ברוכים הבאים, אורח

"חוסר סדר יום" כבעיה - סיבה או סימן?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "חוסר סדר יום" כבעיה - סיבה או סימן? 1098 צפיות

"חוסר סדר יום" כבעיה - סיבה או סימן? לפני 8 שנים, 2 חודשים #90968

• טוהר הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 63 ימים
  • חבר ותיק
שלום אחים! קוראים או סתם אורחים.... 
מזה תקופה שאני מנסה להסביר לעצמי את המניעים לנפילות או לכל הפחות להתמודדויות הקשות מנשוא....
ואכן הגעתי למסקנה מתבקשת שבזמנים של חוסר סדר יום הקושי מתגבר שבעתיים.......
ואני שואל את עצמי מה הוא הגורם למה ומה קדם למה הביצה לתרנגולת או התרנגולת לביצה.....
האם זה שאין לי עכשיו סדר יום הוא הגורם לנפילותיי או שיש משהו בבפנכו שלי שכל זמן שאני שומר על סדר יום אז הוא לא מתפרץ אולם ברגע שהסדר יום מבולבל אז הוא מוצא את הטריגר לצאת ומשם והלאה..... והסדר יום רק עוצר אותו
כי  הרי מתי שאני עסוק מאוד אז אין לי פנאי להגיע ולחשוב על כמיהות אסורות......
אכן כתוב ברמב"ם שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה... ומזה משתמע שתמיד יש יצר פנימי שיוצא רק בשעה שאינך עסוק.... וכתוב שיגיעת שניהם משכחת עוון.....
אולם יש לי הרגשה פנימית שלא כל בן אדם ברגע שהוא משועמם הוא מתחיל לחשוב על כל מיני דרכים יצירתיות להפיג את שיעמומו כמו שאני חושב.......
ואז אני מעלה צד שעצם הסדר יום הוא הנותן לי רוגע נפשי וברגע שאין לי את הסדר יום אז ממילא אני לא רגוע וכשאני לא רגוע אז מקום המפלט שלי אוטומטי זה בחוויות מיניות אבל זה ללא קשר לרצון פנימי לפורנו וכו' אלא רצון למלא את המקום שחסר ואם תמלא אותי במשהו אחר אולי אני יישם אותו במקום שאר הירקות האחרים..... רק שאת הדרכים שבהם אני ממלא היום אותם אני מכיר היטב ויודע את תחושת העונג שהם נותנים לי בשעתו
בקיצור... האם יש מצב שאחרי שאחלים יגיע יום שבו גם אם לא יהיה לי סדר יום ובכל אופן לא יהיה לי תשוקה עזה לשימוש עצמי כי אני ילמד איך למלאות את עצמי בצורה נכונה או שלעולם ועד יהיה לי רצון ותשוקה למחוזות אפלים..... ואצטרך כל הזמן לעשות מחסומים......
מצפה מאוד לתובנות מהמתמודדים הוותיקים 
ואשמח גם לשמוע חוות דעת מכל אשר ייתן ה' בליבו....
לילה מקסים ונקי לכולנו......

תגובה: "חוסר סדר יום" כבעיה - סיבה או סימן? לפני 8 שנים, 2 חודשים #90971

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אני בתור מכור מתקשה לשמור על סדר יום. חוסר העקביות הוא חלק נכבד של המחלה שלי.
בדיוק היום הצטרפתי לתכנית נוספת של 12 הצעדים שמתמקדת בין היתר בנקודה הזו.

לגבי שאלתך בסוף - היו לי המון ימים גרועים עם סדר יום קלוקל ביותר, ולא נפלתי בהם.
עם זאת, ברור שאני הרבה פחות מחובר כשאני לא נצמד לסדר יום.
הסבל שהדבר הזה גורם לי, הביא אותי לפתחה של התכנית שהתחלתי היום.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: לפני 8 שנים, 2 חודשים #90972

אני מעוניין גם בתוכנית הזו .
אצלי סדר = הצלחה.
כשאין סדר אז חוזרים לפרשת בראשית כשיש "תוהו ובוהו"...

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי מקוצר רוח.

תגובה: לפני 8 שנים, 2 חודשים #90975

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום.
נהוג לומר כי התמכרות מתבטאת בשלושה מישורים - גופני, רגשי ורוחני.
המישור הרוחני, הפנימי ביותר, מתבטא אצלי בתחושת היעדר, חוסר סיפוק, ריקנות, שעמום, חיפוש אחר גירוים, חוסר שקט, קושי לשקוע לאורך זמן בפעולות שגרתיות, וריכוז עצמי. 
המישור הרגשי קשור לרגשות שמתפתחים בגלל כל התופעות שמניתי קודם 
והמישור הגופני - הדרך בה אני משתמש והאופן בו אני שוקע בתוך השימוש. 

סדר יום יכול לסייע להתמודד עם המישור הרגשי, אך לא עם המישור הרוחני. לכן, במובנים מסויימים הוא עוזר, אך בסופו של דבר, רק שינוי רוחני מאפשר לסדר יום להפוך מ'עוד דרך לשרוד', ל'דרך התקדמות'. 
מקווה שהדברים מובנים
נתן במתנה 
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: לפני 8 שנים, 2 חודשים #90979

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שלום טוהר הלב היקר

מזדהה מאד עם בעיית חוסר הסדר שהעלית, אך אוכל לספר רק על עצמי.
גם אני מתקשה לבצע מטלות אפורות ומשעממות, להיות עקבי ולייצר לעצמי הרגלים פשוטים, אני מרגיש צורך תמיד לעשות דברים שיגרמו לי איזושהיא התרגשות, או יספקו לי הקלה ובריחה מהתחושות והכאבים שמלווים אותי בחיי.
אני חושב על עצמי, שזה קשור להתמכרות שלי, לזה שהתרגלתי לחפש אנרגיה בעוצמה גבוהה, וכל מה שהוא משעמם לא מעניין אותי כל כך, או שאדחה אותו עד שיהפוך למעניין, כמו למשל שאם לא אבצע את המטלה בעבודה עכשיו בדד-ליין, יש סיכוי שיפטרו אותי, אבאלה..... אני חייב עכשיו לשבת על המשימה ולשקוע בה כמו שצריך עד הסוף ולא לקום מהכיסא איזה שבע שעות עד שאסיים עבודה של שבועיים ביום אחד, וזה גם דפוס של בריחה עצמית שאני מתמודד איתה באופן אישי.

קראתי פעם שיש לנו נטייה כבני אדם לקשר דברים מבחינת סיבה ותוצאה למרות שאין ביניהם קשר כזה, קשה לנו לחיות בכאוס אנחנו מחפשים היגיון וסדר (...) בעולם, מדוע דברים מסוימים קרו לאנשים מסוימים, ולא תמיד יש באמת תשובה ברורה, וצריך ללמוד להאמין ולסמוך על בוראנו המטיב שיעשה רק מה שבאמת טוב לנו. (בקרוב אצלי. אמן) 
אני חושב שזה גם במקרה כאן, לא הפכתי למכור בגלל החוסר סדר שלי, ולא בהכרח אצליח להפסיק עם המעשים הללו אם אצליח לחיות עם סדר. למרות שייתכן שכן, אבל גם אם כן אני בעצם בונה קומה חדשה על יסודות רעועים, דבר לא מומלץ.
הפכתי למכור כי ה' ברא אותי עם רגישות גבוהה גם רגשית וגם רוחנית, ונסיבות וכאבי החיים דחפו אותי למצוא הקלה בתאווה, ובשביל להחלים עלי לטפל בעצמי ולהחלים את פצעי וכאבי, ולחזור לחיבור רוחני לאבי האוהב מקור הרוחניות שאני כה מחפש.
אישית עם הזמן אני חש בדרך כלל פחות ופחות משיכה אובססיבית חסרת שליטה לתאווה, אבל זה תהליך מתמשך והוותיקים בהחלמה משתפים אותי בקבוצות שזה לא באמת מסתיים אף פעם, זה תמיד ילווה את חיי, ועלי מוטלת החובה לבצע פעולות של כנות החלמה וחיבור רוחני כל יום 'רק להיום' כדי לעבור את אותו יום נקי ומפוכח ומחובר לרוחניות אמיתית וממלאת, וכמובן שיש ימים שהגלים גבוהים והים הפנימי סוער ומחפש וכמהה לחזור לסם המוכר משכבר הימים, ואני חייב לשתף חברים יקרים ולהתפלל על זה עד שהרוגע היחסי יחזור למחוזתי.
וזה לא קל, בכלל לא, יש לי כמו לכל אחד התמודדויות מגוונות בחיים, ועכשיו בלי הסם שהתרגלתי לצרוך, ועם החושים והנשמה שפתאום חוזרת קצת לעצמה ומרגישה יותר רגשות כמו שמחה, אבל גם עצב, לא תמיד 'בא' לי להתחבר ולצאת מהריכוז העצמי הכל כך נוח שלי, בא לי להתבוסס ברחמים עצמיים ובתחושות הכואבות, זה חלק מהמחלה האישית שלי, שלופתת את רצוני להשתחרר ממנה, ובבחירתי לוותר 'רק להיום' על הזכות לכאוב ולרחם על עצמי, ולבחור ברצון לחשוב יותר חיובי, להתמקד בטוב הרב שבחיי, לכתוב עוד כמה אסירויות תודה, ולהיות שמח למרות הכל. 

סליחה על האריכות מקווה שלא הלאתי יותר מדאי.
בכל מקרה זה חוויתי האישית בדרך ההחלמה העולה,
מתפלל שתמצא את דרכך המיוחדת לעבר חיים יותר רוחניים ומספקים.
שיהיה יום טוב ומחלים לכולנו.
אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: לפני 8 שנים, 2 חודשים #90986

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אם זה מעניין אותך אני גם יגיב, במשך המחלה שלי, הייתי בטוח שאם אהיה עסוק אני לא יאונן, פתחתי עסק, ניהלתי איזה פרויקט של חסד, בניתי בית כנסת, הייתי עסוק 15 שעות ביום מעל הראש שלי, ובסוף אחרי כמה ימים מצאתי זמן גם לאונן, הגעתי לתכנית הבנתי שהחיים צריכים להיות רגועים עזבתי הכול הלכתי לעבודה רגילה, יש לי יום חופש, והנה מגיע הבשורה הטובה, אני לא חייב לאונן ביום חופשי, יש לי זמן, אני נמצא בבית משעמם לי ואין לי רצון לתאווה, התכנית מלמדת אותי להיות מיושב ומסופק מעצמי, טוב לי בחיים, התהליך הזאת לוקח זמן אבל בהמשך הדרך לא כל סדר יום הפוך מוביל לתאווה,
שמח שאתה איתנו בפורום.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: לפני 8 שנים, 2 חודשים #90989

צריכה להיות מודעות קבוע.
כמו קבוצת תמיכה לדיאטה, ולתאווה.

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן