ברוכים הבאים, אורח

כנות כיצד
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: כנות כיצד 1398 צפיות

תגובה: כנות כיצד לפני 7 שנים, 8 חודשים #98381

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

חזק ביותר. ממש נהניתי ממה שכתבת. 
זה ממש עזר לי. אני נורא מסכים עם זה. כיון שבאמת בהתחלה זה קשה עד בלתי אפשרי להיות כנה. 
ואם מיד אתה צריך להגיד אז אתה מאוד מפחד מהתגובה שיכולה לבא ולפעמים מרוב פחד אני ישקר. 
אבל כשיש מרווח זמן זה נותן זמן ומקום להיות כנה עם עצמי להתחבר לעצמי להיות שלוו או אפילו להתייעץ עם חברים. 
יום נקי לכולם ושבת שלום.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 8 חודשים על ידי גיימס.

תגובה: כנות כיצד לפני 7 שנים, 8 חודשים #98393

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
גיימס כתב on 12 ינו' 2017 14:50:

לא הבנתי אתה אומר שכנות לפעמים מכריחה אותך לשקר?

שקר בהגדרה החינוכית ( זאת אומרת שקר שאותו מוטל עליי להרחיק את ילדיי) הוא "כאשר הילד משקר על מנת להשיג רווח אישי" כמו לשקר שאמא אמרה שאבא צריך להביא לי במבה, 
אבל ילד שמשקר ואומר "אבא ראיתי אתמול פיל עף" אין מקום פה "לחנך" נגד שקר, כי אין זה שקר, זוהי זרימה טיבעית של הילד אל מחוזות הדמיון, ואם תסתום לו את זה... הוא יטייל לשם בלי לשתף אותך, 

עולם המבוגרים דומה,
לשקר ולומר "אני צריך לסוע לעבודה" ובעצם אני מתכוון לעבור בדרך במקומות לא רואיים, זהו שקר על מנת להרוויח משהו אישי, (הנאה) 
אולם אם אישתי שואלת אותי איך האוכל ועניתי "אחלה אוכל, אין עלייך אישתי" למרות שהאוכל ממוצע מינוס, אין זה שקר, אלא בטוי לאמת לאמיתה ( בלשון הפלצנית, "האמת שצריכה להתגלות במציאות, ולא האמת שהתרחשה במציאות") האמת היא שהואכל לא מי יודע מה, האמת לאמיתה היא שאני אוהב את אישתי, ולא בא לי לבאס אותה בגלל טעם של אוכל ולכן אני אומר משהו שישמח אותה... למרות שהמשהו הזה לא תואם את המציאות והמתרחש.

לכן שאלתי מקודם האם אנחנו מדברים על כנות רק לגבי התאווה? 
עכשיו גם לגבי התאווה, אם אני יודע שאישתי בתקופה הזאת קצת רגישה יתר על המידה ( כי בדיוק היא לחוצה בעבודה או רבה עם חברה או כל סיבה נשית אחרת או אנושית) האמת לאמיתה אולי היא כן קצת לעגל פינות כדי שיהיו לה כוחות להמשיך ולהתמקד בבאסה שלה, היא לא צריכה עכשיו עוד נתונים שרק יסייעו לה להגדיל את הבאסה. 
בכל מקרה, כנות היא מידה פנימית ולא חיצונית, להבדיל ממדת הכעס, שפונה גם כלפי הסביבה וגם כלפי הכועס, מידת הכנות היא פונה רק לאדם עצמו, עיקר הכנות היא עם עצמך, להיות כנה ולהחליט האם עכשיו טוב להעיר לאדם מולי או שאולי דווקא עכשיו יותר טוב זה להאיר לאדם שמולי, 
וגם ביחס כלפי עצמנו, אם אני אלמד להיות כנה ולהעיר לעצמי על דברים מפגרים או להאיר לעצמי על דברים טובים... הרי זהו צעד גדול בבנין מידת הכנות, ממנו תיגזר כבר היכולת להגיד אמת לאמיתה כמעט בכל סיטואציה נורמלית של חיים.
וכמו שרובנו מקירים אחד הסימפטומים הראשונים שלנו במחלה היא נקודת פיצול האישיות, שאפשר לומר ביחס לדיון שזהו הסתירה בכנות הפנימית שלנו, בין צורת החיים שאנו מאמינים ורוצים לחיות לבין דרך החיים שאנחנו בוחרים לחיות, והיא גורמנת לנו לתחושת פיצול אישיות.

חשוב לציין, אני לא נשוי והדוגמאות שהבאתי לא מחיי, רק שהיה לי יותר קל להעביר את הרעיון, אם מישהו מהנשואים חושב שזה לא מתנהל כך בחיים, אשמח ללמוד ממנו.

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: כנות כיצד לפני 7 שנים, 8 חודשים #98448

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

אהבתי את מה שכתבת יפה חילקת בין מחמאה לשקר בין דמיון לשקר בשביל מטרה מסוימת. 
רק רציתי להעיר דבר אחד שאני יודע בשבילי בגלל שאני מכור ובגלל שאני מתמודד עם זה שהגבול בין אמת לשקר הוא מאוד דק. 
כיון שלפעמים אני ישקר ויחליט שבשביל אשתי עדיף להגיד ככה (שזה שקר) או לומר את זה בצורה מסוימת (שזה לא שקר גמור... חס ושלום!!! אסור!!! זה רק שינוי לתועלת...) וניזוקתי ונכוויתי קשות מזה. 
לבוא לבד ולהחליט מה שקר ומה לא וכדו׳ זה מסוכן מאוד כי זה מוביל למקומות שאתה מאבד כבר את הצפון... 
אז באמת כל אחד צריך לבדוק היטב היטב. 
וכיון שאני נגוע בנושא אז אני ישאל חבר ספונסר או כל מישהו אובייקטיבי כדי להיות כנה. 
כי בלי כנות המצב לא טוב. 
יום נקי וכנה. 

תגובה: כנות כיצד לפני 7 שנים, 8 חודשים #98488

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
בשבילי כנות זה להיות אמיתי אם עצמי בכל תחום מחיי ללא שקרים,
אבל זה לא אומר שאני צריך לספר לאשתי על התאוה,
פעמיים מביא הספר הלבן אזהרה לפני שנגשים לספר לבני הזוג וכו',

ואפי' כשאשתי שואלת על תאוה וכדו' אני יכול להגיד לה שזה לא בריא להכנס לזה,
וכל עוד אני בתוכנית אני בפתרון,

כנות זה לא ללכת בשטיבל ולצעוק לכל העולם שאני סקסואליסט ובמשך שנים רבות (גם בימי השובבים)
שחיתי בצואת הפורנו ושימושים שונים
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: כנות כיצד לפני 7 שנים, 8 חודשים #98539

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

מסכים במאה אחוז. רק רציתי לחדד את הנקודה שלבד לא עובד . היינו שכשאני מנסה להיות כנה לבד יש לי נגיעות... 
אלוקים תן לי הכח להיות כנה תמיד.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן