ברוכים הבאים, אורח

גמילת המכור תלוי במטפל?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: גמילת המכור תלוי במטפל? 555 צפיות

גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #83830

מומחים יקרים בעלי ניסיון רב  אנא תאלפו אותי בינה

כאשר אדם נופל בהתמכרות לפורנו  ומתייעץ עם מומחים ואנשי מקצוע   האם הגישה של המטפל  תשפיע על המטופל לגבי ההחלמה והריפוי?             מה דעתכם ? 
האם כאשר המטפל מאמין  שלא ניתן להיגמל לצמיתות מפורנו ואוננות    או להיפך כאשר המטפל מאמין שניתן בכלים נכונים ברגע אחד להיגמל לצמיתות ?

האם לדעתכם הגישה הפנימית של המטפל  תשליך על המטופל וריפויו?

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #83837

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
הייתי בטיפול כשנתיים. המטפל אמר לי ש-80% זה עבודה שלי ו-20% שלו
מה שחשוב בעיניי לסוגיא דידן, הם שני דברים:
א. האם השיטה של המטפל אכן מביאה תוצאות, או שהניתוח מצליח והחולה מת (למשל, הייתי ממליץ לבקש ממנו מספרי טלפון של חמישה חברים שנקיים דרך העבודה שעשו איתו חמש שנים...)
ב. האם המטופל לא מפתח תלות לא בריאה במטפל. במיוחד אצל מכור, שנוטה להיתלות בדברים הסכנה גדולה.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84115

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום.
אני בטיפול כבר תקופה מאוד ארוכה, ואני מעט מכיר את התחום מקרוב. 
1. בואו נעמיד את הדברים על דיוקם. 
טיפול הוא מושג מאוד רחב - כאשר אני הולך לטיפול, השאלה 'מה אני מרוויח' ממנו היא שאלה מאוד כללית. למשל, עבורי הטיפול אפשר לי לשנות מקצה לקצה את כל ההתנהלות שלי עם אשתי בהקשר המיני. האם התוכנית הייתה יכולה לעשות את זה? כנראה שכן. אבל אני לא אלוהים. אני נהנה מהדרכים שהוא הציעה לי לשפר את חיי, והטיפול הוא אחד מהם. עבורי, הטיפול מהווה סוג של קיצור דרך, עבודה מרוכזת על צעדים 4-11 באופן שוטף. האם זה שווה את הכסף? למה אתם שואלים את השאלה הזו. ממתי אנחנו מודדים שאלות של התפתחות אישית בכסף. אני שמח שיש ביכולתי להשתמש במה שאלוהים נתן לי כדי לטפל בעצמי ולהתפתח רוחנית ונפשית. ולא מנסה למדוד עלות תועלת באופן כל כך 'קמצני' ומרוכז בעצמו. האם טיפול אחר היה מועיל יותר? אולי, אבל לחפש את הטיפול שבדיוק מתאים לי, כדי שיפתור את הבעיה שלי במאה אחוז, זה ניסיון לחפש תרופת קסם. זה אף פעם לא יעבוד לי. כי ברגע שאמצא אותה - לא אוכל להתמיד בה. ככה זה עם קסמים. 

מאידך, האם הטיפול עוזר לי להישאר נקי? ממש לא. האם זה אומר שטיפול לא עוזר. לא. בשביל זה אלוהים נתן לי את התוכנית. בלעדיה, כל דבר טוב שנבנה בטיפול מתפרק לרסיסים ביחד עם המחלה שלי. 

לכן, אני חושב שהמדד - 'חמישיה חברים נקיים' הוא מדד שגוי מיסודו. אני הייתי בודק את השאלה האם הוא מסוגל לעבוד עם מכורים? אגב, מכורים זה לא כל העולם. יש עוד בעיות הרבה יותר קשות שהוא מסוגל לעבוד איתם, אחרת הוא לא היה מטפל (בהנחה שאת המקצועיות שלו והכבוד שלו לעולם הדתי וכו' וכו' כבר ביררת). כך שאם כל הכבוד לנו, המכורים, אין מוניטין על הכאב ועל המצוקה, וכן. לצערי, ייתכן מאוד שמטפלים יכולים (גם) לעזור לי, 'בתנאי' שאני אעשה תוכנית ואתן להם לעזור לי. כי בלי התוכנית, אני לא מסוגל לתת לאף אחד לעזור לי. 
ככה, אגב בספר הגדול, מתואר שאת צעד 4 אפשר לעשות עם רב או פסיכולוג. הצעדים הם בעד טיפול, לא כתרופה לנפילות, אך כחלק מן הצמיחה האישית שקשורה לפגמי האופי - אדרבה ואדרבה. 

היבט נוסף שזוקק טיפול, ובהקדם האפשרי, הוא כאשר אנשים פגועים במישורים נוספים מלבד 'ההתמכרות' באופן ממוקד. למשל, נפגעי תקיפה מינית. למשל, טראומה בגלל פיגוע. למשל, פחד ממקומות סגורים. במצבים כאלה, הטיפול והתוכנית, ביחד, עשויים לעזור מאוד. 

אז בשורה התחתונה, מה לעשות? 
בשורה התחתונה - צריך לבקש עזרה. זה כל צעד שתיים על רגל אחת. אם אני מרגיש שאני צריך טיפול - אני הולך לטיפול. אם אני מרגיש שהטיפול לא עוזר - אני הולך לטיפול אחר. אם אני מרגיש שאני מתקדם גם בלי הטיפול - אז אני לא הולך לטיפול. אם אני מרגיש שהצעדים מקדמים אותי עם ההתמכרות, אבל אני עדיין לא מסוגל לשמוע רעשים של אמבולנס או לדבר על הפגיעה המינית שעברתי, או להתמודד מול הפחד והבושה שתוקפת אותי כי עד גיל 11 עשיתי במכנסיים - אני אלך לטיפול. לאיזה - תפסיק לנסות לשלוט בגורמים שמטפלים בך, ותן לכוח גדול לעזור לך. מה זאת אומרת, לכוח גדול, מה לכל טיפול, לא. לא לכל טיפול - אבל לא בוחרים טיפול כמו שבוחרים גרביים. בוחרים טיפול מתוך ענווה וכבוד. בכל זאת, אני החולה. לא הרופא. אני לא יכול להנדס את התרופה שתעזור לי. אני צריך לבלוע אותה. ואם זה יגרום לי לתלות? תסמוך על המטפל. הוא התמודד עם טיפולסים תלויים יותר ממך. אני לא סומך על המטפל? אולי חלאס כבר. אתה צריך עזרה - קח עזרה...

חפרתי מספיק:) 

אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84120

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
נתב"מ, מזדהה מאוד.
חוץ מעבודת הצעדים והתוכנית אני נמצא בעוד כמה וכמה טיפולים, ולכל אחד יש את הייחודיות המיוחדת שלו.
המדהים הוא שעם הזמן וההתקדמות אני מזהה שרוב הדברים שאני  עובד עליהם כל כך קשה ביחד עם המטפלים כתובים בצורה פשוטה בצעדים, אבל אני לא מתחרט, אני מבין שהעבודה איתם עוזרת לי לתקן את האישיות שלי, וזה בעצם גם מה שהצעדים באים לעשות.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84122

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
תודה על החפירה!
התחברתי מאד.
אני גם מחלים בשילוב של טיפול וצעדים.

העיקר לא לפחד כלל! .. "JUST DO IT"

יום שמח ומחלים 

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84155

השאלות שלך מעניינות. זה נשמע לי תמיד כמו סקר.

בכלל הייתי ממליץ על פורום סקרים מנצחים. 

אין לי תשובה על מה שאתה שואל. אבל לאבא שלי יש מסלול מוכן לכל אחד. לא ראי זה כראי זה.

ברגע שמגיע הרגע של הבנאדם להיחלץ מזה. יש לו את הדרכים.

בהחלמה.

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84178

בוקר נפלא חברים יקרים ותודה ענקית שאתם מתייחסים למה שכתבתי אולי לא הסברתי מספיק את שאלתי ואנסה להסביר
הרי יש המון גישות  של טיפולים ומטפלים שונים לגבי הטיפול במכורים  למשל מטפל עם תפיסת עולם חרדית יתן דרך אחרת למטופל מאשר מטפל   חילוני עם תפיסת עולם ליברלית שלא מאמין בבורא עולם בשכר ועונש  באיסור להוציא ז"ל 
יש מטפלים שמאמינים שאדם שמתאווה לגברים כך נולד ואין עם זה שום בעיה וכן על זה הדרך אם כן אני שואל אם מטפל מאמין שיש בחירה בעולם ואדם יכול     להפסיק עם    ההתמכרות שלו ברגע אחד  וודאי שדרך הטיפול היא אחרת   ממטפל שמאמין שפעם מכור תמיד מכור     או שאני טועה ואין קשר בין הדברים אודה לתגובתכם         
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי נצחתי ואנצח.

תגובה: גמילת המכור תלוי במטפל? לפני 8 שנים, 7 חודשים #84180

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
פחות משנה מה מטפל מאמין, ויותר משנה מה היא המציאות.
המציאות היא שמכור לא מפסיק עם ההתמכרות שלו ברגע אחד.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן