ברוכים הבאים, אורח

איזונים בחיים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איזונים בחיים 622 צפיות

איזונים בחיים לפני 8 שנים, 5 חודשים #86295

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
עמדתי בחנות הספרים, מתבונן וסוקר את המבחר הרב,
מחפש משהוא חדש להרוות בו את צימאוני הרוחני, שבדר"כ התרגל לקבל מים מלוחים,
הפעם חיפשתי מים מתוקים, מים חיים.
עיני צדה ספר על פרשיות השבוע, התבוננתי בכריכה האחורית ושם קראתי משהוא כמו "בא לגלות את הייעוד של חייך על פי פרשת השבוע שלך, הפרשה שבה נולדת, שבה עלית לתורה בבר המצווה שלך".
מעט משועשע מההבטחה הגרנדיוזית, פתחתי ישר את הפרשה שלי - פרשת השבוע, פרשת 'שמיני'.
אני מתחיל לרפרף על המילים קורא פה שורה שם מילה מודגשת, המחבר כותב שם מדברי רבותינו על איזונים בחיים',
לא ממש הרגיש לי שזה אני, כמעט סגרתי את הספר והמשכתי הלאה חושב לעצמי במרירות 'מה לא עושים היום בשביל למכור'.., ואז בסוף הפרק כמעט נשמט הספר מידיי - המחבר העתיק לשם את תפילת השלווה...
לא קניתי בסוף את הספר, אבל הוא בהחלט נתן לי תזכורת על השיפוטיות שבי, שקופצת לפעמים ללא שליטה.

בעקבות החוויה הזאת חשבתי קצת עם עצמי וחיפשתי מדברי רבותינו על הפרשה, וגיליתי שמחבר הספר צדק, לפחות כלפיי, הפרשה שלי באמת נותנת לי מבט על נושא שמאד מאד קשה לי ליישם בחיי, ותחום ההתמכרות לתאווה הוא ככל הנראה ההתגשמות של הזנחת המידה הזאת - מידת 'האיזון' במלוא העוצמה.

זה מופיע בפרשה בחטא נדב ואביהוא - 
הרב משה ליכטנשטיין - להוסיף אהבה על האהבה
"חטאם של נדב ואביהוא נראה כמפורש בכתובים אך חז"ל ראו לנכון להציע כמה הצעות ביחס לחטא הנקודתי שלהם.
...למרות הגיוון שבהצעות, מכנה משותף בסיסי עומד מאחרי כולם והוא ההתפרצות שאינה יודעת גבולות. 
חוויה דתית אקסטית, שיסודה באהבת ד' מתפרצת, המתעלמת ממידת היראה, 
כשהיא מחפשת פורקן וביטוי עצמי חסר מעצורים, היא היסוד למעשיהם של נדב ואביהוא. 
...העולה מתוך כך הוא שנדב ואביהוא פעלו מתוך מניעים רוחניים, טהורים אך מוטעים ומסוכנים, 
כשברצונם להתעלות ולהתקרב למקום. 
הרצון העז לקרבת אלקים היא העומדת בבסיס הקביעה בחלק ממדרשי חז"ל שהם היו צדיקים וגדולי ישראל, 
ועל אף שלקו בעוונם, לא ניתן לשלול מהם את גדלותם הרוחנית".
הוא מסביר שנקודת האיזון, והצורך בהכנסת 'מידת היראה' ל'מידת האהבה' בעבודת ה',
מופיע גם בהפטרה שמדברת על עוזה,דוד המלך, וארון ברית ה'. ולמעיין בדבריו בוודאי ינעם.

אני זוכר שבשיחה הראשונה שלי עם החבר היקר שקיבל אותי לקבוצות, אמרתי לו בטלפון שאני מרגיש לפעמים שיש לי 'אישיות מתמכרת', אני אובססיבי בכל דבר, (אגב ראיתי שלרב/ד"ר טוורסקי יש ספר עם כותרת מאד מסקרנת, הוא נקרא - 
"Addictive Thinking and the Addictive Personality" - "חשיבה מתמכרת ואישיות מתמכרת" אז כנראה שיש כזה דבר ומסתבר שהרגשתי על עצמי נכונה) אני לא יכול לקרוא רק קצת על משהוא שמעניין אותי, להתעניין בו ברמה סבירה, או להתענג על מעט תענוג, אני חייב את ה--כ--ל ועדיף בבת אחת ומייד.
אהבתי שיר - בוא נוריד את כל ה 25 אלבומים של הזמר כולל חומרים נדירים שרק אני ועוד איזה משועמם באנטרטיקה יישמעו.. בא נחפש איזה זמרים מומלצים דומים לו וכו' וכו'.. אהבתי סרט בא נחפש מידע על הבמאי-המפיק-הצלם- השחקנים הראשיים-המלחין וכו' וכו'... עד בלי די, די, דיייייייי.
בנערותי אני זוכר שנכנסתי פעם לחנות להשכרת וידאו - סרטים, למרות הלבוש ה'שחור-לבן' שלי וכו'.. התגברתי על הבושה ונכנסתי, זאת הייתה יחסית חנות גדולה עם הרבה מאד מדפים, ואני חשתי שנכנסתי לחנות ממתקים והתחלתי לעבור על המדפים, עברתי על כולם!! מנסה לקלוט את השמות והתמונה שעל כל הקלטות שם (כן אני קצת זקן.. בזמני היו קלטות שחורות כאלה והייתי צריך אשכרה לשלם בשביל לראות סרט.. אגב שמעתי מחבר בקבוצות שפעם ספונסי שלו אמר לו - אני לא יכול ללכת מחר לעבודה יש לי "דלקת פרקים" - התחלתי עם הפרק הראשון בסדרה ויש לה כבר 7 עונות עם 24 פרקים באורך ארבעים דקות...)
אחרת אני לא רגוע.
עד שאני מקבל 'כאב בטן' פיזי או רוחני, מכל הזבל שנכנס פנימה, ואני מוותר מחוסר ברירה עד ההתקף הבא.

בהחלמה אני לומד על עצמי ועל האיזונים הנדרשים לחיי, אני מבין שברגע שאני מפר את האיזון אני גם מפר את ההנאה שלי מהדבר, הוא הופך מ- 'הנאה' ל- 'צורך', והצורך רק הולך וגדל, וככה ההתמכרויות שלי לאט לאט משמינות מנחת..
וזה קשה, מאד, כל התמכרות היא עולם בפני עצמו, וזה שנכנעתי לתאווה לא נותן לי אוטומטית רצון להיכנע לעוד דברים, בהם אני חש שאני עדיין שולט ואני יוציא את עצמי משם לבד... אוהבים.. אבל זה בהחלט עוזר, זה נותן לי מודעות לבעייה, לדרך שלי ה - 'לא שפויה' לנסות ולהפסיק.

כדברי אלברט החכם:
"יש שני דברים שהם בלתי מוגבלים: היקום והטיפשות האנושית; ואני לא בטוח לגבי היקום." 
או שזה בעצם המשפט השני שלו שאני מחבב - "אי־שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות."
מה שבטוח זה שבזכות הכתיבה עכשיו מצאתי עוד משפט שלו שמאד אהבתי ושמסכם הכל:
"החיים הם כמו רכיבה על אופניים, בשביל לשמור על איזון אתה חייב להמשיך להתקדם."

שאזכה להמשיך תמיד להתקדם בעזרת בוראי הרחום והמיטב לכל.
אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 5 חודשים על ידי פנימה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן