ברוכים הבאים, אורח

האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור 1122 צפיות

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81418

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
'אסירותודה' - מאד אהבתי מה שכתבת

ו'ניצחתי ואנצח' - אני לא חושב שיש למישהו איזה אינטרס 'לרדת' עליך או להצר את צעדיך,
נראה לי שהעניין הוא שאתה פשוט קצת מערער מוסכמות בכל הדרך שלך.
הרי באים כאן לפורום מתמודדים חדשים וטריים (כמוני ) ומנסים ללמוד מכל ה'וותיקים' בהתמודדות הזו מה לעשות ומה לפעול, צעד אחר צעד.
בלי להיכנס לדרך שלך אם היא נכונה או לא (התעצלתי מלקרוא), הבנתי רק שהיא שונה מהדרך של המתמודדים והמדריכים כאן, פלוס זה שאתה מציע דרך חדשה ועליך להביא תוצאות או קהל מסייעים כלשהו... בלי זה אתה לא יכול לצפות שלא יראו בך "מפליא עצות מתאייד"... יש כאן המון אנשים שחושבים אחרת, אתה בעצמך לבד זה כנראה לא מספיק..

זהו, אני סיימתי.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי אהבת חסד.

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81420

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אנצח, אסביר לך למה כיוונתי. אך קודם אדגיש שאין בדברי (השנונים) כוונה כלשהי לרדת עליך או לשלול את גישתך. כן רציתי ועודני רוצה להסביר לך למה אתה מעורר פה את התגובות הללו. יש בכתיבה שלך משהו אחר ממה שנפוץ כאן בדרך כלל. הגעת לכאן ובבום גדול פרצת לתודעה של החברים כאן ובנוסח שהם לא רגילים אליו. הם שנמצאים פה כבר זמן לא מבוטל שומעים ממך מה הם צריכים לעשות - כשחלק לא מבוטל מהאמירות שלך הם הדברים שרק רוצצו את גולגולתם והם עדיין פצעים פתוחים ומדממים. אגב, אתה מוזמן לבדוק ולשים לב, האם היתה פה התרחשות שדומה לשלך בחודשים האחרונים, זה מאוד חריג בנוף פה.

כן, יש כאן מגוון שלם של אנשים, שכמובן ביכולתך, כמו ביכולתו של כל אדם אחר לסייע להם, אבל אם אתה באמת רוצה לעשות זאת בלי "למשוך אליך אש" כדאי שתדבר על מה שעבד לך ורק על מה שעבד לך. לא על מה שהקורא צריך לעשות.

כתבתי לך קבל עם ועולם ובשרשור אחר שלי אישית יש הכרות עם אנשים שפעלו באופן אחר ממה שהציל את חיי (12 הצעדים) והצליחו לצאת ממעגל הפעולות ההרסניות של התאווה. אני סבור בהחלט שיש לכל אדם את המסלול שלו ואין דרך אחת להחלמה. אני אינני מאוים ממה שהצליח לאחרים, וברי לי שדרך הצלחתם או אי הצלחתם לא מעידה כהוא זה על מי ומה שקורה אצלי ואיתי. אבל לא כולם פה כמוני, שים לב מה כתב לך הד"ר, יש פה אנשים שמקיזים דם (אני מכיר רבים וטובים שחוץ 'מניק' יש להם גם שם ופנים אמיתיות), על יום נקי ובא מישהו ואומר להם לספר לראש שלהם כל מיני סיפורים...

וביחס לזבוב והחלון. למרות שנינותי, לרגע לא כוונתי אותך לעקוץ או לרדת עליך. אני בהחלט סבור (אתה מוזמן לקרוא ולהיווכח בשלל המאמרים שהעליתי לפורום זה שלוש וחצי שנים), שמעבר לתאווה יש לנו ארסנל שלם של בעיות. כנות, זוגיות, יחסי אנוש, רגשות, תקשורת עם עצמנו ואחרים ועוד ועוד. העיסוק המתמיד בתאווה על חשבון המון דברים אחרים וכתרופה להרבה מאוד דברים אחרים ובמקום המון דברים אחרים מנע את ההתפתחות שנורמלית שלנו (המכורים) ואנחנו פשוט לא רואים אותם. זו הסיבה שכדאי לנו "להיות" עם כמונו. כך אנחנו מגלים את השטחים הנוספים בהם עלינו לגדול ולהתפתח.

שאלתי אותך מה עשתה לך האינטראקציה עם האנשים פה, כי לטעמי יש מצב שקורה לך משהו עכשיו. אני מבחין בהבדל בין ההודעות הראשונות שרשמת לאלו האחרונות. מבין לשורות נראה לי שאתה חווה חוויות נוספות שבטיפול שעברת לא פגשת, ועכשיו אתה כן פוגש.

אני יכול להרחיב עוד, אבל אינני בטוח שאתה מעוניין, ולכן אשאל אותך, בא לך לערוך מסע לתוככי עצמך? פה? בפרטי?
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81421

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ולאהבת חסד, תודה. אתה מוזמן ללמוד מכל אדם. גם מאלו שהתאיידו... מכל מלמדי השכלתי.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81422

פנימה כתב:
תודה על הביקורת הבונה ד"ר יקר!

כתבתי פוסט תגובה ארוך על כל מילה שכתבת אבל אני מרגיש שהוא נבע לפחות בחלקו מפגמי האופי שלי אז מחקתי.

אני מרכין ראשי בפניך

מודה ועוזב ירוחם.

יום טוב ונקי

פנימה, יהי רצון שכשם שקיבלת שכר על הדרישה כך תקבל שכר על הפרישה…
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81447

• אהבת חסד
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה כתב:
אתה מוזמן ללמוד מכל אדם. גם מאלו שהתאיידו... מכל מלמדי השכלתי.

אלת ידאג. אני אוסף מה שטוב לי ונראה לי שמועיל בשבילי. גם ממך אני לא לוקח הכל... אל תילחץ...

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81454

בוקר נפלא חברי הפורום הנכבד
ובמיוחד לך "אהבת חסד "

כתבת בתגובתך
נראה לי שהעניין הוא שאתה פשוט קצת מערער מוסכמות בכל הדרך שלך.

נו ובכן אני מערער מוסכמות

איינשטיין הגדיר טפשות זה לעשות שוב ושוב אותו דבר ולצפות לתוצאה אחרת

באתי להציע משהו אחר
למי שהדרך הישנה מועילה לו שימשיך בה

ולמי שמבקש למצוא את הפתח החוצה שינסה דרך חדשה שאני מציע

כתבת
.
בלי להיכנס לדרך שלך אם היא נכונה או לא (התעצלתי מלקרוא), הבנתי רק שהיא שונה מהדרך של המתמודדים והמדריכים כאן

כתבת "התעצלתי מלקרוא "

איך אפשר לנהל דיון מכובד
מבלי שקוראים האחד את דבר השני

וכן כתבת

"אתה בעצמך לבד זה כנראה לא מספיק"

אם אני לבד יביא דרך שתשלוף החוצה אנשים ששנים בבור
אני לבד זה לא יספיק?

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81463

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
בוקר טוב חבר יקר!

בשבילי, הדרך שאתה מציע היא היא הדרך הישנה, שלא עבדה לי.
לאורך שנים רבות ניסיתי להכניס לי לראש שזה מגעיל. כך למשל, בתקופה מסוימת, כשהייתי רואה אשה מושכת ברחוב, היה מתעורר בי רפלקס הקאה (אולי בהשפעת הסיפור על רבי פנחס מקוריץ, כבר לא יודע...).

אבל מה? מלחמות החורמה שלי לא הצליחו להשאיר אותי נקי, ופעמים רבות למרבה האירוניה, אף החריפו את המצב שלי, ולא הצלחתי להבין למה.

התכנית המוצעת פה, נשמעה לי במבט ראשון מטופשת לחלוטין (מה שהשאיר אותי שנתיים מחוץ לה). אבל מאז שהחלטתי לנסות, גיליתי המון דברים חדשים, כאשר לא חשבתי שאפשר עוד ללמד אותי משהו. זאת דרך חדשה לגמרי לחיים, במלוא מובן המילה.

מאז אני נקי בחסד אלוקים 694 יום, ומתפלל ליום נוסף.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81465

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
דווקא נהניתי מהסיפור על הזבוב ומהדיון שבא בעקבותיו, אולי לא שמתי לב שאני אמור להפגע. בכל אופן תודה על התמיכה מהחברים.
אין לי שום בעיה עם החויה של החבר שאומר שע"י שכנוע עצמי אפשר להפטר מהבעיה הזאת, אין לי גם בעיה עם זה שהוא חושב שגם אני יכול לעשות את זה, הוא לא במקום שלי, הוא לעולם לא ירגיש אותי.
אני אוהב פה את כולם, כולנו תכל'ס באותה הסירה, כולנו כאובים ומתמודדים וכל אחד בדרכו שלו שיצליח.
אוהב.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81470

• אהבת חסד
  • דירוג פלטיניום
נצחתי ואנצח כתב:

כתבת "התעצלתי מלקרוא "

איך אפשר לנהל דיון מכובד
מבלי שקוראים האחד את דבר השני

זה העניין, שלא באתי לנהל דיון בכלל. לא מתכוון להתייחס לתוכן הדברים, רק לרוח הדברים. זה הכל.
רק רציתי לתת לך נקודת מבט של מישהו מהצד, שתדע איך זה נראה מבחוץ וכך זה יקל עליך להבין ולקבל מה רוצים ממך.

ואיך אומרים? "אל תפגע" ( ), אני לא קורא כל מה שכל אחד כותב. זה תלוי במוזה וקצת קצת בהגשה של הכותב. לפעמים אני יכול לקרוא פוסטים ארוכים לאין ארוך (משחק מילים שלי!...) ולפעמים אני לא יכול לקרוא פוסטים קצרים בהרבה, של אותו אדם.

ועוד משהו, אני מודה לכל אחד שמעלה איזשהו דיון בפורום הקדוש הזה. שיהיה דיון בשחמט. הכי גרוע זה כשהפורום מת.

תודה רבה

תגובה: האם זבוב יצליח לצאת דרך חלון שקוף וסגור לפני 8 שנים, 8 חודשים #81531

שבת שלום
למנהל הפורום
למקים האתר
לכותבים המוכשרים
לפוגעים ולנפגעים
לאלו שחושפים ולאלו שמסתירים
בקיצור לכולם
כולנו בני איש אחד אנחנו. ולכולנו יש את אותו מטרה
לצאת מהמבוך ולצעוד בדרך הסלולה
בהצלחה וסיעתא דשמיא