ברוכים הבאים, אורח

שאלות בנוגע ל12 הצעדים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלות בנוגע ל12 הצעדים 1163 צפיות

שאלות בנוגע ל12 הצעדים לפני 10 שנים, 9 חודשים #51115

התחלתי לא מזמן לקרוא בספר הלבן ולא הצלחתי להבין איך להיכנע לתאווה בא לידי ביטוי באופן מעשי? הרי כשיש את ההרגשה הזאת שהתאווה "תוקפת" אותך אז שום דבר לא באמת יכול לעזור, אז אם הכוונה שבאותו רגע אני צריך לומר לעצמי שאני חסר אונים מול הדבר הזה ואין לי סיכוי מולו, איך אני אמור שלא ליפול?
ושאלה נוספת , מדובר שם שבעצם הפגם של התאווה הוא ביטוי לפגמים שיש בי ,בתוכי, כגון : טינה, כעס, בדידות וכו' גם את זה לא הבנתי , כי יש אנשים שמהבחינות הנ"ל הם באמת בסדר גמור אז מה הכוונה לפגמים שבתוכי? . תודה!
"לְךָ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי בְּךָ חֶשְׁקִי וְאַהֲבָתִי"

בעניין: שאלות בנוגע ל12 הצעדים לפני 10 שנים, 9 חודשים #51120

מהנסיון הקטן שיש לי.

כשניסיתי בהתחלה להבין לא ממש הצלחתי כמוך כעת.

אבל בכל אופן, מבלי להבין, הגעתי שאלתי מה הכללים, עשיתי מה שאמרו לי. (קבוצות טלפוניות, קריאה בספרות, קריאה וכתיבה בפורום)

היום אולי אולי אולי אני קצת קצת מתחיל להבין.

אצלי זה עובד כך, אני חסר אונים מליפול בתאווה, ולכן אני נזהר מלהגיע אליה, אתה צודק שכאשר אני יעמוד על פתחה של התאווה אני בטוח שלא תהיה לי שליטה שם, כי אני מכור.

לכן, ומכיוון שאני יודע שאני חסר אונים מול זה, אני עושה פעילויות להמנע מזה, ופה מגיע הקשר לפגמי אופי, כלומר, אני יודע שכאשר יש לי טינה חזקה על מישהו אני מנסה להרגיע אותה בתאווה, וכן הלאה לכל מיני סיטאציות שאפשר לקרוא להם פגמי אופי.

נכון שיש אנשים בריאים שמסוגלים להתמודד עם כל המצבים האלו, אבל אני מכיוון שאני מכור לתאווה, אני מחפש שם את הפתרון, ולכן אני צריך לעשות את הצעדים בשביל שאני יוכל להחלים.

בהחלמה
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: שאלות בנוגע ל12 הצעדים לפני 10 שנים, 9 חודשים #51173

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
א. כמו שאני מבין את זה, הכוונה היא שלבד אני חסר אונים, ולהתמודד עם זה לבד אני לא יכול, ולכן באים הצעדים 2 ו 3 שזה פני'ה לעזרה מכוח גדול ממני ומהכח הכי גדול מהקב"ה שהם כן יכולים להחזיק אותי שלא אפול.
ב. עד שלא התחלתי את צעד 4 החשבתי את עצמי כמו אותם שאתה מתאר שמהבחינות האלו הם בסדר גמור. לא רק אני חשבתי כך גם חבריי ובני משפחתי וכו' יעידו עליי כך, אבל כשהגעתי לעשות חשבון נפש אמיתי נוקב וחסר פחד בעזרת הספונסר גיליתי שזה רחוק מלהיות כמו שצריך, ושיש בי הרבה טינה כעס, רצון לשלוט ועוד.
אגב, אני לא יודע אם הכוונה שכעס טינה וכיו"ב מביאים לידי תאווה או שמא הסיבה להתנקות מפגמי האופי היא בשביל חיזוק הקשר שלנו עם אלוקים. או משהו אחר. תבדוק שוב את המטרות בספר הלבן.

בהצלחה. יום נקי.

בעניין: שאלות בנוגע ל12 הצעדים לפני 10 שנים, 9 חודשים #51180

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך, שאלה טובה, נכתב כבר בעבר בפורום שגם בתוך אובססיה אפשר ללמוד להרפות. בהחלמה
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן