ברוכים הבאים, אורח

חומר למחשבה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חומר למחשבה 316 צפיות

חומר למחשבה לפני 8 שנים, 5 חודשים #86140

• aleviyosi
  • רצף ניקיון נוכחי: 125 ימים
  • חבר חדש
ברצוני להעלות נושא שחיזק אותי בהרבה, בתחילת דרכי כשהייתי מה שנקרא בהטרף דקדושה, פתחתי חזית חדשה שלא הייתה כ"כ עד עכשיו והיא מלחמת שמירת העיניים ברחוב, ואז הייתה לי שיחה עם הספונסר הזמני שלי, והוא הסביר לי שבצורה של מלחמה זה לא יעבוד ולא יחזיק מעמד להרבה זמן, וזה לא הצורה שכך צריך לעבוד, אלא מה כן, לזה יש לנו את שלושת הצעדים הראשונים, הודינו כי אנו חסרי אונים וכי אבדה לנו השליטה, הגענו לאמונה כי כח גדול מאתנו יכול להביא אותנו לשפיות, הגענו להחלטה למסור את רצוננו וחיינו להשגחת אלוקים, ואם כן התשובה היא כל פעם כשנמצאים במצב של מלחמה בשמירת העיניים אין טעם להילחם כי המלחמה אבודה מראש מכיוון שהגענו למסקנה שלנו אין שליטה ויש כח גדול מאתנו שיכול להביא אותנו לשפיות והחלטנו למסור את ההחלטה לידיו, ולכן כל פעם שאני בזמן מלחמה פשוט במקום להילחם צריך למסור את המצב לכח עליון ולהתפלל אליו שיעזור.דבר זה היה לי מאד קשה מכיוון שבידוע שהכל בידי שמים חוץ מיראת שמים וא"כ איך אני יכול לומר שלי אין שליטה ואני מוסר זאת לכח עליון, אמנם לאחר זמן בלומדי את הגמ' במסכת מגילה מצאתי שבעצם בשאלתי כבר התקשה רש"י, על דברי הגמ' (דף כ"ה) א"ר חנינא הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים שנא' "ועתה ישראל מה ה' שואל מעמך כי אם ליראה", וברש"י שם כתב -  אותה המסורה בידי אדם שיהא הוא עצמו מכין ליבו לכך אע"ג שהיכולת בידו להכין לבבנו אליו דכתיב "הנה כחומר ביד היוצר כן אתם בידי בית ישראל" ואומר "והסירותי אל לב האבן מבשרכם" עכ"ל, וא"כ משמע שרש"י התקשה בשאלה זו שמצד אחד הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים ומאידך אנחנו כחומר ביד היוצר והקב"ה הוא ואך ורק הוא שיכול להסיר את לב האבן.וחשבתי ליישב קושיה זו, שברור שבמלחמת היצר לולא הקב"ה מסייעו אינו יכול לו, ולנו לבד אין את הכח ואנחנו כחומר ביד היוצר וצריכים את עזרתו של כח העליון להסיר את לב האבן, וזה החלק בשלושת הצעדים הראשונים להבין שבלי זה אין לנו סיכוי, אמנם מצד שני את צעד האפס שהוא מוטל אך ורק עלינו ואותו אנחנו חייבים לעשות לבד, דהיינו להגיע להכרה שאנו חייבים לעשות שינוי ולבקש עזרה ובלי זה אין סיכוי וע"ז נא' שהכל בידי שמים חוץ מיראת שמים, דהיינו צעד האפס שאת זה אנחנו חייבים לעשות וע"ז נא' פתחו לי פתח כחודו של מחט וזה בידינו, אמנם אחרי שנפתח את הפתח, התוצאה כבר לא תלויה בנו אלא בבורא העולם שהוא יעזור לנו ובזה אנו פונים אליו והוא יפתח לנו פתח כפתחו של אולם וזה שלושת הצעדים.לאחרונה מסתובב להיט חדש ששר אותו הזמר אברהם פריד, מדובר על תפילה של הרה"ק רבי מאיר מאפטא זי"ע, "רבון העולמים ידעתי כי הנני בידך לבד כחומר ביד היוצר ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי מבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה".יום אחד בלכתי ברחוב החלטתי שאני לא נלחם וא"כ מה כן אעשה ואז עלה בי הניגון הנפלא הזה והחלתי לזמזם אותו ומאז כל פעם אני עושה זאת, וראה זה פלא עובד פלאים, במקום מלחמות אני פשוט הולך ברחוב ומנגן לריבון העולמים ידעתי כי הנני בידך כחומר ביד היוצר ומתפלל לפניו שיעמוד לימיני להושיעני ולתמוך נפשי כי מבלעדיו אין לי שום סיכוי גם אם אתאמץ בעצות ובתחבולות (כפי שעשיתי עד היום) וגם אם כל יושבי תבל (וכל חברי הפורום) יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי (על אף שזה לכשלעצמו גם דבר מאד חשוב, בכל אופן) מבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה.(אם תשמעו מישהו ברחוב שמזמזם ניגון זה, יש סיכוי שזה אני)ונסיים בתפילה לבורא עולם שיעמוד לימיני ויעזור לי להיות נקי רק להיום, ובאסירות תודה לבורא עולם על כי ימי הניקיון שנתן לי במתנה עד היום.יוסי 

תגובה: חומר למחשבה לפני 8 שנים, 5 חודשים #86143

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
מזדהה עם כל מילה,

תודה
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות