ברוכים הבאים, אורח

חשוב טוב יהיה טוב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חשוב טוב יהיה טוב 460 צפיות

חשוב טוב יהיה טוב לפני 8 שנים, 3 חודשים #89528

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
בקורסים לנהיגה מתקדמת מלמדים מה לעשות כאשר אדם נוסע ברכב ובאמצע הפניה הרכב מתחיל להחליק,
האינסטינקט שלנו הוא לסובב את ההגה לכיוון ההחלקה, ולבהות בתהום ההולך ומתקרב בבעתה,
בעוד הדרך הנכונה לצאת מכזה מצב היא לסובב את ההגה עד הסוף בנעילה נגדית לכיוון שאליו רצינו להגיע, וללחוץ על דוושת הגז בכל בכח, מה שיקרה זה שהגלגלים יתחילו לפרפר קצת ברגעים הראשונים, אך לאט לאט הם יקבלו חזרה את האחיזה בקרקע והרכב ימשיך לכיוון שאליו ההגה פונה.

שמעתי את הדוגמה הזאת מקואצ'רים ידועים, ולעניות דעתי זה יכול לעזור לנו גם בהחלמה.
כאשר אנחנו מעוניינים לשנות הרגל בעייתי שלנו, אנחנו בדר"כ כל הזמן חושבים על הבעיה, וממשיכים להתחפר בה עוד יותר, מה שצריך לעשות זה לשנות את המחשבות הללו, ולהתחיל לחשוב על הפיתרון ולעשות מעשים שקשורים לפיתרון, וכך יוצאים לאט לאט מההחלקה האישית שלנו לעבר התהום.

למשל בתחום האכילה:
במקום לחשוב כל היום "אני חייב להפסיק לאכול עוגות קצפת" (מה שגורם לי לאכול עוד יותר עוגות קצפת, משום מה ככה המוח שלנו עובד, הוא לוקח אותנו אל עבר מושא המחשבה, ומתעלם ממילים כמו אסור/רע/להפסיק, כלומר הוא שומע אותנו חושבים על "עוגה" אז הוא מביא לנו עוד רצון לאכול עוגה),
אני צריך לשבת עם עצמי ולחשוב אילו פעולות אוכל לבצע על מנת להיות בריא יותר,
לרשום לי על דף כמה משפטים שמבטאים אותם,
ולומר את המשפטים הללו כל יום עד שהמחשבות שלי לאט לאט ישתנו לכיוון המעשים הללו.

למשל:
"אני חייב לשתות כל יום 2 ליטר מים",
"אני צריך להכין לי כל בוקר ירקות חתוכים",
"עלי לעשות חצי שעה הליכה כל ערב", וכדומה.

יש כאלה שטוענים שזה פועל כבר בשלב המחשבה.
למשל אדם שמעוניין לצאת מהמינוס שלו בחשבון הבנק,
במקום לחשוב כל היום - "אני חייב לצאת מהמינוס",
הוא צריך לחשוב בכיוון הפיתרון - "אני רוצה לחיות בשפע כלכלי".

כמובן שהנחת היסוד היא שהסיעתא היא משמייא ולא משום מקור אחר,
וכבר אמרו חכמינו ז"ל "חשוב טוב יהיה טוב".

הפתגם "חשוב טוב יהיה טוב" נאמר במקור באידיש "טְרַאכְט גוּט ווֶעט זַיין גוּט" על ידי אדמו"ר הצמח צדק, לאחד שביקש רפואה עבור חולה. 
תשובה זו הפכה ליסוד בחסידות חב"ד - המבטא את חשיבות כח המחשבה ויכולתו לשנות את המציאות.
משמעות הפתגם היא, שמחשבה חיובית לבדה - דהיינו עצם האמונה והביטחון, מביאה לתוצאות טובות, בטוב הנראה והנגלה.
הרבי ביאר זאת בהתאם למאמר הבעש"ט : "במקום מחשבתו של אדם שם הוא נמצא", 
שבעקבות המחשבה, נפעל בגשמיות שינוי לטובה.

ובל נשכח שבשביל החלמתנו - "רק פעולה ועשייה מתמדת של הצעדים כדרך חיים יכולה להביא לתוצאה המבוקשת" (ביל ווילסון -12 ו-12).

ולמרות זאת יש לדעתי הרבה מאד תועלת בכוונון המחשבות לכיוון הפתרון וההחלמה, משהוא בבחינת:

"נענה רבי עקיבא ואמר: תלמוד גדול. נענו כולם ואמרו: תלמוד גדול, שהתלמוד מביא לידי מעשה" (קידושין מ ב).

שאזכה 'רק להיום' למחשבות מחלימות שיביאו אותי לעשות מעשי החלמה.
אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: חשוב טוב יהיה טוב לפני 8 שנים, 3 חודשים #89531

תודה רבה!

תגובה: חשוב טוב יהיה טוב לפני 8 שנים, 3 חודשים #89542

אני לא עשיתי נהיגה מונעת. אפשר להבהיר עוד פעם מה הכלל אומר?

אמרת שם בפניה האוטו מחליק (ונוסע עצמאית קדימה במקום לפנות)
אז האדם יבלום ויטא את ההגה לכיוון השני, ובפועל זה לא יעזור והרכב ימשיך להחליק קדימה.

אז צריך במקום לבלום לשבור את ההגה יותר חזק לכיוון שרצינו ולתת גז עד הסוף וכך הרכב ימצא את המגע עם הכביש בשלב כלשהו וזה ידחוף אותו לצאת מהתמדת ההחלקה ולבצע את הפניה (במקום להמשיך ישר)

אני מפרש את זה בתור התמדה של עשייה, אם התחלת משהו, להפסיק לאכול שטויות, ספורט, לצאת ממינוס
אז תלחץ על דוושת הגז ותמשיך את הפניה בכל הכוח ורק ככה תוכל להגיע ליעד אליו רצית להגיע
אחרת תחליק ישר וקדימה (לאן שלא תכננת להגיע כי רצית לפנות)

לא עוצרים או פונים לצד השני כשמנסים לשנות משהו.

תודה על הרעיונות (זה מתאים יותר לפורום רעיונות, כי יש פה רעיון באמת טוב)

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי מקוצר רוח.

תגובה: חשוב טוב יהיה טוב לפני 8 שנים, 3 חודשים #89543

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שמחת חינם כתב on 05 יוני 2016 09:21:
אני לא עשיתי נהיגה מונעת. אפשר להבהיר עוד פעם מה הכלל אומר?

תודה על הרעיונות (זה מתאים יותר לפורום רעיונות, כי יש פה רעיון באמת טוב)

הבנת מצוין!
הרעיון הוא להתמקד בפיתרון, בחיובי, במה עלי לעשות, וכך אגיע ליעד.

אני הרבה פעמים מתלבט להיכן לשייך פוסטים כאלה, כי הם באמת סוג של רעיונות, אבל החלק של הפורום ההוא קצת פחות נקרא יחסית לחלק המרכזי, אז אם יש לי תחושה שמדובר בפוסט חשוב אני כותב אותו פה במרכזי, ייתכן שאתה צודק ועלי לשחרר לה' את הניסיון שלי 'לשלוט' על כמות הצפיות, שכמובן נובע נטו מדאגתי לחברי היקרים ולא מניסיון להרגיש טוב עם עצמי שהפוסט שלי קיבל כמות צפיות גדולה.... 

תודה על הרעיון! 

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: חשוב טוב יהיה טוב לפני 8 שנים, 3 חודשים #89546

איפה שיש הודעה חדשה ויש לאנשים זמן אז אם מפנה אותם השם הם קוראים.

רציתי לציין לפניך עוד רעיון נחמד ששמעתי.
מספרים על מצב בעייתי מאוד בהם נתקלים טייסים רבים וקוראים לו וורטיגו (שיכרון של כיוון, איבוד התמצאות מרחבית)
האדם המטיס את המטוס וצופה על מה שנגלה מול עיניו, סומך על מה שהוא רואה.
כאשר מרבית הסיכויים הם שהוא הסיט את המטוס באיזה שלב בטיסה והוא עכשיו טס או באלכסון או בכלל במהופך.
מדובר על סכנה ממשית שיכולה להביא בסופו של דבר להתרסקות בגלל ניווט לקוי (כי בגלל הניתוק מהקרקע, המהירות וכוח המשיכה שלא מאפשרים להבדיל איפה השמיים ואיפה הקרקע.
אתה למעשה טס הפוך.
וזה נגמר בהתרסקות.
הפטרון לכך הוא פשוט אבל בלתי נטפס לעיין.
וזה פשוט לא להסתכל לאן אתה טס דרך הזגוגית, אלא להסתכל ולהתמך רק על הראדרים והמכשירים האלקטרוניים שמודיעים מראש באיזה גובה אתה טס, איפה הקרקע ביחס אליך ומה צפוי להיות לפניך, רק ככה אתה יכול להתייצב.
כשאתה לא מסתכל על האופק קדימה.
אלא מסתכל איפה אתה ממוקם עכשיו, במחשירים האמיתיים והנכונים וממקם את עצמיך נכון לפיהם (לפי הוראות היצרן)

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן