ברוכים הבאים, אורח

מה זה תכנית להתקדמות?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה זה תכנית להתקדמות? 1061 צפיות

מה זה תכנית להתקדמות? לפני 10 שנים, 8 חודשים #52892

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות, מוגדרת כתכנית רוחנית, ומודגש שוב ושוב שזאת תכנית להתקדמות רוחנית אך לא לשלימות רוחנית. זה נשמע טוב ויפה ואפילו הגיוני, אבל הרבה פעמים מאוד קשה באמת לחיות ולהפנים את זה. מאוד לא פשוט לי להבין שגם אם יש לי ירידות וגם אם יש מעידות - עדיין מה שחשוב זה שאני מתקדם, ואילו הרצון להיות מושלם בלי שום פגם - הוא ההיפך הגמור מרוחניות.

הענין הוא שלי באופן אישי יש בעיות עם זה, גם בגלל הרקע ממנו אני מגיע. כאדם שגדל בחברה דתית-חרדית בה השולחן ערוך הוא מורה הדרך לחיים, אין מקום לאפור בחיי. או שזה אסור או שזה מותר, או שזה כשר או שזה טרף, וכן הלאה. במידה מסויימת, הדגש אצלי (אני שב ומדגיש שאני מדבר עליי ורק עליי) היה דווקא על המעשה הטכני והרבה פחות על הנשמה של הדברים. אם יש עירוב - מותר לטלטל בשבת. אם אין עירוב - אסור. אם יש לי גומי ועליו המפתח - מותר. לא ניסיתי לעשות את הדברים בגלל הפנימיות שלהם, אלא נדבקתי למסגרת הנוקשה שהותירה אותי מרוקן.

אז לא רק שהכל שחור ולבן, אלא שגם מה שיכול היה להיות אפור - תמיד יגיע בסופו של דבר אל השחור, ורק לעתים נדירות אל הלבן. אם משהו הוא "כשר אבל לא מהודר" - זה בעצם אומר שנגזר דינו שלא להיעשות. אם כן ארשה לעצמי להשתמש בהיתרים וקולות - ארגיש כמובן רע עם עצמי על כך שאני מיקל גדול וכן הלאה.

ופתאום אני מגיע לתכנית ואומרים לי: השאיפה שלך היא להיות הכי טוב שאתה יכול, אבל זה לא אומר שאתה הולך להיות מושלם. כן, יהיו לך ירידות אבל זה בסדר, זה חלק מהתהליך.

הדוגמא הטובה ביותר שיש לי לכך היא מלפני שנה בערך. זה היה יום אחרי שציינתי שנת נקיון בחגיגות ופרחים, ולמחרת מעדתי כל כך חזק שרק בנס נשארתי נקי. התקשרתי לספונסר וציפיתי שהוא יתן לי שטיפה הגונה ואקבל על הראש חזק, אבל לפליאתי הוא רק הקשיב להכל, שאל מה כבר עשיתי (עניתי שכתבתי, שיתפתי חבר וכעת אני איתו בטלפון), והוא אמר לי ללכת לישון ושנדבר מחר בבוקר. זה היה יותר טוב מכל שיחת מוסר אחרת. הבנתי שלמרות שזה לא רצוי - זה קרה וזה בסדר וכעת אני רק צריך לראות מה אפשר לעשות כדי להמשיך להתקדם הלאה - אפילו שכבר הבנתי שמושלם לא אהיה אף פעם.

בסוף הבנתי שזה נכון לגבי החיים כולם ולא רק לגבי ההתקדמות שלי עם התאווה, וזה נכון אפילו לגבי קיום תורה ומצוות. לעולם לא אהיה צדיק אמיתי ולא משנה כמה אנסה, אבל אני כן יכול לשאוף להיות יהודי טוב יותר, אבא טוב יותר, בעל טוב יותר וכן הלאה. האם זה אומר שלעולם לא אריב עם אשתי או לא אצעק על ילדיי או לא אעבור עבירה? בפירוש לא. זה רק אומר שאני בתכנית להתקדמות רוחנית.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מה זה תכנית להתקדמות? לפני 10 שנים, 8 חודשים #52900

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה סוד. מאוד התחברתי לדברים.

גם אצלי הגרף של ההחלמה נראה כמו אקורדיון... אבל מה חשוב הגרף מה חשוב הציור.. העיקר להתקדם. אפילו מילימטר.
בשונה מרוב מקצועות החיים, ההחלמה שלנו היא "רק" הדרך.
התוצאות לא ממש בידיים שלי.

ראיתי חברים נקיים 90 יום עם 0.2 החלמה.
ראיתי חברים נקיים 0.2 יום עם 90% החלמה.

ההחלמה נמדדת בדרך.. הצמיחה הרוחנית שלי לא הגיע מכמות ימי נקיוני אלא ממספר ואיכות הפעמים בהם הרפיתי, התאמצתי, התפללתי, יצאתי, התקשרתי, פעלתי, כרעתי.

היום, אני מקבל את עצמי כמו שאני. מזכיר לעצמי על ההוה שחייבים לעשות הכל. ומוחל לעצמי על העבר שלא נעשה בו הכל.

אני לא מסכים עם אלו שנופלים וכותבים "0".
אין אפס!!!!!!!!!! ההחלמה היא הדרך. עצם השיתוף על הנפילה הוא צעידה בדרך.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מה זה תכנית להתקדמות? לפני 10 שנים, 8 חודשים #52929

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה סוד,
הייתי צריך את זה בימים אלה שיש לי יותר התמודדויות בחיים וממילא פתאום יש שימושים קטנים כאלה.
אני נורא רוצה שתהיה לי החלמה מושלמת.
שאזכור שהעיקר זה להתקדם.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן