ברוכים הבאים, אורח

התמכרות והפרעות קשב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות והפרעות קשב 788 צפיות

התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87876

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

"אהבת חסד" post=87851 date=1462204946

היום היה קשה.
היה לי מחשב הבוקר. בקושי הצלחתי לראות בו משהו אבל גם זה היה מענג. רק להזכר בזה משחרר לי עוד קצת דופמין במוח.

בעקבות הקטע הנ"ל ופגישה שהיתה לי היום
אשמח מאוד לקרוא את דעתכם (הדיוטות כגדולים) על הקשר שבין התמכרות להפרעות קשב ומחלות נוירולוגיות כאלו ואחרות.
(או לחילופין אם נפתח פוסט בנושא , אשמח להפניה אליו...

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87881

לי יש בעיה חמורה בזה, מתקשה לקרוא תכנים ארוכים, לא רק שמאבד עניין בהם אלא גם שוכח במה הם עסקו, שלא נדבר שבכלל קשה לי לקרוא תוכן.
אמרתי בעבר שאולי זה פגם הראיה,
יש לי בעיות נשנות של עייפות, בעיות להרדם, לקום ולפקד ערני.
בעיות לשבת ללמוד
בעיות ללמוד או למצוא תעסוקה.
מרגיש חלש בהכל
בעודף משקל ואומרים לי שאני עצלן.
אני שבור.

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87905

שמח לי על העלאת הנושא
לעניות דעתי אין קשר ישיר בין הדברים
(בתור לוקח קונסרטה באופן סדיר)
אבל חלק ניכר מהפרעת הקשב והריכוז שלי התפתחה בעקבות ההתמכרות

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87913

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
מכור שהוא גם איש מקצוע אמר לי שלכל מכור פעיל יש הפרעת קשב וריכוז.

האובססיה מפריעה לקשב וריכוז עצמי לריכוז.

וכן, גם לי יש adhd.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87925

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
יוסי כהן כתב on 03 מאי 2016 05:33:
מכור שהוא גם איש מקצוע אמר לי שלכל מכור פעיל יש הפרעת קשב וריכוז.

האובססיה מפריעה לקשב וריכוז עצמי לריכוז.

וכן, גם לי יש adhd.

קטונתי מלחלוק על אנשי מקצוע,
בדר"כ הם עושים את זה לבד אחד לשני, בלעדיי..

לי אישית אין הפרעת קשב או ריכוז למיטב ידיעתי.
אז אולי אני לא מכור באמת?..

להלן כמה התייחסויות לזה שכתבו פה בעבר. (לחיצה על שם המשתמש שכתב את התגובה תפתח את השרשור המקורי שלה)
נתן במתנה (לשעבר נתן) כתב on 24 יולי 2013 18:21:

לכן, אם ההורמונים האלה גורמים לך להיות אדם טוב יותר -זכית, אבל אם ההורמונים האלה גורמים לך לעשות עוולות לאשתך, או להיות אובססיבי או להיות אגוצנטרי, או מגעיל או כל דבר גרוע אחר, להצדיק את זה בכך שיש לי הרבה הורמונים נשמע לי, להבדיל, כמו אדם שיש לו משיכה לגברים והוא 'מורה היתר' בגלל שיש לו הורמונים, או אדם שיש לו משיכה לגניבה (יש דבר כזה...זה נקרא קלפטומניה), ולכן הוא מתיר לעצמו לגנוב.
ואפרופו הורמונים: סטטיסטיקה ידועה בנושא התמכרויות היא ש40% (!!!) מהמכורים סובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD), שכמעט תמיד זה בעצם מחסור בקולטנים במוח של ההורמון דופמין (ההוא שקשור גם למעגלי ההנאה...), כך שאתה לא לבד.

בקיצור, השאלה אינה כיצד להצדיק את מה שעובר עלי: השאלה היא האם אני מתנהל באופן נורמאלי, אנושי, מכבד, רגיש, מוסרי או שכמו מרבית החברים בפורום הזה, אני חלק ממשפחת האלה 'שיש להם בעיות' עם התנהלותם הרגשית בכלל והמינית בפרט 

סוד הכניעה כתב on 29 מאי 2012 02:28:
מכיון שהנושא עלה, אני חייב להתייחס אליו.

אני מטופל אצל פסיכולוג שבפגישה הראשונה המליץ לי על 12 הצעדים, אבל יש לי חבר שגם מטופל אצלו והפסיכולוג אמר לו שחבל על הזמן ולא יילך לקבוצות. די התפלאתי, ובסוף הסתבר שיש לו ADHD (הפרעות קשב וריכוז) שזה גם אומר שהוא אימפולסיבי ולכן כל השיטות לא יעזרו כי הוא פועל בלי חשיבה מוקדמת.  רק כאשר הוא התחיל לקחת ריטלין, התחילה להיות השפעה לקבוצה על ההתנהגות.

אז באמת כדאי מאוד לבדוק דברים כאלו כי לפעמים הבעיה היא בעיה מאוד מוגדרת וחייבת לקבל מענה מקצועי.

ממליץ גם על  השרשורים שלהלן למי שרוצה להעמיק ולהבין יותר את התכנית:
מה הקשר בכלל להתמכרות?

סדר בבלאגן - על בחירה חופשית ומחלה נפשית.

דע מה שתשיב.

דע מה שתשיב2.

בהצלחה רבה.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87932

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
אני לא יודע מה קדם למה אבל נראלי שלא נולדתי עם adhd, לא זכור לי שהייתי היפראקטיבי בתור ילד אבל היום ברור לי שיש לי ואני מאובחן מלפני כמה שנים, זה והתמכרות זה שני דברים שלפי דעתי מאוד מזינים אחד את השני.
בזכות ההחלמה של התכנית וגם ריטלין שאני לוקח כשאני צריך עשיתי פסיכומטרי לפני כמה חודשים והוצאתי ציון טוב וזה ממש ממש לא מובן מאליו בשבילי. 

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87936

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
לא יודע מה בדיוק הבין אריסטו מדברי, אבל גם לי לא ידוע על הפרעת adhd אצלי (עד כמה שהבנתי המקצועית מאפשרת לי...)
כן הרגשתי שרמת הריכוז שלי פחתה ככל ששקעתי בתאווה, ולכן גם אני מאמין שהדברים קשורים. לדעתי רק משום הסיבה הפשוטה שכשאנחנו מול מסך הרבה זמן, מוקפים בגירויים של כל החושים (ראיה שמיעה וגם קצת מישוש...) בלי להפעיל בקצת את הראש, גם אם זה היה סרטים תמימים כל היום - הריכוז שלנו היה פוחת. בזמנו בישיבה למדוני שהריכוז הוא כמו שריר, אפשר לעבוד עליו ולפתחו ואפשר גם לתת לו להתנוון. אי לכך, לא מן הנמנע שנרגיש פיחות בנושא הזה. זו דעתי הענייה.
תודה על העלאת הנושא.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87937

פנימה
מי אמר לך שאין לך הפרעת קשב, אני למשל הייתי מהבחורים הטובים בישיבה מבחינה לימודית ובגלל זה לא גיליתי בכלל שיש לי הפרעת קשב קשה, רק לפני כשנה וחצי גיליתי את זה בעקבות חסד גדול שהבורא יתברך עשה עימי, מאז התחלתי לקחת קונסרטה והשמיים נפתחו לי אני יושב ולומד שעות בכוללים תובעניים וברוך ה' עומד בזה

אני כן חושב שהפרעת הקשב הזו התפתחה מאוד בגלל התאווה ואני ממש יכול להבחין בזה איך שזה גדל יחד איתה

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87940

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
לא כל כך מבין בזה אבל מניסיוני אנסה לתת חילוק בין כאשר ישנה הפרעה מנטלית שאינה מאפשרת להתרכז בדבר אחד יותר מאשר לזמן קצר בלבד, לבין כאשר ישנו דבר מסויים שמעניין אותי יותר מהדבר שבו אני אמור להתעסק.
למשל אצלי, הרצון שלי לחלום על תאווה או על כל דבר אחר גובר על הרצון או הדרישה להתעסק בשמיעת שיעור או בלימוד. זה לא אומר שיש לי הפרעות קשב וריכוז כי אני בהחלט מסוגל להתרכז כשמגיע משהו שלא מתבטל מול תאוות התאווה שלי
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי יוסיפונוס.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87943

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
אחיד בשמיא כתב on 03 מאי 2016 11:44:
פנימה
מי אמר לך שאין לך הפרעת קשב

האמת שבדקתי את עצמי לפני שכתבתי את התגובה שלי,
כי עלתה לי המחשבה הזאת - אולי אני לא מודע לזה שיש לי את זה,
וקראתי בשתי אתרים על זה ו'איבחנתי' את עצמי לבד בשאלון באתר הזה - אבחון עצמי.

אני מסכים בהחלט איתך שיש קשר בין היכולת הקוגנטיבית לבין התאווה, וגם אני חש שהתאווה ושאר דרכי הבריחה שאימצתי לי לאורך השנים פגעו לי ביכולת הריכוז וחדות המחשבה, וזה שריר כמו ש'אהבת חסד' אמר שאני מרגיש בו שיפור ב"ה, גם בזכות אתרא קדישא הדיין.

הנושא של הפרעות קשב וריכוז לא מספיק ידוע לי, ואינני איש מקצוע.
אבל אני ככל הנראה חולה בהפרעות רבות אחרות אבל לא בזאת המדוברת כאן.

אשריך שטיפלת בעצמך, וזה עוזר.
מכיר כמה שלא מוכנים לעשות את זה למרות שקיבלו אבחונים מאנשי מקצוע רציניים,
וממשיכים לסבול בגלל זה. בגבורה..

יום טוב ומחלים לכולנו.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87966

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה על כל התגובות והדעות.

אהבת חסד, העלת את נושא שיחרור הדופמין בעת ההתמכרות, דופמין מתקשר אצלי אוטומטית להפרעת הקשב שיש לי.

פנימה, תודה על השאלון, אני מופרע (

יוסי פונוס , השאלה זה לא מה גובר על מה אלא האם הריכוז שלי מוסח, לצורך הענין אני לא מכור לקרוא כתבות במאקו/לגלוש בםורום אבל כאשר אני צריך לשבת ללמוד האתרים האלו מסיחים את דעתי ואני מעדיף להיכנס אליהם, רוצה ללמוד,לא מסוגל.

אדם1 אתה תותח! אני בחסדי ה' הצלחתי לוותר על פסיכומטרי.

יוסי , בדיוק קראתי כאן אתמול איזה שרשור ישן שהעלו בו בדיחה: "איך יודעים שמכור משקר? כשהשפתיים שלו זזות". הזכיר לי...

אחיד, תענוג! אני גם התחלתי לקחת בשנים האחרונות (רטלין בשחרור מושהה) תענוג =)

לגו פרט! אתה מנסה להשתפר בדברים האלו? סדנאות ? תרגולים? הרבה מהדברים שפירטת ניתנים לפתרון מהיר יחסית (אם כי לדעתי הם ענפים של התאווה)

בתחילת הפוסט רציתי לכתוב תודה למי שהגיב וללכת לאתרי חול,אילצתי את עצמי לכתוב ואני שמח על זה . לילה טוב=)

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87971

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
אגב, באותו נושא:
אשתי נתנה לי פעם לעשות כזה שאלון ועניתי על כמה שאלות בודדות מתוך מאה כמו מי שיש לו הפרעת קשב. אחרי כמה חודשים עניתי על אותו שאלון שוב ועניתי ככה על כמה עשרות שאלות, מספיק כדי להחליט שכנראה יש לי את זה.

מה השתנה?
כנות שלי עם עצמי.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87975

שלום לכל הכותבים, התגובות של כולכם מחכימים מאוד ומגבירים את המודעות,
בגלל  שעדיין לא הגעתי לבירור סופי עם עצמי לגבי האם אני מכור או רק מתאווה לכן ניסיוני לא כשלכם, אני רק  יכול לציין שאצלי באופן אישי יש קשר בין הפרעות קשב להתמכרות או כמעט התמכרות שמתבטא גם באיזון הרגשי בזכות הריטלין/קונצרטה מה שמפחית תיסכולים ומצב רוח ירוד וממילא ביקורת נוקבת שגוררת למצב הפיצוי בעקבות מה שקרה, הדבר השני הוא היכולת של הריטלין/קונצרטה לשלוט ב אימפולסיביות מה שמפחית באופן טבעי את הצלילה לתאווה כי יש מרווח זמן של שליטה, הדבר השלישי, אחד המאפיינים של אנשים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז זה הצפה של מס' מחשבות במקביל, זאות אומרת למרות שאני מרוכז העבודה עדיין החלק המכור שבי מנסה לפתות אותי שוב ושוב בגלל הפיזור המחשבתי.

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87977

• החסוי
  • דירוג זהב
  • התאווה והבריחה השתלטו על חיי. אני רוצה לחיות!
ד"ר פטריק קארנס פסיכולוג מוביל בעניין התמכרות מינית אמר שיש קשר מובהק, ההתמכרות שמה סדר בדברים, מעלה דופמין, מהווה מפלט לשחרור לחצים
איפשהו בוידאו הזה:
www.youtube.com/watch?v=i1pQfGD_MQI
-על ידי שאני מתבונן איך אבדה לי השליטה על חיי אני מבין שאני חסר אונים
-אני אלרגי לתאווה. למעשה אני כל כך חלש ושברירי שמבט אחד, מחשבה אחת, יכולים להרוג אותי
-"עבוד את את הצעדים כאילו הכל תלוי בך. התפלל כאילו הכל תלוי באלוהים."

תגובה: התמכרות והפרעות קשב לפני 8 שנים, 4 חודשים #87992

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
aristo כתב on 03 מאי 2016 18:53:

יוסי פונוס , השאלה זה לא מה גובר על מה אלא האם הריכוז שלי מוסח, לצורך הענין אני לא מכור לקרוא כתבות במאקו/לגלוש בםורום אבל כאשר אני צריך לשבת ללמוד האתרים האלו מסיחים את דעתי ואני מעדיף להיכנס אליהם, רוצה ללמוד,לא מסוגל.

אני חושב שלזה התכוונתי. זה לא מורה על איזשהו הפרעה מנטלית, זה פשוט חוסר חשק ורצון שאני סובל ממנו הרבה
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן