ברוכים הבאים, אורח

מה הבעיה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה הבעיה? 645 צפיות

מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87620

• שטיסל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • חבר ותיק
שלום לכולם! אני חדש באתר, 
קצת על עצמי אני בחור ישיבה. ב"ה כבר תקופה ארוכה שאני לא רואה סרטי פורנו (שנה וחצי) החלטתי עם עצמי שזה מחוץ לתחום לאחר תקופה ארוכה שהייתי מכור לזה (שנתיים+) אך עדיין אני לא נקי, מדי פעם אני רואה תמונות או סרטים לא צנועים ומאונן.
אומנם כשאני נמצא בישיבה יותר קל לי להתגבר אבל מצד שני אני מרגיש חוסר עצום וזה נורא מציק, אני חושב שאחת מהסיבות שקשה לי להפסיק זה כי אני לא באמת רואה בזה בעיה והאלטרנטיבה להפסיק לאונן מאוד לא נוחה כי היא מצריכה התמודודות תמידית וקשה, והייתי שמח אם תוכלו להאיר את עיני ולהסביר לי מה כל כך גרוע לאונן  או "לשטוף את העינים" מדי פעם כדי להירגע או מה האיסור ההילכתי בזה? 
תודה וחג שמח

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87622

שלום,
ישנם שתי סיבות לא לאונן ולפורנן.
א. האיסור ההלכתי.
ב. כשזה נובע מסיבות לא נורמליות. כמו בעיות רגשיות או הפרעות בנפש.

נעזוב עכשיו את הנושא ההלכתי כי אין זה המקום לדון בו למרות שיש המון מה לומר עליו.
בקשר לנושא השני: אם זה לא מפריע לך, לא מגיע ממקום בעייתי, יש לך אפשרות לשלוט בזה ואתה יכול להפסיק לעשות את זה גם לתקופה ארוכה כשאתה רוצה בכך, או שזה לא גורם לתגובות בעייתיות, כנראה שאין לך מה לחפש כאן. המשך לאונן כאוות נפשך ואל תשכח לשאול רב על ענייני התשובה...

אוכל לומר לך באופן אישי עלי שהאוננות והעסק עם התאווה פרקו אותי לחלוטין מבחינה רגשית. מליון פעם רציתי להפסיק לעשות את זה ולא הצלחתי. בכל פעם אחרי שעשיתי את זה הרגשתי רע. באופן כללי הרגשתי שזה מעיב לי כמו צל על כל החיים. זו הסיבה שבאתי הנה ובחסד ה' אני זוכה כבר לא לאונן במשך 619 יום.

אם מה שכתבתי כאן מדבר אליך אתה מוזמן להצטרף.
חג שמח!

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87626

• שטיסל
  • חבר ותיק
תודה על התשובה,
זה מפריע לי, וקשה לי לשלוט בזה כי אם אני מפסיק לתקופה זה מציק לי ולכן אני מעדיף לוותר לעצמי מידי פעם, כלומר יש לי הרגשה רעה מזה שאני עושה את זה אבל זה עובר וכשאני מפסיק ג"כ יש לי הרגשה רעה שחסר לי משהו. לא טוב לי עם המצב הזה אבל אין לי כח רצון מספיק כדי להילחם. ולכן אני פונה אליכם כדי להבין מה הבעיה בזה כדי שתהיה לי מוטיבציה להפסיק.

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87633

• החסוי
  • דירוג זהב
  • התאווה והבריחה השתלטו על חיי. אני רוצה לחיות!
אני יכול לומר  לך על עצמי
את האיסור ההלכתי ההתמכרות שלי כבר מחקה, אבל הגעתי להכרה שאני משתמש כדי לפצות על רגשות שליליים ותסכולים וכדי לברוח מהתמודדות מול החיים ואתגריהם בהמון מובנים.
זו בעיה.
-על ידי שאני מתבונן איך אבדה לי השליטה על חיי אני מבין שאני חסר אונים
-אני אלרגי לתאווה. למעשה אני כל כך חלש ושברירי שמבט אחד, מחשבה אחת, יכולים להרוג אותי
-"עבוד את את הצעדים כאילו הכל תלוי בך. התפלל כאילו הכל תלוי באלוהים."

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87637

נדמה לי שעצם זה שאתה שואל פה את השאלה, שטרחת ויצרת שם משתמש וכתבת, מעיד שעמוק בתוכך אתה מרגיש שיש פה בעיה. אתה כאילו שאול אותנו מה הבעיה ה"אובייקטיבית" באוננות ובתאווה, אבל אולי אתה מנסה שנסביר לך למה אתה מרגיש עם זה בעיה. 
כמובן, אני יכול לספר רק על עצמי ולא עליך. למרות שהאוננות והפורנו לא היו אצלי במינון גבוה, הם גרמו לי הרבה כאב, ריחוק, ניתוק, ייאוש מהחיים ומעצמי. מתישהו הבנתי שזה בכלל לא קשור לעניין הדתי. שהריקנות שאני חש כל פעם אחרי מעשה היא לאו דווקא בגלל רגשות אשמה דתיים. הבנתי שגם אילו הייתי חילוני וזה היה "מותר", עדיין הייתי רוצה להפסיק. האם זה כך גם אצלך?
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87656

• שטיסל
  • חבר ותיק
בוודאי שאני מרגיש שיש פה בעיה ואני רוצה לצאת מזה.
הענין הוא שבשעת ההתמודדות אני אומר לעצמי למה לא בעצם? בשביל מה להילחם ולסבול? ואין לי תשובות מספיק חזקות שישכנעו אותי להפסיק, כמובן שאני קצת מתבאס אחכ אבל זה לא גורם לי להפסיק, כי גם ההתנזרות מזה מלווה בקשיים גדולים.
ולכן אני פונה אליכם שתעזרו לי לצאת מהמעגל הזה. חג שמח

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87657

ברוך הבא חבר יקר.

אני הגעתי לכאן לא כי אמרו לי שזה בעיה לאונן, אלא כי הרגשתי שזה בעיה לאונן.
התחלה הציק לי הענין הדתי, אבל מהר מאד הרגשתי שזה משהו מעבר לזה.
כדברי קודמי גם לי נראה שאם הגעת לכאן ואתה כותב הודעות כנראה שזה לא בטעות וזה לא סתם.
תנסה להיות כנה עם עצמך ולראות האם יש לך סבל בתאווה או לא, ובלי לחשוב האם זה אפשרי להפסיק, כי ברגע שאני יחשוב על להפסיק ואני יראה שזה לא שייך מיד אני יאמר לעצמי שאני בכלל לא רוצה להפסיק, כי אין  לי יכולת להיכנס למקום הזה של להפסיק. לכן אל תחשוב על איך מפסיקים אלא האם אתה רוצה להפסיק.
ובשבילי, השאלה היא האם בתוצאה הסופית אני נהנה בתאווה או שזה רק מוסיף לי סבל ומנתק אותי מהחיים.

בהצלחה רבה
וחג שמח

אגב, גם אני בחור ישיבה.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: מה הבעיה? לפני 8 שנים, 5 חודשים #87660

• שטיסל
  • חבר ותיק
תודה רבה חבר יקר, עזרת לי להתמקד בבעיה. 
אם יש לכם עוד רעיונות אני אשמח לשמוע. חג שמח לכולם
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן