ברוכים הבאים, אורח

המלצה על ספר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המלצה על ספר 530 צפיות

המלצה על ספר לפני 9 שנים, 3 חודשים #74098

• רצונך ייעשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2760 ימים
  • דירוג כסף
שלום לכולם!

לאחרונה המליץ לי מישהו שאני מתייעץ איתו לגבי השיטה לקרוא את הספר "אלף רסיסים קטנים".
מישהו מכיר?שמע?יודע?ממליץ?

תשובה: המלצה על ספר לפני 9 שנים, 3 חודשים #74111

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
לא היכרתי את הספר, אבל חיפשתי בשבילך וגיליתי שויקיפדיה מכירה...
להלן חלק מהתיאור שם לגבי הספר.

"מיליון רסיסים קטנים הוא ספר אוטוביוגרפי מאת הסופר ג'יימס פריי. הספר הפך לרב מכר בארצות הברית, ובהמשך נודע בשל סערה תקשורתית סביב גילויים של תחקירנים כי חלק מהפרטים בו בדויים.

הספר מספר על קורותיו של ג'יימס פריי, שבגיל 23 נכנס למוסד גמילה אחרי שהתמכר לאלכוהול וסמים קשים... בסוף 2005 אתר האינטרנט סמוקינג גאן נתבקש על ידי אחד מגולשיו לפרסם את פספורט הכלא של פריי, אך המשימה של תחקירני האתר הפכה קשה במיוחד כשהסתבר כי פריי מעולם לא ישב בכלא. בספרו טוען פריי כי ישב בכלא במשך 87 ימים, כאשר למעשה בילה רק מספר שעות בחדר ההמתנה של בית מעצר... עוד הסתבר כי מסכת ההתנגשויות האלימה שלו עם אנשי חוק הייתה פרי דמיונו, כמו גם התיאור הגרפי המצמרר של טיפול שורש שהתבצע כביכול בשיניו הקדמיות ללא הרדמה. פריי טען כי רופא השיניים אמר לו כי סמים מכל סוג שהוא אסורים על משתמשים בגמילה ולכן אין באפשרותו לתת לו הרדמה כללית או מקומית, ואף קשר אותו ברצועות פלסטיק לכיסא המטופל כדי שלא ישתולל בזמן הטיפול הקשה. עם זאת, מנהל מרכז הגמילה הכחיש בשידור כי נעשות פרוצדורות רפואיות במטופלי מרכזי הגמילה בלא הרדמה.

לאחר שהתגלתה התרמית רואיין ג'יימס פריי בתוכניתה של אופרה וינפרי, והודה ששיקר לקוראיו. הוצאת הספרים רנדום האוס עצרו מיד את הוצאת הספר וחידשו את ההוצאה רק לאחר הוספה של הערת המחבר, בה כותב פריי בין היתר כי הספר נכתב מזיכרונו ויש רופאים הטוענים כי ייתכן וזיכרונו פגום. כמו כן הוסיף כי הוא "מתנצל מעומק הלב" בפני הקוראים שהתאכזבו משינוי הפרטים בסיפור. בנוסף להערת המחבר, הודפס הספר כאשר בכריכתו נכתב "מבוסס על סיפור אמיתי", בניגוד ל"סיפור אמיתי" שנכתב בהוצאה הראשונה".

מסתבר כי שקרים והמצאות, ביודעין ובלא יודעין, הם דבר נפוץ בשוק ההתמודדות עם התמכרויות, שחלק מרכזי מהן הוא הכחשה.

ובכל אופן, יש כמה ספרים מומלצים, שבהם "ניכרים דברי אמת". אני ממליץ בעיקר על הספר הגדול ועל הספר הלבן. גם "12 צעדים ו-12 מסורות" ו"צעד קדימה לפעולה" מוסיפים לי רבות לאחרונה.

קריאה נעימה!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תשובה: המלצה על ספר לפני 9 שנים, 3 חודשים #74126

• רצונך ייעשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2760 ימים
  • דירוג כסף
תודה.
שכחתי שאפשר לחפש עוד כמה דברים בגוגל חוץ מתאווה...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן