת האיש הזה. לעזוב דרכו ומחשבתו הרעה. ולהסכים לקיים ולקבל עליו לבל יוסיף לחטוא. אחרי כן יתחרט על עלילותיו הנשחתות. וישוב אל ה'. כמ"ש (ישעיה נה) יעזוב רשע דרכו ואיש און מחשבותיו וישוב אל ה' וירחמהו.

והמשל בזה. למי שאוחז השרץ ובא לטבול ולהטהר. כי יניח השרץ תחלה. ואחרי כן יטבול ויטהר. וכל זמן שהשרץ בידו עוד טומאתו בו. ואין הטבילה מועילה. והנה עזיבת מחשבת החטא. היא השלכת השרץ. והחרטה מאשר חטא. והוידוי והתפלה. במקום הטבילה. והיה כי יבאו יסורים ומכאובים על הרשע. אשר תמיד כל זממיו. להתהלך באשמיו. יווסר בתחלה וישוב ממחשבתו הרעה אשר חשב. ויכרית מעבדיו מידיו. והמשל בזה לעגל אשר יכוהו במלמד הבקר לכוון תלמיו. כן המתיצב על דרך לא טוב. יקח המוסר תחלה לעזוב דרכי מות ללכת דרך ישר. כמ"ש (ירמיה לא) שמוע שמעתי אפרים מתנודד יסרתני ואוסר כעגל לא למד. ועוד נאמר אחריו (שם שם יט) כי אחרי שובי נחמתי. רוצה לומר כי אחרי אשר יסרתני ואוסר. ושבתי מדרכי הרעה. נחמתי אחרי כן ואתחרט על מה שעבר מדברי עונותי. והנה נתבאר לך מזה כל הענין אשר ביארנו:"

אני לא יכול להכליל אחרים, אני הגעתי לפה כי הבנתי שאני דומה לחלק השני שרבינו יונה מציין, לכן אני מרפה שנייה מהגהינום שמחכה לי למעלה, ומנסה לעזוב את החטא, ככה אולי אוכל לסדר לעצמי מיזוג בסאונה שבניתי לעצמי כבר הרבה שנים. . .

בעניין: חזרה בתשובה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72771

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
1234 כתב on 16 אפר' 2015 19:25:

זה איך אפשר לתקן פגם
כזה נורא, והאם אפשר לחזור בתשובה אמיתית לפניו יתברך?

מזדהה עם החלוקה הקודמת,
אני מתמקד בלהביא עוד יום אחד נקי, אהיה נקי תקופה 3-4 שנים אתחיל לחשוב אייך לתקן.
1234 כתב on 16 אפר' 2015 19:25:

והאם זה ישפיע בעתיד

מבחינת פיזי זה לא משפיע,
ואם שאלת מבחינת רוחנית, תזכור שאלוקים אוהב אותנו בכל מצב שלנו,
ונותן לנו רק טוב.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: חזרה בתשובה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72783

דן,
תשובה נפלאה כל כך !!!
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

בעניין: חזרה בתשובה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72788

• 1234
  • חבר חדש
ב"ה

יישר כוח לתשובה היפה, עכשיו זה הרבה יותר מעודד!!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן