ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: ט' באב. 443 צפיות

ט' באב. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75762

• lovelife
  • רצף ניקיון נוכחי: 14 ימים
  • דירוג כסף
צום מועיל לכולם.
בחסדי שמים,נקי גם היום.

צום ט' באב,מבטא את הכאב העצום והצורך הדחוף וההכרחי שלנו בגאולה ובבית מקדש.

מאז שחרב בית המקדש אז באו עלינו צרות שכאלה,
נראה לפעמים שבדורנו המרחק שלנו מה' הוא כאין ערוך עוד מימי הבריאה,ובכל המצב העכשווי קשה לראות את ניצוץ הגאולה ואת "האור שבקצה המנהרה".

למען האמת זה עניין של התבוננות ולמרות שמבואר שכל מי שחי בדורנו הוא בבחינת נ" שערי טומאה.
בכל זאת יהודים יקרים לא מתייאשים,מתמודדים,נלחמים,מתטהרין,עובדים את ה' בגבורה ובמאמץ רב. כמו שלא היה בהרבה דורות.
בתוך החושך מאירים כל אחד אור קטן שמאיר יחד אור גדול.

בית המקדש חרב בגלל שנאת חינם.

מוכר הסיפור על מי שהלך לרב וביקש ממנו ללמוד את התורה כולה על רגל אחת.
ומבואר שע"י אהבת ישראל כך זוכים להשלים בחיבור ואהבה אחד לשני,את חסרונו של האחר בלימוד התורה וקיום המצוות.

ונשאלת שאלה מצדו של הגר איך אפשר לו שהריי עוד אצלו אין אבותיו יהודים ואיך יזכה לקיים ולהיות בעל זיקה לקשר לאבות הקדושים ולמוארעות העם היהודים מקבלת התורה בסיני ועד ההתמודדויות במסירות נפש עצומה.
וגם כאן מבואר שע"י אהבת ישראל והגר,כך מתאחדים והגר מקבל זיקה כחלק מעם ישראל מבני ישראל.

איך זה קשור לנקיות?
אין לי ממש תשובה,בסה"כ דבר תורה שתמיד מחזק אותי,כבן לגרים וכיהודי בכלל.

ואני כאדם שמאמין בערך של אהבת ישראל ודרך ארץ מאוד ומשתדל לדגול בה כלפי כל אדם כמה שאני יכול וה' נותן לי.
אם זה מתבטא במגוון של החברים שלי,דתיים לאומים,חרדים,שמאלנים,נערי גבעות,חילונים,דתלש"ים,בעלי נטיות הפוכות ובשלל גילאים.
אבל מה כולם יהודיים.
ואם כולם ב"ה אני מסתדר.
מסוגל להיות קשוב,לתת פירגון טוב ותמיכה,ובכל זאת לעמוד מאחורי דעותיי ועקרונותי.
ועדיין לאהוב אחד ואחד מהם בגלל העצם והמהות שלהם שזה העובדה שהם יהודים.

לכל אחד יש את ההתמודדויות שלו,הקשיים שלו והעבודה שלו.
אני לא ממלא תפקיד של שופט ושולט בעולם הזה.
שמו אותי פה למלא את התפקיד שלי שמשתנה מפעם לפעם ולעמוד בדרישות של ה' התורה,ההלכה והחסידות ממני,ולמה? ככה. כי אני יהודי וזה המהות שלי ואני מאמין ויודע את זה.

וזה זכות גדולה!

וזה לא רק שלי,אני מרוויח בזכות זה מיהודים יקרים אחרים,והם מעניקים לי.
ובכלל הרווח הוא לכלל עם ישראל.

אז סתם נקודת חיזוק ליום עצוב שכזה שבכל זאת נקבע כמועד,ואין אומרים בו תחנון כי מבואר שביום זה גם "נברא"
משיח צידקנו!
אז שנזכה לפגוש בו,שנזכה לגאולה פרטית שתכול על סביבתנו,אם זה באיך שנפעל ואם זה באהבת ישראל שתיהיה טבועה בנו.

אשרינו שזכינו להיות יהודים,שנזכה לעשות נחת רוח לה' ולראות בבינינה של ירושלים!

צום מועיל שנזכה לחזור בתשובה שלמה!
ו"שיבנה בית המקדש במהרה בימינו ותן חלקנו בתורתך!"
---------------''שבע יפול צדיק,וקם!''---------------

-----תודה לה' על כל הזדמנות להתקרב אליו עוד קצת-----

---כשרבי נחמן אמר ש''אין יאוש בעולם כלל''. הוא התכוון שהמונח יאוש לא קיים כלל! שהוא אין ואפס ממש! אין לא אחיזה וקיימות בשום מציאות של כל יהודי! אל תתייאשו!!--------------
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.28 שניות

Are you sure?

כן