ברוכים הבאים, אורח

באיזה רשות?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: באיזה רשות? 1736 צפיות

באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84867

מראש אני מתנצל אם אני חלילה  חושב הפוך מתבטא הפוך  מחלק מחברי הפורום הנכבד "המייבינים" בעלי ניסיון רב  
שהוגדרו ומגדירים את עצמם "מכורים" 

לעניות דעתי  אדם שההגדרה עושה לו טוב ומסייעת לו להחלים  השם "מכור" מעולה ומתאים לו  

מאידך אני קורא כאן בפורום הנכבד  המון אנשים  שנופלים ונופלים ונופלים  ולא מצליחים לברוח מהמבוך 

אני הקטן מניסיוני האישי  סבור  שכאשר מגדירים אדם כמכור /חולה / לא שולט 
זה לבד נותן לו לגיטימציה פנימית והוא סבור שהוא חולה מכור
אם כן איך יצליח לשלוט בפיתויים השורצים סביבו יומם ולילה 

אי לכך אני סבור  שגם אם ההגדרות הרפואיות  מגדירים אותו כמכור -הדבר עושה עוול לריפוי אצל חלק גדול מן האנשים שמתמודדים  
וצריך לשקול מליון פעמים טרם שמדביקים על האדם את ההגדרה  "מכור" 

אודה ואשמח לשמוע את הדעה של החברים הנכבדים של  הפורום הנכבד
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי נצחתי ואנצח.

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84870

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
בשבילי הגדרה שאני מכור, נותן לי להבין, שלבד אני לא יוצא מזה, ורק על ידי עשיית צעדים ב 100 אחוז, אני אטלי ואולי אצליח בעזרת אלוקים אוהב להביא עוד יום נקי,
נקודה שניה, בגלל שאני מכור, אני יודע שיש דברים שאני לא יכול לעשות, כמו להתקלח לבד בבית,להיכנס למשרד עם אינטרנט פתוח וכו,
ס
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84871

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
דבריך מציקים גם לצועד בצעדים כמוני, דיברתי עם אחד מהוותיקים פה על זה,
הוא אמר לי שיש הרבה אנשי מקצוע שחולקים על דרך התכנית, בגלל מה שכתבת בין היתר.
הפרדוקס הוא שהתכנית הצילה המון אנשים שאנשי מקצוע לא הצליחו להציל.
החידוש של הצעדים זה ש'כניעה' היא סוג של כח,
ועלי להתחבר לכח גדול ממני שיעזור לי להתמודד מול ה-כ-ל.
התכנית מנסה לעזור לי להבין מול מה אני יכול להתמודד 'לבד' בלי להיכנע ולחוש אפס,
ומול מה אין לי סיכוי לבד רק בתפילה ובכניעה לכל יכול שלי.
וזה תהליך ארוך שלי עם עצמי,
והדברים לא מוחלטים ברורים וסופיים,
לכן זאת התפילה בסוף כל מפגש. תפילת השלווה.
ויש הוכחות בשטח שזה עובד.

זאת הסתכלותי שלי כרגע על זה
מפלל לה' שיאיר עיני עוד,
כי אני גם חש לפעמים שה'תוית' הזאת גורמת לי לרפיון כללי,
אבל זאת אשליה שכרגיל המח שלי מוכר לי.
מי יודע? רק הוא יתברך.

יום טוב ושמח אח יקר.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84873

אבי גולן היקר 

מאוד מבין את המקום שלך   ואת זה שלך זה נתן להבין      ובגלל זה אתה לא מכניס את עצמך לסיכונים 
אני לא כתבתי את זה לך   אתה  ברוך השם מצאת את מה שמסייע לך 

מה עם שאר הנופלים והחללים- שמשתפים כאן ביומני מסע  איך שוב החליקו? שוב נפלו? שוב שברו עצמות? 

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84874

פנימה אח יקר ואהוב 

לא רוצה להציק לצועד בצעדים    התוכנית הצילה המונים- אין על זה ויכוח    והמונים נוספים היא לא הצליחה להציל    ועל ההמונים האחרים  מה תהא עליהם   ימשיכו לשתף אותנו יום יום על הנפילות האכזבות התסכולים 

אין מחקר ברור  כמה הצליחו  וכמה נכשלו    בשום שיטה 

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84875

• HappyMan
  • דירוג כסף
שלום לך נצחתי ואנצח אשמח לדעת מה הניסיון שלך האם בעקבות העובדה שאתה לא מגדיר את עצמך מכור האם אתה נקי היום? יש המון חברים שברגע שהם הגיע לתכנית והפנימו שהם מכורים והם לא כאחד האדם בנוגע להתמכרותם ולכן הם צריכים להיכנע ולוותר, שקרה להם הנס והם נקיים. אני היום בחסד אלוקים נקי 39 יום ואני מכור בהחלמה. עד לפני הגעתי לתכנית כל תקופה של נקיות והם לא היו רבות וארוכות לוותו בהמון קשיים וחריקות שיניים ועם מחשבות על מין כל היום בראש שלי, היום בעקבות התכנית יש לי המון תקופות של נקיות וכאשר אני נקי כמו בתקופה הנוכחית אני מפוקח מחובר שליו ובלי מין בראש שלי כל היום, פשוט לומד לוותר על זה מראש כי אין לי את היכולת להכיל את זה. 
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי HappyMan.

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84876

צהריים טובים לך HappyMan
אני מאחל לך מעומק הלב  שאם הדרך שאתה צועד תוציא אותך מהבור  שתמשיך איתה עד 120 אין לי שום דבר נגד דרך שהצילה המונים  
אבל אם הדרך לא שולפת אותך מהבור   בואו נעשה חושבים 

הניסיון שלי הוא מעל  700 ימי ניקיון  מהתמכרויות שונות   לא רק משימוש  אלא בכלל ממחשבות  זימה 
אין לי פיתוי שאני מתגבר עליו   הזבל והרעל והג'ורה  הפסיקו להיות בשבילי פונקציה ופיתוי 

ידידים וחברים שהיו פתוחים לשמוע  את הדרך ששלפה אותי מהתהום    גם הם הצליחו לצאת מהבור 

השיטה שעבדה לי  היא מחיקת דיסק הנתונים שהיו צרובים לי במוח עשרות שנים 
ושמתי דיסק חדש של התניה לסבל צער ריח מגעיל  בחילה יגון ואנחה למראות ותכנים שבעבר גרמו לי הנאה 

מהיום שהתחלתי בדרך החדשה  נגמרה החגיגה   דהיינו הבלוף שזה היה חגיגה 

ומבחינת הנפש הרגש הכוח   אני מאמין ואני מרגיש  כרגע שסיימתי עם זה לנצח 

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84879

• HappyMan
  • דירוג כסף
מרשים מאוד, אשמח אם תפרט על השיטה שלך? ואיך אתה מרגיש היום כלומר חוץ מזה שאתה לא משתמש האם אתה חווה שפיות בחיים שלך? וכן את תרצה לשתף מה היה אופי השימוש שלך?

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84882

כתבתי כאן בפורום מספר פעמים על השיטה  
אני לא חושב שזה יהיה לתועלת שאני יחזור על עצמי שוב ושוב 

אני מרגיש אדם חדש לחלוטין  עם שמחת חיים  אנרגיות התלהבות   צעיר ב20 שנה מגילי האמיתי  
וודאי שאני חווה שפיות   בעבר הייתי מקדיש יום יום שעות רבות לפנטזיות לאוננות אין סופית 
השתכשכתי  במי ביוב מסריחים ומטונפים   הייתי מרוכז רק בחלק הבהמי שבי 
פעלתי בניגוד לאמונה שלי   הייתי כפוי טובה לאלוקים לאשתי ולילדים שלי  
הכל נע סביב התאווה וסיפוקה 

והיום חלאס זה נגמר  הכל היה חלום רע   כחלום יעוף   קמתי על רגלי  תלשתי בזעם את המדבקה שהייתה עלי וראיתי שהיה כתוב שם " אתה מכור לנצח -מהכלא הזה אי אפשר לצאת"  צחקתי בבוז קימטתי את המדבקה קרעתי אותה לגזרים   השארתי אותה בתוך מי השופכין  היכן שהייתי שרוי 25 שנה 
ויצאתי בס"ד לדרך החדשה  לדרך של השליטה הטוטאלית בפיתויים שהפסיקו לפתות

אם תרצה כתוב לי בפרטי  ואשיב לך 

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84885

• פנימה
  • דירוג פלטיניום
יאללה בלגן.. 
אני קצת משועמם היום אז בא נתחיל..
הפעם אני קצת יותר בצד שלך 'ניצחתי'.. לפחות באופן חלקי, ואפרט בהמשך. 
מופתע הא? גם אני...
כנראה הפחד מפני הצעד הראשון ומה אגלה או אזכר גורם לי לחפש דרכי מילוט.
או שסתם הספונסר שלי קצת עצבן אותי.
מי יודע?
לא אני.

שמעתי השבוע ראיון באנגלית עם אדם שהוא קואצ'ר מפורסם מאד בארה"ב - מי שמעוניין להלן קישור לדוברי השפה
למיטב זכרוני הוא לא איש מקצוע בכלל, אבל הוא מפעיל 5 שנים תוכניות לגמילה ונעזר באנשי מקצוע, שבבסיס אינן מושתתות על 12 הצעדים.
הוא הוציא לאחרונה ספר שנקרא - "The 30-Day Sobriety Solution" (פתרון למפוכחות ב 30 יום).
אחת מהשיטות בספר היא השיטה שלך, אבל הוא מסביר שזה חייב לבוא ביחד עם עוד דברים לא כדבר בודד, וכבר אמרתי בעבר שאם כל פעם שאראה מושא תאווה אצטרך לדמיין אנשים מקיאים.. לא נראה לי שזה יוסיף לי שמחה בחיים. אבל זה אני. אולי אצלך זה אחרת.

הוא מדבר בראיון על קבוצות הצעדים ומכוני גמילה למיניהם (מי שממש מעוניין זה בין הדקות 28:43 - 33:35) ומעלה את טענתך, ואומר - "זה נכון שבשביל להתחיל תהליך חייבים להודות במציאות הכואבת שאני מכור כרגע, אבל זה לא בריא נפשית לאדם לומר על עצמו שהוא 'מכור' אחרי שכמה שנים כבר הוא נקי". (אני חולק עליו פה לגמרי, כי כפי שכבר הבאתי בעבר היו המון מכורים שאחרי הרבה מאד שנים ניסו לחזור להתמכרות 'בקטנה' והתרסקו בענק).

הוא מביא סיפור על חבר שלו ב AA שקיבל מדליית נקיות אחרי 20 שנה, והספונסור שלו אמר לו - מזל-טוב אתה אחד מעשרת אלפים!! שנשאר נקי עשרים שנה ברצף.
הוא מביא עוד נתונים על החלמה בשיטה שלו לעומת הצעדים, הוא טוען שרק 30% מחלימים לאורך זמן במכוני גמילה, ואילו אלהם זה בערך 80% כרגע, אחרי 5 שנים שהם עובדים.
אני לא מדי מתרגש מנתונים סטטיסטיים, כי כידוע "יש שקרים, יש שקרים עצומים, ויש סטטיסטיקה" ואין פה השוואה בין נתונים מאומתים לאורך זמן זהה, הוא יחסית לצעדים חדש בתחום.
לדעתי הסיבה לאחוז המחלימים היחסית נמוך (לפי הנתונים שהוא מביא)בדרך 12 הצעדים היא כי התכנית היא באמת תובעת הרבה מאמץ אבל לדעתי היא שווה את זה ומחזירה לי הרבה הרבה יותר ממה שאני משקיע בה.
ומי שמחליט ללכת על זה כמו שצריך סיכויי החלמתו מתקרבים למאה אחוז, ככה לפחות מדברים בקבוצות..

ואגב לא התכוונתי בתגובתי הקודמת לומר שאתה מציק לי בדבריך, אלא רק שמה שכתבת גם הציק/מציק לי למרות שאני מנסה לצעוד את צעדיי הראשונים ולהשקיע בהם כמו שצריך.

מתפלל לאבי האוהב שידריכני בדרך החלמה שתחבר מעט את נפשי הקרועה - 

"מי שאמר עלי כי נשמתי קרועה, יפה אמר, בודאי היא קרועה.
אי אפשר לנו לתאר בשכלנו איש שאין נשמתו קרועה.
רק הדומם הוא השלם.
אבל האדם הוא בעל שאיפות הפכיות,
ומלחמה פנימית תמיד בקרבו.
וכל עבודת האדם הוא לאחד את הניגודים שבנפשו על ידי רעיון כללי,
שבגדולתו ורוממותו הכול נכלל ובא לידי הרמוניה גמורה.
כמובן אין זה אלא אידיאל שאנו שואפים אליו,
אבל להגיע לידי זה אי אפשר לכל יליד אישה.
אלא בהשתדלותנו אנו יכולים להתקרב אליו יותר ויותר,
וזהו מה שהמקובלים קוראים בשם 'ייחודים'."
הרב אברהם יצחק הכהן קוק (שמונה קבצים, קובץ ב, אות רפ"א).

שאזכה קצת. אמן.

יום טוב ומחלים בכל דרך שתחבר אותנו קצת אליו יתברך ויתעלה.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
לסיפורי האישי - פנימה

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84891

פנימה יקירי 

אני מודה לך על התגובה הארוכה והמנומקת 

כתבת  "שאם כל פעם שאראה מושא תאווה אצטרך לדמיין אנשים מקיאים.. לא נראה לי שזה יוסיף לי שמחה בחיים."

באף מקום לא כתבתי כל פעם      אלא מספר חודשים  עד שההתניה החדשה מתקבלת   לאחריה  אין שום צורך לחזור על כך  לאחר שהמוח והרגש מקשר גועל לדברים הממכרים  

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84894

• פנימה
  • דירוג פלטיניום
בשמחה
שאלותיך מחדדות אצלי דברים.
אני מנסה להביא את הלך מחשבתי, ייתכן שאני טועה.
אני צועד בצעדים ומשתדל להתמקד בהם ולא להתפזר עם עוד אפשרויות,
הראיון הזה צד את עייני בגלל הכותרת המבטיחה שלו - להיגמל תוך 30 יום,
שכמובן נועד לעשות עוד כסף..

בדרך שאתה כרגע מציע התת-מודע שלי יקשר תמיד גועל למושאי תאווה, גם אם זה לא יגיע למודע שלי אחרי תקופת ההסתגלות הראשונית.
אינני מבין כלל בתת-מודע, או במודע.. 
זאת דעתי מהקצת שקראתי על איך המח עובד.
יש המון המון פעילות שם במוח שאינני מודע לה בכלל,
ולכן לדעתי צריך הרבה זהירות והבנה לפני שעושים בכח התניות חדשות.

לסיפורי האישי - פנימה

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84899

• tc
  • דירוג פלטיניום
מתנצל אם זה לא נראה קשור אבל זה קצת נדמה שזה מתקשר לדרכים של משיח בן דוד ומשיח בן יוסף שדרכיהם סותרות כי מצד יוסף הולכים בזקיפות קומה ומתבאר שבעצם אין לרע שליטה כלל ומצד דוד ההליכה בנמיכות הרוח והשלכת יהבו על ה' וכך זוכים להינצל

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84900

ניצחת ותנצח היקר.

אינלי מושג מה האינטרס שלך מילא התוכנית שלך הייתה עולה כסף וזה היה פרסומי.

בכל מקרה אענה כלפי. 

יש מי שנמצא כאן ונופל ונופל וקורא לעצמו מכור בשביל הלגיטימציה (כהגדרתך) "ולא משתתף בקבוצות חיות ולא התחיל לעשות דרך עם עצמו" אז מה בכלל השאלה ? הוא לא באמת אחד שמרגיש שהגיע לתחתית ומעוניין לצאת ממנה. שום תוכנית לא תעבוד לו. גם שיטת המקקים והגו'קים 

ויש מי שהגיע לכאן והבין שצריך לעשות משהו בחיים בשביל לצאת מהג'ורה הזו והלך ומצא ספונסר והתקדם לקבוצות חיות ושם גילה שהוא מכור - או שלא - אבל את התשובה לזה בנאדם יכול להגיע רק לבד אחרי שמנסה באמת לעשות משהו עם עצמו.

אז אי אפשר להכליל ולזרוק סתם. יש פה המון אנשים שהגיעו והבינו שיש לדבר הזה הגדרה. וזה אחרי שהם ניסו שיטות של מקקים ו'תפסיק' והם גם קיבלו תמונות זוועה דרך האתר ברגע של דחף וגם זה לא עזר להם. ודווקא ההכרה בזה שהם "מכורים" נתן להם להבין שזה משהו שצריך להתחיל לעבוד וללכת לטפל בזה בצורה קצת יותר רצינית משיטות של מקקים וגו'קים.

בהחלמה
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי אור בקצה במנהרה.

תגובה: באיזה רשות? לפני 8 שנים, 6 חודשים #84904

אור בקצה המנהרה  ערב טוב יהודי יקר 

אני מאוד מעריך את תגובתך

אני אדם ש25 שנה היה מכור    בסיעתא דשמיא גיליתי שביל ליציאה מהמבוך  
אני מוקיר ומעריך ומכבד  את שיטת 12 הצעדים - למי שהדבר מועיל לו  ולמי שהדבר גורם לו להחלים
ובוודאי שישנם אלפים שהדבר מועיל להם   

יש לי ידידים וחברים שהלכו שנים ל12 הצעדים וזה לא הועיל להם   בפורום עצמו המון אנשים  המגדירים עצמם מכורים  משתפים ביומני המסע על הנפילות על ימין ועל שמאל 

אשר על כן  אני מספר על שביל אחר שהוציא אותי מהבור     שמא ואולי למי שיהיה פתוח זה יוכל לסייע גם לו 

אתה כותב  " בצורה קצת יותר רצינית משיטת מקקים וג'וקים" 
אני מסרב להעלב 

זה מה ששלף אותי  התניה חדשה על פורנו אווננות נשים זרות שלא קשורות אילי    וזה לאו דווקא ג'וקים  אלא גם הקאה ובחילה 
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי נצחתי ואנצח.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן