ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: רמת ההתמכרות 1586 צפיות

רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #51924

מישהו יודע על איזו דרך שאפשר בעזרתה לדעת מה רמת ההתמכרות ?
"לְךָ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי בְּךָ חֶשְׁקִי וְאַהֲבָתִי"

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #51927

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מה הכוונה "רמת ההתמכרות"?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #51937

השאלה היא איך אפשר לדעת אם אני צריך לבצע את 12 הצעדים או שמספיק רק השתתפות טלפונית וכדו' ?

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #52078

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני מבין את מה שאתה כותב אבל לא כל כך מבין את השאלה. אסביר את עצמי:

עד כמה שאני מבין, מכור ולא מכור זה עיקר השאלה, אבל לא רמת ההתמכרות. יש אנשים שיש להם בעיות עם יצר הרע אבל הם לא מכורים, ולעומתם יש מכורים. מה ההבדל? באופן עקרוני ההבדל הוא שהמכורים לא יכולים להפסיק, לעומת אלו שאינם מכורים. זה כמובן לא התמונה כולה, כיון שהמכור זה גם מצב נפשי וגם מחלה רוחנית, או במילים אחרות - המכור זה אדם שאיבד שליטה (בכוונה לא אכנס כאן לאריכות הדברים בנוגע לאיבוד שליטה על החיים, אבל רק אציין שמדובר על איבוד שליטה רחב יותר מאשר רק על התאווה).

לעומת השאלה הזאת שעליה התשובה היא כן או לא (מכור או לא מכור), השאלה של רמת ההתמכרות לא כל כך רלוונטית עבורי, כיון שאם אני מכור - זה אומר שאבדה לי השליטה ואני לא יכול לבחור להפסיק, ולכן אני צריך עזרה של כח גדול ממני. לעומת זאת אם לא היתה אובדת לי השליטה על חיי, הייתי יכול להסתפק בשבועה, פילטר או כל כלי עזר אחר שהיה מספיק עבורי כדי להפסיק את השימוש בתאווה.

אני באופן אישי לא הצלחתי להפסיק את ההתמכרות בשום דרך אחרת חוץ מ12 הצעדים (זה כמובן לא אומר שאין דרכים אחרות, אלא שאני לא מצאתי משהו אחר שעבד עבורי). לעומת זאת כן ראיתי כאן חברים שהגיעו במצבים של שימוש בתאווה שהצליחו להפסיק על ידי כל מיני דרכים אחרות, כולל חברים שעצם ההשתתפות שלהם בפורום הספיקה עבורם כדי שלא יצטרכו שום דבר מעבר לכך.

מה שכן, כשאתה שואל האם האם צריך לבצע את הצעדים או שמספיק להשתתף בקבוצות הטלפוניות, זה קצת מבלבל אותי כיון שעד כמה שאני מבין את הרעיון של הקבוצות, המטרה שלהן היא ביצוע הצעדים, ולא משהו אחר. ההשתתפות בקבוצות היא כדי שאוכל לבצע את הצעדים, הן אלו שאני מבצע תוך כדי השתתפות בקבוצה והן אלו שאני לומד מהנסיון של האחרים כיצד ליישם בחיים עצמם.

איך אני יודע שאני צריך להשתתף בקבוצות ולבצע את הצעדים? פשוט מאוד - כיון שלא הצלחתי להפסיק בשום דרך אחרת.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #52085

בקבוצות הטלפוניות יש גם את העניין של השיתוף.
שיתוף הוא דבר שלא היה לי או כמעט לאף אחד לפני התוכנית.
אני גם מרגיש שאפשר לבנות איזו פלטפורמה של החלמה דרך שיתוף, רק להיום, הרפיה ועוד כל מיני עצות שנהיות חלק מחייך.
אפשרי?
ככה אני מרגיש היום ובנתיים אני בנקיות מקווה שלא אתבדה.
בשמחה 94.
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #52214

תודה רבה על התשובות

בעניין: רמת ההתמכרות לפני 10 שנים, 8 חודשים #52232

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אם יש כזה דבר "רמת ההתמכרות" (ואני מאמין שיש כזה דבר שנוגע באיפשהו), אז אני מדורג מהנמוכים ביותר בהתמכרות למין ואעפ"כ לא עזר לי שום דבר נגד זה.

היום בחסד אלוקים עם 12 הצעדים אני מצליח להיות נקי כבר למעלה מ 90 יום, ולמרות התקפה קלה של תאווה (המתקרא קריז) שעברה עלי בתקופה האחרונה.

בנוסף, 12 הצעדים הצעידו את החיים שלי, את האמונה שלי ועוד צעדים משמעותיים קדימה.

תודה רבה לך ה' ולכל המלאכים שנשלחו בדרך.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן