ברוכים הבאים, אורח

אגואיסט שכמוני
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אגואיסט שכמוני 959 צפיות

אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75331

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני: הלו, ספונסר, מה נשמע?

הספונסר: אני בטלפון השני עם אמא שלי, אפשר לחזור אליך תיכף?

אני: לא, מצטער זה דחוף.

הספונסר (לאמא שלו): אמא, אני חוזר אלייך תיכף, סליחה.

אני: תודה לך. אני במצב לא טוב וחייב עזרה.

הספונסר: אני איתך. מה קרה?

אני: עברו עליי אתמול יום מטורף, מאוד עמוס, והיום מהרגע שפתחתי את העיניים אני בלחץ מהרבה נושאים שונים. כעת סיימתי מטלה גדולה ואני מרגיש קצת הקלה, אבל אני בעיר אחרת ומאוד מסוכן לי כאן. יש כאן המון תאווה ברחוב ועולות לי מחשבות מהעבר. שמתי לב מקודם שלגמתי מראה של נשים ברחוב, מתוך אשליה שזה לא יגרום לי לנפילה, אז כעת אני רואה שאני ממש במצב מסוכן ואני צריך עזרה.

הספונסר: טוב שהתקשרת. יש לך אולי זכרונות ספציפיים מהנפילות הכואבות שהיו לך כשהיית באותה עיר?

אני: כן, פעם נפלתי כאן ואז הגעתי מאוחר בלילה הביתה וראיתי את אשתי מחכה לי עם ארוחת ערב שהכינה עבורי. הרגשתי ממש כמו חתיכת זבל שאני נופל ככה, בזמן שהיא דואגת לי, טורחת לי ומחכה לי.

הספונסר: אז דע לך שהתאווה לא השתנתה והכאב לא השתנה. זה שאתה נקי כמה שנים לא עשה את התאווה כואב תפחות אלא כואבת יותר. זה מפתה, אבל אם תלך בנתיב הזה - תגיע בדיוק למקום הזה אותו תיארת.

אני: כן, תודה על התזכורת, הוקל לי אחרי שהוצאתי את זה החוצה. תראה, אני בדרך חזרה ונשארו לי בערך עשרים דקות עד שאני יוצא מהאזור המסוכן לי. אתקשר אליך ברגע שאני בחוץ.

כעבור עשרים דקות.

אני: הלו, ספונסר? אוקיי, אז אני בחוץ ומרגיש הקלה מהאובססיה. תודה שענית לי, זה עזר לי מאוד.

הספונסר: תודה שהתקשרת, ותודה על כך שעמדת על שלך כשהיית צריך את זה.

אני: כן, בדרך כלל התכנית מלמד אותי לצאת מהריכוז העצמי, אבל דוקא כאן הייתי צריך להתנהג באנוכיות.

הספונסר: נכון, ההחלמה זה המקום היחיד בו אנחנו חייבים להיות אנוכיים. אם לא אהיה אגואיסט בהחלמה - לא תהיה לי החלמה.

אני: שוב תודה ויום טוב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 2 חודשים על ידי סוד הכניעה.

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75335

• טהרת הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 1242 ימים
  • חבר ותיק
יפה מרגש ומחזק , לא להאמין שככה זה במציאות

אני כאן כמה ימים ואני בתחילת דרכי ביום ה 23

בינתיים רק שמעתי על המושג ספונסר ולא התנסתי

לילה נקי ומפוכח לכולנו

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75350

תודה על השיתוף.
אחד מפגמי האופי שלי הוא ריצוי. למרות שרציתי המון פעמים לקבל מאנשים, לא הראיתי זאת כלפי חוץ. השתדלתי להיות נחמד לכולם גם על חשבון טינות שזה גרם לי. בהחלמה אני לומד להיות אסרטיבי יותר ובמיוחד במקומות שאני צריך לקבל בהם החלמה. היה לי מאד קשה לפנות לאחרים ועוד בנושאים הכי לא נעימים לכאורה של חוסר אונים מול התאווה. עדיין זה לא קל לי אבל הפנמתי שלפעמים זה כל ההבדל בין להיות או לא להיות.

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75369

תודה רבה "סוד" !
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75429

אני חושש שגם אם יום אחד אגיע לתחתית ואחליט לוותר על התאווה- לעשות את זה זה מחוץ לתחום שלי.
אבל אם זאת תהיה הבעיה שלי היא תהיה ברשימת ה'אסירויותודה' לפני שתיכנס לרשימת חוסר האונים...

תודה.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 2 חודשים על ידי תשובה שלימה.

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75438

• הצל ואני
  • רצף ניקיון נוכחי: 108 ימים
  • חבר ותיק
תודה רבה על הפוסט החשוב.

אם הייתי קורא את הפוסט לפני עשר שנים הייתי חושב : "מה נסגר איתו? הבן אדם (ספונסר) מדבר עם אמא שלו והוא (סוד) אומר לו אני חשוב יותר!?"
אם הייתי קורא את זה לפני חמש שנים הייתי יוצא בתחושות מעורבות.
עכשיו, אני מוריד את הכובע ושמח בשבילך...

רציתי לשתף בעניין זה קצת:
כשהייתי קטן אבא שלי אמר לי שאני חייב ללמוד לומר 'לא'. כל חיי הייתי אומר רק כן בלי לשאול את נפשי/גופי/רגשותיי קודם. מתוך שכל מצמוץ של אכזבה/כעס/חוסר שביעות רצון על פניהם של הוריי/אחיי/חבריי היה מספיק כדי לטלטל אותי חינכתי את עצמי לריצוי ונתינה גם על חשבון צרכיי הבסיסיים ביותר. הייתי חסר כ"כ והשתמשתי בכל מי שיכולתי (בלי ידיעתי) לקבל הערכה - למלא את החלל. כתינוק שנשבה הלכתי שולל אחרי הדת הנימוסית החיצונית שלא היה לה כל חיבור עם עצמה.
לא יכולתי לראות את עצמי חסר ומילאתי את עצמי הערכה מהסביבה ומהדמיונות שלי.
אלו חיים קשים ומתישים נורא.
מהר מאוד נתינה הפכה לטינה, דמיונות סביב הערכה מילאו את ליבי, והתנתקי מעצמי. 'יתרון טוב הלבב' הביא אותי לתאווה.
עם התאווה יכולתי להמשיך לחיות בלי להתמוטט בצורה הזו. שרדתי צורת חיים כזו בזכות התאווה (קצת קשה לומר את זה אבל זה מרגיש לי אמיתי...)
רק בשנים האחרונות אני מתחיל להבין מה עוללתי לעצמי.
אין לי אשמה. לא יכולתי בלי זה. הייתי מסכן.
אבל עכשיו אני רוצה אחרת...
אני לומד לוותר על השלימות הדמיונית שלי, לומד איך לתת בלי לצפות לתמורה, לומד לומר לא כשנפשי אומרת לי שהיא לא יכולה, לומד לשים את עצמי על השולחן כמו שאני למרות הפגיעות, לומד אותנטיות ואמת מה היא, לומד לכעוס כלפי חוץ ולא כלפי עצמי, לומד להפגין רגשות, לומד לעמוד באכזבותיהם של אחרים כשהאמת מבחינתי לא עולה בקנה אחד עם ציפיותיהם, לומד לעשות קודם כל לעצמי ואח"כ לאחרים, לומד לצחוק על עצמי, לומד שאני רק בן אדם, לומד להתמודד עם החיים, לומד לחיות ובהקשר של הפוסט - לומד להיות שם בשבילי - לומד להיות "אגואיסט"

זו הנקודה הכי משמעותית אצלי אז תודה על עצם האמירה שמגוללת בפוסט הזה ועל החיזוק.

שבוע מבורך

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75465

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הצל ואני כתב:

אם הייתי קורא את הפוסט לפני עשר שנים הייתי חושב : "מה נסגר איתו? הבן אדם (ספונסר) מדבר עם אמא שלו והוא (סוד) אומר לו אני חשוב יותר!?"

אני לא חשוב יותר, אבל אני נמצא במצב של פיקוח נפש, אז זה אחרת.

תחשוב על רופא בכיר שמדבר בטלפון עם אמא שלו, ופתאום הוא מקבל טלפון הקפצה מחדר טראומה בבית החולים שבו הוא עובד, שצריכים אותו לניתוח להציל אדם שמפרפר בין מוות לחיים, האם במצב הזה ההפרעה לשיחת הטלפון היתה נראית לך מוצדקת? אם כן - זה בדיוק המצב שבו אני נמצא כאשר הראש שלי מתחיל למשוך לכיוון ההתמכרות הפעילה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75467

• הצל ואני
  • רצף ניקיון נוכחי: 108 ימים
  • חבר ותיק
שלום סוד.

תודה על התגובה.

למדתי ממך יחס נכון למחלה - פיקוח נפש... אך דבריי כוונו למישור אחר...
התכוונתי לומר שההסתכלות שלי לפני עשר שנים הייתה חולה לחלוטין. מתוך מקום נפשי כזה שאין לי מקום ולא משנה מה הסיטואציה. בכל מקרה הייתי מוותר על עצמי גם בסיטואציה שתיארת וגם בסיטואציות אחרות.
ולכן כשהייתי רואה את הפוסט שלך לפני עשור לא הייתי מצליח להבין את תגובתך... היום אני מבין באיזה מקום קשה הייתי וכמה נכון פעלת...

אני מקווה שהבהרתי את עצמי.

תודה רבה שוב על הפוסט החשוב

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75471

לא יודע למה (כנראה פגם אופי...) אבל חשוב לי להדגיש - אני גם לא יכול להסתמך בהחלמה שלי רק על ספונסר.
כבר קרה לי שהיו דברים שחשבתי שאני חייב את הספונסר והוא פשוט אמר לי - "אני לא יכול, בשביל זה יש חברים".
(ואכן דיברתי עם חברים והם עזרו לי בעניין).

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75496

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה סוד.

פוסט חשוב מאין כמותו במיוחד לאחד כמוני, שהתלותיות וההערכה העצמית הנמוכה שלי הביאה אותי להתנצל על כל נשימה ולברוח מכל דרישה (אפילו צודקת) לדאוג לעצמי.

בהחלמה למדתי קודם כל לדאוג לעצמי וזה לא נקרא אגואיזם.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

תשובה: אגואיסט שכמוני לפני 9 שנים, 2 חודשים #75522

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 79 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
פוסט חשוב, וחשובה לא פחות התגובה שמשבה את זה שעומד לפול לחולה שמפרפר בחדר טראומה

נפילה == מוות
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן