ברוכים הבאים, אורח

הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה 765 צפיות

הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה לפני 9 שנים, 2 חודשים #74730

ב-1999 יצא סרט מוכר בשם מטריקס.
הסרט מספר על אדם בשם ניאו שמגלה שהעולם שבו הוא חי (ובעצם רוב בני האדם חיים) הוא בעצם אשליה אחת גדולה ואילו בעולם האמיתי המצב שונה מאוד.
בכדי לגלות את האמת הזאת מעמידים בפניו 2 אפשרויות - לקחת את הגלולה האדומה ובכך לצאת מתוך עולם האשליה שאליו נכנס בעל כרחו, אך אם יבחר בגלולה הזאת ייאלץ לחיות עם כל הכאב שכרוך בהתמודדות עם הקשיים של העולם האמיתי,
או לקחת את הגלולה הכחולה ולהמשיך לחיות בבערות של עולם האשליה, אך בעולם אוטופי שבו הכל טוב.
הסרט מספר כיצד הוא לוקח את הגלולה האדומה ואז מגלה שהעולם שעזב הוא אכן אשליה ובמציאות הגוף שלו מחובר למכונות, העולם נהרס בידי המכונות, ויש מעטים מאוד שאכן מוכנים להכיר באמת הזאת ולהילחם כדי לצאת ממנה.
לא, ממש לא סיפרתי את זה כדי שתראו את הסרט.
בהחלמה אני מרגיש עכשיו קצת כמו ניאו מהסרט...
עד שהכרתי את התוכנית להחלמה של 12 הצעדים חייתי בעולם של אשליה. החיים שלי היו די טובים, היתה לי בעיה קטנה של תאווה והאמת שלא הרגשתי שהחיים כל כך כואבים.
אבל כשהבעיה של התאווה התחילה להתגבר גיליתי שאני עומד מול 2 האפשרויות - לקחת את הגלולה האדומה ולהתחיל לחיות בעולם ה"אמיתי", בעולם שבו אני נדרש לכאב לא קטן, של הכרה בפגמי האופי, של ויתור על השימוש בתאווה, ושל רגשות אמיתיים שלא מכוסים ע"י אובססיה.
או לבחור בגלולה הכחולה ולהמשיך לחיות בעולם האשליה בו אני מושלם, אין לי כל פגמים (חוץ מפגם קטן(?) של תאווה) ובלי סערות של רגשות כל שני וחמישי.
גם עכשיו, כמו בסרט, יש לי את האופציה לחזור לעולם הישן, לחיות באשליה אבל אסירות תודה רק להיום אני בוחר לקחת את הגלולה האדומה ולכאוב את כאבי העולם האמיתי במקום לחיות בשקר מתמשך.

תשובה: הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה לפני 9 שנים, 2 חודשים #74745

את הסרט המדובר אני לא מכיר,
אבל את מציאות החיים האלו אני מכיר ועוד איך מכיר,,
אסירותודה על ההמחשה היפה !
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תשובה: הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה לפני 9 שנים, 2 חודשים #74786

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
נפלא. אוהב את הסרט ואוהב את המשל.
אוסיף ואומר ברוח הסרט, שהרגעים הכי עוצמתיים בו הם כאשר אני מבין שהרבה מהדברים שחשבתי שהם מגבילים אותי, הם למעשה רק נמצאים בראש שלי, כי באמת אין לי הגבלות...
כך הם פגמי האופי, אני חי 'בסרט' ומגיב מתוכו, אבל איני מחובר למציאות, ווודאי שלא לאלוהים.

תודה
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תשובה: הגלולה האדומה, הגלולה הכחולה לפני 9 שנים, 2 חודשים #74996

• newbody
  • דירוג פלטיניום
  • אני לא עוצר מלכת לא יכול להפסיק
הי הושע
ועוד ברוח הסרט אז אחרי שלקחת את הגלולה האדומה אין דרך חזרה, אתה יכול להשתמש בתאווה אבל לבערות לא תוכל לחזור, אבל כמו שכתב נתן וכמו מכתב של הרבי מילובאביץ' שקראתי לאחרונה ב...פייסבוק לכל אדם יש את הכוחות לנצח את המחלות שלו רק שהכוחות כרגע הם בהסתר והוא לא מודע אליהם, כאשר יתגבר על המכשולים אזי הכוחות יהיו בגילוי ויצטרפו לארסנל הכלים שיש לאותו אדם להתמודד עם קשיי החיים.

שיהיה בהחלמה
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 2 חודשים על ידי newbody.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן