ברוכים הבאים, אורח

הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים 1298 צפיות

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83173

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
שוב תודה "אסירותודה". התגובה שלך מחממת את הלב.
כאמור, אני רוצה ואשמח להיות חלק. אבל זאת בדיוק השאלה: האם זה אפשרי.

לפני כמה חודשים כתבתי פוסט ארוך (אולי ארוך מדי...) כדי לספר על עצמי ועל הדרך שלי. הפוסט הזה לא זכה לשום תגובה. הסקתי מזה שזה לא מעניין אף אחד. אולי אני טועה והתייאשתי מהר מדי.

חוץ מזה אני כרגע זקוק יותר לקבל מאשר לתת...
חוסידל כתב on בלתי ידוע:
לי אישית יפריע אם יגיע מטפל שאינו מכור,
רק מכורים כמוני מבינים אותי ואני לא מתבייש מהם

זה אחת ההנחות הרווחות כאן שאני חולק עליהן.
נראה לי שההסתגרות בתוך עצמנו כאילו אין בעולם מי שיכול להבין אותנו חוץ מאלה שכמונו, היא לא דבר בריא.

אני אישית הייתי מטופל אצל מטפלת שאין לה דבר וחצי דבר עם התמכרויות ובכל זאת הרגשתי שהיא מבינה אותי.
האמת היא שאני לא בטוח שאני מגדיר את עצמי כמכור על פי ההגדרה הרפואית של המילה אבל על פי ההגדרה המקובלת כאן אפשר להגיד שכן.
נכון שלא כל אחד מסוגל להבין אבל יש הרבה אנשים טובים בעולם שכן יכולים ואולי במיוחד בקרב אנשי המקצוע. נתקלתי גם בכאלה שלא כל כך הבינו אבל קיבלו באהבה.

טהרני, התגובה שלך הייתה מאוד צפויה ואני תוהה באשר למניעים שלה.
בכל אופן כפי שאסירותודה כתב לך יש כאלה.

אני בכלל סבור שלא חייבים לתת במה רק למנצחים.
גם ל"מפסידים" יש מה להגיד.

בקבוצה האחרונה שהשתתפתי בה לפני שעזבתי את הצעדים, ביקשו ממני להגיד כמה מילים כיון ש"חגגתי" שנה של ניקיון. סרבתי. ידעתי שלמרות שאני נקי, אין לי דרך ברורה ואני עדיין מגשש. אולי היה מקום לחלוק גם את זה עם האחרים אבל זה סיפור אחר.
היום למרות שאני לצערי לא יכול להגדיר את עצמי כנקי, יש הרבה דברים שנהיו לי יותר ברורים לגבי המצב שלי ואני מרגיש שהתקדמתי.
אולי זה נשמע הזוי אבל כך אני חווה את זה.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי כנוע.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83179

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
  1. מבחינתי זה אפשרי. אני מאמין שנבצע התאמות שכולם יוכלו "לחיות" איתם. זו מהות האחדות. מי  שבכל זאת לא יתאים לו, יוזמן להדיר עצמו. אני עדיין שואל האם אתה מרים את הכפפה?
  2. תן = תקבל. הייתי כותב לך שאותי לימדו שאני מקבל לפי המידה שאני נותן. אבל אתה יודע... זה צעדים...
  3. אני מאמין לך ומסכים איתך בקשר לכך שישנם "נקיים" משומשים שלא התקדמו באישיותם ושישנם משומשים שדווקא אישיותם מחלימה. לה' פתרונים. כן אדגיש שהסיבה להערכה הרבה לניקון הפיזי נובעת מכך שאנו מתאספים סביב הנושא - החלמה מתאווה. 
  4. הלינק לפוסט הארוך שכתבת לא תקין. אל תיקח ללב, היו זמננים שהפורום עמד בשיממונו.
  5. הישאר עימנו ועעזור לו לפרוח. אמור את שלך מבלי להתקוטט עם איש ואני לכל הפחות אהיה עימך. גם אבא של כולנו.. אמן.

חיבוק.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83180

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אסירותודה כתב on בלתי ידוע:

1. תן = תקבל. הייתי כותב לך שאותי לימדו שאני מקבל לפי המידה שאני נותן. אבל אתה יודע... זה צעדים...

"במידה שאדם מודד מודדים לו"
לאו דווקא צעדים.....
ולכנוע, אני ישמח שתגיע, עם צעדים ובלי צעדים. על אף שאני תומך נלהב של אס איי, בכל אופן אני מטופל בעוד שלל גישות ואני נתרם מכולן.
אוהב אותך בדרך שלך. 
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי חסר אונים.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83181

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
תודה חבר יקר על תגובתך,

הסתכלתי על מה שכתבתי אתמול ובאמת הארכתי שלא לצורך, אבל לא הכרתי את ההסטוריה שלך עם התכנית, ולכן חשתי שאולי תוכל להוסיף להחלמתי/החלמתנו, ושיתפתי אותך עם הסתכלותי על הצעדים,

אני מאד אשמח לקרוא את סיפורך האישי שוב, (הקישור שנתת לא תקין אבל אחפש אותו בכל אופן)
כי גם אני חש מגשש עדיין בצעדים, למרות שאני נקי יותר משנה 'רק להיום' בעזרתו יתברך, בעזרת טיפול נפשי שעשיתי ועזר לי להתחיל להחלים. 
אבל מבחינת הצעדים אני עדיין 'בחיתולים'.

אם יש לך תובנות על הדרך שאתה צועד בה ללא הצעדים, אודה לך מאד אם תוכל לכתוב קצת פה זה יוסיף לי אישית החלמה בטוח ואני משער שגם לעוד הרבה חברים יקרים שמהססים ומתלבטים לאן לפנות ואיך 'הכי כדאי' להחלים, וזה מונע מהם (כמו שמנע ממני כמה שנים טובות) לא לעשות כלום.  
עדיף להתחיל בעשיית פעולות החלמה בכל כיוון שיהיה גם לא צעדים, העיקר לא להישאר במקום הספקן והמתלבט הזה.. זאת דעתי האישית.

אני לא רוצה להיכנס בינך לבין 'טהרני' היקר שאני מכירו אישית, ואולי יש לכם היסטוריה משותפת של ויכוחים עזים ב'ריתחא דאורייתא דצעדים'... אבל אין לי ספק שהוא לא התכוון לכלום מעבר להבעת ספק באפשרות להחלמה לא דרך הצעדים, נקודה שגם אני חולק עליה כרגע, ועובדה אני בעצמי החלמתי, אמנם לא הרגשתי החלמה מלאה ויציבה, לכן הגעתי גם לצעדים ובהם אני כרגע רואה דרך וכיוון שייתכן מאד שיעזור לי בהרבה תחומים בחיי.. ייתן ה'.

בכל אופן תודה על השיתוף זה מוסיף לי אישית, לקרוא על דרך שעזרה לאנשים להתעלות, כל דרך שתהיה.
מאחל לך מקרב לב הצלחה בכל והחלמה מלאה בדרך שהכי מתאימה לך.
יום טוב ומבורך
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83183

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83185

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני חייב להתפרץ ולומר שהדו שיח כאן צריך להיות דוגמא לענווה ולמידה וקבלת האחר. ממש כיף לקרוא כאן. בהצלחה לכם!

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83193

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
כנוע כתב on בלתי ידוע:

חוסידל כתב on בלתי ידוע:
לי אישית יפריע אם יגיע מטפל שאינו מכור,
רק מכורים כמוני מבינים אותי ואני לא מתבייש מהם

זה אחת ההנחות הרווחות כאן שאני חולק עליהן.
נראה לי שההסתגרות בתוך עצמנו כאילו אין בעולם מי שיכול להבין אותנו חוץ מאלה שכמונו, היא לא דבר בריא.

אני אישית הייתי מטופל אצל מטפלת שאין לה דבר וחצי דבר עם התמכרויות ובכל זאת הרגשתי שהיא מבינה אותי.
האמת היא שאני לא בטוח שאני מגדיר את עצמי כמכור על פי ההגדרה הרפואית של המילה אבל על פי ההגדרה המקובלת כאן אפשר להגיד שכן.
נכון שלא כל אחד מסוגל להבין אבל יש הרבה אנשים טובים בעולם שכן יכולים ואולי במיוחד בקרב אנשי המקצוע. נתקלתי גם בכאלה שלא כל כך הבינו אבל קיבלו באהבה,

אני כתבתי את החויה שלי,

כאחד שמגיע מחברה שמרנית מאוד ופוחדת מהספאסט ניישט (לא מתאים) הגעתי למטפלים וכו' וכולם הסבירו לי שאני צריך ללמוד חסידות או להגיד את הצעטיל קטן, ולכן הוקסמתי כשהגעתי למקום שמקבלים אותי כמו שאני, ואנשים שמבינים אותי,

דיברתי עם מטפל נחשב מאוד בציבור החרדי ואפי' הוא לא יכול להבין אותי, סיפרתי לו למשל על החלוקה בטלפון של חוסר אונים, ואז הוא אומר לי אני לא מבין אם אתה באמת לא רוצה להשתמש אל תשתמש מה זה הקישקוש להתקשר לחבר ולשתף אותו,
לדעתי אני לא מושפע מהרוח ששולטת פה כי אני די חדש בעסק, אבל אני מרגיש שרק מכור כמוני מבין מה עובר עלי,
ולא מסתכל עלי כסוטה

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83221

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה, מה אתה מתכוון בלהרים את הכפפה?

אני מסכים על החשיבות לתת גם בלי לקבל וזאת הסיבה שעד היום אני מקדיש מזמני יומיום להתנדבות בשמור עיניך.
באשר לחוסר התגובות (זה כבר לא אקטואלי, הגיעו כמה תגובות !) לא לקחתי ללב אבל חשבתי שאולי מה שכתבתי נראה מוזר לאחרים למרות שהשתדלתי לספר בכנות את הניסיון שלי.
ושוב, תודה על הנכונות שלך להיות איתי. אני לא איש של קטטות ואפי' לא של וויכוחים. אני לפעמים מתבטא אולי בחדות ואפילו בתקיפות אבל זה אף פעם לא משהו אישי אלא פשוט נובע מהחשיבות שאני מייחס לדברים. אבל אשתדל להיזהר.

תודה חסר אונים. אשמח לפגוש אותך שוב.

תודה פנימה על הקישור. ניסיתי לערוך מחדש כדי לתקן אך לא הצלחתי.
ביחס לטהרני, אני מתנצל על נימת התוקפנות שהייתה בדברי. שוב, אין בזה שום דבר אישי, רק שקשה לי עם זה ששוללים משהו בגלל שלא מכירים אותו.

וזה מביא אותי גם לדבריך חוסידל. צר לי בשבילך שהגעת לאנשים שלא יכלו להבין אותך. לפי מה שאתה כותב הם כנראה גם לא אנשי מקצוע. אבל אני עכשיו מבין את הרתיעה שלך.
מעכשיו אדע גם להעריך את המתנה שקיבלתי לפגוש את האנשים הנכונים. ואני יכול להעיד: הם קיימים.

תודה לכולכם חברים, (רק ל)היום  לא הייתי לבד !
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי כנוע.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83244

השאלה היא האם זה לא ירחיק מהכנס חברים שכן עושים את שיטת הצעדים ??!!!

לא לכולם יש הבנה והכלה לכל השיטות כולם וכבר דיברו על זה כאן.
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83249

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
יש שלושה דברים שאנחנו צריכים בשביל להחלים,
"פתיחות, כנות ונכונות".
פתיחות בראש, לא סתם. התוכנית מלמדת אותי לשנות את צורת החשיבה של חשיבה אך ורק מתוך הריבוע שלי. כן, יש עוד דברים שעוזרים. יש המון כלים להחלמה, וכן, גם משפט נכון מרב או מטפל שלא מכיר את הצעדים יכולים לעיתים מאוד לעזור.
מי שחושש שמילה של מישהו שלא מכיר את הצעדים יכולה להרוס לו את ההחלמה, הוא צריך לבדוק בעצמו טוב עד כמה הוא באמת מאמין בצעדים.
ביום שהתחלתי להאמין באמת בצעדים התחלתי להיעזר גם מעוד הרבה דברים אחרים.
מבט שלי.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83251

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
חסר אונים, כל הכבוד על הפתיחות ! אני רואה בדבריך המון החלמה. גם שלך אבל זה גם משקף את הפורום כולו.
על דבר אחד אי אפשר לחלוק. הצעדים הם אפקטיביים !

הוי אריאל, אם לך זה לא מפריע למה נראה לך שזה יפריע למישהו אחר?

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 6 חודשים #84768

כנוע, יש התקדמות בנושא?

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 6 חודשים #84800

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
אין. לא מהכיוון שלי לפחות.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן